Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, SPY_oo7 είπε

Ας μου πει κάποιος εδω μεσα, για ποιο λογο συνεχιζουν την πολιτικη της προπαραγγελλειας και της συλλογής χρηματων, σε ενα προιον που υπαρχει παγκόσμια έλλειψη ,εφόσον βλεπουνε οτι δεν λειτουργει σωστα η συνεργασια με τουσ προμηθευτες τους και  αναγκαζονται ειτε να μπαινουν μεσα οικονομικα πουλώντας κατω του κοστους ειτε να δημιουργούν δυσαρεστημένους πελατες που περιμενου μηνες να εξυπηρετηθούν η και ποτε.

Τι φοβουνται οτι αν καποια στιγμη εχουν διαθέσιμες τις καρτες στην αποθηκη και τις βγαλουν για πωληση θα τούς μεινουν στα ραφια η κατι αλλο τρεχει

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΒΕΒΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΡΤΑ 3600 ΤΙ ΜΕ ΑΜΕΣΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑ και τιμη αναλογη του ανταγωνισμου ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟΎΛΗΤΗ

Οποτε μενει να δουμε τι αλλο τρεχει.......

Φιλε μου τζαμπα κουραζεσαι , μην πατε να αγορασετε ουτε οδοντογλυφιδες , απλα ειναι τα πραγματα οσο ασχολειστε μαζι τους αλλο τοσο θα συνεχιζουν την ιδια πολιτικη που εχουν.

Εγω πληρωσα πριν μηνες ολο το ποσο για καρτα και μιλησα με 2 ατομα ο 1ος ειπε για 10 ημερες και ο 2ος για 30 , στο 10ημερο ακυρωσα και δεν ασχοληθηκα ουτε προκειται ποτε να ασχοληθω μαζι τους.

Τα οσα κανουν τα κανουν οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω για να γεμιζουν σελιδες και να μαζευεται κοσμος στα μαγαζια τους καρφι δεν τους καιγεται για το αν θα παρει καποιος απο εμας καρτα , βλακες εχει παρα πολλους που θα πανε να παρουν οτιδηποτε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 16/11/2021 στις 3:55 ΜΜ, blazexX23Xx είπε

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα σήμερα για παραγγελία 3060 Ti πριν 9.5 μήνες.

257640372_610088476856751_5354723231339678442_n.jpg

Πότε έγινε η παραγγελία σου φίλε μου ακριβώς και πιο μοντέλο 3060ti?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Giannisblessed είπε

Πότε έγινε η παραγγελία σου φίλε μου ακριβώς και πιο μοντέλο 3060ti?

Το έχουμε ξανασυζητήσει στην 12η σελίδα αυτό φίλε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2021 στις 6:24 ΜΜ, triplex1 είπε

Φιλε μου τζαμπα κουραζεσαι , μην πατε να αγορασετε ουτε οδοντογλυφιδες , απλα ειναι τα πραγματα οσο ασχολειστε μαζι τους αλλο τοσο θα συνεχιζουν την ιδια πολιτικη που εχουν.

Εγω πληρωσα πριν μηνες ολο το ποσο για καρτα και μιλησα με 2 ατομα ο 1ος ειπε για 10 ημερες και ο 2ος για 30 , στο 10ημερο ακυρωσα και δεν ασχοληθηκα ουτε προκειται ποτε να ασχοληθω μαζι τους.

