Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Ιδιος αλγοριθμος ειναι, οποτε οτι ισχυει σε eth, ισχυει και στο etc.

Το συμπληρωσα πανω, αλλα το ξαναγραφω. Πολλα νομισματα θα πατωσουν μετα το merge. Οποιο πιασει και κρατησει την καλυτερη τιμη, αυτο θα αξιζει για σκαψιμο. Ακομα και το flux θα ανεβει απειρα η δυσκολια και το profit θα πεσει. Θα πρεπει να ανεβει κατα πολυ η τιμη για να αξιζει παλι.

οπότε nicehash για να κανει μονο του την απαραιτητη μετάβαση απο Χ coin σε btc ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

οπότε nicehash για να κανει μονο του την απαραιτητη μετάβαση απο Χ coin σε btc ?

Ε οποίος δεν θέλει να ψάχνει, ναι. Το nice hash επιλέγει αυτόματα το μεγαλύτερο Profit 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκούνησε το ERGO μετά απο ένα έτος απραξίας και φθίνουσας πορείας.

18€→1,6€→3,5€→?

Πρώτο σε profitability,συρρέουν workers,κλασικά αύριο η δυσκολία στην στρατόσφαιρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ σταματησα να σκάβω ergo το difficulty χτυπησε 2.47, αμα ανέβει σε αξιοπρεπές επίπεδα η τιμή του και έχει προφιτ τότε οκ 

Επεξ/σία από johnmt2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rallistas είπε

Εγω το εβαλα να πληρωσει 14 πρωι και μετα αναμεινατε κι ευλογειτε.

Αν το πηγαινα μεχρι τοσο, θα επελεγα 12-13. Φοβαμαι μην σκαλωσει το δικτυο και ανεβουν τα gas μετα τις 14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rallistas είπε

Λες?Δεν το σκεφτηκα αυτο.

Γενικα εχουν βγει σχετικες ανακοινωσεις απο τα pool για 99% συμφορηση δικτυου την ημερα του merge, ισως και πριν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2022 στις 2:40 ΜΜ, hln3 είπε

Θα βγάζει τουλάχιστον 15 ευρώ / μήνα κέρδος μια 3070 σε ergo; Ιδού η απορία...

όπως είναι το δίκτυο αυτή τι στιγμή εάν δεν πληρώνεις ρεύμα το βγάζεις. Το θέμα είναι ότι σε ένα μήνα εκεί που σου έβγαζε 5 ergo θα σου βγάζει με τα βιας 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα mining rig αποτελούμενο από 1χ 3080ti 2χ 3080 1χ 3070 1χ3060ti και 1χ 2060super. Το συστημα εκαβε κυριως ergo και eth. Και μου ήρθε εκκαθαριστικό 4μηνου 850 ευρώ δεν δουλεύω κλιματιστικό μόνο τον θερμοσίφωνα για το μπάνιο. Η τιμή της κιλοβατωρας που πληρώνω είναι 0.18 λεπτα την ημέρα και 0.13 τη νύχτα,  δεη. Αμφιβάλω αν αξίζει πλεον το mining στην περίπτωση μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, johnmt2 είπε

Καλησπέρα, έχω ένα mining rig αποτελούμενο από 1χ 3080ti 2χ 3080 1χ 3070 1χ3060ti και 1χ 2060super. Το συστημα εκαβε κυριως ergo και eth. Και μου ήρθε εκκαθαριστικό 4μηνου 850 ευρώ δεν δουλεύω κλιματιστικό μόνο τον θερμοσίφωνα για το μπάνιο. Η τιμή της κιλοβατωρας που πληρώνω είναι 0.18 λεπτα την ημέρα και 0.13 τη νύχτα,  δεη. Αμφιβάλω αν αξίζει πλεον το mining στην περίπτωση μου

εχω ενα αυτοκινητο 2000 κυβικων που πηγα ταξιδι στο χωριο και γύρισα και έκαψε 400 ευρω καυσιμο. Οσο νόημα βγάζει αυτό που 'εγραψα τόσο έχει και το δικο σου :D

βάλε mh/s και κατανάλωση στο rig και θα φανει εαν συμφερει ή οχι (μέχρι το merge, μετά δεν θα συμφέρει στα σίγουρα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...