Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Η EVGA καλα εκανε και δυο που αφησε πολλες ειναι κανονικα μια ο καθενας. Ειχαν κανει ολοι κρατηση καμια 10αρια καρτες για να βγαλουν μεροκαματο και ταχα τις θελουμε για τα δεκα ξαδερφια που εχουμε.

Μην ξεχνας η EVGA δεν ζητησε απο κανεναν προκαταβολη και τρωει κραξιμο επειδη στην Αμερικη ανεβασε τις καρτες 10 δολαρια πανω.

Οπότε μια παραγγελία είναι δεσμευτική αλλά όχι αν έχεις τρεις; Δε στέκει αυτό. Επίσης ισχυριστήκαν κάποιοι πως είναι δεσμευτική η παραγγελία ακόμα και γι' αυτούς που δεν έδωσαν χρήματα. Τελικά ποιος είναι ο "νόμος";

Δεν υπάρχει κανένας νόμος. Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να "κόψει το λαιμό του" αν υπάρχει αδυναμία του προμηθευτή να παραδώσει, και στις nvidia που παραγγέλθηκαν πριν 10 μήνες αυτό είναι ξεκάθαρα αληθές αφού πλέον δε παράγονται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια χαρά υπάρχει ο νόμος του κράτους https://e-katanalotis.gov.gr/faq, και εδω θα ασχολούμαστε με τον κάθε ένα όπου δίνει την δική του ερμηνεία......όποιος μπορεί να διαβάσει ελληνικά και να καταλάβει καλό δικό του, την ερμηνεία δε του νόμου την κάνουν τα δικαστήρια, και όχι ούτε οι όροι χρήσεις ούτε η νομισματολογία του οποιουδήποτε, το τι κάνει η τάδε εταιρεία ή αν άλλαξαν κάποιες κωδικούς προιόντων για να αποφύγουν τα backorders θέμα δικό τους, το έκαναν και έμποροι όπως το caseking στην Γερμανία, όπου ακύρωναν παραγγελίες με δήθεν προσφορά να πληρώσεις την διπλάσια τιμή με εκπτωση. ΕΔΩ όμως είναι Ελλάδα και ισχύουν οι νόμοι του κράτους υπεράνω όλων το τι θα κάνει ο κάθε πωλητής είναι πρόβλημα δικό του αν δεν μπορούν να μην έχουν μαγαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Επισης εαν ειναι ετσι οπως τα λες και το πλαισιο εχει ολο το δικιο με το μερος του και ολοι εμεις εχουμε αδικο, γιατι πολυ απλα δεν ακυρωνει τις παραγγελειες που γινανε?Γιατι 9-10 μηνες μετα στελνει μυνημα οτι το προιον καθυστερει λογο ελειψης(10 μηνες παραγγελια ελλειψη LOL) και ρωταει αν θελει να την ακυρωσουμε η οχι? Γιατι δεν την ακυρωνει απο μονο του εξηγωντας τους λογους που αδυνατει να εκτελεσει τις παραγγελιες ωστε να μην περιμενουμε και εμεις?

Γιατί να την ακυρώσει το Πλαίσιο; Αν κάποιος θέλει να περιμένει μέχρι να παγώσει η κόλαση, ας περιμένει. Η ενημέρωση είναι μία θετική ενέργεια.

Δε θες να καταλάβεις πως η RTX 3060 Ti που παραγγέλθηκε το Φεβρουάριο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ. Ακόμα και αν πέσουν οι τιμές και μπορεί πλέον ο προμηθευτής να παραδώσει σε τιμές που το κάθε Πλαίσιο θα μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία χωρίς η τιμή να είναι κάτω του κόστους (που απαγορεύεται), η κάρτα δε θα είναι η ίδια. Θα είναι άλλο SKU. Ουσιαστικά η αρχική παραγγελία είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να εκτελεστεί.