Τα οσα κανουν τα κανουν οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω για να γεμιζουν σελιδες και να μαζευεται κοσμος στα μαγαζια τους καρφι δεν τους καιγεται για το αν θα παρει καποιος απο εμας καρτα , βλακες εχει παρα πολλους που θα πανε να παρουν οτιδηποτε

Πολυεθνικές της σάπιας σύγχρονης καπιταλιστικης εποχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Τελικά στη δική μου περίπτωση (3070 παραγγελία 26/11/2020 προπληρωμή όλο το ποσό στα 609ευρώ) φαίνεται να βρέθηκε επιτέλους μια λύση με το πλαίσιο. Όλο αυτό το διάστημα και μετά από πολλές συνομιλίες μεταξύ τους, είτε με το καλό είτε το κακό τρόπο, τελικά μετά από αίτηση μου να γίνει αλλαγή στο τρόπο πληρωμής, να μου γυρίσουν όλο το ποσό και όταν έρθει να γίνει τότε η πληρωμή ή αντικαταβολή φάνηκε να δούλεψε (αλλιώς το θεωρώ μεγάλη σύμπτωση την επόμενη να μου δίνουν τη παρακάτω επιλογή). Την επόμενη της αίτησης με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν αν θα ήθελα να παραλάβω(χωρίς να επιβαρυνθώ με νέα χρέωση, μόνο τα 609 ευρώ που χω δώσει ήδη) την Gigabyte VGA GeForce RTX 3070 Eagle OC V2 8 GB που είναι νέα παραλαβή και πρόκειται για LHR κάρτα, αντί της Asus VGA DUAL-RTX 3070 8 GB που είχα αρχικά παραγγείλει πέρσι. Προσωπικά το δέχτηκα δίχως δεύτερη σκέψη και αύριο περιμένω να παραλάβω, γιατί η κάρτα είναι για gaming και 3d modeling και το LHR δε με πειράζει. Όσοι περιμένετε οποιαδήποτε κάρτα της nvidia, θα έλεγα να δοκιμάσετε κάποια παρόμοια κίνηση μιας και από τι φαίνεται πρέπει να παρέλαβαν κάρτες αυτή τη χρονική στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yaya14 είπε

Καλησπέρα,

Τελικά στη δική μου περίπτωση (3070 παραγγελία 26/11/2020 προπληρωμή όλο το ποσό στα 609ευρώ) φαίνεται να βρέθηκε επιτέλους μια λύση με το πλαίσιο. Όλο αυτό το διάστημα και μετά από πολλές συνομιλίες μεταξύ τους, είτε με το καλό είτε το κακό τρόπο, τελικά μετά από αίτηση μου να γίνει αλλαγή στο τρόπο πληρωμής, να μου γυρίσουν όλο το ποσό και όταν έρθει να γίνει τότε η πληρωμή ή αντικαταβολή φάνηκε να δούλεψε (αλλιώς το θεωρώ μεγάλη σύμπτωση την επόμενη να μου δίνουν τη παρακάτω επιλογή). Την επόμενη της αίτησης με πήραν τηλέφωνο και μου ζήτησαν αν θα ήθελα να παραλάβω(χωρίς να επιβαρυνθώ με νέα χρέωση, μόνο τα 609 ευρώ που χω δώσει ήδη) την Gigabyte VGA GeForce RTX 3070 Eagle OC V2 8 GB που είναι νέα παραλαβή και πρόκειται για LHR κάρτα, αντί της Asus VGA DUAL-RTX 3070 8 GB που είχα αρχικά παραγγείλει πέρσι. Προσωπικά το δέχτηκα δίχως δεύτερη σκέψη και αύριο περιμένω να παραλάβω, γιατί η κάρτα είναι για gaming και 3d modeling και το LHR δε με πειράζει. Όσοι περιμένετε οποιαδήποτε κάρτα της nvidia, θα έλεγα να δοκιμάσετε κάποια παρόμοια κίνηση μιας και από τι φαίνεται πρέπει να παρέλαβαν κάρτες αυτή τη χρονική στιγμή

Εφόσον την θες για 3D modeling πως και δεν πήγες σε quadro a4000 η τότε quadro rtx 4000? Δεν γνωρίζω πόσο traffic έχεις αλλά για εμένα ένας χρόνος αναμονής θα ισοδυναμούσε 10χικιαρο και βάλε σε χασούρα εργασιών στην ουρά που έχω 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 12/1/2021 στις 5:13 ΜΜ, xaraktira είπε

