Προς το περιεχόμενο

Pfizer Θεσσαλονίκη


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Addendi είπε

Φυσικά και μπορείτε. 

Αν ήταν σε τουαλέτες θα πήγαινε πολύ καλύτερα γιατί θα είχε ησυχία. Αλλα εκει δεν είχε wifi.

Όπως σας είπα δοκιμάστε να γίνετε δημιουργικοί ώστε να κάνετε interview χωρίς internet. Να σας δω πως θα σας κοπεί ραμα το γελιο.

------

 

Υπάρχει μια φραση πές μου ποιος έκανε την ανάλυση για ποιόν και για ποιό λόγο και θα σου πώ τι γράφει.

Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε

 

Σπίτι ίντερνετ δεν; 😅

Έχω ξεκινησει προσφατα δουλειά σε πολυεθνική, τουλάχιστον όταν κάναμε συνέντευξη φρόντισα να είμαι σπίτι και να έχω ιντερνετ. Αν έκανα συνέντευξη απο πλατεία, δε θα με είχαν πάρει

Επεξ/σία από ProponitisTouKanape
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 328
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Σπίτι ίντερνετ δεν; 😅

 

οχι στην πολη που ημουν. :( Και ήμουν εκει για αλλη δουλειά. Χωρις data στο κινητο.

Αμα είχα, δεν επρόκειτο να παω καπου που έχει φασαρία ... 

Ζητησα να γίνει το interview στο χώρο τους στη Θεσσαλονίκη, αλλα είπαν όχι. άραγε οσον αφορά την διαδικασία πρόσληψης επιλαμβάνεται το σώμα επιθεώρησης; Ουπς το βρήκα

Πρακτικά ήταν άδικη διάκριση να μην μου επιτρεψουν να χρησιμοποιήσω την εγκατάστασή τους στη Θεσσαλονίκη για να κάνω το interview (με Αθήνα), σε σχέση με κάποιον που είχε πρόσβαση στο internet. Πιθανώς και παρέκκλιση αυτού που ονομάζεται reasonable accommodation

 

Το πραγματικό ερωτημα ειναι αν είναι πολύ αργά για καταγγελία γιατί συνέβη το 2019.

 

Edit: εστειλα mail στο helpdesk του σεπε

Επεξ/σία από Addendi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, elise είπε

λαθος / ψεμα / ανακριβεια. 

καμια ανακρίβεια. Φίλη μου μπηκε εκει με μεσον και μου το ειπε. Δεν μπηκε ως προγραμματιστρια αλλα σε μια θεση τμηματος που το βρισκεις σε καθε εταιρεια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπήκε ως γραμματέας ή ως βοηθός λογιστή, μπορεί να χρειάστηκε και μέσον γιατι ειναι ούτως ή άλλως μια θέση χαμηλών απαιτήσεων. Σε θέσεις που απαιτούν σοβαρές γνώσεις, προϋπηρεσία κλπ, αμφιβάλλω οτι δε μπαίνεις χωρις μέσον. Και όπως και να έχει, στην Ελλάδα χιλιάδες κόσμος δουλεύει σε πολυεθνικές χωρις καμία εξωτερική βοήθεια. 

16 ώρες πριν, Addendi είπε

οχι στην πολη που ημουν. :( Και ήμουν εκει για αλλη δουλειά. Χωρις data στο κινητο.

Αμα είχα, δεν επρόκειτο να παω καπου που έχει φασαρία ... 

Ζητησα να γίνει το interview στο χώρο τους στη Θεσσαλονίκη, αλλα είπαν όχι. άραγε οσον αφορά την διαδικασία πρόσληψης επιλαμβάνεται το σώμα επιθεώρησης; Ουπς το βρήκα

Πρακτικά ήταν άδικη διάκριση να μην μου επιτρεψουν να χρησιμοποιήσω την εγκατάστασή τους στη Θεσσαλονίκη για να κάνω το interview (με Αθήνα), σε σχέση με κάποιον που είχε πρόσβαση στο internet. Πιθανώς και παρέκκλιση αυτού που ονομάζεται reasonable accommodation

 

Το πραγματικό ερωτημα ειναι αν είναι πολύ αργά για καταγγελία γιατί συνέβη το 2019.