Μόλις τώρα, itanium είπε

Μια χαρά υπάρχει ο νόμος του κράτους https://e-katanalotis.gov.gr/faq, και εδω θα ασχολούμαστε με τον κάθε ένα όπου δίνει την δική του ερμηνεία......όποιος μπορεί να διαβάσει ελληνικά και να καταλάβει καλό δικό του, την ερμηνεία δε του νόμου την κάνουν τα δικαστήρια, και όχι ούτε οι όροι χρήσεις ούτε η νομισματολογία του οποιουδήποτε, το τι κάνει η τάδε εταιρεία ή αν άλλαξαν κάποιες κωδικούς προιόντων για να αποφύγουν τα backorders θέμα δικό τους, το έκαναν και έμποροι όπως το caseking στην Γερμανία, όπου ακύρωναν παραγγελίες με δήθεν προσφορά να πληρώσεις την διπλάσια τιμή με εκπτωση. ΕΔΩ όμως είναι Ελλάδα και ισχύουν οι νόμοι του κράτους υπεράνω όλων το τι θα κάνει ο κάθε πωλητής είναι πρόβλημα δικό του αν δεν μπορούν να μην έχουν μαγαζι

Για αρχή ένα FAQ δεν είναι νόμος. Επίσης αυτό το FAQ δεν έχει καμία αναφορά στη συγκεκριμένη περίπτωση, δηλαδή της μη εκτέλεσης παραγγελίας λόγω αδυναμίας παράδοσης από τον προμηθευτή. Παρακαλώ δείξε μας ποια είναι αυτή η παράγραφος στο νόμο. Εσύ ή κάποιος δικηγόρος στον οποίο μπορείτε να απευθυνθείτε όσοι νομίζετε πως θίγεστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, malakudi είπε

Γιατί να την ακυρώσει το Πλαίσιο; Αν κάποιος θέλει να περιμένει μέχρι να παγώσει η κόλαση, ας περιμένει. Η ενημέρωση είναι μία θετική ενέργεια.

Δε θες να καταλάβεις πως η RTX 3060 Ti που παραγγέλθηκε το Φεβρουάριο, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΟΤΕ. Ακόμα και αν πέσουν οι τιμές και μπορεί πλέον ο προμηθευτής να παραδώσει σε τιμές που το κάθε Πλαίσιο θα μπορεί να εξυπηρετήσει την παραγγελία χωρίς η τιμή να είναι κάτω του κόστους (που απαγορεύεται), η κάρτα δε θα είναι η ίδια. Θα είναι άλλο SKU. Ουσιαστικά η αρχική παραγγελία είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να εκτελεστεί.

Εγω παραγγειλα  rx6800 προσωπικα πριν 9 μηνες.Μου στειλανε μυνημα εχθες οτι εχουν ελλειψη διαθεσιμοτητας και για αυτο η καθυστερησημ και μου λενε αν επιθυμω ακυρωση.Συγνωμη αλλα το να μου στελνουν μυνημα 9 μηνες μετα ενω ολο αυτο το διαστημα δεν πηρανε ποτε πρωτοβουλια να επικοινωνησουνε για ενημερωση για  να μου πουνε ουσιαστικα οτι εδω και 9 μηνες δεν εχουν παραλαβει καθολου 6800 και για αυτο δεν με εχουν εξυπηρετησει  στα ματια μου φαινεται δουλεμα οχι ενημερωση.

Αν ο λογος ειναι η αυξηση τιμης να μου πουνε δεν γινετε για αυτο και για αυτο το λογο, εφοσον εχουν δικαιωμα να το πουνε οπως λες εσυ. Οχι να μου λενε οτι εχουν 10 μηνες να παραλαβουν 6800.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, malakudi είπε

Οπότε μια παραγγελία είναι δεσμευτική αλλά όχι αν έχεις τρεις; Δε στέκει αυτό. Επίσης ισχυριστήκαν κάποιοι πως είναι δεσμευτική η παραγγελία ακόμα και γι' αυτούς που δεν έδωσαν χρήματα. Τελικά ποιος είναι ο "νόμος";

Δεν υπάρχει κανένας νόμος. Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να "κόψει το λαιμό του" αν υπάρχει αδυναμία του προμηθευτή να παραδώσει, και στις nvidia που παραγγέλθηκαν πριν 10 μήνες αυτό είναι ξεκάθαρα αληθές αφού πλέον δε παράγονται.

