Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, omitziz είπε

Πάλι τα ίδια με φανταστικά trades και μετά Χριστόν προφήτες 

Όσοι αγόρασαν στα btc 10$ πούλησαν στα 100$ ή τα 1000$.

Κινήσεις από παλιά πορτοφόλια του 2010-12 είναι όλες και όλες 11 για μετά το 2020. 11 transactions στα δισεκατομμύρια που γίνονται.

Λετε και φίδια για το trade και πάνε αυτοί που δεν ξέρουν και χάνουν τα λίγα που έχουν βγάλει στα fees του binance kraken και Coinbase

Τα fees... δεν βαριεσαι.
Το θεμα ειναι οτι "ολοι" στο trading ειναι reactive επειδη περιμενουν να δουν για να δρασουν και καταληγουν να αγοραζουν ψηλά και να πουλάνε χαμηλά, ενω θα επρεπε να ειναι proactive και να δρουν ΠΡΙΝ γινει οτι γινει... Αυτο βεβαια γινεται μονο με inside info ή απλως απο τυχη. (αλλοι το λενε διαβάζω κεριά :D)
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σημερα μου χτυπησε 102 βαθμους η vram ,πριν κανα μηνα ειχα βαλει pads της thermal grizzly. Σημερα τα ξανα αλλαξα και ηρθαν στα ισια τους αλλα προσπαθω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Ειμαι περιεργος αν θα ξανα επαναληφθει. 

1251156009_Screenshot_20210402-185319_SamsungInternet.jpg.3922b758d4e30d94c325e8dbc4f3b987.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, johnzoro750 είπε

Τότε για εμένα που την έχω μεσα σε ενα ταπεινό s340 elite και με τα fans στο 61% θα υποθεσω οτι είναι καλά. 

Επειδη με εβαλες σε σκεψεις , χαμηλωσα τα funs στα 67% με αποτελεσμα ξανα να εχω max 68-69. Αρα τσαμπα το overkill :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να έρθει καλοκαίρι να δείτε τι θερμοκρασίες θα βαρατε.

Υπόγειο και ανεμιστήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, omitziz είπε

Και που να έρθει καλοκαίρι να δείτε τι θερμοκρασίες θα βαρατε.

Υπόγειο και ανεμιστήρες.

Φρεσκια θερμομονωση-προσοψη εχω στο σπιτι . Το περσινο καλοκαιρι δεν δουλεψαν σχεδον καθολου τα κλιματιστικα να φανταστεις :)

Επεξ/σία από NTC Labs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ooaris είπε

Τα fees... δεν βαριεσαι.
Το θεμα ειναι οτι "ολοι" στο trading ειναι reactive επειδη περιμενουν να δουν για να δρασουν και καταληγουν να αγοραζουν ψηλά και να πουλάνε χαμηλά, ενω θα επρεπε να ειναι proactive και να δρουν ΠΡΙΝ γινει οτι γινει... Αυτο βεβαια γινεται μονο με inside info ή απλως απο τυχη. (αλλοι το λενε διαβάζω κεριά :D)
 

Δεν μιλησε κανεις για trade απλα για γερο hold οπως πιστευω θα εκαναν καποτε με αλλα νομισματα καποιοι και δεν τα πουλησαν μολις εβγαλαν 1-2 χιλιαρικα. Η περισσοτεροι σε γερο crash πουλανε ακομα και με μεγαλη ζημια εκει θελει γερο στομαχι για hold και υπομονη. Ποσοι πηραν eth στο ευρω και τα πουλησαν στα 10 το 2017? 

Τι trade να κανεις σε ενα τετοιο νομισμα που το βλεπεις και ανεβαινει με απιστευτους ρυθμους?

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Σημερα μου χτυπησε 102 βαθμους η vram ,πριν κανα μηνα ειχα βαλει pads της thermal grizzly. Σημερα τα ξανα αλλαξα και ηρθαν στα ισια τους αλλα προσπαθω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Ειμαι περιεργος αν θα ξανα επαναληφθει. 

1251156009_Screenshot_20210402-185319_SamsungInternet.jpg.3922b758d4e30d94c325e8dbc4f3b987.jpg

Με 3080 δεν είσαι? Γιατί τόσο μικρό κέρδος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, mike299 είπε

Με 3080 δεν είσαι? Γιατί τόσο μικρό κέρδος?

γτ το ειχα σε ethermine και μολις το ειχα γυρισει σε nicehash, δεν ειχε προλαβει να ανεβει

111266515_Screenshot_20210402-193219_SamsungInternet.jpg.13037aef513837d68b0b86c1966e626b.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Σημερα μου χτυπησε 102 βαθμους η vram ,πριν κανα μηνα ειχα βαλει pads της thermal grizzly. Σημερα τα ξανα αλλαξα και ηρθαν στα ισια τους αλλα προσπαθω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Ειμαι περιεργος αν θα ξανα επαναληφθει. 

