Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παλι καλα που ξεκλειδωσε το ergo για RDNA αν κοπει το eth mining το 2021 θα παμε προς τα εκει. Αν και ας δουμε πρωτα γιατι θα υπαρχουν μεγαλες αντιδρασεις απο τους miners.

Το autolykos2 είναι ο ποιο energy efficient αλγόριθμος. Παρόλα αυτά αυτό το διάστημα το προφιτ του έχει πιάσει πάτο, όπως και η τιμή του. Προς το παρόν εγώ σκαβω nimiq μιας και οι 2/3 κάρτες μου είναι lhr

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

Το autolykos2 είναι ο ποιο energy efficient αλγόριθμος. Παρόλα αυτά αυτό το διάστημα το προφιτ του έχει πιάσει πάτο, όπως και η τιμή του. Προς το παρόν εγώ σκαβω nimiq μιας και οι 2/3 κάρτες μου είναι lhr

Ω ρε φιλε nimiq ε. Εσκαψα το 2017 30000 nimiq κοντα τα 20 τα πουλησα οταν επιασε το peak και τωρα κανω hold τα υπολοιπα. Αξιολογη ιδεα αλλα ακομα δεν ανεβηκε οσο θα επρεπε ειναι εκει στα 50 εκατομμυρια market cap. Αρκετα efficient ομως θυμαμαι η 1070ti δεν εκαιγε τιποτα για να το φτιαξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Arkin είπε

Παλι καλα που ξεκλειδωσε το ergo για RDNA αν κοπει το eth mining το 2021 θα παμε προς τα εκει. Αν και ας δουμε πρωτα γιατι θα υπαρχουν μεγαλες αντιδρασεις απο τους miners.

γιατι ποτε ήταν κλειδωμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αλανια μια βοηθεια σας παρακαλω.........

εχω στο nicehash περιπου 0,02 bitcoin και θελω να τα κανω ευρω.....

ταυτοτητα καινουργια δεν υπαρχει οποτε εφτιαξα λογαριασμο στο coinbase

πως μπορω να τα στειλω στην τραπεζα????????εχω λογαριασμο στην εθνικη μονο

καπου ειχα διαβασει οτι nicehash->coinbase->paypal->τραπεζα..........ισχυει αυτο???????

σας ευχαριστω και καλα σκαψιματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, alexcrx είπε

ρε αλανια μια βοηθεια σας παρακαλω.........

εχω στο nicehash περιπου 0,02 bitcoin και θελω να τα κανω ευρω.....

ταυτοτητα καινουργια δεν υπαρχει οποτε εφτιαξα λογαριασμο στο coinbase

πως μπορω να τα στειλω στην τραπεζα????????εχω λογαριασμο στην εθνικη μονο

καπου ειχα διαβασει οτι nicehash->coinbase->paypal->τραπεζα..........ισχυει αυτο???????

σας ευχαριστω και καλα σκαψιματα

Δεν σε αφηνει να βαλεις τραπεζα IBAN ωστε να τα κανεις αμεσα ευρω απο nicehash και μετα στην τραπεζα? Το πρωι εκανα καμια 16 εμβασματα των 14.99 το απογευμα τα ειχα στον λογαριασμο κοντα 240 ευρω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν σε αφηνει να βαλεις τραπεζα IBAN ωστε να τα κανεις αμεσα ευρω απο nicehash και μετα στην τραπεζα? Το πρωι εκανα καμια 16 εμβασματα των 14.99 το απογευμα τα ειχα στον λογαριασμο κοντα 240 ευρω. 

κατσε γιατι σε εχασα.....που να βαλω το ΙΒΑΝ???????στο nicehash??????θελει ταυτοτητα καινουργια για να σε αφησει το nicehash και εγω δεν εχω......αν εννοεις αυτο.........

