Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Tenshi είπε

Άνετα έχεις "κάψει" ένα +20% απόδοσης...

snif...

καλα και το Sims 4 που παιζει παραλληλα δεν βοηθαει πολυ την κατασταση ειμαι σιγουρος.

Tips θα κοιταξω για το πως μπορω να φτιαξω λιγο την αποδοση περα απο το Afterburner που αναφερατε παραπανω

 

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τοσο η αποδοση οσο οι θερμοκρασιες .
Αμα δεις τιποτα ασημενιες σταγόνες κατω στο κουτι, μην παραξενευτεις.
Το καλάι που σταζει απο την vram θα ειναι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν ειναι τοσο η αποδοση οσο οι θερμοκρασιες .
Αμα δεις τιποτα ασημενιες σταγόνες κατω στο κουτι, μην παραξενευτεις.
Το καλάι που σταζει απο την vram θα ειναι :D

 

Εμενα μου εκανε το εξης εντυπωση: δεν παρατηρω καμια τρελη θερμοκρασια.

Το κουτι ειναι κοντα σε παραθυρο (εχει και κρυο αυτες τις μερες που παιζω) και γενικα ουτε θορυβο κανει.

Αρα μαλλον κατι παει πολυ ασχημα;

 

ASUS NVIDIA GeForce RTX 2060

Temp 55ºC

Load 78%

Επεξ/σία από Doped
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οταν 50 δολλαρια γινονται 1000 σε 20 μερες. Μακαρι να παει too the moon που λενε μπας και μας χαμογελασει η τυχη και μας λιγο. 

 

Screenshot_1.png

Ποιο από περιέργεια? 

Γενικά στο επόμενο payout λέω να στείλω τπτ binance να πάρω κάνα μικρό νόμισμα. Και ίσως αρχίζω να δίνω λίγα λίγα στο raven coin. Δεν ξέρω αν θα είναι το επόμενο eth, αλλά λογικά θα ανέβει αν ξεκινήσουν το mining και εκεί 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doped είπε

 

Εμενα μου εκανε το εξης εντυπωση: δεν παρατηρω καμια τρελη θερμοκρασια.

Το κουτι ειναι κοντα σε παραθυρο (εχει και κρυο αυτες τις μερες που παιζω) και γενικα ουτε θορυβο κανει.

Αρα μαλλον κατι παει πολυ ασχημα;

Δεν ξερω ποια κάρτα έχεις αλλα αυτο που βλέπεις ειναι το core temp το οποιο core εχει ελάχιστο usage.
Η μνημη δουλευει στο 100%
Αν το "δεν κανει θορυβο" αντιστοιχει στο "δεν δουλευουν γρηγορα τα φανς" ειναι σιγουρα ακομα χειροτερο γιατι ενω χρειαζεται να ριξεις θερμοκασια με 2 τροπους (undervolt + fans) εσυ δεν το κανεις με κανέναν.
Πολυ πιθανο να υπερθερμαίνεται και να χάνεις ακομα ενα 20-30% αποδοσης απο thermal throttling

8 λεπτά πριν, Arkin είπε

Οταν 50 δολλαρια γινονται 1000 σε 20 μερες. Μακαρι να παει too the moon που λενε μπας και μας χαμογελασει η τυχη και μας λιγο. 

 

Screenshot_1.png

Μιας που με τα 50 που γινανε 1κ δεν σου χαμογελασε καθολου η τυχη, ετσι ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

Δεν ξερω ποια κάρτα έχεις αλλα αυτο που βλέπεις ειναι το core temp το οποιο core εχει ελάχιστο usage.
Η μνημη δουλευει στο 100%
Αν το "δεν κανει θορυβο" αντιστοιχει στο "δεν δουλευουν γρηγορα τα φανς" ειναι σιγουρα ακομα χειροτερο γιατι ενω χρειαζεται να ριξεις θερμοκασια με 2 τροπους (undervolt + fans) εσυ δεν το κανεις με κανέναν.
Πολυ πιθανο να υπερθερμαίνεται και να χάνεις ακομα ενα 20-30% αποδοσης απο thermal throttling

Εχω πεταξει πανω μια 2060 RTX Strix.

Οχι οταν λεω δεν κανει θορυβο παει να πει οτι δεν την ακουω σχεδον καθολου ++ οταν ακουμπαω πανω το χερι μου δεν καιγομαι.

Μπορει να φταιει οτι το κουτι μου ειναι ανοιχτου τυπου και η καρτα λαμβανει αρκετο αερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doped είπε

Εχω πεταξει πανω μια 2060 RTX Strix.

Οχι οταν λεω δεν κανει θορυβο παει να πει οτι δεν την ακουω σχεδον καθολου ++ οταν ακουμπαω πανω το χερι μου δεν καιγομαι.

Μπορει να φταιει οτι το κουτι μου ειναι ανοιχτου τυπου και η καρτα λαμβανει αρκετο αερα

E λογικό. Η strix έχει πελώριο cooler και η 2060 σιγά τι καίει, 200-220w..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν ξερω ποια κάρτα έχεις αλλα αυτο που βλέπεις ειναι το core temp το οποιο core εχει ελάχιστο usage.
Η μνημη δουλευει στο 100%
Αν το "δεν κανει θορυβο" αντιστοιχει στο "δεν δουλευουν γρηγορα τα φανς" ειναι σιγουρα ακομα χειροτερο γιατι ενω χρειαζεται να ριξεις θερμοκασια με 2 τροπους (undervolt + fans) εσυ δεν το κανεις με κανέναν.
Πολυ πιθανο να υπερθερμαίνεται και να χάνεις ακομα ενα 20-30% αποδοσης απο thermal throttling

Μιας που με τα 50 που γινανε 1κ δεν σου χαμογελασε καθολου η τυχη, ετσι ;

Οπως το παρει ο καθενας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doped είπε

ναι δεν εκανα κατι.

Απλα πατησα play.

Απαραδεκτος;

Θα πάρεις την κάρτα στα χέρια.....

Κατέβασε ρολόγια, ανέβασε ανεμιστήρες, και γενικώς, προσπάθησε να μην ανεβάζει θερμοκρασίες η κάρτα σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ooaris είπε

Πως αλλιως να παρεις +2000% του κεφαλαιου σου σε 20 μερες; Σαν ατυχια;

Καταλαβα πως το εννοεις και δεν εχεις αδικο απλα παντα ελπιζεις για το καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Καταλαβα πως το εννοεις και δεν εχεις αδικο απλα παντα ελπιζεις για το καλυτερο. 

Αν είχες τέτοια τύχη και ελπίζεις για κάτι ακόμα καλύτερο 😮 μάλλον θα το φας το κεφάλι σου 😉

Ώρα να κοιτάξεις αλλού

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kkatzos είπε

Αν είχες τέτοια τύχη και ελπίζεις για κάτι ακόμα καλύτερο 😮 μάλλον θα το φας το κεφάλι σου 😉

Ώρα να κοιτάξεις αλλού

Δεν ξερω το αγορασα σε τελειως αρχικο σταδιο ειναι ακομα σε φρεβικο επιπεδο το αγορασα με market cap στα 300 χιλιαρικα και εχει βλεψεις για πανω απο 1 δις. Θα δουμε συνεχιζω σταθερα και το mining εκεινα τα βγαζω καθε μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...