Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, isaias1983 είπε

Σχεδόν στα μισά το profitability πάλι...κ πολύ κράτησε...

Παλι δεν ειναι ασχημα Ιανουαριο που ξεκινησα ηταν στα 2.50 ευρω τη μερα και στα 6 κοντα μια χαρα ειναι. Και πολυ κρατησε εκει στα 8-9 ευρω.

 

Screenshot_1.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, isaias1983 είπε

Σχεδόν στα μισά το profitability πάλι...κ πολύ κράτησε...

Ακόμη και έτσι λίγο πάνω από 4 ευρώ βγάζω τώρα, καλά είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, jackess είπε

με btc στα 48Κ ευρω θα ήταν 27€~ το profitability οποτε δεν ειναι και ασχημα ακομα

Οχι βεβαια. Πάλι στα 23€ θα ήσουνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Οχι βεβαια. Πάλι στα 23€ θα ήσουνα...

οχι γιατι αυτα τα 56Κ satoshi θα τα παρω και θα μεινουν μεσα. σήμερα έχουν αξια 23 ευρώ, αυριο μεθαυριο που λεει ο λογος με το btc στα 48Κ ευρω θα εχουν αξια 27 ευρω. οποτε οταν φτασει τοσο και τα σηκωσω, την 14 μαιου που εβγαλα 56Κ σατοσι αυτο το ποσο θα εχει αξια 27 ευρω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, skritikos είπε

Κι εγώ που νόμιζα πως θέλουμε κάθε άνθρωπος να έχει τα ίδια δικαιώματα! 🙄

Spoiler

 

Η καραμέλα της ισότητας είναι διαχρονική. Πρέπει ο άνθρωπος να έχει μια ελπίδα...Είναι και κάποιοι βλέπεις που δεν τα πάνε καλά με την θρησκεία. Άρα, σε κάτι πρέπει να ελπίζουν και αυτοί.

Σημέρα εμείς είμαστε οι έχοντες, αύριο κάποιος άλλος. Όλοι ταυτόχρονα δεν πρόκειται να είμαστε ποτέ. Αταξία το λένε. Εντροπία το λένε, κλπ. 

Μην μπερδεύεις τα δικαιώματα με τις ευκαιρίες. Ο Elon είναι πιο έξυπνος ή πιο τυχερός από μας για Α Β λόγους, και εμείς με την σειρά μας από τον Ινδό που πλενεται στον Γάγγη.

 

Σοβαρά, κάνε μια βόλτα από Telegram να δεις, πόσα εκκατομύρια+ Ασιάτες με σαγιονάρα και ένα κινητό, περιμένουν να πλουτίσουν από το πουθενά. Δεν μιλάω για mining. Oύτε τα μέσα για mining έχουν. Χωρίς γνώσεις, χωρίς εκπαίδευση (το γιατί πάσχουν σε εκπση κλπ είναι άλλη συζητηση), κλπ κλπ. Περιμένουν άπαντες με τα 100kkk tokens που αγορασαν, αύριο να είναι billionaires. Μας αρέσει δεν μας αρέσει, δεν γίνεται. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όλοι ασχολούνται με trade αφού τα έβγαλαν από το mining , 2 κοντινά 25αρια dip , μετά ακολουθεί το μεγαλύτερο bull run και μετά 

 

About-to-Fail-Cliff-Jump_o_92071__01__01.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέβηκαν πάλι τα gas, στα 5 euro/day τώρα. Μια χαρά είμαστε όσοι έχουμε μία κάρτα και δεν μας νοιάζει το ROI, και όσο κρατήσει. Εγώ πάντως έχω αγοράσει 3 παιχνιδάκια, το headset και τον μισό 5600Χ με το mining, not bad..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ανέβηκαν πάλι τα gas, στα 5/day τώρα. Μια χαρά είμαστε όσοι έχουμε μία κάρτα και δεν μας νοιάζει το ROI, και όσο κρατήσει. Εγώ πάντως έχω αγοράσει 3 παιχνιδάκια, το headset και τον μισό 5600Χ με το mining, not bad..

Παμε για δευτερη αποσβεση της καρτας. Σε 4 μηνες ενα 500αρι στην τσεπη συν 80 ευρω του ρευματος. 300 η καρτα οποτε σε κανα 20ημερο βγαινει 2 φορες η καρτα. Αντε να παρεις τωρα 5700xt στο 1000αρικο και να την κανεις αποσβεση. Δεν βαζω τα κερδη απο trading γιατι θα περασουμε το χιλιαρικο στην τσεπη.

Και το καλυτερο ειναι οτι Οκτωμβριο ξεκιναει ο τριτος χρονος εγγυησης οποτε εχουμε δρομο ακομα και να χαλασει δεν τρεχει μια.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Όλοι ασχολούνται με trade αφού τα έβγαλαν από το mining , 2 κοντινά 25αρια dip , μετά ακολουθεί το μεγαλύτερο bull run και μετά 

 

About-to-Fail-Cliff-Jump_o_92071__01__01.jpg

Μπάνιο στην Καραϊβική;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το error during benchmark στη 2η κάρτα στο Nicehash; Έχω απηυδήσει.. Έχω μια 6800 και μια 6700ΧΤ.

Μου το κάνει συνέχεια και χάνω άπειρο χρόνο. Τα έχω τσεκάρει όλα, virtual memory, default ρυθμίσεις, team red τρέχει κομπλέ το eth.bat.. 🤔

Τώρα βάζω λίγο πιο παλιούς drivers, μπας και πιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Balerama είπε

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το error during benchmark στη 2η κάρτα στο Nicehash; Έχω απηυδήσει.. Έχω μια 6800 και μια 6700ΧΤ.

Μου το κάνει συνέχεια και χάνω άπειρο χρόνο. Τα έχω τσεκάρει όλα, virtual memory, default ρυθμίσεις, team red τρέχει κομπλέ το eth.bat.. 🤔

Τώρα βάζω λίγο πιο παλιούς drivers, μπας και πιάσει.

δοκιμασε να απενεργοποιησεις ολα τα benchmark πλην daggerhashimoto και ξανακανε benchmark

επισης κανε stock clocks τη καρτα αν ειναι overclocked

Επεξ/σία από jackess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...