και κατι αλλο....τα στελνεις εθνικη τραπεζα????????αφου δεν ειχαν δωσει ακυρο για λεφτα απο coins??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν σε αφηνει να βαλεις τραπεζα IBAN ωστε να τα κανεις αμεσα ευρω απο nicehash και μετα στην τραπεζα? Το πρωι εκανα καμια 16 εμβασματα των 14.99 το απογευμα τα ειχα στον λογαριασμο κοντα 240 ευρω. 

Εγω αναρωτιεμαι για τα 16 εμβασματα των 14.99... Επειδη δεν εχω πουλησει ακομη οτι εχω σκαψει και δεν ξερω.Τι δεν σε χρεωνει το nicehash σε τετοια ποσα? Οι τραπεζες ξερω οτι δεν το κανουν οταν ειναι κατω απο 15 τα εισερχομενα εμβασματα.Αλλα το nicehash?Και πως εχω την εντυπωση οτι το ελαχιστο ποσο εμβασματος ειναι τα 25 ευρω οσον αφορα το nicehash?

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, alexcrx είπε

κατσε γιατι σε εχασα.....που να βαλω το ΙΒΑΝ???????στο nicehash??????θελει ταυτοτητα καινουργια για να σε αφησει το nicehash και εγω δεν εχω......αν εννοεις αυτο.........

και κατι αλλο....τα στελνεις εθνικη τραπεζα????????αφου δεν ειχαν δωσει ακυρο για λεφτα απο coins??????

Θελει ταυτοτητα ναι ιδια με τον λογαριασμο που εχεις στην τραπεζα. Ειναι μικροποσα δεν θα ασχοληθουν και αν ασχοληθουν το πολυ πολυ να μπει τιποτα 13% φορος πανω στα χρηματα. 

32 λεπτά πριν, icenex είπε

Εγω αναρωτιεμαι για τα 16 εμβασματα των 14.99... Επειδη δεν εχω πουλησει ακομη οτι εχω σκαψει και δεν ξερω.Τι δεν σε χρεωνει το nicehash σε τετοια ποσα? Οι τραπεζες ξερω οτι δεν το κανουν οταν ειναι κατω απο 15 τα εισερχομενα εμβασματα.Αλλα το nicehash?Και πως εχω την εντυπωση οτι το ελαχιστο ποσο εμβασματος ειναι τα 25 ευρω οσον αφορα το nicehash?

Δεν χρεωνει καθολου οχι. Εχει ηδη κρατησει προμηθεια το nicehash στην μετατροπη απο btc σε euro. Το nicehash στελνει απο 10 ευρω και πανω οχι 25. Εχω στειλει πανω απο 50 εμβασματα των 14.99 μπορει και παραπανω χωρις καμια προμηθεια χωρις προβλημα τους τελευταιους μηνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θελει ταυτοτητα ναι ιδια με τον λογαριασμο που εχεις στην τραπεζα. Ειναι μικροποσα δεν θα ασχοληθουν και αν ασχοληθουν το πολυ πολυ να μπει τιποτα 13% φορος πανω στα χρηματα. 

Δεν χρεωνει καθολου οχι. Εχει ηδη κρατησει προμηθεια το nicehash στην μετατροπη απο btc σε euro. Το nicehash στελνει απο 10 ευρω και πανω οχι 25. Εχω στειλει πανω απο 50 εμβασματα των 14.99 μπορει και παραπανω χωρις καμια προμηθεια χωρις προβλημα τους τελευταιους μηνες. 

Ααα οκ και στην μετατροπη απο btc σε ευρω ποσο σου κραταει το nicehash?

Αξιζει ολη η ταλαιπωρια να στελνεις τοσα εμβασματα για να γλυτωσεις 3 ευρω?

Εθνικη απο οσο θυμαμαι απο 25-5000 τα εισερχομενα εμβασματα ειναι 3 ευρω εκτος αν αλλαξε και το εχουν παει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Ααα οκ και στην μετατροπη απο btc σε ευρω ποσο σου κραταει το nicehash?

