Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα η ίδια zotac έρχεται σήμερα το απόγευμα από εξωτερικό αλλά θα την έχω στα χέρια μου την τρίτη μιας και θα λείπω

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, Herald είπε

Intel stock cooler δεν έχεις κάπου ξεχασμένα? Βάλτο στο backplate με ένα 120 αρι fan και θα πέσεις 10-15 βαθμούς στο memory junction :P 

Πόσο μπροστά η Intel 

Βάζω το cooler κ πάνω τον ανεμιστήρα;Ίσως το δοκιμάσω..Με έναν ανεμιστήρα πάνω στο backplate δεν θα γίνει λες δουλειά;Αν κ normal είναι από το καταλαβαίνω,θα είναι κ λίγο άσχημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Βάζω το cooler κ πάνω τον ανεμιστήρα;Ίσως το δοκιμάσω..Με έναν ανεμιστήρα πάνω στο backplate δεν θα γίνει λες δουλειά;Αν κ normal είναι από το καταλαβαίνω,θα είναι κ λίγο άσχημο

Bγάλε τα ποδαράκια πρώτα για να πατάει το heatsink. Εγώ έβαλα και πάστα, αλλά κλάιν. Και με τον ανεμιστήρα γίνεται δουλειά απλά θες λίγο κενό μεταξύ του backplate και του fan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Bγάλε τα ποδαράκια πρώτα για να πατάει το heatsink. Εγώ έβαλα και πάστα, αλλά κλάιν. Και με τον ανεμιστήρα γίνεται δουλειά απλά θες λίγο κενό μεταξύ του backplate και του fan

Έχω ένα cooler από έναν 920,το ανεμιστήρα το βάζεις να σπρώχνει ή να τραβάει;Θα το δοκιμάσω κ θα αναφέρω,αν και θα είναι τερατούργημα😅.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Matrix7 είπε

Έχω ένα cooler από έναν 920,το ανεμιστήρα το βάζεις να σπρώχνει ή να τραβάει;Θα το δοκιμάσω κ θα αναφέρω,αν και θα είναι τερατούργημα😅.

 

Nα σπρώχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα αυτό το μαραφέτι https://www.e-shop.gr/akasa-pci-slot-bracket-for-mounting-fans-120mm-p-PER.588190

κούμπωσα δύο 140mm ανεμιστήρες και οι θερμοκρασίες της gpu (Gigabyte RTX3070 gaming OC) έπεσαν 12-15 βαθμούς τώρα με τους καύσωνες. Βέβαια, πολλά εξαρτώνται από το κουτί σου και το airflow...

Επεξ/σία από rsttls
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβγαλα το side panel και είναι πιο ήσυχα τώρα (rtx 3070 ASUS DUAL OC)
Πριν πήγαιναν τέρμα τα fans, τώρα με το side panel ανοιχτό, +100 στο core, +1300 μνήμη και 85% power limit, είναι ήσυχη και δεν ανεβάζει πάνω από 75.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Βάζω το cooler κ πάνω τον ανεμιστήρα;Ίσως το δοκιμάσω..Με έναν ανεμιστήρα πάνω στο backplate δεν θα γίνει λες δουλειά;Αν κ normal είναι από το καταλαβαίνω,θα είναι κ λίγο άσχημο

ποιο μοντελο 3090?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Herald είπε

Bγάλε τα ποδαράκια πρώτα για να πατάει το heatsink. Εγώ έβαλα και πάστα, αλλά κλάιν. Και με τον ανεμιστήρα γίνεται δουλειά απλά θες λίγο κενό μεταξύ του backplate και του fan

Με το heatsink δεν μπαίνει πάνω ο ανεμιστήρας με τόσα σωληνάκια...Κατέληξα σαυτό το πείραμα,κάπως καλύτερα νομίζω,86-88 είναι τώρα από 96.Αν και στους 96 δεν έχω θέμα,έτσι είναι κατασκευασμένο κάτι παραπάνω θα ξέρουν φαντάζομαι....Απλά το 1000άρι δεν έχει πάνω προστασία κ όσο να ναι προσπαθώ να έχω temps υπό έλεγχο

IMG_20210704_160338.jpg

IMG_20210704_161918.jpg

Επεξ/σία από Matrix7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Με το heatsink δεν μπαίνει πάνω ο ανεμιστήρας με τόσα σωληνάκια...Κατέληξα σαυτό το πείραμα,κάπως καλύτερα νομίζω,86-88 είναι τώρα από 96.Αν και στους 96 δεν έχω θέμα,έτσι είναι κατασκευασμένο κάτι παραπάνω θα ξέρουν φαντάζομαι....Απλά το 1000άρι δεν έχει πάνω προστασία κ όσο να ναι προσπαθώ να έχω temps υπό έλεγχο

IMG_20210704_160338.jpg

IMG_20210704_161918.jpg

σαν πολύ μου φαίνεται το 94 μνήμες, εγώ μέχρι 73 έχω δει μετά από 2ωρο gaming και εχω φαση 33 ambient

Εκτός αν γίνεται αυτό λόγο 450w xoc

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

σαν πολύ μου φαίνεται το 94 μνήμες, εγώ μέχρι 73 έχω δει μετά από 2ωρο gaming και εχω φαση 33 ambient

Εκτός αν γίνεται αυτό λόγο 450w xoc

Και με το δικό της τόσο είναι περίπου,4 βαθμούς κάτω

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, rsttls είπε

Πήρα αυτό το μαραφέτι https://www.e-shop.gr/akasa-pci-slot-bracket-for-mounting-fans-120mm-p-PER.588190

κούμπωσα δύο 140mm ανεμιστήρες και οι θερμοκρασίες της gpu (Gigabyte RTX3070 gaming OC) έπεσαν 12-15 βαθμούς τώρα με τους καύσωνες. Βέβαια, πολλά εξαρτώνται από το κουτί σου και το airflow...

δειξε καμια φωτο αν σου ειναι ευκολο γιατι 1 φορα το βλεπω αυτο το μαραφετι α ενταξει το βρηκα http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Active Chassis&type_sub=Active Case Accessories&model=AK-MX304-12BK πιστευω ειναι λαθος να εχεις απο κατω απο την gpu ανεμιστηρες γιατι μπορει να την δροσιζει αλλα ταυτοχρονα της δινει και και ολη την σκονη του κουτιου

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nikos760 είπε

δειξε καμια φωτο αν σου ειναι ευκολο γιατι 1 φορα το βλεπω αυτο το μαραφετι α ενταξει το βρηκα http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Active Chassis&type_sub=Active Case Accessories&model=AK-MX304-12BK πιστευω ειναι λαθος να εχεις απο κατω απο την gpu ανεμιστηρες γιατι μπορει να την δροσιζει αλλα ταυτοχρονα της δινει και και ολη την σκονη του κουτιου

επίσης κανει Imbalance τους ανεμηστηρες της gpu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Με το heatsink δεν μπαίνει πάνω ο ανεμιστήρας με τόσα σωληνάκια...Κατέληξα σαυτό το πείραμα,κάπως καλύτερα νομίζω,86-88 είναι τώρα από 96.Αν και στους 96 δεν έχω θέμα,έτσι είναι κατασκευασμένο κάτι παραπάνω θα ξέρουν φαντάζομαι....Απλά το 1000άρι δεν έχει πάνω προστασία κ όσο να ναι προσπαθώ να έχω temps υπό έλεγχο

IMG_20210704_160338.jpg

IMG_20210704_161918.jpg

Αν μπορείς ανέβασε ένα sreenshot από gpu-z sensors tab σε load

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...