Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, malakudi είπε

Παίζει στο ETC (Ethereum classic) αλλά και πάλι νομίζω είναι πολύ πάνω αυτά που αναφέρουν

Ούτε κάν!Μπαίνεις μέσα με τα τσαρούχια (2x3080 / με 0,24 κιλοβατώρα)

Capture.JPG.019b2beaec82e23dcba0b85465c11f0d.JPG

Επίσης το ERGO μόλις σακατεύτηκε με διπλασιασμό της δυσκολίας, απόρροια της αύξησης των workers κατα 150%

Capture2JPG.JPG.ecea0bb5b7be557fe0dc48d3b5a0a7c7.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το μόνο κάλο είναι ότι δείχνει  να ανεβαίνει η τιμή του (ERG).
Για maining ούτε καν λόγος έχω κάμποσα που είχα μαϊνάρει όταν είχα κάνει συμβόλαιο με σε παροχo 0.11/kw+50% έκπτωση για 6 μήνες παλιότερα με χαμηλό diff.
Συν κάποια που πήρα το ρίσκο και αγόρασα όταν είχε πατώσει, αυτά με την τρέχουσα τιμή έχουν πάνω κάτω σίγουρα διπλασιαστεί για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Το μόνο κάλο είναι ότι δείχνει  να ανεβαίνει η τιμή του (ERG).
Για maining ούτε καν λόγος έχω κάμποσα που είχα μαϊνάρει όταν είχα κάνει συμβόλαιο με σε παροχo 0.11/kw+50% έκπτωση για 6 μήνες παλιότερα με χαμηλό diff.
Συν κάποια που πήρα το ρίσκο και αγόρασα όταν είχε πατώσει, αυτά με την τρέχουσα τιμή έχουν πάνω κάτω σίγουρα διπλασιαστεί για την ώρα.

Είναι απίστευτα volatile όμως.Μέσα στο τελευταίο μήνα, το σύν πλύν 10% έπαιζε κάθε 2-3 μέρες.

Κάποιος δηλαδή που είναι γιόλο και έχει 500 κομμάτια για να παίζει,θα μπορούσε να βγάλει εύκολα άλλα 200 ERG μόνο και μόνο απο τις αυξομειώσεις.Το θέμα είναι,ρισκάρεις;

Βέβαια άλλο mining και άλλο trading...

Επεξ/σία από Tenshi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, hln3 είπε

Μπαίνουμε μέσα από ότι βλέπω, και με το παλιό καλό σταθερό τιμολόγιο 🤣

Ίσως να ήρθε η ώρα να πουλήσω gpu; Δεν σέλω...

Σκεψου το για κατι τετοιο

Untitled-2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγαίνουν τώρα ethereum spin offs 🤑 που συνεχίζουν το ETH PoW blockchain

Το ETHW ή αλλιώς ETHEREUMpoW

ένα EthereumFair

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως που ετσι για πλακα δοκιμασα τι παιζει στο whatomine αν βαλεις μεσα την τιμη kwh+ρυθμιζομενες χρεωσεις+φπα τα 0.18€(home enter)  βγαινουν χοντρικα 0.23€ και με Μια 2070 μπαινω μεσα 0.25€ καθε μερα.Με λιγα λογια δεν αξιζει εκτος αν hold και πουλησεις στο μελλον και αυτο αν τελικα το νομισμα που σκαβεις παει πιο πανω γιατι αν δεν παει τοτε το κριμα στο λαιμο σου.

Προσωπικα το εχω κοψει το αθλημα γιατι εξαιτιας του θα εχανα το κοινωνικο τιμολογιο οποτε προτιμω να παιρνω την kwh στα 0.135€ για οσο μπορω ακομη και μεχρι να ληξει το συμβολαιο εχει ο θεος.

Νομιζω μονο οποιος δεν πληρωνει ρευμα🤭 αξιζει να σκαβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το nicehash mining calculator αρχίζει και βγάζει τα σωστά νούμερα, προφανώς έχει να κάνει με τους μέσους όρους, σε 1 βδομάδα θα δείχνει σωστά, τώρα δείχνει σωστά της 1 μέρας - μπαίνεις μέσα με 2 RTX 3080 αν το ρεύμα είναι πάνω από 0.12 - με τσάμπα ρεύμα βγάζει 1.2$ τη μέρα ή 36$ το μήνα.

Στο whattomine είναι ακόμα πιο κάτω. GPU mining is officialy dead.

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνοντας απο το ERGO, θα χρειαστούν βδομάδες (αν όχι μήνες) για να επανέλθουν τα νομίσματα σε μια κατάσταση όπου απλά καλύπτουν τα έξοδά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το κάνα νέο, εννοώ τι μαζεύετε τώρα 😛 ή αν μαζεύετε. 

 

Εγώ τα λεφτά που θα έδινα στο ρεύμα θα τα δώσω να αγοράσω coins + ότι βγάλω από το πούλημα των καρτών. 

 

Για κάνα χρόνο το κόβω να είναι πιο profitable η αγορά πάρα το mining

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...