Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω παραλάβει ήδη 2 6800 από το πλαίσιο. Αν παρέλαβε κάποιος με παραγγελία μετά από εμένα τότε πιθανολογώ ότι εξετάζουν και την παράμετρο 1 κάρτα ο κάθε πελάτης και εξυπηρετούν πρώτα αυτούς που δεν έχουν παραλάβει καμία. Εκτός και αν πρόκειται για λάθος τους, συμβαίνουν και αυτά σε έναν τέτοιο χαμό.

Δηλαδή εσύ τι πιστεύεις?Οτι αντιπαθούν εμένα και συμπαθούν τον φίλο που παρέλαβε πριν από εμένα?ή οτι υπάρχει κάποια πλεκτάνη και ο φίλος λάδωσε κάποιον και την πήρε νωρίτερα?

Γιατί πάντα πρέπει να σκέφτεσαι την συνομωσία και όχι τις υπόλοιπες νορμάλ υποθέσεις?

Τέλος, ποια η γνώμη σου για τα εμβόλια?😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Εγώ έχω παραλάβει ήδη 2 6800 από το πλαίσιο. Αν παρέλαβε κάποιος με παραγγελία μετά από εμένα τότε πιθανολογώ ότι εξετάζουν και την παράμετρο 1 κάρτα ο κάθε πελάτης και εξυπηρετούν πρώτα αυτούς που δεν έχουν παραλάβει καμία. Εκτός και αν πρόκειται για λάθος τους, συμβαίνουν και αυτά σε έναν τέτοιο χαμό.

Δηλαδή εσύ τι πιστεύεις?Οτι αντιπαθούν εμένα και συμπαθούν τον φίλο που παρέλαβε πριν από εμένα?ή οτι υπάρχει κάποια πλεκτάνη και ο φίλος λάδωσε κάποιον και την πήρε νωρίτερα?

Γιατί πάντα πρέπει να σκέφτεσαι την συνομωσία και όχι τις υπόλοιπες νορμάλ υποθέσεις?

Τέλος, ποια η γνώμη σου για τα εμβόλια?😆

Ωραια απαντηση και τεκμηριωμενη πανω απ ολα. Ενα λαθακι θα εγινε μωρε δεν πειραζει, ε κανανα λαθακι φανταζομαι θα εγινε και σε μενα, ψαχνουν να μου βρουν καρτα εδω και 9 μηνες,.

Υ,Γ Αφου σε νοιαζει η γνωμη ενος αγνωστου για τα εμβολια, θα προτεινα  να επευθυνθεις στον προσωπικο σου γιατρο που εμπιστευερσαι και ειναι σε θεση να γνωριζει  και να ακολουθησεις τις οδηγιες του πιστα ,  εγω δεν ειμαι γιατρος οποτε και δεν μπορω να εχω προσωπικη αποψη χωρις γνωση, οτι  λενε οι γιατροι/επιστημονες αυτοι ξερουν αυτους ακουω και εγω.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Pwpwpw είπε

Ωραια απαντηση και τεκμηριωμενη πανω απ ολα. Ενα λαθακι θα γινε μωρε δεν πειραζει, ε κανανα λαθακι φανταζομαι θα εγινε και σε μενα, ψαχνουν να μου βρουν καρτα εδω και 9 μηνες.

Υ,Γ Αφου σε νοιαζει η γνωμη ενος αγνωστου για τα εμβολια, θα ελεγα  να επαυθυνθεις στον προσωπικο σου γιατρο που ειναι σε θεση να γνωριζει την κατασταση της υγειας σου και να ακολουθησεις της οδηγιες του,  εγω δεν ειμαι γιατρος οποτε και δεν μπορω να εχω προσωπικη αποψη χωρις γνωση, οτι  λενε οι γιατροι/επιστημονες αυτοι ξερουν.

κράτησες μόνο το δεύτερο σκέλος της απάντησης μου. Γιατί αυτή η επιλεκτικότητα?Ρητορική η ερώτηση.

Δηλαδή εσύ σκίζεις τα ιμάτια σου μήνες τώρα στα νήματα των καρτών επειδή κάποιος παρέλαβε την συγκεκριμένη κάρτα πριν από εσένα?ή από εμένα?😆

Γιατί εσύ έριξες παραγγελία ΜΕΤΑ του παιδιού που παρέλαβε σωστά?Οπότε η παραλαβή του φίλου που έκανε παραγγελία 3 μέρες μετά από εμένα αφορά την δική μου παραγγελία και την δική του. Εσύ καμία σχέση με αυτό. Ο φίλος παρέλαβε γιατί είχε κάνει παραγγελία πριν από την δική σου, κάτι που παραλείπεις επίτηδες να επισημάνεις.

