Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, alexcrx είπε

ρε επειδη ειπε οτι δεν βρισκει 2.5mm να φτιαξει ενα σαντουιτς απο ενα 1.5mm + ενα 1,0mm

λογικα θα γινουν ενα σωμα και θα κανει δουλεια........

δυστυχώς δεν κάνει σώμα στο 100%, οπότε θα έχεις μειωμένη θερμοαγωγιμότητα. Σίγουρα απο το τίποτα θα είναι καλύτερα, αλλά μπορεις να βρεις απο aliexpress στα 2.5mm απλα αργεί να έρθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η EVGA πάντως μια χαρά τα έβαλε τα pads το ένα πάνω στο άλλο σε αυτήν την abomination 2060 KO που είχε βγάλει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, icenex είπε

Σορρυ για το οφ σε ολους

@Arkin σορρυ κιολας αν και ειναι λιγο off topic οπως ειπα το συγκεκριμενο πραγμα, σε ρωτησαν 2 παιδια ποιο νομισμα επιασες x200 δεν απαντησες και εκανες τον κινεζο..τι θα γινει αν πεις.Γιατι τοσο μυστικοπαθεια...Ουτως η αλλως τωρα παει πεταξε η ευκαιρια και αν θες να παει παραπερα το νομισμα ισα ισα ειναι να το μαθει κοσμος να αγορασει για να ανεβει κι αλλο η τιμη του.

Οποιος θελει να μιλησουμε για long term trades κτλ ας παμε στο θεμα στο club.Εγω εβαλα ενα κεφαλαιο και εχω λιωσει στο διαβασμα και ηδη ειμαι 700 ευρω πανω απο το κεφαλαιο.Αλλα παω σε Project που θα εχουν εξελιξη και οχι φουσκες που κανουν μπαμ και μετα πεφτει η τιμη τους.Και για την ιστορια εγω δεν εχω προβλημα να πω ποια πηρα. 3000 κεφαλαιο..Δειτε το ss.

Απο την κοκκινη γραμμη και κατω ειναι οταν τα πρωτοαγορασα τα νομισματα.. και στους πανω 2 πινακες τα 2 τωρα τα εχω βαλει για stacking ετσι για λιγο να δω τι παιζει και με αυτο και αν αξιζει τον κοπο.Αν και ξερω πως λειτουργουν οι τοκοι.

Edit. Το estimated value στα 1617 ειναι για το vet k zil στα αλλα καντε την προσθεση η απλα δειτε ποσα εδωσα στο καθενα και ποσο αξιζουν τωρα που μιλαμε

Πχ τα καλυτερα μου βγηκαν το hot που εβαλα 967ευρω και τωρα ειναι 1554 και το bittorent απο 99.5 καθεται στα 187 ευρω.

1336487932_.jpg.1a260b8efc413b32f22716984147e9d5.jpg

Δεν μπορω να παρω κανεναν στο λαιμο μου ρε συ για αυτο αλλο τα γνωστα νομισματα που τα ξερουν ολοι και μπορω να αναφερω ακριβως πια holdarw απο το 17 και αλλο ενα που βγηκε πριν κατι μηνες. Η ευκαιρια δεν γνωριζω αν πεταξε με 7 εκατομμυρια market cap θα φανει στη συνεχεια. Δεν κανω ποτε τον κινεζο και μηνυμα μου εστειλαν παιδια και τους εξηγησα γιατι αν παει να βαλει 2-3 χιλιαρικα σε ενα τελειως αγνωστο νομισμα και τα χασει μετα θα φταιω εγω. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μπορω να παρω κανεναν στο λαιμο μου ρε συ για αυτο αλλο τα γνωστα νομισματα που τα ξερουν ολοι και μπορω να αναφερω ακριβως πια holdarw απο το 17 και αλλο ενα που βγηκε πριν κατι μηνες. Η ευκαιρια δεν γνωριζω αν πεταξε με 7 εκατομμυρια market cap θα φανει στη συνεχεια. Δεν κανω ποτε τον κινεζο και μηνυμα μου εστειλαν παιδια και τους εξηγησα γιατι αν παει να βαλει 2-3 χιλιαρικα σε ενα τελειως αγνωστο νομισμα και τα χασει μετα θα φταιω εγω. 