Καλησπέρα πριν 2 εβδομαδες παραγγειλα μια rtx 3060 ti gaming oc 549 ευρω απο το PLAISIO κατοπιν παραγγελίας και μου είπαν περίπου 20 μερες. Γνωρίζω ότι λογο της καταστασης αυτήν την περίοδο μπορεί να κανει και πολύ περισσότερο καιρο. Για αυτο ρωταω αυτους που εχουν παραλαβει καρτα γραφικων αυτον τον καιρο η περιμενουν ακόμα απο το plaisio  ποσο χρονο περιμεναν η ακομα περιμενουν για την παραλαβή ? 

Ευχαριστώ

πως την πήρες τόσο φτηνά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Μιας και βλέπω αρκετό κόσμο στο thread που έχει βασανιστεί αρκετό καιρό ήθελα να ρωτήσω αν τελικά αξίζει να μπω στην διαδικασία να αγοράσω από εδώ κάρτα και να τραβήξω τα χίλια μύρια ή να προσπαθήσω από εξωτερικό αν ποτέ προλάβω κάνα restock. Επίσης κάτι άλλο το πλαίσιο έχει πχ την Zotac VGA GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge OC LHR 8 GB Στα 960€. Αν φέρουν καινούρια παραλαβή βάζουν την κανονική τιμή ή συνεχίζουν να τις πουλάνε όσο γουστάρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, ThanosBanasios είπε

Καλησπέρα. Μιας και βλέπω αρκετό κόσμο στο thread που έχει βασανιστεί αρκετό καιρό ήθελα να ρωτήσω αν τελικά αξίζει να μπω στην διαδικασία να αγοράσω από εδώ κάρτα και να τραβήξω τα χίλια μύρια ή να προσπαθήσω από εξωτερικό αν ποτέ προλάβω κάνα restock. Επίσης κάτι άλλο το πλαίσιο έχει πχ την Zotac VGA GeForce RTX 3060 Ti Twin Edge OC LHR 8 GB Στα 960€. Αν φέρουν καινούρια παραλαβή βάζουν την κανονική τιμή ή συνεχίζουν να τις πουλάνε όσο γουστάρουν;

Πάνω από 500 ευρώ για 3060ti ούτε για αστείο. Προσωπικά και να μου περισσεύουν για κανένα λόγο και ας πιάσω πληκτρολόγιο και gamepad 60 χρόνων πάλι (αν έχουν πέσει έως τότε "λιγο" οι τιμές) 

Αλήθεια από Αμερική παίζει κάνα stock στο 500αρικο γιατί έχω γνωστό εκεί και μπορεί να μου στείλει. 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 500€αρικο; ΧΑΧΑΧΑΧΑ σε μια εναλλακτική πραγματικότητα ίσως. 519-549€ έπαιζε Δεκέμβριο 2020- αρχές Ιανουαρίου 2021 

...έκτοτε όνειρο θερινής νυκτός το "500"  

Ιστορικό χαμηλό ξανά ήταν τα 614+ τον Αύγουστο για 1 εβδομάδα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβε κανείς 3060 ti; Γιατί εμένα μου την ακύρωσαν χωρίς ειδοποιήση και όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν υπάρχει η κάρτα που παράγγειλα και πως αυτή που έχουν ετοιμοπαράδοτη στο σαιτ (3060 ti gaming oc pro v3) είναι άλλη έκδοση (rev1 vs rev3) κλπ. Στο τέλος μου είπε ότι "μπορεί να κόψει ενα 100ρικο" σε αυτήν που έχουν στο σαιτ και από τα 900€ να πάει στα 800€ ενώ η δικιά μου παραγγελία ήταν στα 630€.

Μετά από 1 χρόνο αναμονής μου κάνουν τέτοιο πράγμα, τι να πει κανείς...

Επεξ/σία από blazexX23Xx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...