Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Και τα αρχικά 500€ πως θα τα φέρεις πάλι πίσω; Θα τα αφήσεις να κάθονται στο κρακεν;

Δεν φαίνεται η κίνηση στο ΑΤΜ;

Δεν είναι στο όνομα σου αυτό που λες;

Δεν το ξέρω γι αυτό ρωταω

Αφμ πάντως δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Αφμ πάντως δεν έχει.

Αφμ δεν έχει και η binance card, καθώς και μερικές άλλες. Νομίζω και η Ν26.

Επεξ/σία από Vsrs7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Και τα αρχικά 500€ πως θα τα φέρεις πάλι πίσω; Θα τα αφήσεις να κάθονται στο κρακεν;

Ενα απλό παράδειγμα έφερα. Μην κολλάτε σε αριθμούς. Η διαδικασία έχει σημασία.

Το πως θα νομιμοποιήσεις τα χρήματα του mining (αν σε ενδιαφέρει) με 15% φόρο και όχι παραπάνω εξηγώ.

Στείλε 50€ και γύρνα πίσω όσα θες απο το mining που κάνεις. Αν σε ρωτήσει ο έφορος του δείχνεις το γράφημα του dogecoin και του λες 30πλασίασα το κέρδος μου. Αυτό που τον ενδιαφέρει και σε ενδιαφέρει είναι η διαδρομή του χρήματος. Iban σου -->kraken ---> iban σου. Δηλαδή αγόρασα, έκανα trading, κέρδισα, φορορολογία 15%. Απλά ενδιάμεσα εσύ κόλλησες και μια κίνηση που δεν μπορεί να δει δηλαδη την wallet--->kraken--->fiat.

Αν δεν σε ενδιαφέρει βγάλε μια N26 ή αυτή που προτείνει ο omitziz.

Vsrs7 Η Ν26 δεν έχει ΑΦΜ.

 

 

Επεξ/σία από makhno21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DimitrisJimmys είπε

Γνώμη για c crypto.com ειναι εμπιστο η καμία απάτη?

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.mona.android&hl=en_US&gl=US&showAllReviews=true

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Έψαχνα κάτι για staking και το είδα μπροστά μου.

το τελευταιο τριμηνο προσωπικα εχω stake cro και δεν  εχω προβλημα  ως τωρα ,και η visa  καρτα τους δουλευει μια χαρα ενα 2000 ευρω μου τα έβγαλε το atm χωρίς βήχα που δοκίμασα 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω(οχι μια ακριβως χα)!!Δεδομενου οτι δεν πληρωνω ρευμα ποιο ειναι το πιο κερδοφορο mining rig που θα μπορουσα να αγορασω?Εχουν Ημερομηνια ληξης  στο θεμα του mining?Απο που θα μπορουσα να προμηθευτω miners χωρις μεσαζοντες?Εχουν Τechnical support απο τις εταιριες που  προμηθευουν τα rigs?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anonlpatron είπε

Καλημερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω(οχι μια ακριβως χα)!!Δεδομενου οτι δεν πληρωνω ρευμα ποιο ειναι το πιο κερδοφορο mining rig που θα μπορουσα να αγορασω?Εχουν Ημερομηνια ληξης  στο θεμα του mining?Απο που θα μπορουσα να προμηθευτω miners χωρις μεσαζοντες?Εχουν Τechnical support απο τις εταιριες που  προμηθευουν τα rigs?Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ξεκίνα να διαβάζεις και για το mining και για το hardware. Εάν δεν αποκτήσεις τις βασικές γνώσεις μην κάνεις τίποτα. 

Goggle is your friend.

(Μπορεί το mining να μην σταμάτησει πότε αλλά είναι πολύ εύκολο ακόμα και με μηδενικό κόστος ρεύματος να μην έχεις κέρδος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Τοrig με τις 3060 θα κάνει mining μόνο raven coin. Το πιστεύω ότι θα ανεβεί. Είχα αγοράσει 100 εύρος πριν 1 μήνα και τωρα τα αξίζουν 220 εύρος τα coins μου.

Εγω ρε παιδιά να ρωτήσω το άλλο. Άντε και βγάζεις το τρελό χρήμα 200-300k πως θα τα τραβήξεις για να τα χαρείς αυτά τα λεφτά. Καμία τράπεζα δεν θα τα δεχτεί! Αντιθέτως θα στα κατασχέσουν ΟΛΑ το ελληνικό δημόσιο.

Κάνεις λάθος. Τα δηλώνεις κανονικά και πληρώνεις τον φόρο. Δεν είναι τρελή η τράπεζα να μην τα δεχτεί.

11 ώρες πριν, makhno21 είπε

Ενα απλό παράδειγμα έφερα. Μην κολλάτε σε αριθμούς. Η διαδικασία έχει σημασία.

Το πως θα νομιμοποιήσεις τα χρήματα του mining (αν σε ενδιαφέρει) με 15% φόρο και όχι παραπάνω εξηγώ.

Στείλε 50€ και γύρνα πίσω όσα θες απο το mining που κάνεις. Αν σε ρωτήσει ο έφορος του δείχνεις το γράφημα του dogecoin και του λες 30πλασίασα το κέρδος μου. Αυτό που τον ενδιαφέρει και σε ενδιαφέρει είναι η διαδρομή του χρήματος. Iban σου -->kraken ---> iban σου. Δηλαδή αγόρασα, έκανα trading, κέρδισα, φορορολογία 15%. Απλά ενδιάμεσα εσύ κόλλησες και μια κίνηση που δεν μπορεί να δει δηλαδη την wallet--->kraken--->fiat.

Αν δεν σε ενδιαφέρει βγάλε μια N26 ή αυτή που προτείνει ο omitziz.

Vsrs7 Η Ν26 δεν έχει ΑΦΜ.

 

 

Η N26 έχει ΑΦΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DimitrisJimmys είπε

Εγω ρε παιδιά να ρωτήσω το άλλο. Άντε και βγάζεις το τρελό χρήμα 200-300k πως θα τα τραβήξεις για να τα χαρείς αυτά τα λεφτά. Καμία τράπεζα δεν θα τα δεχτεί! Αντιθέτως θα στα κατασχέσουν ΟΛΑ το ελληνικό δημόσιο.

Ναι θα μας τα πάρουν όλα οι κομμουνιστές. Μια χαρά τα δέχεται η τράπεζα, δεν είναι χαζοί, απλά θα πέσει ένα τηλέφωνο σε φάση που τα βρήκες κτλ και θα έχεις να κάνεις με την εφορία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι θα μας τα πάρουν όλα οι κομμουνιστές. Μια χαρά τα δέχεται η τράπεζα, δεν είναι χαζοί, απλά θα πέσει ένα τηλέφωνο σε φάση που τα βρήκες κτλ και θα έχεις να κάνεις με την εφορία..

Εμένα το μόνο τηλέφωνο ήταν από την τράπεζα , να με ρωτήσουν εάν έχει αλλάξει κάτι μισθολογικά και εάν θέλω να επενδύσω λολ. Η εφορία δεν ασχολήθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...