Γιατι γυρισες και ειπες σε κανενα πηγαιντε βαλτε λεφτα γιατι θα βγαλετε εκατομμυρια..Ελα ρε εσυ δεν ειμαστε μικρα παιδια γιατι εγω που ποσταρα αυτα τα alt coin που τα πιστευω αν αυριο την αλλη καποιος βαλει λεφτα και τα χασει εγω θα φταιω?

Εγω προσωπικα τα εβαλα και εχω βαλει στο πισω μερος του μυαλου μου οτι παιζει να τα χασω τα 3κ αλλα αμα γινει μια καλη πτηση στο φεγγαρι θα βγαλω ενα καλο κομποδεμα.

Τεσπα απλα μου φανηκε καπως που σε ρωτησε κοσμος και απεφευγες την ερωτηση.

Τελος οφ τοπικ απο μενα.

Επισης εχει ανεβει παντως το σκαψιμο η ιδεα μου βλεπω καλυτερα payouts στο 4ωρο στο nicehash.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Γιατι γυρισες και ειπες σε κανενα πηγαιντε βαλτε λεφτα γιατι θα βγαλετε εκατομμυρια..Ελα ρε εσυ δεν ειμαστε μικρα παιδια γιατι εγω που ποσταρα αυτα τα alt coin που τα πιστευω αν αυριο την αλλη καποιος βαλει λεφτα και τα χασει εγω θα φταιω?

Εγω προσωπικα τα εβαλα και εχω βαλει στο πισω μερος του μυαλου μου οτι παιζει να τα χασω τα 3κ αλλα αμα γινει μια καλη πτηση στο φεγγαρι θα βγαλω ενα καλο κομποδεμα.

Τεσπα απλα μου φανηκε καπως που σε ρωτησε κοσμος και απεφευγες την ερωτηση.

Για τα γνωστα τα εχω πει χρονια πια εχω και ισως φανηκε καπως για το φιλο που ρωτησε σε μηνυμα ομως οσοι μου εστειλαν εξηγησα παντα απανταω. Ανεφερα και απο το niceash πια εχω παρει σε προηγουμενα ποστ. Αρκετα εβαλες παντως γερη αποφαση πηρες ευχομαι ολα να πανε προς το καλυτερο δυνατα νομισματα ολα που πηρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Για τα γνωστα τα εχω πει χρονια πια εχω και ισως φανηκε καπως για το φιλο που ρωτησε σε μηνυμα ομως οσοι μου εστειλαν εξηγησα παντα απανταω. Ανεφερα και απο το niceash πια εχω παρει σε προηγουμενα ποστ. Αρκετα εβαλες παντως γερη αποφαση πηρες ευχομαι ολα να πανε προς το καλυτερο δυνατα νομισματα ολα που πηρες.

Σιγα δεν βαριεσαι μια ζωη την εχουμε και αν κατσει κατι καλο θα κανουμε παρτυ αν δεν κατσει πες οτι θα δικαιουμαι μια λιγοτερη αναβαθμιση σε υπολογιστη στην ζωη μου.Ουτως η αλλως εγω παω Long term δεν κοιταω να βγαλω μεροκαματο πλεον.Εκτος αν κανει κανα καλο μπαπ οπως εσενα και βαρεσουν τα νομισματα που εχω αν οχι ολα εστω τα μισα χ20 τοτε σιγουρα θα τα εξαργυρωσω και ισως παρω τιποτα πιο ακριβο btc κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το 2017 δεν έχω πουλήσει εάν θα φάω τα μούτρα μου δεν ξέρω.. χέστηκα βασικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, omitziz είπε

Εγώ από το 2017 δεν έχω πουλήσει εάν θα φάω τα μούτρα μου δεν ξέρω.. χέστηκα βασικά 

Εσύ περιμένεις το EIP1559 για να πουλήσεις πονηρούλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Εσύ περιμένεις το EIP1559 για να πουλήσεις πονηρούλη...

