Προς το περιεχόμενο

The Sandman (2022, Netflix)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω διαβασει τιποτα απο sandman και γενικα δεν ειχα καμια επαφη με αυτο το χαρακτηρα και τον κοσμο του, η σειρα ειναι καταπληκτικη! Μαρεσε τοσο πολυ που σε 2 μερες ειδα ολα τα επεισοδια αχαχαχ. Τι να πρωτοσχολιασω? Τους χαρακτηρες? Τους κοσμους? Τη σκηνοθεσια? Τα πανεμορφα εφε? Την ιστορια? Τα επεισοδια κρατανε το ενδιαφερον και την περιεργεια απο το πρωτο μεχρι και το τελευταιο.
Εξαιρετικη επιλογη ηθοποιων επισης. Δεν ειδα καμια "ξυλινη" ερμηνεια, και ολοι ειχαν τις ιδιαιτεροτητες τους. Μου αρεσε πολυ και η επιλογη της Γκουεντολιν Κριστι για Λουσιφερ. 1.90cm πανυψηλη γυναικα που δινει αλλον αερα στο ρολο, της ταιριαξε πολυ!

Χαλιεμαι που ειναι μονο 10 επεισοδια. Ρε πρεπει να βγαλουν και αλλες σεζον, και 2 και 3 και οσες γινεται. Ειναι τελεια σειρα.
Τωρα θελω να ψαξω να βρω και τα κομικς και βιβλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 minutes ago, corr8 said:

Χαλιεμαι που ειναι μονο 10 επεισοδια. Ρε πρεπει να βγαλουν και αλλες σεζον, και 2 και 3 και οσες γινεται. Ειναι τελεια σειρα.

Λογικά θα βγουν κι άλλες ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Λογικά θα βγουν κι άλλες ναι.

Το ελπιζω γιατι το Νετφλιξ εχει και μια ασχημη ταση να ακυρωνει πολυ συχνα ωραιες σειρες. Πεταει καινουργιες σειρες μεσα και τις ακυρωνει μετα απο 1 ή 2 σεζον. Η σειρα ειναι εξαιρετικη, μη πεσει και αυτη θυμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6 επεισόδια έχω δει μέχρι στιγμής. Από τη στιγμή που ανέκτησε όλα τα αντικείμενα, κάθε επεισόδιο είναι μια αυτοτελής ιστορία. Όλα υπέροχα.

Ο πρωταγωνιστής μου θυμίζει υπερβολικά έντονα τον Μαρκ Στρονγκ με μαλλιά.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 hours ago, corr8 said:

Το ελπιζω γιατι το Νετφλιξ εχει και μια ασχημη ταση να ακυρωνει πολυ συχνα ωραιες σειρες. Πεταει καινουργιες σειρες μεσα και τις ακυρωνει μετα απο 1 ή 2 σεζον. Η σειρα ειναι εξαιρετικη, μη πεσει και αυτη θυμα.

Υποθέτω ότι θα βγουν άλλες 3. Ουσιαστικά η 1η σεζόν ήταν σχεδόν όλο το 1o Volume της Deluxe Edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετα καλο σε γενικες γραμμες,χωρις να ειναι και κατι εντυπωσιακο.
 

Spoiler

Ουσιαστικα ειχε δυο ιστοριες με τη καθε να εχει καποια δυνατα και καποια αδυνατα σημεια.
Μου αρεσαν καποιοι στους ρολους τους οπως ο Boyd Holbrook στου Κορινθιου,που να σας πω θα καθοταν ταμαμ ως διαβολος ειδικα αν η 2 σεζον ειναι αυτo που teasarare το φιναλε της 1ης,οπως και ο David Thewlis στο ρολο του John Dee.
Καλυτερα επισοδεια τα 5,6,9 και το φιναλε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έσπασε η σειρά. Ο Μορφέας εξαιρετικός, μου άρεσε η Λουσιέν παρά το gender swap, πολυ καλή η Λουσιφερ.

Αλλά ρε παιδιά ο τύπος που κάνει την Desrie είναι όλα τα λεφτά και είχε ελάχιστες σκηνές.Ελπίζω να έχει περισσότερο χρόνο αργότερα. 

Το μόνο που με χάλασε ήταν η Rose. Μαύρα χάλια. Δεν την γνωρίζω την ηθοποιό αλλά στον συγκεκριμένο ρόλο δεν... 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι τραγικό casting η Rose και η Lyta. Ένιωθα πως πέφτει το επίπεδο της σειράς όταν τις έβλεπα. Όχι τίποτα άλλο αλλά χαραμίστηκε και ο Fry που όλες του σχεδόν οι σκηνές ήταν με τη Rose...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρα πολύ καλό adaptation ως τώρα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι

Spoiler

medium-clean.jpg

Είχα την εντύπωση ότι το σωστό pronounciation ηταν Κόνσταντίν, όχι Κόνσταντάιν 

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Παρα πολύ καλό adaptation ως τώρα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι

  Απόκρυψη περιεχομένων

medium-clean.jpg

Είχα την εντύπωση ότι το σωστό pronounciation ηταν Κόνσταντίν, όχι Κόνσταντάιν 

https://mobile.twitter.com/neilhimself/status/1556087795420102656

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, FCastor said:

Σχετικά με την προφορά του ονόματος... :P

 

Και στο Legends of Tomorrow και στην δικη του σειρα, αλλα και στην ταινια με τον Reeves το ελεγαν λαθος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/8/2022 στις 12:37 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Το μόνο που με χάλασε ήταν η Rose. Μαύρα χάλια. Δεν την γνωρίζω την ηθοποιό αλλά στον συγκεκριμένο ρόλο δεν... 

Μου βγήκε ο καφές από τη μύτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...