Προς το περιεχόμενο

Facebook και Instagram ανέστειλαν τη λειτουργία των λογαριασμών του Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 λεπτό πριν, Mesqal είπε

Ολα τα βοθρονακαλα και ολα τα βοθροMME εχουν λυσαξει κατα του Τραμπ, ποσο αφελης πρεπει να ειναι καποιος που να πιστευει οτι ειναι ο κακος της υποθεσης.

Αφελής είναι αυτός που ακούει τον ουτιδανό να προτρέπει τον όχλο να εμποδίσει με τη βία την επικύρωση του εκλογικού αποτελέσματος, και ψάχνει δικαιολογίες στα "βοθροκάναλα".

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, Snoob είπε

Επειδή διαβάζω διάφορα περί κυνηγιού από "το σύστημα" και λοιπές φαιδρότητες:

Το "σύστημα" τον άφηνε εδώ και τέσσερα χρόνια να ξερνάει μισαλλοδοξία, ψέμματα και χολή, ανενόχλητος.

Το "σύστημα", με εφιαλτική καθυστέρηση και αφού χάθηκαν πέντε ζωές, αποφάσισε, για το τελευταίο δωδεκαήμερο της προεδρίας αυτού του ολίγιστου, αφού σούργελα που φαντασιώνταν επαναστάσεις (κι αφού μπούκαραν και πήραν την απάντηση που τους άρμοζε, έτρεξαν να κλαφτούν στην κάμερα ότι η κακιά η αστυνομία τους έριξε σπρέι πιπεριού, μπου-χου-χου) μπούκαραν στο Καπιτώλιο, έσπασαν, λεηλάτησαν, επιτέθηκαν σε αστυνομικούς (βρίζοντάς τους και αποκαλώντας τους προδότες επειδή δεν τους άφησαν τελείως ανενόχλητους να τραμπουκίζουν και να λεηλατούν, τζιζ, κακιά αστυνομία, τζιζ, μόνο τους αράπηδες βαράμε, όχι τη λευκή Ελίζαμπεθ, τίποτε δεν σας έμαθαν στη σχολή!) να μην τον αφήσει να κάνει μεγαλύτερη ζημιά από ό,τι έχει ήδη κάνει.

Το "σύστημα", αν μπορεί να κατηγορηθεί για κάτι, είναι ότι επέδειξε εφιαλτική υποχωρητικότητα στα ψέματα που ξερνούσε επί τέσσερα χρόνια το σούργελο, στο όνομα της "ελευθερίας του λόγου".

Εντωμεταξύ, ο "αντισυστημικός" Μέρντοχ και το συγκρότημά του, μέχρι χθες που δεν μπορούσε πλέον να δικαιολογηθεί το πράγμα παρά μόνο από πολύ καμμένους (τύπου Πέιλιν, που κατηγόρησε τους... Antifa για τα αίσχη) μια χαρά τον στήριζε τον Τραμπ.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πού ακριβώς στο πολιτικό φάσμα τοποθετείται κάποιος που δικαιολογεί αυτό τον ουτιδανό και τους τραμπούκους στρατιώτες του. 

Ο τύπος φόρα-παρτίδα τους είπε να βαδίσουν στο Καπιτώλιο για να "πάρουν τη χώρα πίσω". Αν δεν ήταν πρόεδρος των ΗΠΑ, θα τον είχαν ήδη μπουζουριάσει.

Τι προσπαθείτε να δικαιολογήσετε, με την καραμέλα του "παρεξηγημένου" και του "ιδιότροπου", δεν μπορώ να καταλάβω.

Μπούκαρε ο άλλος με τη σημαία των Νοτίων μέσα στο Καπιτώλιο, που ο Λι ούτε στις πιο υγρές του ονειρώξεις δεν είχε φανταστεί τέτοια σκηνή, και συζητάμε ακόμη για το τι άτομα ήταν αυτά που, με ευθεία προτροπή του Τραμπ, εισέβαλαν βίαια στο Καπιτώλιο για να εμποδίσουν την επικύρωση των νόμιμων εκλογικών αποτελεσμάτων.

Τι να πω...

https://info-war.gr/i-diethnis-toy-fasismoy-itan-sto-kapito/

Μου ρθε όταν έγραψες για τη σημαία. Πολύ ενδιαφέρον κείμενο για να καταλάβουμε πόσων ειδών φασιστοειδή υποστηρίζουν τον συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Ποιές;

Μπες στο bflix.to και κάνε δύο αναζητήσεις. Μία με keyword "trump" και μία με keyword "president".

 

screen.png

Επεξ/σία από randomcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ποιο πολυ φοβαμαι την προπαγανδα των ΜΜΕ και των social media ...ο Τραμπ και ο εκαστοτε Τραμπ ειναι εκλεγμενο πολιτικο προσωπο, σημερα ειναι αυριο δεν ειναι ...το FB, twiter, istag, κλπ. κλπ. θα ειναι εδω και θα μας χειραγωγουν , οπως κανουν διαρκως χωρις κανεις να μπορει να τους ελεγχει !! Οτι και να ηταν ο Τραμπ και μονο που εκοψαν την δυνατοτητα του να γραφει σε social media  ,δειχνει πολλα για το μελλον μας !!!