Αξιζει ολη η ταλαιπωρια να στελνεις τοσα εμβασματα για να γλυτωσεις 3 ευρω?

Εθνικη απο οσο θυμαμαι απο 25-5000 τα εισερχομενα εμβασματα ειναι 3 ευρω εκτος αν αλλαξε και το εχουν παει περισσοτερο.

Ειναι απο 15 ευρω και πανω κρατανε 3 ευρω προμηθεια. Στα 249 ευρω μου κρατησε 3.62 ευρω προμηθεια. 1.5% κρατανε αλλα μετα τα εμβασματα ειναι δωρεαν. Δεν ειναι ταλαιπωρια στην κυριολεξια εκανα 1 λεπτο για να στειλω 16 εμβασματα και ολα μπηκαν σε λιγες ωρες στο λογαριασμο. Σε μεγαλυτερα ποσα δεν ξερω πως θα το κανω ισως στελνοντας τη μερα μεχρι 10 εμβασματα και τα υπολοιπα σιγα σιγα σε αλλες μερες. Γενικα με εχει κατα βολεψει το nicehash κανω και λιγο trade ολα απο εκει αξιοπιστο παντα στην ωρα του στα εμβασματα. 1200 εχω τραβηξει χωρις προβλημα τους τελευταιους μηνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι απο 15 ευρω και πανω κρατανε 3 ευρω προμηθεια. Στα 249 ευρω μου κρατησε 3.62 ευρω προμηθεια. 1.5% κρατανε αλλα μετα τα εμβασματα ειναι δωρεαν. Δεν ειναι ταλαιπωρια στην κυριολεξια εκανα 1 λεπτο για να στειλω 16 εμβασματα και ολα μπηκαν σε λιγες ωρες στο λογαριασμο. Σε μεγαλυτερα ποσα δεν ξερω πως θα το κανω ισως στελνοντας τη μερα μεχρι 10 εμβασματα και τα υπολοιπα σιγα σιγα σε αλλες μερες. Γενικα με εχει κατα βολεψει το nicehash κανω και λιγο trade ολα απο εκει αξιοπιστο παντα στην ωρα του στα εμβασματα. 1200 εχω τραβηξει χωρις προβλημα τους τελευταιους μηνες. 

Σωστα απο τα 15-5000 κρατανε 3 ευρω..Αυτο λεω αξιζει για να γλυτωσεις 3 ευρω να στελνεις ενα καρο εμβασματα? απο την αλλη την προμηθεια του Nicehash δεν την γλυτωνεις.Περα απο αυτο οταν τα μετατρεπεις σε ευρω το κανεις εκει στο simple view η το κανεις στο trade?Εχω παρατηρησει οτι αν βαλεις να πουλησεις στο trade δυσκολα βρισκεις στο ευρω στην τιμη που παιζει το btc συνηθως οι περισσοτεροι αγοραζουν 2 χηνες κατω.Οποτε καλυτερα να το κανεις στο simple view?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, icenex είπε

Σωστα απο τα 15-5000 κρατανε 3 ευρω..Αυτο λεω αξιζει για να γλυτωσεις 3 ευρω να στελνεις ενα καρο εμβασματα? απο την αλλη την προμηθεια του Nicehash δεν την γλυτωνεις.Περα απο αυτο οταν τα μετατρεπεις σε ευρω το κανεις εκει στο simple view η το κανεις στο trade?Εχω παρατηρησει οτι αν βαλεις να πουλησεις στο trade δυσκολα βρισκεις στο ευρω στην τιμη που παιζει το btc συνηθως οι περισσοτεροι αγοραζουν 2 χηνες κατω.Οποτε καλυτερα να το κανεις στο simple view?

