Προς το περιεχόμενο

The Sandman (2022, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ναι. 😛

Το λουσι το ειχα παρατησει στη 2η σεζον, ασχετο εντελως αλλα δεν αξιζει να συνεχισω? Το σαντμαν θα το πιασω σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, najinblue3 said:

Το λουσι το ειχα παρατησει στη 2η σεζον, ασχετο εντελως αλλα δεν αξιζει να συνεχισω? 

To θεωρώ χαμένο χρόνο, σενάριο για γέλια, στην καλύτερη να το βλέπεις ΣΚ μεσημέρια όταν τρως αν και τα Friends είναι σταθερή αξία εκεί.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παράπονο, στην σειρά υπάρχει μια κανονικότητα, 4 στα 5 άτομα είναι non-straight και δεν θέλω να μιλήσω για race/gender swap γιατί θα κουράσω.

Αλλά έχω αρχίσει πια να το σιχαίνομαι το netflix και το πάω για cancel, νομίζω αυτό ήταν το τελευταίο πετραδάκι. Με ελάχιστες εξαιρέσεις οι παραγωγές του δεν είναι ούτε για torrent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι επιλογή του original δημιουργού (που εδώ είναι) για καλλιτεχνικούς λόγους δεν βλέπω γιατί να ενοχλούν αυτά. Μην τα συγχέετε με τις forced επιλογές τύπου rings of power ή star wars που μπήκαν με το στανιό γράφοντας στα @@ τους το lore και τους original creators για λόγους μη καλλιτεχνικούς. Εμένα μου άρεσαν οι Mason Alexander Park και Gwendoline Christie στους ρόλους που υποδύθηκαν. Αν κάτι δεν μου άρεσε ήταν οι ερμηνείες των Razane Jammal και Vanesu Samunyai

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά ο/η Desire είναι "gender fluid", οπότε η επιλογή ηθοποιού στη σειρά ταιριάζει γάντι.

Για την Gwendoline νομιζω αποφάσισαν επειδή ο ρόλος είχε ταυτιστεί με τον Tom Ellis οπότε ήθελαν να κάνει μπαμ η διαφορά, or something like that.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστειτε να ειχαμε Tom ellis και Matt Ryan στους αντιστοιχους ρολους ποσο ποιο τελεια θα ηταν η σειρα.
Δηλαδη τωρα την μπριαν την εκανες για λουσιφερ μου το χαλασε ολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με το ύφος/συμπεριφορά που είχε ο χαρακτήρας όταν έπαιζε στο Lucifer? Σκουπίδι...

  

3 minutes ago, Vigilante1319 said:

να ειχαμε Tom ellis

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Thresh είπε

Με το ύφος/συμπεριφορά που είχε ο χαρακτήρας όταν έπαιζε στο Lucifer? Σκουπίδι...

Λιγο πιο σοβαρο οπως οταν ηταν θυμωμενος και ειρωνικος. Νομιζω ηταν οτι πρεπει. Και αν δν θελεις αυτον σου εχω και τον λουσιφερ απο το σουπερνατουραλ ακομα καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, Vigilante1319 said:

Λιγο πιο σοβαρο οπως οταν ηταν θυμωμενος και ειρωνικος.

Για τη σειρά του ίσως να πέρναγε η σοβαροφάνεια αυτή, για μεταφορά του κόμικ όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά πάντως με το ένα και μόνο gender-swap που με... δυσαρέστησε (γνωστού ξανθού μαγούλη, ξέρετε εσείς...), φαίνεται ότι εν μέρει τουλάχιστον ήταν και θέμα δικαιωμάτων του χαρακτήρα και ποιος τα έχει.

https://collider.com/sandman-johanna-constantine-explained-jenna-coleman-netflix/

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: Άκυρο κατάλαβα τι εννοείτε με το gender swap.

------------------

Gender swap λέτε την συγκεκριμένη χαρακτήρα που υπήρχε στο κομικ;

https://sandman.fandom.com/wiki/Johanna_Constantine

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...