Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, jackess είπε

δοκιμασε να απενεργοποιησεις ολα τα benchmark πλην daggerhashimoto και ξανακανε benchmark

επισης κανε stock clocks τη καρτα αν ειναι overclocked

Τα έχω δοκιμάσει όλα 😄 Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να κάνω benchmark την κάθε μία ξεχωριστά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Balerama είπε

Τα έχω δοκιμάσει όλα 😄 Το μόνο που δεν έχω κάνει είναι να κάνω benchmark την κάθε μία ξεχωριστά..

δε μου έρχεται κατι αλλο τωρα, κατσε τι teamredminer? με nicehash δε το ανοιγεις? ανοιξε NBminr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαιράκι παίδες....έπεσε και το reward σε σχέση με το rallye που είχαμε 3-4 μέρες. Νομίζω βρήκα νέες ρυθμίσεις πιο δροσερές και αποδοτικές και έχω και τις μνήμες έως 96 βαθμούς.

Επίσης θυμήστε μου κάποιος γιατί έκανα μια ψαχτική τις σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα. Για μεταφορά μικροποσά από nicehash wallet προς λογαριασμό Revolut πάμε πρώτα coinbase και μετατροπή δωρεάν σε coinbase pro;

βασικά ήθελα να χώσω και ένα μικρό ποσό σε κάποια crypto που είδα οτι απευθείας το nicehash δε τα έχει στη λίστα του στο ανταλλακτήριο.

κοιτάζω να γλιτώσω τις προμήθειες βασικά. ο λογαριασμός από Revolut στην ελληνική δεν έχει προμήθεια.

miningsummer.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Καλοκαιράκι παίδες....έπεσε και το reward σε σχέση με το rallye που είχαμε 3-4 μέρες. Νομίζω βρήκα νέες ρυθμίσεις πιο δροσερές και αποδοτικές και έχω και τις μνήμες έως 96 βαθμούς.

Επίσης θυμήστε μου κάποιος γιατί έκανα μια ψαχτική τις σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα. Για μεταφορά μικροποσά από nicehash wallet προς λογαριασμό Revolut πάμε πρώτα coinbase και μετατροπή δωρεάν σε coinbase pro;

miningsummer.JPG

Σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Καλοκαιράκι παίδες....έπεσε και το reward σε σχέση με το rallye που είχαμε 3-4 μέρες. Νομίζω βρήκα νέες ρυθμίσεις πιο δροσερές και αποδοτικές και έχω και τις μνήμες έως 96 βαθμούς.

Επίσης θυμήστε μου κάποιος γιατί έκανα μια ψαχτική τις σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα. Για μεταφορά μικροποσά από nicehash wallet προς λογαριασμό Revolut πάμε πρώτα coinbase και μετατροπή δωρεάν σε coinbase pro;

βασικά ήθελα να χώσω και ένα μικρό ποσό σε κάποια crypto που είδα οτι απευθείας το nicehash δε τα έχει στη λίστα του στο ανταλλακτήριο.

κοιτάζω να γλιτώσω τις προμήθειες βασικά. ο λογαριασμός από Revolut στην ελληνική δεν έχει προμήθεια.

miningsummer.JPG

δε νιωθω ανετος με τις μνημες στα 96ρια. 82c ειναι τωρα στην 6800 και αυτο με τις δυο καρτες σαντουιτς και παλι θεωρω πως ειναι ψηλα στη θεση σου θα εχασα 5mh για να τις ριξω

τωρα οσο αφορα τη μεταφορα γιατι δε τα σπρωχνεις κατευθειαν iban revolut χωρις καμια προμηθεια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εδώ πάντως βρέχει και έχει 15 βαθμούς έξω και 22 μέσα :P Στα χαλαρά τα fans, ίσα που ακούγεται το "rig"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jackess είπε

δε νιωθω ανετος με τις μνημες στα 96ρια. 82c ειναι τωρα στην 6800 και αυτο με τις δυο καρτες σαντουιτς και παλι θεωρω πως ειναι ψηλα στη θεση σου θα εχασα 5mh για να τις ριξω

τωρα οσο αφορα τη μεταφορα γιατι δε τα σπρωχνεις κατευθειαν iban revolut χωρις καμια προμηθεια? 

θα μου τις ματιάξετε στο τέλος τις μνήμες και θα σας κυνηγάω!

οι 5700 αντέχουν έως 110-115 safe.

