Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, danaos7 είπε

Guys  από nicehash μπορώ να στείλω σε όλες τις ελληνικές τράπεζες?

1.Ναι μπορείς ,2.όχι δεν μπορείς γιατί την έχουν μπλοκάρει.3 google it.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, danaos7 είπε

Guys  από nicehash μπορώ να στείλω σε όλες τις ελληνικές τράπεζες?

Ναι κανονικά. Πάνω από 15 ευρώ οι τράπεζες έχουν προμήθειες. Οπότε αν είναι λίγα σπαστα σε 14.99 εμβάσματα για να έχεις μηδέν προμήθεια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μια ερώτηση σχετικά με τις θερμοκρασίες στο σκάψιμο.Ποιες είναι οι λογικές θερμοκρασίες στα vrm για να πούμε ότι μπορούμε να δουλεύουμε άφοβα μια κάρτα.

 

Επεξ/σία από akmakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akmakas είπε

Παίδες μια ερώτηση σχετικά με τις θερμοκρασίες στο σκάψιμο.Ποιες είναι οι λογικές θερμοκρασίες στα vrm για να πούμε ότι μπορούμε να δουλεύουμε άφοβα μια κάρτα.

 

Μεχρι διψήφιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, akmakas είπε

θερμοκρασίες στα vrm

Θερμοκρασία στο vrm δεν σε νοιάζει και τόσο αντέχει τουλάχιστον 120 βαθμούς μερικά και 150 -200+ ανάλογα τα κομμάτια,

Επεξεργαστής(GPU) και μνήμες σε νοιάζει αυτά καλό θα ειναι να ειναι κάτω απο 90 για τις μνήμες και κάτω απο 70 για τον επεξεργαστή. 

Επίσης, αυτό που σε νοιάζει ειναι τα watt πόσα watt καις και αν μπορείς να έχεις περίπου το ίδιο harshrate με λιγότερα watt (κάνοντας undervolting το οποίο θα βοηθήσει και τις θερμοκρασίες) 

ΥΓ: οτιδήποτε κάτω απο 99 βαθμούς δεν θα καταστρέψει την κάρτα αλλά καλό είναι να μην το πας στα άκρα γιατί σημαίνει καταρχήν ότι μάλλον καις παραπάνω watt απόσο χρειάζεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας..

undevolt στο gpu και στις μνήμες 88 βαθμούς την κρατάω σταθερά και ειμαι από 70 μέχρι 80 mhs..Ποιο πολύ το έκανα να μάθω όλη την διαδικασία παρά ότι θα βγάλω χρήματα από αυτό.

Μπορει η κάρτα να χτυπήσει και 100mhs αλλά μετά οι μνήμες και τα vrm γίνονται αναστενάριδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, akmakas είπε

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας..

undevolt στο gpu και στις μνήμες 88 βαθμούς την κρατάω σταθερά και ειμαι από 70 μέχρι 80 mhs..Ποιο πολύ το έκανα να μάθω όλη την διαδικασία παρά ότι θα βγάλω χρήματα από αυτό.

Μπορει η κάρτα να χτυπήσει και 100mhs αλλά μετά οι μνήμες και τα vrm γίνονται αναστενάριδες.

 

Ποια καρτα εχεις και σε ποιο αλγοριθμο την τρεχεις?

Επεξ/σία από Salepaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Από εχθές προσπαθώ να στείλω btc από NiceHash σε CoinBase αλλά μετά από λίγο βγάζει fail. Γίνεται και σε εσάς ή έχει φάει σκάλωμα σε εμένα..;

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Από εχθές προσπαθώ να στείλω btc από NiceHash σε CoinBase αλλά μετά από λίγο βγάζει fail. Γίνεται και σε εσάς ή έχει φάει σκάλωμα σε εμένα..;

Ευχαριστώ πολύ.

Μήπως επειδή έχει φάει το coinbace  το χακαρισμα το έχουν απενεργοποίηση? Δεν ξέρω ,εικάζω απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, danaos7 είπε

Μήπως επειδή έχει φάει το coinbace  το χακαρισμα το έχουν απενεργοποίηση? Δεν ξέρω ,εικάζω απλά.

Δεν το γνωρίζω ότι έγινε κάτι τέτοιο. Το πιο πιθανό τότε είναι αυτό που λες.

Επεξ/σία από Madlef86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Madlef86 είπε

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Από εχθές προσπαθώ να στείλω btc από NiceHash σε CoinBase αλλά μετά από λίγο βγάζει fail. Γίνεται και σε εσάς ή έχει φάει σκάλωμα σε εμένα..;

Ευχαριστώ πολύ.

Έχει πρόβλημα για κανένα δύο μέρες το free της nicehash. 

Στείλε κανονικα στο coinbase είναι πολύ ελάχιστα τα fees και πάει κατευθείαν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,  νέο μέλος στην οικογένεια. βέβαια είναι lhr αλλά εντάξει.. σε ergo τι νούμερα βγάζετε όσοι έχετε 3080; κάποια καλα settings σε hiveos?

20210915_162005.jpg

20210915_162429.jpg

20210915_162453.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 200 mh/s σε ergo
Μπορείς να πας και 210 αλλά μετά σκαλώνει και βουτάει απότομα κάτω (λογικά ενεργοποιείται τo lhr)

Settings ανεβάζεις μνήμή όσο θεωρείς ότι σε παίρνει και core -300 (σε msi afterburner αυτά). Power limit γύρω στο 60.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Καλησπέρα,  νέο μέλος στην οικογένεια. βέβαια είναι lhr αλλά εντάξει.. σε ergo τι νούμερα βγάζετε όσοι έχετε 3080; κάποια καλα settings σε hiveos?

 

 

 

με 110W θα βγάζει περίπου 48mh/s με daggerhashimoto για eth. Μια χαρά είναι το efficiency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μπορείς να πας και 210 αλλά μετά σκαλώνει και βουτάει απότομα κάτω (λογικά ενεργοποιείται τo lhr)
 

θα ξενερωσω πολυ ασχημα αν αρχισει οντως να κανει βουτιες.. για την ωρα η καρτα τρεχει ως εχει στις φοτογραφιες και βλεπουμε. επισης λεω μπω για λιγο με windows να δουμε τι γινεται με τις θερμοκρασιες στις μνημες, εχω μεγαλη περιεργια!

Screenshot_11.png

Screenshot_15.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...