  • Like 6
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, Mesqal said:

Ολα τα βοθρονακαλα και ολα τα βοθροMME εχουν λυσαξει κατα του Τραμπ, ποσο αφελης πρεπει να ειναι καποιος που να πιστευει οτι ειναι ο κακος της υποθεσης.

Ενώ φαντάζομαι πως τα μίντια που τον υποστήριζαν  τόσα χρόνια στην παράνοια του ήταν καλα?

Να ξεκαθαρίσω κατι: δεν με ενδιαφέρουν οι υποστηρικτές ενός άξεστου, ρατσιστή και μισογύνη που τον θαυμάζουν γιατι ταυτόχρονα εχει πολλά λεφτά και κοιμάται (λέμε τωρα) με ωραια γυναίκα. Απλά δεν δικαιούνται να βάζουν μέσα στις σκέψεις και το λόγο τους λέξεις και  έννοιες όπως η Δημοκρατία! Ειναι ντροπή! Και το λεω όσο πιο ευγενικά μπορώ...

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SakafliaC είπε

Πόσο θεός είσαι να το γράφεις αυτό με nickname papoys..

 

Προς στιγμή σκέφτηκα να βάλω συνομήλικους αλλά θα έριχνα τον εαυτό μου γιατί θέλω πολλά χρόνια να τους φτάσω.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια φορά βλέπω ότι δεν καταλαβαίνουν κάποιοι ότι τα ιδιωτικά σόσιαλ μύδια έχουν δικαίωμα να αποκλείσουν όποιον θέλουν. 

Όσον αφορά τον μπαρμπα-Τραμπ και τα γεγονότα που προκάλεσε, αυτό είναι ιστορικό χαμηλό για δημοκρατία.
Τραγελαφική απόπειρα πραξικοπήματος από τους πσεκασμένους/4chan/the_donald ντυμένους YMCA.

Κατάντια και τρίβουν τα χέρια τους οι πουτινικοί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λιγο ανακοινωσε οτι δεν θα παραστει στη τελετη παραδοσης , παραλαβης , λιγος και τιποτενιος μεχρι το το τελος , αλλα τι να περιμενεις απο εναν οπορτουνιστη , καιροσκοπο , αξεστο , μισογυνη , ρατσιτη και αλλα τινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, apostolisk86 said:

"Hell is other people" είχε πει ο Sartre, αλλά ήταν και φαν του Στάλιν, οπότε παίζει να είχε και άδικο. ...

ναι το είπε 'l'enfer, c'est les Autres' Hell is other people.
Η Γαλλία ήταν υπό Ναζί κατοχή και δεν ξέρω αν το είπε πριν ή μετά την εισβολή στην τότε ΕΣΣΔ. Επίσης ο Στάλιν απέκτησε την κακή του φήμη πολύ αργότερα.

.

1 hour ago, apostolisk86 said:

... Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος κυριούλης είπε το παραπάνω.

Δεν είναι δικό μου.
Και όποιος και να ήταν ο Ελληνας (μάλλον συγγραφέας, δεν θυμάμαι πηγή), που το μετέφερε (ή το αντέγραψε) ή το είπε, κυριούλης ή πλακατζής ή σαλεπιτζής μάλλον έχει δίκιο.

Φασίστες και φασισμός είναι όλοι οι άλλοι και εμείς ποτέ.
Υπάρχουν και παραλλαγές, πχ κάτι σαν 'εμείς θα λέμε ποιός είναι φασίστας και φασισμός' κλπ.

Επεξ/σία από eyw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους λοιδωρούμε αλλά σκέφτομαι πόσο μακριά είναι άραγε η κοινωνία μας από αυτόν τον γραφικό θα έλεγα όχλο που μπήκε στο καπιτώλιο , μία κοινωνία που μεγαλώνει τρέφεται και ζει για μπικμπράδερ για σαρβάιβορ για μπάτσελορ , για Ανίτα Πάνια , για GTNM αν το λέω καλά και για τόσα και τόσα άλλα σκουπίδια που τρέφεται καθημερινά;;;;;;

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θα βγάλουμε τον trump , θύμα της υπόθεσης .... και  φασιστική την κίνηση του zuckeberg   δυσκολεύομαι να το χωνέψω..    ο τύπος προάγει την ΒΙΑ τον ΡΑΤΣΙΣΜΟ   ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ την Πατριαρχεία  στο μέγιστο βαθμό...  και λέτε για ότι εαν κλείνουν έτσι τα στόματα τι μας περιμένει στο μέλλον..

ναι καλά εκανε που πήρε θέση και του έκανε σίγαση...  ε οχι δεν είναι δημοκρατία να  βγάζω τα σκατά μου απο μέσα μου , να προκαλώ τον χαμό επειδή απλά δεν μπόρεσα να αποδεχτώ την ήττα μου ..  τι δημοκρατία λέτε ... πάμε καλά   και ο χίτλερ   απο τους πιο κάλους δημοκρατικούς , υποτίθεται πως ήταν 

και έκανε ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ.  

αυτό που με θλίβει περισσότερο είναι , ότι  μεγάλο ποσοστό της κοινωνίας ,   προάγουν   αναπαράγουν  την πατριαρχεία ..  αξίες Μηδέν   

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...