στους 96 είμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πλέον ούτε για games δεν κάνει η κάρτα, πόσο μάλλον για mining. Χρειάζομαι πλέον διπλή πατέντα (2*140 fans + 2*Intel heatsink) για να κάνει δουλίτσα, αλλά μετά  βαραίνει αρκετά η κάρτα και γέρνει. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Καλοκαιράκι παίδες....έπεσε και το reward σε σχέση με το rallye που είχαμε 3-4 μέρες. Νομίζω βρήκα νέες ρυθμίσεις πιο δροσερές και αποδοτικές και έχω και τις μνήμες έως 96 βαθμούς.

Επίσης θυμήστε μου κάποιος γιατί έκανα μια ψαχτική τις σελίδες πίσω αλλά δεν βρήκα. Για μεταφορά μικροποσά από nicehash wallet προς λογαριασμό Revolut πάμε πρώτα coinbase και μετατροπή δωρεάν σε coinbase pro;

βασικά ήθελα να χώσω και ένα μικρό ποσό σε κάποια crypto που είδα οτι απευθείας το nicehash δε τα έχει στη λίστα του στο ανταλλακτήριο.

κοιτάζω να γλιτώσω τις προμήθειες βασικά. ο λογαριασμός από Revolut στην ελληνική δεν έχει προμήθεια.

miningsummer.JPG

Πώς γίνεται να έχεις 62 βαθμούς? Τι κουτί έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Sarevok19 είπε

Πώς γίνεται να έχεις 62 βαθμούς? Τι κουτί έχεις?

ΝΖXΤ Η510i

2x140 πετάνε μέσα μπροστά από υδρόψυξη του 8600Κ

ένας 140πίσω και 2 140πάνω βγάζουν

 

pcmainrig.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδη ΄χαθηκα με τα comparison sites, ποια κάρτα θεωρείτε η πιο vfm απο θέμα mh/s , κατανάλωσης, και αρχικής τιμής αγοράς;

Σκέφτομαι να αγοράσω αλλη μια και ας πληρώσω-δεδομένο-κάτι παραπάνω.

Αυτη τη στιγμη εχω 1660 ti στα 31.30-31.50 συνήθως με 73-74W.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Παίδες επειδη ΄χαθηκα με τα comparison sites, ποια κάρτα θεωρείτε η πιο vfm απο θέμα mh/s , κατανάλωσης, και αρχικής τιμής αγοράς;

Σκέφτομαι να αγοράσω αλλη μια και ας πληρώσω-δεδομένο-κάτι παραπάνω.

Αυτη τη στιγμη εχω 1660 ti στα 31.30-31.50 συνήθως με 73-74W.

3060ti

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

ΝΖXΤ Η510i

2x140 πετάνε μέσα μπροστά από υδρόψυξη του 8600Κ

ένας 140πίσω και 2 140πάνω βγάζουν

 

pcmainrig.JPG

η δικιά μου παίζει στους 42 σε ανοικτό κουτί, έχεις δοκιμάσει να βγάλεις το πλαινό τζαμάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γινεται στις αγγελιες?....

ξαφνικα "γεμισαμε" 6800xt...παραλαμβανουν ολοι...εχουμε ξαφνικα αποθεμα απο τα μαγαζια?...

ολες καινουργιες και κοιταζουν να τις ξεφορτωθουν γιατι οι nvidia (βγαινουν και καλα οι 3080ti) ειναι καλυτερες στα altcoins, μιας και πλησιαζει το τελος του eth?...

ωστοσο τα δημοσιευματα για τα προβληματα των crypto δινουν και παιρνουν...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GKat76 είπε

τι γινεται στις αγγελιες?....

ξαφνικα "γεμισαμε" 6800xt...παραλαμβανουν ολοι...εχουμε ξαφνικα αποθεμα απο τα μαγαζια?...

ολες καινουργιες και κοιταζουν να τις ξεφορτωθουν γιατι οι nvidia (βγαινουν και καλα οι 3080ti) ειναι καλυτερες στα altcoins, μιας και πλησιαζει το τελος του eth?...

ωστοσο τα δημοσιευματα για τα προβληματα των crypto δινουν και παιρνουν...

 

Δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί στο in.gr

Αποκυρηξη λέει του doge, την ίδια στιγμή που ο Λεόν ανακοίνωσε την χρηματοδότηση του διαστημικού προγράμματος με doge...

Μη δίνεις σημασία, ότι να ναι γράφουν για να πάρουν μερικά κλικ παραπάνω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...