 

Αν και δεν εχω κανει παραγγελια απο το Πλαισιο αυτο που ενοχλει ειναι οτι πηρε προκαταβολες για κατι που δεν ηταν σιγουρο οτι μπορει να εχει. Απο την αλλη δεν εχει ζητησει μια συγγνωμη απο αυτους που πληρωσαν δεν τους εχει κανει καποια προταση με καλυτερη τιμη σε καποια αλλη καρτα και ας μην βγαλει κερδος δεν θα πεσει εξω.

Φυσικα εγω δεν δινω ποτε προκαταβαλη αν δεν εχω συγκεκριμενη ημερομηνια παραδοσης δεν παω ταξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Αν και δεν εχω κανει παραγγελια απο το Πλαισιο αυτο που ενοχλει ειναι οτι πηρε προκαταβολες για κατι που δεν ηταν σιγουρο οτι μπορει να εχει. Απο την αλλη δεν εχει ζητησει μια συγγνωμη απο αυτους που πληρωσαν δεν τους εχει κανει καποια προταση με καλυτερη τιμη σε καποια αλλη καρτα και ας μην βγαλει κερδος δεν θα πεσει εξω.

Φυσικα εγω δεν δινω ποτε προκαταβαλη αν δεν εχω συγκεκριμενη ημερομηνια παραδοσης δεν παω ταξιδι στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.

Δε νομίζω πως αρνήθηκε το Πλαίσιο να επιστρέψει άμεσα την προκαταβολή σε όποιον τη ζήτησε.

4 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Εγω παρειγγειλα 6800 προσωπικα πριν 9 μηνες.Μου στειλανε μυνημα οτι εχουν ελλειψη διαθεσιμοτητας και για αυτο η καθυστερηση.Συγνωμη αλλα το να μου λενε ουσιαστικα οτι εδω και 9 μηνες δεν εχουν παραλαβει καθολου 6800 και για αυτο δεν με εχουν αξυπηρετησεις  στα ματια μου φαινεται δουλεμα οχι ενημερωση.Αν ο λογος ειναι η αυξηση τιμης να μου πουνε δεν γινετε για αυτο και για αυτο το λογο, εφοσον εχουν δικαιωμα να το πουνε οπως λες εσυ. Οχι να μου λενε οτι εχουν 10 μηνες να παραλαβουν 6800.

Ας πούμε ότι παράγγειλες σε τιμή 700 ευρώ. Όλες οι κάρτες από το προμηθευτή κάνουν τώρα 1000 ευρώ. Και να θέλει το Πλαίσιο δε μπορεί να σου πουλήσει στα 700 ευρώ. Απαγορεύεται η πώληση κάτω από την τιμή αγοράς. Μπορείτε να ρωτήσετε ένα λογιστή.

Θα σε καλέσει να παραλάβεις όταν βρει κάρτα που η αγορά της θα είναι έστω 699,99.

Επεξ/σία από malakudi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα επρεπε στις 30 μερες να επιστρεψει ΜΟΝΟ ΤΟΥ τις προκαταβολες και να αφησει ανοικτες τις παραγγελιες ετσι σου λεει δεν σου παρεδωσα οταν ειχα πει αλλα δεν σου δεσμευω και τα λεφτα σου.

2 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δε νομίζω πως αρνήθηκε το Πλαίσιο να επιστρέψει άμεσα την προκαταβολή σε όποιον τη ζήτησε.