Οσο αφορά εμένα σου εξήγησα, είχα παραλάβει ήδη 2 κάρτες 6800 από το πλαίσιο και στην δεύτερη όταν με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι δικαιούται μία κάρτα ο καθένας, πιθανολογώ οτι αυτοί που δεν έχουν παραλάβει καμία προηγούνται, και ΦΥΣΙΚΑ με βρίσκει σύμφωνο απόλυτα αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Αν έγινε λάθος, πάλι δεν είναι λόγος να βγάζεις τέτοιο οχετό με παραλογισμούς μήνες τώρα στα νήματα, λάθη γίνονται, όλοι κάνουμε, και εγώ επίσης κάνω στην δουλειά μου λάθη, και εσύ, όλοι μας. 

 

Το θέμα είναι εσύ έχεις παραλάβει και άλλη κάρτα από το πλαίσιο?

Ξέρεις κάποιον που παρέλαβε την πρώτη του κάρτα ενώ είχε κάνει παραγγελία σε μεταγενέστερη ημερομηνία από την δική σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tegonikos δεν ειπα χωρις να σε ρωτησει να σου επιστρεψει τα λεφτα αλλα σε συννενοηση μαζι σου να σου πει ξερεις δεν καταφερα να σου βρω καρτα μεσα σε τρεις μηνες αν θελεις σου επιστρεφω τα λεφτα που εχεις πληρωσει για να μην στα δεσμευω χωρις ομως να ακυρωσω την παραγγελια σου.

Τωρα αυτο που λες οτι δεν μπορει να δωσει χωρις κερδος δεν ειναι λιγες οι φορες που ενα καταστημα ενω ειχε βαλει λαθος τιμη παρεδωσε τις παραγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

@tegonikos δεν ειπα χωρις να σε ρωτησει να σου επιστρεψει τα λεφτα αλλα σε συννενοηση μαζι σου να σου πει ξερεις δεν καταφερα να σου βρω καρτα μεσα σε τρεις μηνες αν θελεις σου επιστρεφω τα λεφτα που εχεις πληρωσει για να μην στα δεσμευω χωρις ομως να ακυρωσω την παραγγελια σου.

Σε εμενα παντως αυτο που αναφερεις εγινε,οχι ετσι ακριβως βεβαια, επικοινωνησα εγω μαζι τους και τους το ζητησα δεν  μου το προτεινανε αυτοι απο μονοι τους..Μολις περασε κανα 3μηνο-4μηνο και καταλαβα που παει το πραγμα επικοινωνησα μαζι τους και τους ζητησα να μου επιστρεψουν τα 300 ευρω που μου ειχανε ζητησει σαν προκαταβολη, με ρωτησανε αν ηθελα να ακυρωθει και η παραγγελια  και τους ζητησα να μην ακυρωθει και ετσι η παραγγελια υπαρχει μεχρι και σημερα.Δεν περιμενω οτι θα παραλαβω ποτε βεβαια απλα να χαμε να λεγαμε.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Σε εμενα παντως αυτο που αναφερεις εγινε, οχι ετσι ακριβως αλλα εγινε.Μολις περασε κανα 3μηνο-4μηνο και καταλαβα που παει το πραγμα επικοινωνησα μαζι τους και τους ζητησα να μου επιστρψουν τα 300 ευρω που μου ειχανε ζητησει σαν προκαταβολη, με ρωτησανε αν ηθελα να ακυρωθει και η παραγγελια η αν επιθυμουσα να συνεχισει και τους ζητησα ν μην ακυρωθει και ετσι η παραγγελια υπαρχει μεχρι και σημερα.Δεν περιμενω να παραλαβω ποτε βεβαια πλα να χαμε να λεγαμε.

Το ζητησες εσυ, εκει ειναι το λαθος επρεπε να στο προτεινουν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mindev.gov.gr/προστασία-του-καταναλωτη/συχνές-ερωτήσεις-προϊόντα/

2. Παρήγγειλα μέσω διαδικτύου μία συσκευή σε ορισμένη τιμή. Δε μου την έστειλαν γιατί, όπως μου είπαν, έγινε λάθος στην τιμή. Είναι νόμιμο;

Η αναγραφή λανθασμένης τιμής και γενικότερα κάθε παροχή εσφαλμένων ή ανακριβών πληροφοριών που ενδέχεται να παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή και να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δε θα ελάμβανε, θεωρείται παραπλανητική εμπορική πρακτική και απαγορεύεται από το Ν.2251/94. Για την εξέταση σχετικών θεμάτων, μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία στη Γενική Διεύθυνση Προστασίας Καταναλωτή.