 

Edit: εστειλα mail στο helpdesk του σεπε

Ραντεβού για συνέντευξη είναι, όχι ραντεβού στο Λευκό Οίκο να μην αλλάζει. Ας ενημέρωνες εγκαίρως πως δε θα έχεις ίντερνετ να βάλετε το ραντεβού άλλη ώρα/μέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ραντεβού για συνέντευξη είναι, όχι ραντεβού στο Λευκό Οίκο να μην αλλάζει. Ας ενημέρωνες εγκαίρως πως δε θα έχεις ίντερνετ να βάλετε το ραντεβού άλλη ώρα/μέρα. 

Δεν είχα γενικά internet για ενα διάστημα στο χώρο που ήμουν για περίπου 1 χρόνο. Στις πρώτες συνομιλίες ζητησα να γίνει το interview στην εδρα τους. Είπαν οτι δεν ειναι εφικτο

Επεξ/σία από Addendi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Αν μπήκε ως γραμματέας ή ως βοηθός λογιστή, μπορεί να χρειάστηκε και μέσον γιατι ειναι ούτως ή άλλως μια θέση χαμηλών απαιτήσεων. Σε θέσεις που απαιτούν σοβαρές γνώσεις, προϋπηρεσία κλπ, αμφιβάλλω οτι δε μπαίνεις χωρις μέσον. Και όπως και να έχει, στην Ελλάδα χιλιάδες κόσμος δουλεύει σε πολυεθνικές χωρις καμία εξωτερική βοήθεια. 

Είσαι πολύ κοντά στη θέση που μπήκε. Το ανέφερα αυτό ότι θέσεις όπως προγραμματιστών δεν μπαίνεις με μέσον , καθως λαμβανονται υπόψιν τα κριτήρια που ανέφερες.

Όσο για τη τελευταία σου πρόταση, μη το λες. Συμφοιτητής μου από το προπτυχιακό, μπήκε με μέσον στη Bayer τη φαρμακοβιομηχανία, και ένας άλλος σε ναυτιλιακή στο Πειραια, επειδή ο πατέρας της κοπέλας του έχει την εν λόγω εταιρεία. Μισθος: 1200 ευρώ. Δεν τα λες και λιγα με βάση τη σημερινή εποχή

Στην Ελλάδα δυστυχώς το μέσον θα διαδραματίζει πάντα κομβικό ρόλο. Σκέψου στα αεροδρόμια της χώρας, μερικοί βάζουν μέσον να πάνε να εργαστούν ως σεκιουριτι ( αφού φυσικά πρώτα βγάλουν την απαιτούμενη άδεια), χτυπώντας πόρτες πολιτικών γραφείων, καλά δεν το συζητώ ακόμα και για σουπερμαρκετ. Όταν ζούσα στη Θεσσαλονίκη , ήξερα άτομα που πήγαν και δούλεψαν σε μεγάλη αλυσίδα, μέσω πολιτικού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, airtrelomike13 είπε

καμια ανακρίβεια. Φίλη μου μπηκε εκει με μεσον και μου το ειπε. Δεν μπηκε ως προγραμματιστρια αλλα σε μια θεση τμηματος που το βρισκεις σε καθε εταιρεια. 

 

το οτι ισως ΕΝΑ ατομο μπηκε κατα αυτο τον τροπο, δεν σημαινει οτι και τα υπολοιπα κοντα 300-400 μπηκανε χωρις την αξια τους.

 

το 73% των εργαζομενων εχει τουλαχιστον ενα μεταπτυχιακο, μικρη παρατηρηση

 

ας ξεκολλήσουμε λιγο

Επεξ/σία από elise
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προβλημα στην Ελλαδα ειναι οτι πολλες φορες μπερδευουμε το "βυσμα" με τον "γνωστο".

Εαν ο "γνωστος" ξερουμε οτι εχει σχετικες σπουδες/εμπειρια σε ενα κομματι, οτι ειναι συνεργασιμος και καλος στη δουλεια του, γιατι να μην τον προτεινουμε για μια θεση? Πού ειναι το κακο σ αυτο?

