Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Εχεις βγαλει τα ποδαρακια του heatsink φαντάζομαι? Θα ειχες λιγο καλυτερα αποτελεσματα, λογω βαρους θα παταγαν καλυτερα τα pads. Προφανως εξαρταται και απο την υλοποιηση. Παντως και ετσι εχεις αισθητη μειωση. Ο 2ος ανεμιστηρας δεν χρειαζεται, αν εχει εγκοπη η καρτα απο πισω καλύτερα να τον αφαιρεσεις γιατί ο μπροστα ανεμιστηρας στελνει απο αυτες τις εγκοπες. 

Τα έχω βγάλει ναι.Δεν χωράει ο ανεμιστήρας από πάνω,στα αριστερά είναι  η υδρόψυξη της cpu και γίνεται μπέρδεμα και σε ύψος και στο πλάτος...Κ εγώ έτσι κατάλαβα,μόλις έβαλα τον ανεμιστήρα πάνω από το πυρήνα επεσε αμέσως,με το δεξί δεν είδα τίποτα ιδιαίτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Τα έχω βγάλει ναι.Δεν χωράει ο ανεμιστήρας από πάνω,στα αριστερά είναι  η υδρόψυξη της cpu και γίνεται μπέρδεμα και σε ύψος και στο πλάτος...Κ εγώ έτσι κατάλαβα,μόλις έβαλα τον ανεμιστήρα πάνω από το πυρήνα επεσε αμέσως,με το δεξί δεν είδα τίποτα ιδιαίτερο

Ειναι mega fail η υπόθεση πάντως. Δεν υπαρχει ουτε μια καρτα σε αερα που να μπορει να ψυχθει επαρκώς το καλοκαιρι. Μετα τα 400watt ειναι no go. Είμαι κυριολεκτικά με το ac 24 / 7 στους 27 βαθμους ambient και παλι, με το stock 470 bios η καρτα χαλαρα παει πανω απο 84 αν βγαλω το temp limit. Για junction και memory temp ας μη το συζητησουμε, πανε 100 και τα δυο χωρίς πατεντες

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Herald είπε

Ειναι mega fail η υπόθεση πάντως. Δεν υπαρχει ουτε μια καρτα σε αερα που να μπορει να ψυχθει επαρκώς το καλοκαιρι. Μετα τα 400watt ειναι no go. Είμαι κυριολεκτικά με το ac 24 / 7 στους 27 βαθμους ambient και παλι, με το stock 470 bios η καρτα χαλαρα παει πανω απο 84 αν βγαλω το temp limit. Για junction και memory temp ας μη το συζητησουμε, πανε 100 και τα δυο χωρίς πατεντες

Ναι ρε,πού να τα βγάλουν πέρα με τόσα watt.Αν δεν είχα τη hybrid θα τραβούσα κ εγώ τα μαλλιά μου,το μόνο θέμα π έχω τώρα είναι ότι το ψυγείο της cpu μπήκε πανω με τους ανεμιστήρες αναγκαστικά έξω από το κουτί...Να μή σου πω τι θόρυβο κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, purif είπε

Επιτέλους! Μπαίνω και επίσημα στο club 🥳 Άντε να έρθει και το waterblock να μπει στη λούπα.

20210705_131253.jpg

Καλοδούλευτη

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Καλοδούλευτη

κατάλαβα γιατί βλέπεις 90αρια εσύ και 75αρια εγώ :D 

το "memory temperature" είναι λάθος, είναι για τις κάρτες που δεν έχουν μεμονομένους sensors διπλα στα τσιπάκια

Να κοιτάς κανονικά icx mem1/2/3 

έβαλα τα arctic p12. Μισος θόρυβος, ίδια ακριβώς temps πάντως. worth

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, nikos760 είπε

επιτελους ηρθε το μωρο :)))

3080 τι.jpg

Μεγειες! Να τη χαρείς φίλε μου!

Εσένα πόσο έκανε να έρθει από Ισπανια;

2 ώρες πριν, purif είπε

Επιτέλους! Μπαίνω και επίσημα στο club 🥳 Άντε να έρθει και το waterblock να μπει στη λούπα.

20210705_131253.jpg

Μεγειες και σε σένα φίλε! Αντε να βλέπουμε κι άλλες καρτουλες στο φόρουμ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sakiz105 είπε

κουτιά*

Δεν πειράζει καλά κάνουν,  εγώ έκανα κανονικο photounboxing την amp holo και είχα -2 points σε 5' στο imgurl, πέφτει μάτιασμα 😂😂😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

κουτιά*

Αν δεν έρθει το email από τη zotac ότι δε χάνω εγγύηση με αλλαγή του stock cooler, στην κούτα θα παραμείνει 😅 (για να πουληθεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vins είπε

Μεγειες! Να τη χαρείς φίλε μου!

Εσένα πόσο έκανε να έρθει από Ισπανια;

Μεγειες και σε σένα φίλε! Αντε να βλέπουμε κι άλλες καρτουλες στο φόρουμ! 

ευχαριστω παιδια να ειστε καλα, 24 ειχα κανει παραγγελια και ηρθε σημερα :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, purif είπε

Επιτέλους! Μπαίνω και επίσημα στο club 🥳 Άντε να έρθει και το waterblock να μπει στη λούπα.

20210705_131253.jpg

Μεγειές!! Αν βάλεις waterblock δεν χάνεις την εγγύηση με Zotac?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DiAvOl είπε

Μεγειές!! Αν βάλεις waterblock δεν χάνεις την εγγύηση με Zotac?

Ty!

Μέχρι και πριν λίγο καιρό όχι αλλά οι κερατάδες άλλαξαν τους όρους της εγγύησης στα μουλωχτά και πλέον δε ξέρω τι γίνεται. Επίσημα, στο site, λέει ότι ακόμα και για αλλαγή πάστας χάνεις εγγύηση. Σε ορισμένους βέβαια, σε email τους είπαν ότι ισχύει κανονικά. Τους έχω στείλει email και περιμένω σα μ@λ@κ@ς με σφραγισμένη κάρτα 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...