https://e-katanalotis.gov.gr/useful-rights

Αθέμιτες πρακτικές, καταχρηστικοί όροι
Αθέμιτες εμπορικές πρακτικές

Όταν αγοράζετε αγαθά και υπηρεσίες από ιστοσελίδα ή φυσικό κατάστημα η νομοθεσία σάς προστατεύει έναντι αθέμιτων εμπορικών πρακτικών των παρακάτω δύο βασικών κατηγοριών:
- Παραπλανητικές πρακτικές, είτε με πράξη (παροχή ψευδούς πληροφορίας) είτε με παράλειψη (απόκρυψη σημαντικής πληροφορίας)
- Επιθετικές πρακτικές, που σκοπό έχουν την άσκηση πίεσης για αγορά προϊόντος/υπηρεσίας.

Καταχρηστικοί όροι


- Πέραν της γενικής απαίτησης περί «καλής πίστης» και «ισορροπίας», η κείμενη νομοθεσία προβλέπει έναν κατάλογο ειδικών όρων που μπορούν να θεωρηθούν καταχρηστικοί.

δηγία 2002/65/ΕΚ σχετικά με την εξ αποστάσεως εμπορία χρηματοοικονομικών υπηρεσιών προς τους καταναλωτές και την τροποποίηση των Οδηγιών 90/619/ΕΟΚ, 97/7/ΕΚ και 98/27/ΕΚ - Άρθρο 4θ, Ν. 2251/1994. Οδηγία 2005/29/ΕΚ για τις αθέμιτες εμπορικές πρακτικές των επιχειρήσεων προς τους καταναλωτές στην εσωτερική αγορά και για την τροποποίηση των Οδηγιών 84/450/ΕΟΚ, 97/7/ΕΚ, 98/27/ΕΚ, 2002/65/ΕΚ και του Κανονισμού (ΕΚ) 2006/2004 («Οδηγία για τις αθέμιτες εμπορικές πρακτικές») - Άρθρα 9α-9θ, Ν. 2251/1994.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Οσο αφορά εμένα σου εξήγησα, είχα παραλάβει ήδη 2 κάρτες 6800 από το πλαίσιο και στην δεύτερη όταν με πήραν τηλέφωνο μου είπαν ότι δικαιούται μία κάρτα ο καθένας, πιθανολογώ οτι αυτοί που δεν έχουν παραλάβει καμία προηγούνται, και ΦΥΣΙΚΑ με βρίσκει σύμφωνο απόλυτα αν ισχύει κάτι τέτοιο.

Μιας και επιμένεις δωσε τα στοιχεια σου στον φιλο με πμ να αποδείξει στο πλαισιο το μπαχαλο και οτι εχει παρραγγλλεια με προγενεστερη ημερομονια απο σενα μπας και παραλαβει.Αλλιώς σταματα να λες πράγματα που στην πράξη εκθέτουν ακομα περισσότερο το πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Μιας και επιμένεις δωσε τα στοιχεια σου στον φιλο με πμ να αποδείξει στο πλαισιο το μπαχαλο και οτι εχει παρραγγλλεια με προγενεστερη ημερομονια απο σενα μπας και παραλαβει.Αλλιώς σταματα να λες πράγματα που στην πράξη εκθέτουν ακομα περισσότερο το πλαισιο

Καπου τα μπερδεψες ξανα διαβασε τα ποστ.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι ρε παιδιά τα ίδια; Πάλι σφαγές και δικαστήρια; ΠΑΛΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΟΜΟΙ; ΠΑΛΙ ΦΤΑΙΝΕ-ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ;  Δηλαδή στις πόσες επαναλήψεις θα χορτάσετε σε αυτό το ρημαδοφόρουμ.

Όσοι είχατε συναλλαγή με το Χ κατάστημα, και θεωρείτε οτι εξαπατηθήκατε υπάρχουν αρχές, όπως ο συνήγορος του καταναλωτή, στον οποίο πρέπει να απευθυνθείτε για να βρείτε το το δίκιο σας, και να τιμωρηθεί η εταιρία που σας εξαπάτησε, αν πράγματι το έκανε.

Το αν εγώ , ή ο randominsomniauser νομίζει οτι έχετε δίκιο, ή όχι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ. Όσοι δεν χωνεύουν το X κατάστημα, δεν τους ενδιαφέρει αν έχετε δίκιο, φταίει το κατάστημα. Όσοι έχουν καλή προϊστορία με το X κατάστημα, guess what, ΠΑΛΙ δεν τους ενδιαφέρει αν έχετε δίκιο, Φταίτε εσείς.

