Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, johnmt2 είπε

Πολύ καλό efficiency η 3080 σου. Πάντως το προφιτ έχει πέσει στον πάτο,  εγώ γύρισα προσωρινά σε conflux

Ανέβηκε το difficulty στα ύψη

Γύρισα σε eth και χωρίς lhr bypass :D

Το cfx πάντως πήγε πάνω, θα ρίξω μια ματιά, καμια εξήγηση γιατί ένα κινέζικο κρύπτο ανεβαίνει ενώ στην Κίνα πάνε προς απαγορεύσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να ρωτήσω. Έχω ενα rig με 3070 NON LHR κάρτες και έχω ακομα 3 3060 NON LHR αλλα με το hdmi dummy σε κουτί. Μπορώ να της βάλω πάνω στο frame με τις 3070 να κανω ενα μιξ δηλ με τις κάρτες? Οι 3070 ειναι σε hiveos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2021 στις 8:52 ΠΜ, DimitrisJimmys είπε

Να ρωτήσω. Έχω ενα rig με 3070 NON LHR κάρτες και έχω ακομα 3 3060 NON LHR αλλα με το hdmi dummy σε κουτί. Μπορώ να της βάλω πάνω στο frame με τις 3070 να κανω ενα μιξ δηλ με τις κάρτες? Οι 3070 ειναι σε hiveos.

Μπορείς, αλλά να ξέρεις για etherium στο hiveos οι 3060 δεν πιάνουν 47 - 50 mhs.

Επεξ/σία από nightelf25
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

Σε μια 3080ti, τώρα που έπεσε το prof για το Ergo,  τι ρυθμίσεις χρησιμοποιείτε για ethereum mining?

mem clk?

pwl?

Σε 3080 έβαλα +1000 στην μνήμη (μέχρι εκεί παίρνει η δικιά μου) και δεν χρησιμοποιώ lhr bypass γιατί ανεβαινει πολύ η κατανάλωση και κάνει spikes η θερμοκρασία στις μνήμες
Είμαι στα 52 mh/s 185 watt, λογικά θα πιανεις λιγο παραπάνω

Επειδή ζορίζεται λίγο παραπάνω η μνήμη έβαλα και ένα case fan (lol) πάνω στο backplate εκεί που είναι οι μνήμες, να φυσάει προς τα μέσα, ρίχνει την θερμοκρασία στις μνήμες 4 βαθμούς (έχει κάτι τρύπες εκεί το backplate λογω σχεδιασμού, μια χαρά ταίριαξαν)

3080 Zotac Trinity OC LHR

Power limit δεν έβαλα, άλλα έχω flat curve στα κλοκς, 1500 για core με 0.725 voltage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, andreas! είπε

τι προβλεπετε για την τιμη του ethereum το επομενο διαστημα (οκτωβριος)? θα παμε πανω ή κατω ? 

Μια προβλεψη ?!!

 

Flip a coin. Το ίδιο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas! είπε

τι προβλεπετε για την τιμη του ethereum το επομενο διαστημα (οκτωβριος)? θα παμε πανω ή κατω ? 

Μια προβλεψη ?!!

 

4797$ Αν πεσω μεσα σας το λεω απο τωρα οτι θελω φιλοδωρημα στο ψηφιακο μου πορτοφολι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, andreas! είπε

τι προβλεπετε για την τιμη του ethereum το επομενο διαστημα (οκτωβριος)? θα παμε πανω ή κατω ? 

Μια προβλεψη ?!!

 

Πήγα σε μάντισσες... σε χαρτορίχτρες 😛

Δοκίμασα t-rex με lhr tune το βράδυ, 70 mhs / 240 watt, not bad, την ώρα όμως που χρησιμοποιώ το pc κάνει συχνά lock και unlock, ειδικά π.χ αν κλείσω την οθόνη, όταν την ξανανοίξω ξεκινάει την διαδικασία πάλι.

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas! είπε

τι προβλεπετε για την τιμη του ethereum το επομενο διαστημα (οκτωβριος)? θα παμε πανω ή κατω ? 

Μια προβλεψη ?!!

 

Το ρεύμα μάς ενδιαφέρει προς τα πού θα πάει! 😄

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, DimitrisJimmys είπε

Ποσό μπορούν να πιάσουν κάποιες 3070 NON LHR asus και μερικές 3060 NON LHR gigabyte Αντίς βάλω για πούλημα ?

Όχι λιγότερο απ όσο τις αγόρασες και δέν πουλάς πάνω απο 1 κομμάτι/άτομο.

Η τιμή πώλησης είναι καθαρά δικό σου θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...