Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα MacBook Air M1


phil1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, spiroskt είπε

Δηλ τι θες να μου πεις τωρα; Οτι ξύπνησα σήμερα το πρωί και λέω τι έχω να κάνω - ας μπω σε κάποιο forum να λέω παπατζηλήκια;;;;;

Παρε τηλ το Plaisio Και ρωτα.

Είχα βάλει παραγγελία στο istorm εδώ και 1 μήνα, δεν μου λέγανε πότε παραλαμβάνω. Πήρα τηλ το Plaisio μου είπαν ότι έχουν ετοιμοπαράδοτο (και θα λαμβάναν και άλλα 15 κομμάτια την Τρίτη) και το πήρα

Πήρα εγώ τηλέφωνο χθες και με είπαν μόνο κατόπιν παραγγελίας χωρίς χρεωση

 όταν παραλάβεις θα πληρώσεις και δεν δεσμεύεται σε κατι

Μόνο αυτό είπαν 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, costas_pro είπε

950€ ελλαδα τιμολογιο & 1050€ απο αγγλια

Όντως για το air έχει διαφορά, το pro βγαίνει στην ίδια τιμή.

2 ώρες πριν, demolition23 είπε

Κάλεσα σήμερα Κωτσόβολο και μου είπε σε 10 με 15 μέρες. Επίσης ρώτησα για αποφορολογηση και μου είπε ότι ισχύει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση μέσω ευρωπαϊκής οδηγίας, παραξενεύτηκα και έβαλα να ρωτήσει και τον προϊστάμενο του, πήρα επιβεβαίωση ότι ισχύει 2 χρόνια, έτσι θα γράφει η απόδειξη. Να το εμπιστευτω ή θα φάω άκυρο από το σέρβις της apple αν χτύπα ξύλο πάθει κάτι τον δεύτερο χρόνο;

Κανονικά αυτό ισχύει, άσχετα με το τι λέει ο καθένας στην Ελλάδα.. Αρκετοί βρήκαν το δίκιο τους και με αλλά καταστήματα που έκαναν τους κινέζους για τον δεύτερο χρόνο. Αλλά νομιζω ότι δεν έχει σχέση η apple, εσυ με τον Κωτσόβολο έχεις να κανείς αν πάθει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, xenos.p είπε

Όντως για το air έχει διαφορά, το pro βγαίνει στην ίδια τιμή.

Κανονικά αυτό ισχύει, άσχετα με το τι λέει ο καθένας στην Ελλάδα.. Αρκετοί βρήκαν το δίκιο τους και με αλλά καταστήματα που έκαναν τους κινέζους για τον δεύτερο χρόνο. Αλλά νομιζω ότι δεν έχει σχέση η apple, εσυ με τον Κωτσόβολο έχεις να κανείς αν πάθει κάτι.

Εγγύηση apple 2 χρόνια, μου το διευκρίνισε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, phil1991 είπε

Πήρα εγώ τηλέφωνο χθες και με είπαν μόνο κατόπιν παραγγελίας χωρίς χρεωση

 όταν παραλάβεις θα πληρώσεις και δεν δεσμεύεται σε κατι

Μόνο αυτό είπαν 

 

Έτσι το έκανα. Πήρα τηλ, βεβαίωσα οτι έχει διαθεσιμότητα, το έκανα κράτηση, ακύρωσα απο istorm,  το παρήγγειλα και μου ήρθε. Αν μου επιτρέπεται για το offtopic (να μην ανοίγω άλλο θέμα), εαν μπορεί κάποιος να μου προτείνατε κάποιον σκληρό γύρω στα 1 Τ για backups και ενα hub.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiroskt είπε

Έτσι το έκανα. Πήρα τηλ, βεβαίωσα οτι έχει διαθεσιμότητα, το έκανα κράτηση, ακύρωσα απο istorm,  το παρήγγειλα και μου ήρθε. Αν μου επιτρέπεται για το offtopic (να μην ανοίγω άλλο θέμα), εαν μπορεί κάποιος να μου προτείνατε κάποιον σκληρό γύρω στα 1 Τ για backups και ενα hub.

ευχαριστώ

Σε hub εγώ θα πάω μάλλον στο anker premium 5in1 στα 45€. Έχει καλές κριτικές και με καλύπτουν οι θύρες που έχει.