Ας πούμε ότι παράγγειλες σε τιμή 700 ευρώ. Όλες οι κάρτες από το προμηθευτή κάνουν τώρα 1000 ευρώ. Και να θέλει το Πλαίσιο δε μπορεί να σου πουλήσει στα 700 ευρώ. Απαγορεύεται η πώληση κάτω από την τιμή αγοράς. Μπορείτε να ρωτήσετε ένα λογιστή.

Ναι αλλα ουτε τον πηρε να του πει παραγγειλες στα 700 γιατι αγοραζα στα 500 τωρα δεν μπορω να βρω στα 500 την βρισκω στα 1000 θελεις να στην δωσω στα 1000 δηλαδη να μην βγαλω κερδος γιατι εδω και 9 μηνες εγω σου εχω παρει τα λεφτα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^&*(^%$$####$%^%^&  αντιστοιχεί σε μπινελίκια προφανώς στις χαζομάρες που απαντώ το FAQ από το site της κυβέρνησης https://e-katanalotis.gov.gr/faq σε βοηθά σαν μπούσουλας και σου δείχνει οτι αυτή η πρακτική αφορά παράβαση του ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ Ν.2251/94.  περί παράνομων και παραπλανητικών εμπορικών πρακτικών και βρίσκεται σε ισχύ δημοσιευμένος στην εφημερίδα της κυβερνήσεως

ΤΩΡΑ την ερμηνεία του νόμου κατά περίπτωση την ασκούν τα δικαστήρια aka δεν πρόκειται να βγεί ποτέ νόμος στην εφημερίδα της κυβερνήσεως σχετικά με την gigabyte Aorus 3060, και ούτε για το iphone 12

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Κανονικα επρεπε στις 30 μερες να επιστρεψει ΜΟΝΟ ΤΟΥ τις προκαταβολες και να αφησει ανοικτες τις παραγγελιες ετσι σου λεει δεν σου παρεδωσα οταν ειχα πει αλλα δεν σου δεσμευω και τα λεφτα σου.

Δε θα διαφωνήσω με αυτό, άλλωστε αυτό ισχύει για πιστωτικές, στις 30 μέρες αν δε κλείσει η κίνηση γίνεται ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζηταει κανεις την προκαταβολη του πισω γιατι δεν βρισκει καρτα και ελπιζει και ξερει πως αν την παρει πισω τελος η παραγγελια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, malakudi είπε

Δε νομίζω πως αρνήθηκε το Πλαίσιο να επιστρέψει άμεσα την προκαταβολή σε όποιον τη ζήτησε.

Ας πούμε ότι παράγγειλες σε τιμή 700 ευρώ. Όλες οι κάρτες από το προμηθευτή κάνουν τώρα 1000 ευρώ. Και να θέλει το Πλαίσιο δε μπορεί να σου πουλήσει στα 700 ευρώ. Απαγορεύεται η πώληση κάτω από την τιμή αγοράς. Μπορείτε να ρωτήσετε ένα λογιστή.

Αντε παλι, φιλε Ελληνικα νομιζω γραφω.

Το πλαισιο μου εστειλε μυνημα και λεει οτι η αιτια που δεν εχω παραλαβει ακομη ειναι η ελλειψη του αγαθου λογο κρυπτονομισματος και πανδημιας και για αυτο περιμενω εδω και 9 μηνες(!), δεν μου ειπανε για ανοδο τιμης.

Αν ο λογος ειναι η αυξηση τιμης  και απαγορευετε  να πουλησει χαμηλοτερα οπως μας λες, γιατι δεν  στελνει μυνμα να πει οτι ανεβηκε η τιμη, αν θες καρτα πρπει να πληρωσεις τοσα αλλιως ακυρωσε γιατι δεν υπαρχει σε αυτη την τιμη πια που εγινε η παραγγελία?