Κάντε αυτά που πρέπει, και αφήστε τα δικηγορικά για τους δικηγόρους. Αν ήξεραν όλοι εδω μέσα τι λένε, θα το έκαναν επάγγελμα και θα έβγαζαν λεφτά, δε θα καθόντουσαν εδω μέσα να αγορεύουν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, papp0us είπε

Όσοι είχατε συναλλαγή με το Χ κατάστημα, και θεωρείτε οτι εξαπατηθήκατε υπάρχουν αρχές, όπως ο συνήγορος του καταναλωτή, στον οποίο πρέπει να απευθυνθείτε για να βρείτε το το δίκιο σας, και να τιμωρηθεί η εταιρία που σας εξαπάτησε, αν πράγματι το έκανε.

Εκτοσ απο τις νομιμες αρχες υπαρχει και το ξεμπρόστιασμα που και νομιμο ειναι και πονάει περισσότερο

Επεξ/σία από SPY_oo7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Εκτοσ απο τις νομιμες αρχες υπαρχει και το ξεμπρόστιασμα που και νομιμο ειναι και πονάει περισσότερο

Ναι το Plaisio δε θα το πονέσει το πρόστιμο απο κάτι 10δες χιλιάδες ευρώ, θα το πειράξει το χιλιοστό εξακοσιοστό ενενηκοστό τέταρτο ξεμπρόστιασμα στα ίδια 100 άτομα στο Insomnia.

Συνεχίστε να τσακώνεστε μεταξύ σας εδώ, τους κάνετε μεγάλο κακό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPY_oo7 είπε

Και το θεμα ειναι οτι εξακολουθουν να περνουν τηλ παραγγελειες  με παραδοση αγνωστη χωρις καν να εχουν παραδωσει τις προηγουμενες.Απο την Νιγηρία ειναι ο προμηθευτής που συνεργάζεται??Ενα σοβαρο μαγαζι βλεποντας οτι δεν υπαρχει η αναλογη συνεργασια με τούς προμηθευτες σταματαει την διαδικασια της προπαραγελλειας εξυπηρετεί οσες εκκρεμότητες εχει για να μην το κραζουν και πλεων πουλαει μονο οταν υπαρχει διαθεσιμο στην αποθηκη του.Αυτοι εδω εχουν ξεφτιλισει τα παντα...........

Και ειναι και νομιμο και λογικο οταν μου  επιτρεπει να παραγγειλω να απαιτω και να μου παραδωσει.

Οστοσο σε ετοιμα συστηματακια εχει καρτουλες να βαλει......

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ελληνικά είναι γραμμένα και η άγνοια του νόμου δεν γίνεται αποδεκτή σε ένα δικαστήριο, στην τελική δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα περισσότερο κοινωνικό πείραμα είναι σχετικά με την ικανότητα ορισμένων να κρίνουν τι ισχύει στην πραγματικότητα οι νόμοι του κράτους ή τι νομίζει ο καθένας στο μυαλό του out of thin air

Υπάρχουν και άνθρωποι ανάμεσα μας επικίνδυνοι και με δικάιωμα ψήφου δυστυχώς που θεωρούν την κάθε EULA ανώτερη από τους νόμους της χώρας στην οποία διαβιούν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, papp0us είπε

Ναι το Plaisio δε θα το πονέσει το πρόστιμο απο κάτι 10δες χιλιάδες ευρώ, θα το πειράξει το χιλιοστό εξακοσιοστό ενενηκοστό τέταρτο ξεμπρόστιασμα στα ίδια 100 άτομα στο Insomnia.

Συνεχίστε να τσακώνεστε μεταξύ σας εδώ, τους κάνετε μεγάλο κακό.

Ενω το να τρωμε το σανο αμάσητο ειναι καλυτερο.Ο καθενας εχει δικαιωμα στα πλαισια του νομου να διεκδικήσει το δικιο του όπως νομιζει και φυσικα κατι ποστ σαν τα δικα σου ειναι αχρειαστα.Το θεμα δεν ειναι να ακυρωθουν οι παραγγελειες και να επιστραφουν τα λεφτα αλλα να σταματησει αυτο το πανηγύρι και το αίσχος κόβοντας τισ προπαρεγγελλειες σε ενα προιον που δεν υπαρχει διαθεσιμο.

Επεξ/σία από SPY_oo7
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...