Προς το περιεχόμενο

[TWS] Earfun Air Pro - myearfun.com €45,53


orangeboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εναλλακτική για καλύτερη ποιότητα κλήσεων υπάρχει; Δεν ξέρω αν είναι θέμα περισσότερων μικροφώνων για να ακούγομαι καθαρότερα, ή είναι θέμα κάποιας τεχνολογίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι σε αναζήτηση νέων TWS, σε σχέση με τα Redmi Buds 3 Pro είναι καλύτερα τα συγκεκριμένα;

Βλέπω ότι σε σύγκριση με τα πολύ ακριβότερα Sony είναι αρκετά ικανοποιητικά αλλά επειδή ήμουν ένα κλίκ πριν πάρω τα redmi, θα ήθελα να είμαι σίγουρος. Κυρίως αν το ANC τους είναι καλό και αν η μπαταρία τους διαρκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, thanosga είπε

Παρέλαβα σήμερα, ακριβώς μετά από 12 μέρες, όπως έδειχνε αρχικά η αποστολή. Το Σαββατοκύριακο θα γίνει hard test και θα σας γράψω εντυπώσεις.

Εγώ τα παρήγγειλα δευτέρα και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι τα στέλνουν μέσω amazon.

Με ποια εταιρεία ταχυμεταφορών σου τα έστειλαν;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, The_Judas είπε

Εγώ τα παρήγγειλα δευτέρα και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι τα στέλνουν μέσω amazon.

Με ποια εταιρεία ταχυμεταφορών σου τα έστειλαν;

Η αναζήτηση έβγαζε την UPS και στην Ελλάδα τα έφερε η Γενική Ταχυδρομική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς να πω ότι οι εντυπώσεις μου που ακολουθούν αφορούν τα earfun air pro 2.

Φορητότητα: Η φόρτιση της θήκης έγινε το μεσημέρι της Πέμπτης κι ακόμα δείχνει ότι έχει >30%. Τα ακουστικά δοκιμάστηκαν στην πρώτη κιόλας φόρτιση, για περίπου 8 ώρες και 15΄(Μουσική, κλήσεις, ταινία, σύνδεση με την τηλεόραση) και μετά ακούστηκε το ηχητικό μήνυμα ότι εξαντλείται η μπαταρία. Προσαρμόζουν σωστά στα δικά μου αυτιά και πρέπει να προσπαθήσεις για να σου πέσουν. Η ποιότητα των ακουστικών φαίνεται πολύ καλή.

Συνδεσιμότητα- έλεγχος: Γρήγορη σύνδεση με το κινητό και την τηλεόραση και καμία αποσύνδεση μέχρι τώρα. Οι αισθητήρες του είναι άριστοι και οι επιλογές γίνονται γρήγορα και με ακρίβεια.

Μουσική: Έχει τρεις επιλογές normal, ambient, noise cancelling. Στην τελευταία επιλογή ο ήχος είναι πιο γεμάτος, περισσότερα μπάσα κι ακούγονται πιο καθαρά και οι μεσαίες συχνότητες. Έγινε ρύθμιση του equalizer από εφαρμογή του κινητού (Samsung a52s στο μενού ρυθμίσεις-ήχοι και δόνηση-ποιότητα ήχου και εφέ) και προσάρμοσα τον ήχο στις δικές μου προτιμήσεις, αφού τα earfun δυστυχώς δεν έχουν δική τους εφαρμογή. Ο ήχος είναι καθαρός κι ευχάριστος. Ακόμα και σε υψηλή ένταση ακούγεται σωστά.

Κλήσεις-μείωση θορύβου: Στις κλήσεις μπαίνει μόνο του το mode με noise cancelling. Πεντακάθαρος ο ήχος σε κανονικές συνθήκες, στον αυτοκινητόδρομο, στην ταβέρνα και στον δρόμο ακόμη και με αέρα. Σε πάρα πολύ δυνατό άνεμο ο συνομιλητής μου όμως δεν με άκουγε.