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, itanium είπε

^&*(^%$$####$%^%^&  αντιστοιχεί σε μπινελίκια προφανώς στις χαζομάρες που απαντώ το FAQ από το site της κυβέρνησης https://e-katanalotis.gov.gr/faq σε βοηθά σαν μπούσουλας και σου δείχνει οτι αυτή η πρακτική αφορά παράβαση του ΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ Ν.2251/94.  περί παράνομων και παραπλανητικών εμπορικών πρακτικών και βρίσκεται σε ισχύ δημοσιευμένος στην εφημερίδα της κυβερνήσεως

ΤΩΡΑ την ερμηνεία του νόμου κατά περίπτωση την ασκούν τα δικαστήρια aka δεν πρόκειται να βγεί ποτέ νόμος στην εφημερίδα της κυβερνήσεως σχετικά με την gigabyte Aorus 3060, και ούτε για το iphone 12

Διάβασα όλο το faq, κανένα άρθρο του δεν αφορά αυτό που λέμε εδώ. Άσε τους στόκους και παρέθεσε την παράγραφο που αφορά κάποιον που έκανε παραγγελία και έδωσε πχ το 30% σαν προκαταβολή, ότι υποχρεούται ο ιδιοκτήτης να "κόψει το λαιμό του" και να παραδώσει, ακόμα κι αν πρέπει να παραβεί άλλο νόμο - αυτόν που λέει ότι δε πουλάς κάτω του κόστους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Αντε παλι, φιλε Ελληνικα νομιζω γραφω.

Το πλαισιο μου εστειλε μυνημα και λει οτι η αιτια που δεν εχω παραλαβει ακομη ειναι η ελλειψη του αγαθου και για αυτο περιμενω εδω και 9 μηνες(!), δεν μου ειπανε για ανοδο τιμης.

Αν ο λογος ειναι η αυξηση τιμης  και απαγορευετε  να πουλησει χαμηλοτερα οπως μας λες, γιατι δεν  στελνει μυνμα να πει οτι ανεβηκε η τιμη, αν θες καρτα πρπει να πληρωσεις τοσα αλλιως ακυρωσε γιατι δεν υπαρχει σε αυτη την τιμη πια που εγινε η παραγγελία?

Γιατί δε μπορεί να το πει αυτό. Αλλά το μήνυμα είναι αληθές, υπάρχει έλλειψη του αγαθού και ο προμηθευτής δεν έχει εκπληρώσει την αρχική παραγγελία στην συμφωνημένη τιμή. Για παράδειγμα, το Πλαίσιο παράγγειλε 100 κάρτες το Φεβρουάριο σε τιμή Χ και έχουν εκπληρωθεί οι 20. Δε μπορεί να σου δώσει από τις επόμενες με τιμή Υ γιατί θα πρέπει να πουλήσει κάτω του κόστους.

Πάντως εσύ έχεις ένα δίκιο γιατί το προϊόν υπάρχει ακόμα (δεν άλλαξε), οπότε θα μπορούσε κατ' εξαίρεση το Πλαίσιο να ζητήσει από το υπουργείο εμπορίου την άδεια για πώληση κάτω του κόστους ώστε να σας εξυπηρετήσει σαν πελάτες. 

3 λεπτά πριν, itanium είπε

Καλά οκ καλά να περάσεις στο τοπικό δε θα κάψω τον εγκέφαλο μου, κάποιοι καταλαβαίνουν άλλοι όχι οκ....