Το 1/3 τα υπόλοιπα είναι stacked μέχρι να σβήσει ο ήλιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, icenex είπε

Το 2030+ εκει πιστευω θα γινει τρελο μπαμ θα βγουμε ολοι παρεα βολτα με τις λαμπο :P :lol:

Δεν θέλω λαμπο στα 200 300 αν πάει τα εχω τραβήξει ας πάνε όσο θέλουν. Πρέπει να βάζουμε και ένα όριο τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να παίξω με αυτούς που έχουν hold αρκετά εκατομμύρια αλλά κατά 99% όλοι αυτοί ανέκαθεν έπαιζαν με τόσο χρήμα. Για μας 300κ είναι δουλειά 30 χρόνων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν θέλω λαμπο στα 200 300 αν πάει τα εχω τραβήξει ας πάνε όσο θέλουν. Πρέπει να βάζουμε και ένα όριο τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να παίξω με αυτούς που έχουν hold αρκετά εκατομμύρια αλλά κατά 99% όλοι αυτοί ανέκαθεν έπαιζαν με τόσο χρήμα. Για μας 300κ είναι δουλειά 30 χρόνων. 

Εγω παλι θα παω all in βεβαια εννοειτε αν στην πορεια βγαλω ενα καλο κερδος θα βγαλω ενα μερος του αλλα σιγουρα θα αφησω τα υπολοιπα να παρουν κ αλλη αξια.Το αν παρουν η οχι ειναι αλλο θεμα και εκει ειναι το ρισκο.Παρε παραδειγμα τον omitziz πες οτι το 2030 οσα etherium εχει μαζεψει φτασουν σε 100K το ενα μιλαμε ο ανθρωπος δε θα χρειαστει να ξαναδουλεψει.

Πραγματικα ειμαι πλεον της αποψης καλυτερα να μετανοιωσω για κατι που εκανα και τελικα πηρα τα @@ μου παρα να μετανοιωσω που κοτεψα..Το εκανα ηδη 2 φορες με το btc δεν το ξανακανω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω παλι θα παω all in βεβαια εννοειτε αν στην πορεια βγαλω ενα καλο κερδος θα βγαλω ενα μερος του αλλα σιγουρα θα αφησω τα υπολοιπα να παρουν κ αλλη αξια.Το αν παρουν η οχι ειναι αλλο θεμα και εκει ειναι το ρισκο.Παρε παραδειγμα τον omitziz πες οτι το 2030 οσα etherium εχει μαζεψει φτασουν σε 100K το ενα μιλαμε ο ανθρωπος δε θα χρειαστει να ξαναδουλεψει.

Πραγματικα ειμαι πλεον της αποψης καλυτερα να μετανοιωσω για κατι που εκανα και τελικα πηρα τα @@ μου παρα να μετανοιωσω που κοτεψα..Το εκανα ηδη 2 φορες με το btc δεν το ξανακανω.

Θελει και ενα στοχο ομως δεν μπορουμε εμεις να εχουμε μεσα εκατομμυρια και να συνεχιζουμε να τα αφηνουμε ενα ενα απιστευτα μεγαλο ρισκο. Αν παει 100 χιλιαδες το ενα ethereum ουτε τα εγγονια του omitziz δεν θα χρειαστει να ξανα δουλεψουν ειναι χρηματα που δεν μπορουμε να διανοηθουμε. Πολλοι κοτεψαμε αλλα ποτε δεν μπορεις να ξερεις. Εγω εχω βαλει στοχο πχ στα 10k να βγαλω τα 1000 στην τραπεζα. Μετα αν πανε 20 να βγαλω παλι 2000 κοκ σε περιπτωση μεγαλου crash να μην κλαιμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ποιο από περιέργεια? 

Γενικά στο επόμενο payout λέω να στείλω τπτ binance να πάρω κάνα μικρό νόμισμα. Και ίσως αρχίζω να δίνω λίγα λίγα στο raven coin. Δεν ξέρω αν θα είναι το επόμενο eth, αλλά λογικά θα ανέβει αν ξεκινήσουν το mining και εκεί 

 

Τοrig με τις 3060 θα κάνει mining μόνο raven coin. Το πιστεύω ότι θα ανεβεί. Είχα αγοράσει 100 εύρος πριν 1 μήνα και τωρα τα αξίζουν 220 εύρος τα coins μου.

Εγω ρε παιδιά να ρωτήσω το άλλο. Άντε και βγάζεις το τρελό χρήμα 200-300k πως θα τα τραβήξεις για να τα χαρείς αυτά τα λεφτά. Καμία τράπεζα δεν θα τα δεχτεί! Αντιθέτως θα στα κατασχέσουν ΟΛΑ το ελληνικό δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...