Προς το περιεχόμενο

Facebook και Instagram ανέστειλαν τη λειτουργία των λογαριασμών του Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Ακόμη δεν έχει ποινικοποιηθεί ή σκέψη και η έκφραση (ολοκληρωτικά) ευτυχώς αλλά μόνο η πράξη.

Ο φίλος μου ο Σόρος κι ο Γκέιτς με ειδοποιούν ότι εργάζονται σκληρά πάνω σε αυτό.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Ποιος σου το ειπε; Φυσικά και έχει ποινικοποιηθεί σε κάποιες περιπτώσεις. Όπως το να μην αναγνωρίζεις το ολοκαύτωμα κτλ Και ευτυχώς. Και επίσης, η υποκίνηση σε βία, είτε έμμεσα είτε άμεσα, είναι αδίκημα..

ξέρεις τι σημαίνει η λέξη ολοκληρωτικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChrisN.S. είπε

ξέρεις τι σημαίνει η λέξη ολοκληρωτικά;

Ξέρω τι σημαίνει, απλά την αγνόησα γιατί δεν μιλήσαμε ποτέ για ολοκληρωτισμό. Προφανώς είναι και η υπερβολή μέσα στην φαρέτρα των επιχειρημάτων σου...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κατέληξε αστυνομικός που τραυματίστηκε επιχειρώντας να εμποδίσει τους Τραμπιστές να μπουκάρουν στο Καπιτώλιο.

Να δω πώς θα μπορέσουν κάτι ασπόνδυλα, όπως ο Κρουζ (τον πατέρα του οποίου ο παράφρονας Τραμπ είχε εμπλέξει στη δολοφονία του Κένεντι) και ο Μακόνελ, να δικαιολογήσουν τώρα τον τύπο πίσω από τον οποίο σέρνονται τέσσερα χρόνια.

Κατά τα λοιπα, δεν είναι "ελευθερία λόγου" να λες στα βλαμμένα που ακούνε τις βλακείες σου να βαδίσουν κατά του Καπιτωλίου και να γιουχάρουν όσους επικυρώσουν τα νόμιμα αποτελέσματα.

Όπως δεν είναι ελευθερία λόγου να πεις στον όχλο "τράβα να μπουκάρεις στο Λευκό Οίκο να ανοίξεις το κεφάλι του Τραμπ".

Οι δημοκρατίες λειτουργούν με τους νόμους, όχι τους όχλους.

 

  • Like 9
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όταν θα κανείς δικιά σου πλατφόρμα ευχαρίστως να είμαι από τότε πρώτους... 

Έγινε θα σε ειδοποιήσω να είσαι από τότε πρώτους, θα βάλω και ταχύρρυθμα μαθήματα γλώσσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChrisN.S. είπε

Έγινε θα σε ειδοποιήσω να είσαι από τότε πρώτους, θα βάλω και ταχύρρυθμα μαθήματα γλώσσας.

Θα δυσκολεύτεις να βρεις σε τόσο αρχάριο επίπεδο για να μοιραστείς τα έξοδα του ιδιαίτερου... :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλατφόρμες έχουν κάθε δικαίωμα να αφήνουν ότι τους αρέσει και να διαγράφουν ότι δεν γουστάρουν. Όπως δεν έχουμε δικαίωμα να πάμε στην εφημερίδα κάποιου και να γράφουμε ότι θέλουμε, έτσι δεν μπορούμε και να ανεβάζουμε ότι θέλουμε σε κοινωνικά δίκτυα που ανήκουν σε άλλους. Παραβίαση ελευθερίας του λόγου είναι να σου απαγορέψουν να φτιάξεις ένα δικό σου κοινωνικό δίκτυο, site ή εφημερίδα που να λες την άποψη σου, όχι να μην σε αφήνουν να γράφεις ότι θέλεις σε ιδιοκτησίες άλλων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο προσωρινος αποκλεισμος του απο τα κοινωνικα δικτυα ειναι πταισμα μπροστα σε αυτα που ερχονται για αυτον μετα τις 20 Ιανουαριου...

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην Αμερική  κατά την Προεδρία σου αν δεν ξεκινήσεις κάποιο πόλεμο έχεις ελάχιστες πιθανότητες να κερδίσεις τις επόμενες εκλογές , γιατί τα ΜΜΕ θα ταχθούν εναντίον σου επειδή τέσσερα χρόνια δεν τους έδωσες τροφή. Θυμάμαι εκείνον τον απευθείας πόλεμο που παρακολουθούσαμε μέσω το CNN στο Ιράκ για βδομάδες με συνεχείς εκρήξεις και βομβαρδισμούς με  τους Τζόρτζ Μπους και Τόνι Μπλέρ να βλέπουν την δημοτικότητά τους στα ύψη που εξελόθρευσαν το "θηρίο" . Βέβαια τους την έδωσε μαζεμένη προχθές με την εισβολή  ημι-αγρίων στο Καπιτώλιο αλλά ήταν αργά. 

Εγώ θα έλεγα ότι θα είναι ευχής έργο να δούμε πολιτείες των ΗΠΑ να σπαράσσονται μεταξύ τους και κάποιες από αυτές να την κάνουν και να δημιουργούν ανεξάρτητα κράτη. Βέβαια κομμάτι δύσκολο αλλά μήπως ήρθε η ώρα να δούμε και κάτι τέτοιο;;;

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giwrgostr είπε

Οι πλατφόρμες έχουν κάθε δικαίωμα να αφήνουν ότι τους αρέσει και να διαγράφουν ότι δεν γουστάρουν. Όπως δεν έχουμε δικαίωμα να πάμε στην εφημερίδα κάποιου και να γράφουμε ότι θέλουμε, έτσι δεν μπορούμε και να ανεβάζουμε ότι θέλουμε σε κοινωνικά δίκτυα που ανήκουν σε άλλους. Παραβίαση ελευθερίας του λόγου είναι να σου απαγορέψουν να φτιάξεις ένα δικό σου κοινωνικό δίκτυο, site ή εφημερίδα που να λες την άποψη σου, όχι να μην σε αφήνουν να γράφεις ότι θέλεις σε ιδιοκτησίες άλλων. 

Όταν παίρνεις τηλέφωνο τον φίλο σου μπορείς να πεις ό,τι θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChrisN.S. είπε

Όταν παίρνεις τηλέφωνο τον φίλο σου μπορείς να πεις ό,τι θες;

Ναι, αλλά ο φίλος μου έχει κάθε δικαίωμα να μου το κλείσει αν δεν γουστάρει, όπως και να μπλοκάρει τις κλήσεις μου. Τι σχέση έχει όμως αυτό με ιδιωτικές πλατφόρμες; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, RcManiac είπε

Μάλιστα...

image_2021-01-08_172025.png.f8f9386ca62f97081610261ecaaad40b.png

 

Επίσης  Trump allowed back onto Twitter- bbc

βαλε και το σβησμενο tweet του

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...