Τώρα σε αποθηκευτικό χώρο αν θες να πας σε σκληρό δίσκο κοιτά σε seagate η western digital (με αυτή τη σειρά για μένα) 2 η 4 tb, το 1 δεν συμφέρει και είναι και λίγο πλέον, αν θες ssd Samsung t5 στα 140€ 1tb είναι καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, spiroskt said:

Έτσι το έκανα. Πήρα τηλ, βεβαίωσα οτι έχει διαθεσιμότητα, το έκανα κράτηση, ακύρωσα απο istorm,  το παρήγγειλα και μου ήρθε. Αν μου επιτρέπεται για το offtopic (να μην ανοίγω άλλο θέμα), εαν μπορεί κάποιος να μου προτείνατε κάποιον σκληρό γύρω στα 1 Τ για backups και ενα hub.

ευχαριστώ

Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι με τις τρέχουσες τιμές ανά GB, το 1 TB δεν συμφέρει. Τουλάχιστον 2TB. π.χ. https://www.skroutz.gr/s/17335326/Lacie-Mobile-Drive-Moon-Silver-2TB.html?utm_source=ios&utm_campaign=skroutz_share

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, spiroskt είπε

Δηλ τι θες να μου πεις τωρα; Οτι ξύπνησα σήμερα το πρωί και λέω τι έχω να κάνω - ας μπω σε κάποιο forum να λέω παπατζηλήκια;;;;;

Παρε τηλ το Plaisio Και ρωτα.

Είχα βάλει παραγγελία στο istorm εδώ και 1 μήνα, δεν μου λέγανε πότε παραλαμβάνω. Πήρα τηλ το Plaisio μου είπαν ότι έχουν ετοιμοπαράδοτο (και θα λαμβάναν και άλλα 15 κομμάτια την Τρίτη) και το πήρα

Θα καλεσω αυριο. Μου φαινεται απιθανο να εχουν ετοιμοπαραδοτα και να μη το βαζουν διαθεσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, costas_pro είπε

Θα καλεσω αυριο. Μου φαινεται απιθανο να εχουν ετοιμοπαραδοτα και να μη το βαζουν διαθεσιμο.

Σήμερα το μεσημέρι κάλεσα και το πλαίσιο, το macbook air 8/256 δεν υπάρχει διαθέσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα με πήραν από το πλαίσιο ότι λόγω κάποιων ακυρωμένων προπαραγγελιών καλούν τους επόμενους και είχα σειρά, οπότε μου το στέλνουν τη Δευτέρα.
Παραγγελία 4/1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, petran91 είπε

Σήμερα με πήραν από το πλαίσιο ότι λόγω κάποιων ακυρωμένων προπαραγγελιών καλούν τους επόμενους και είχα σειρά, οπότε μου το στέλνουν τη Δευτέρα.
Παραγγελία 4/1.

Η παραγγελία που έβαλα την Δευτέρα

image.png.f86c229146da71f68ee16e5d482dda17.png

 

και η αποστολή που μου ήρθε την επόμενη

image.png.fe0a8e13a247a57357e83d55ff2c91d4.png

 

Αν είναι απο ακύρωση δεν μου είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spiroskt είπε

Η παραγγελία που έβαλα την Δευτέρα

image.png.f86c229146da71f68ee16e5d482dda17.png

 

και η αποστολή που μου ήρθε την επόμενη

image.png.fe0a8e13a247a57357e83d55ff2c91d4.png

 

Αν είναι απο ακύρωση δεν μου είπαν.

Κι εμένα αυτό το mail μου έστειλαν για πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τωρα που τους κάλεσα δεν υπήρχε τίποτα διαθεσιμο. Μου ειπαν με καταθεση το 30% και περιπου ενα μηνα για διαθεσιμοτητα... Απελπισια πραγματικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαθεσιμότητα στο base model του Air είναι σχεδόν ανύπαρκτη και χειρότερη από τις υπόλοιπες εκδόσεις του Air αλλά και από το Pro. Περίμενα ένα μήνα και τελικά παράγγειλα το μοντέλο με τον 512SSD και ήρθε σε 2 μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, nk_surfer είπε

Η διαθεσιμότητα στο base model του Air είναι σχεδόν ανύπαρκτη και χειρότερη από τις υπόλοιπες εκδόσεις του Air αλλά και από το Pro. Περίμενα ένα μήνα και τελικά παράγγειλα το μοντέλο με τον 512SSD και ήρθε σε 2 μέρες. 

Αν ειναι να πηγαινα τοσο υψηλα μπορει να πηγαινα στο pro μοντελο που παλι κατι υπαρχει σε διαθεσιμοτητα και στο αμαζον βγαινει κοντα στα 1250€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...