 

Ξαφνικά έπιασε τα 102 από 80; Ή είχες σταδιακή αύξηση όσο περνούσαν οι μέρες; 102 με 80 είναι τεράστια διαφορά, 100 χτυπάει και η δικιά μου ASUS TUF 3080 OC. Έχει pads παντού αλλά δε ξέρω τι ποιότητας είναι - στο tear down video του gamers nexus πάντως τα ανέφερε ως καλής ποιότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, malakudi είπε

Ξαφνικά έπιασε τα 102 από 80; Ή είχες σταδιακή αύξηση όσο περνούσαν οι μέρες; 102 με 80 είναι τεράστια διαφορά, 100 χτυπάει και η δικιά μου ASUS TUF 3080 OC. Έχει pads παντού αλλά δε ξέρω τι ποιότητας είναι - στο tear down video του gamers nexus πάντως τα ανέφερε ως καλής ποιότητας.

σταδιακα ,απο τα 80 κατι πηγε ξαφνικα στα 90 κατι και μετα πηγε 100-102 σε διαστημα 2 εβδιμαδων αυτο περιπου . Ειμαι περιεργος να δω αν θα το ξανακανει και μετα απο ποσο καιρο.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Σημερα μου χτυπησε 102 βαθμους η vram ,πριν κανα μηνα ειχα βαλει pads της thermal grizzly. Σημερα τα ξανα αλλαξα και ηρθαν στα ισια τους αλλα προσπαθω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Ειμαι περιεργος αν θα ξανα επαναληφθει. 

1251156009_Screenshot_20210402-185319_SamsungInternet.jpg.3922b758d4e30d94c325e8dbc4f3b987.jpg

λογικα εχεις πεσει σε μαπα παρτιδα............το εχω ακουσει και για την παστα τους..............

6 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ειμαι περιεργος να δω αν θα το ξανακανει και μετα απο ποσο καιρο.

αν εβαλες παλι της αρκουδας, και ειναι απο την ιδια παρτιδα, λογικα θα κανει οσο καιρο εκανε και τωρα με αυτα που ειχες........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alexcrx είπε

λογικα εχεις πεσει σε μαπα παρτιδα............το εχω ακουσει και για την παστα τους..............

αν εβαλες παλι της αρκουδας, και ειναι απο την ιδια παρτιδα, λογικα θα κανει οσο καιρο εκανε και τωρα με αυτα που ειχες........

μαζι τα ειχα παρει αλλα ηταν σε ξεχωριστη συσκευασια οποτε δεν ξερω αν ειναι ιδια ,ωστοσο εντυπωση μου κανει γτ εφαγαν τετοιο degrade τοσο συντομα. Αν το ξανα κανει θα παω σε ek. 

Βεβαια εχω την ενττπωση οτι το σωστο νουμερο ειναι 2.5mm ,αλλα δεν βρισκεις ελλαδα και ολοι βαζουν 2mm ,ισως επαιξε ρολο αυτο ,γτ βλεπω οτι δεν εχουν πατηθει ιδιαιτερα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Σημερα μου χτυπησε 102 βαθμους η vram ,πριν κανα μηνα ειχα βαλει pads της thermal grizzly. Σημερα τα ξανα αλλαξα και ηρθαν στα ισια τους αλλα προσπαθω να καταλαβω τι πηγε στραβα. Ειμαι περιεργος αν θα ξανα επαναληφθει. 

1251156009_Screenshot_20210402-185319_SamsungInternet.jpg.3922b758d4e30d94c325e8dbc4f3b987.jpg

Κλαταρανε τόσο γρήγορα; Δεν νομίζω. Κάτι άλλο θα έφταιγε. Ζεστή μέρα πάντως σήμερα...

45 λεπτά πριν, malakudi είπε

Ξαφνικά έπιασε τα 102 από 80; Ή είχες σταδιακή αύξηση όσο περνούσαν οι μέρες; 102 με 80 είναι τεράστια διαφορά, 100 χτυπάει και η δικιά μου ASUS TUF 3080 OC. Έχει pads παντού αλλά δε ξέρω τι ποιότητας είναι - στο tear down video του gamers nexus πάντως τα ανέφερε ως καλής ποιότητας.

Η δική μου δεν πάει πάνω από 88... Τι σκατα, αλλά pads  βάζουν σε ίδιες υλοποίησεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Κλαταρανε τόσο γρήγορα; Δεν νομίζω. Κάτι άλλο θα έφταιγε. Ζεστή μέρα πάντως σήμερα...

Η δική μου δεν πάει πάνω από 88... Τι σκατα, αλλά pads  βάζουν σε ίδιες υλοποίησεις;;;

οχι ρε δεν εχει σχεση η ζεστη ,αφου ειχα 102 ,κλεινω πισι αλλαζω pads και παω 80

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

οχι ρε δεν εχει σχεση η ζεστη ,αφου ειχα 102 ,κλεινω πισι αλλαζω pads και παω 80

Ε δεν συμφέρει κάθε μήνα και αλλαγή pads....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...