Η μείωση θορύβου είναι πολύ μικρή και σε καμιά περίπτωση δεν αισθάνθηκα ότι απομονώθηκα από το περιβάλλον.

Ελπίζω να βοήθησα λίγο στην επιλογή σας, γιατί προσωπικά έχω φάει πολλές ήττες στο συγκεκριμένο κομμάτι. Δυστυχώς πολλά reviews, είτε θετικά είτε αρνητικά, είναι κατευθυνόμενα και μας οδηγούν σε λάθος επιλογές. Η απάντηση σε αυτούς είναι να καταθέτουμε και να μοιραζόμαστε τη δική μας προσωπική εμπειρία όπου αυτό είναι εφικτό.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2022 στις 11:16 ΠΜ, The_Judas είπε

Εγώ τα παρήγγειλα δευτέρα και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι τα στέλνουν μέσω amazon.

Με ποια εταιρεία ταχυμεταφορών σου τα έστειλαν;

Εγώ παρέλεβα σήμερα τα Air Pro (τα 1) και μου ήρθαν με UPS απευθείας.

Πρώτες εντυπώσεις:

Οι πρώτες εντυπώσεις για τον ήχο είναι πολύ καλές. Άκουσα ήχος σε τραγούδια που τους είχα ακούσει μόνο από κάτι ακουστικά Razer που έχω για το Desktop. Δεν είμαι κανένας ειδικός στο θέμα του ήχου, αλλά έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Το noise cancelling μου φάνηκε αρκετά καλό. Πήγα σε δρόμο με πολύ κίνηση και τα αυτοκίνητα από μακριά δεν ακουγόντουσαν, ενώ άκουγα μόνο τα αυτοκίνητα που περνούσαν από δίπλα μου ελάχιστα. Ακόμα και όταν περνούσα φανάρια δεν άκουγα πολύ τις μηχανές των αυτοκινήτων. Γενικά έμοιαζε σαν να βγήκα έξω και όλοι να οδηγούσαν ηλεκτρικά αυτοκίνητα.

Το ambient mode είναι επίσης καλό, περνάνε όλοι οι ήχοι από έξω αρκετά δυνατά, οπότε αν θες να κυκλοφορήσεις με ασφάλεια βάζεις αυτό ή το normal mode.

Το μόνο αρνητικό είναι τα gestures του που είναι λίγο περίεργα, αλλά νομίζω ότι είναι θέμα συνήθειας και θα το βρω.

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα μικρόφωνο σε εξωτερικούς χώρους, αλλά σε εσωτερικούς (με ελάχιστη φασαρία βέβαια) ήταν μία χαρά, ο συνομιλητής μου δεν κατάλαβε ότι μιλούσα από ακουστικά.

Θα επανέλθω για με εντυπώσεις όταν έχω περισσότερες μέρες με τα ακουστικά, αλλά για 50 ευρώ που κάνουν με το κουπόνι φαίνεται πολύ τίμια αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα και εγω.

Με τις πρώτες εντυπώσεις βλέπω ότι έχουν καλή εφαρμογή στα αυτιά ίσως λίγο σφιχτά με τα μεσαία pads.

Με τα μικρά έχουν καλύτερη εφαρμογή, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, ανάλογα με τα αυτιά του καθενός.

Ο ήχος έχει καλή απομόνωση, θέλει προσοχή αν περπατάς στον δρόμο γιατί δεν ακούς τίποτα απο τους εξωτερικούς θορύβους! 

Οταν είμαι στο σπίτι συνήθως προτιμώ να φοράω μόνο ένα ακουστικό γιατί αν τα φοράω και τα δύο δεν ακούω ούτε τη φωνή μου!

Καλός ο ήχος για μουσική αλλά θεωρώ πολύ έντονο το μπάσο για τα γούστα μου. Προσωπικά το μειωσα με equaliser.

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν βάζω τα ακουστικά φορτώνει αυτόματα η εφαρμογή musicolet που έχω για μουσική, παρόλο που στις ρυθμίσεις της εφαρμογής έχω ρυθμίσει να μην κάνει autoplay.

υπάρχει τρόπος για να το απενεργοποιήσω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...