Αντιθετως, το "βυσμα" ειναι ξεκαθαρη τοποθετηση σε θεση, μεσω καποιου πολιτικου ή τελος παντων vip προσωπου για την εκαστοτε επιχειρηση, οπου ο υποψηφιος δεν την αξιζει, δεν εχει τα καταλληλα προσοντα και δεν εχει αξιολογηθει οπως οι αλλοι υποψηφιοι. 

Εν προκειμενω, θεωρω οτι τα καθαρα βυσματα στη Pfizer ειναι λιγα ή ελαχιστα, αρκετα ομως περισσοτερα ειναι τα ατομα - "γνωστοι" που προσληφθηκαν.

Επεξ/σία από Dark_panel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, elise είπε

το οτι ισως ΕΝΑ ατομο μπηκε κατα αυτο τον τροπο, δεν σημαινει οτι και τα υπολοιπα κοντα 300-400 μπηκανε χωρις την αξια τους.

 

το 73% των εργαζομενων εχει τουλαχιστον ενα μεταπτυχιακο, μικρη παρατηρηση

 

ας ξεκολλήσουμε λιγο

Mεταπτυχιακα εχει και η κουτση μαρια

18 λεπτά πριν, Dark_panel είπε

Το προβλημα στην Ελλαδα ειναι οτι πολλες φορες μπερδευουμε το "βυσμα" με τον "γνωστο".

Εαν ο "γνωστος" ξερουμε οτι εχει σχετικες σπουδες/εμπειρια σε ενα κομματι, οτι ειναι συνεργασιμος και καλος στη δουλεια του, γιατι να μην τον προτεινουμε για μια θεση? Πού ειναι το κακο σ αυτο?

Αντιθετως, το "βυσμα" ειναι ξεκαθαρη τοποθετηση σε θεση, μεσω καποιου πολιτικου ή τελος παντων vip προσωπου για την εκαστοτε επιχειρηση, οπου ο υποψηφιος δεν την αξιζει, δεν εχει τα καταλληλα προσοντα και δεν εχει αξιολογηθει οπως οι αλλοι υποψηφιοι. 

Εν προκειμενω, θεωρω οτι τα καθαρα βυσματα στη Pfizer ειναι λιγα ή ελαχιστα, αρκετα ομως περισσοτερα ειναι τα ατομα - "γνωστοι" που προσληφθηκαν.

Δεν υπαρχει δουλεια ειτε στο Δημοσιο ειτε στον ιδιωτικο τομεα, που ετσω και σε 1 θεση να μην εχει ανακατευτει πολιτικος. Νομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Δεν υπαρχει δουλεια ειτε στο Δημοσιο ειτε στον ιδιωτικο τομεα, που ετσω και σε 1 θεση να μην εχει ανακατευτει πολιτικος. Νομος

Δυστυχως ναι..κι οχι μονο πολιτικοι..σε ΚΑΘΕ επιχειρηση, βλεπεις τουλαχιστον 2-3 βυσματα, να μην ξερουν τι τους γινεται και να εχουν και αποψη..γιατι απλα εχουν τις πλατες οσων τους εχωσαν εκει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/8/2022 στις 9:26 ΜΜ, Addendi είπε

 την εγκατάστασή τους στη Θεσσαλονίκη για να κάνω το interview (με Αθήνα), σε σχέση με κάποιον που είχε πρόσβαση στο internet. Πιθανώς και παρέκκλιση αυτού που ονομάζεται reasonable accommodation

Το πραγματικό ερωτημα ειναι αν είναι πολύ αργά για καταγγελία γιατί συνέβη το 2019.

Edit: εστειλα mail στο helpdesk του σεπε

ρε φιλε μας κοιροιδευεις τωρα; σοβαρεψου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/8/2022 στις 6:25 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Γενικότερα πώς είναι τα ωράρια εκεί; Στη συνεργασία με άλλες ομάδες διεθνώς, πώς μετακινούνται αυτά από το τυπικό 9-5;

υπαρχει flexibility με τις ωρες εργασιας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...