Ναι στο simple trade σε βρισκει σε 1-2 λεπτο και εισαι ετοιμος απο ευρω. Δεν ξερω αν μεγαλα εμβασματα τα πιανουν οι τραπεζες ενω με τα μικρα δεν θα ασχοληθει κανεις για την ωρα και οπως ανεφερα ειναι 1 λεπτο για 15 εμβασματα απλα κανεις copy paste το 14.99 και πατα κανα 2 κλικ. Σε κανονικο trade μονο αλλα νομισματα εχω βαλει καμια 10αρια νομισματα σε sell order στην ταδε τιμη και μολις πουληθουν με ειδοποιει. 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Ναι στο simple trade σε βρισκει σε 1-2 λεπτο και εισαι ετοιμος. Δεν ξερω αν μεγαλα εμβασματα τα πιανουν οι τραπεζες ενω με τα μικρα δεν θα ασχοληθει κανεις για την ωρα και οπως ανεφερα ειναι 1 λεπτο για 15 εμβασματα απλα κανεις copy paste το 14.99 και πατα κανα 2 κλικ. Σε κανονικο trade μονο αλλα νομισματα εχω βαλει καμια 10αρια νομισματα σε sell order στην ταδε τιμη και μολις πουληθουν με ειδοποιει. 

Απλα να ξερεις οι τραπεζες κοιτανε αθροιστικά και οχι μεμονωμενα και στελνουν σημα...Αν εσυ σε μια μερα κανεις 1000 τετοιες συναλλαγες που σημανει 15000 θα χτυπησει στην εφορια...Για ποσα μεχρι 500-1000 δεν νομιζω να χτυπησει κατι βεβαια αυτο ειναι σχετικο ειδικα αν σε εχει βαλει στο ματι η εφορια απο αλλες λαλακιες σου.

Ευχαριστω παντως που μου ελυσες τις αλλες αποριες γιατι ελεγα να τα βαλω στο trade αλλα ειδα οτι δεν εχει νοημα αφου δεν υπαρχουν αγοραστες ειδικα στο ευρω.Φανταζομαι στο simple view ο αγοραστης ειναι η ιδια η nicehash που απλα αγοραζει στην ισοτιμια που εχει εκεινη την ωρα το bitcoin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Απλα να ξερεις οι τραπεζες κοιτανε αθροιστικά και οχι μεμονωμενα και στελνουν σημα...Αν εσυ σε μια μερα κανεις 1000 τετοιες συναλλαγες που σημανει 15000 θα χτυπησει στην εφορια...Για ποσα μεχρι 500-1000 δεν νομιζω να χτυπησει κατι βεβαια αυτο ειναι σχετικο ειδικα αν σε εχει βαλει στο ματι η εφορια απο αλλες λαλακιες σου.

Ευχαριστω παντως που μου ελυσες τις αλλες αποριες γιατι ελεγα να τα βαλω στο trade αλλα ειδα οτι δεν εχει νοημα αφου δεν υπαρχουν αγοραστες ειδικα στο ευρω.Φανταζομαι στο simple view ο αγοραστης ειναι η ιδια η nicehash που απλα αγοραζει στην ισοτιμια που εχει εκεινη την ωρα το bitcoin.

Ναι σε μεγαλα ποσα σιγουρα θα υπαρξει θεμα ας παμε σε εκεινα τα ποσα και βλεπουμε πως θα τα κανουμε ευρω. Για μικροποσα βολευει αρκετα το nicehash και οπως λες πρεπει να αγοραζει απευθειας το nicehash στην μεση τιμη BTC εκεινης της στιγμης για αυτο και τα δινει αμεσα. Αλλιως με κανονικο trade δεν προκειται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Arkin είπε

Θελει ταυτοτητα ναι ιδια με τον λογαριασμο που εχεις στην τραπεζα. Ειναι μικροποσα δεν θα ασχοληθουν και αν ασχοληθουν το πολυ πολυ να μπει τιποτα 13% φορος πανω στα χρηματα. 

θα με κανεις να παω για ταυτοτητα ρε φιλε 😋😋😋 και δεν γουσταρω με τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...