Χαχα, είναι απλό φίλε, δε χρειάζεται να κάψεις τίποτα, απλώς παρέθεσε την παράγραφο. Το faq έχει 14+8=22 παραγράφους στο τμήμα "Συμβάσεις πώλησης προϊόντων και παροχής υπηρεσιών". Ποια έχει σχέση με το θέμα μας;

Το μόνο άρθρο από το FAQ σχετικό με το ζήτημά μας είναι αυτό:

7.   Έχω παραγγείλει έπιπλο από ένα κατάστημα και το έχω εξοφλήσει. Παρόλο που έχουν περάσει 45 μέρες από την παραγγελία, αυτή δεν έχει παραδοθεί ούτε έχω κάποια ενημέρωση για το πότε θα παραδοθεί. Τι μπορώ να κάνω ;  Αν δεν έχει συμφωνηθεί διαφορετικά, ο προμηθευτής παραδίδει τα αγαθά εντός 30 ημερολογιακών ημερών από τη σύναψη της σύμβασης. Αν δεν τα παραδώσει εμπρόθεσμα, ο καταναλωτής πρέπει να του ζητήσει να πραγματοποιήσει την παράδοση εντός επιπλέον προθεσμίας ανάλογης των περιστάσεων. Αν και αυτή δεν τηρηθεί, ο καταναλωτής δικαιούται να καταγγείλει τη σύμβαση και ο προμηθευτής οφείλει να επιστρέψει, χωρίς αδικαιολόγητη καθυστέρηση, όλα τα χρήματα που είχαν πληρωθεί βάσει της σύμβασης.

Μόνο λεφτά πίσω λοιπόν. Από το "νόμο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, malakudi είπε

Γιατί δε μπορεί να το πει αυτό. Αλλά το μήνυμα είναι αληθές, υπάρχει έλλειψη του αγαθού και ο προμηθευτής δεν έχει εκπληρώσει την αρχική παραγγελία στην συμφωνημένη τιμή. Για παράδειγμα, το Πλαίσιο παράγγειλε 100 κάρτες το Φεβρουάριο σε τιμή Χ και έχουν εκπληρωθεί οι 20. Δε μπορεί να σου δώσει από τις επόμενες με τιμή Υ γιατί θα πρέπει να πουλήσει κάτω του κόστους.

Πάντως εσύ έχεις ένα δίκιο γιατί το προϊόν υπάρχει ακόμα (δεν άλλαξε), οπότε θα μπορούσε κατ' εξαίρεση το Πλαίσιο να ζητήσει από το υπουργείο εμπορίου την άδεια για πώληση κάτω του κόστους ώστε να σας εξυπηρετήσει σαν πελάτες. 

 

Εφοσον δεν μπορει να το πει σημαινει οτι με κοροιδευει και οχι δεν ειναι αληθες το μηνυμα   λεγωντας μου οτι ο λογος που δεν εχω παραλαβει ειναι η ελειψη του αγαθου λογο κρυπτονομισματων και πανδημιας εαν ο πραγματικος λογος ειναι η αυξηση τιμης , δεν μιλαει για αυξηση τιμης πουθενα αυτο το μυνημα.Δεν γινετε να μην εχει παραλαβει εδω και 10 μηνες καθολου 6800 γιατι ουσιαστικα αυτο ισχυριζεται με το μυνημα που μου εστειλε.Αλλα επειδη δεν εχει το δικαιωμα να μου πει αν θες να παραλαβεις κυριε πληρωσε παραπανω απο την συμφωνηθεντα τιμη, μου λεει αρλουμπες.

Συμφωνα με αυτα που ελεγες εως τωρα κανονικα θα επρπε να μου πει κυριε πληρωστε τοσα αν θελετε να παραλαβετε  καρτα,  αυξηθηκε η τιμη, αφου συμφωνα με εσενα απαγορευεται να πουλησει χαμηλοτερα αρα ειναι νομιμο να μου  πει κατι τετοιο και να τελειωσει το πανηνυρι, γιατι δεν το κανει λοιπον?

Προφανως αν ηταν τοσο απλο θα εστελνε το αντιστοιχο μυνημα και θα τελειωνε το θεμα, δεν θα εστελνε παραμυθια οτι εδω και 9 μηνες ψαχνει 6800 αλλα δεν υπαρχει, εκτος αν εκλεισε το εργοστασιο της amd και δεν το ξερουμε.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...