Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, purif είπε

Overkill η 3090 για gaming αλλά και μόνο που είναι η Strix, θα την κράταγα και πούλημα την άλλη.

Τώρα το καλοκαίρι δεν παλεύεται πολύ ζέστη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Παρέλαβα 3080 amp από Πλαίσιο παραγγελία 4 μήνες αναμονη από της τελευταίες non Lhr 

Το θεμα ειναι κρατας 3080 η 3090 μονο για Gaming

3090 για να μη χρειαστεί να αλλάξεις με την έλευση των 3000 Super με τις 16αρες και 20αρες μνήμες. 

Πάλι.

Αν και οι Super θα κατασκευάζονται στα 7nm TSMC...

Με ότι αυτό συνεπάγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

3090 για να μη χρειαστεί να αλλάξεις με την έλευση των 3000 Super με τις 16αρες και 20αρες μνήμες. 

Πάλι.

Αν και οι Super θα κατασκευάζονται στα 7nm TSMC...

Με ότι αυτό συνεπάγεται...

Εξαρτάται παντα και από το πόσο συχνά αλλάζει κάρτα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με μια msi gtx 1070 8gb armor oc μια χαρα παιζω ολα τα παιχνιδια στα ουλτρα στα 1080p

αν δε τα παιξει δεν αλλαζω καρτα...δεν εχω λογο!!! παιζω metro exodus στα exxelent γραφικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, razorblade334 είπε

εγω παντως με μια msi gtx 1070 8gb armor oc μια χαρα παιζω ολα τα παιχνιδια στα ουλτρα στα 1080p

αν δε τα παιξει δεν αλλαζω καρτα...δεν εχω λογο!!! παιζω metro exodus στα exxelent γραφικα

Χωρίς να διαφωνώ με αυτό που λές, με το συμπαθείο κιόλας αλλά εντάξει, δεδομένο είναι ότι όταν μιλάμε για ανάλυση εποχής PS3 ξέρω γώ, ε αυτό έλειπε, να μην παίζει ικανοποιητικά μια 1070. Αμα πέσεις και στα 720p θα παίζει ικανοποιητικά και η 970. Kαι δεν στο λέω κοροιδευτικά, 1080p 60hz ήταν το monitor που είχα το 2009

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Zotac εν τω μεταξύ έχει σελίδες ακόμη και για τους Σλάβους που θέλουν να πείσουν τον κόσμο με τη βοήθεια της Φράου ότι είναι απόγονοι του Μέγα Αλέξανδρου, ενώ για Ελλάδα τίποτα.

Απλά απαράδεκτοι και πρέπει να φάνε ένα καλό πακέτο από email  και μποϊκοτάζ αν δεν κατανοήσουν ότι τα ακουμπάμε και σε αυτούς χοντρά.

Εκτός αν δεν τους απασχολεί και θεωρούν ότι η αλβανική ή η σλοβένικη αγορά είναι σημαντικότερες στα Βαλκάνια από την ελληνική.

1872834153_.png.b1d6af2b21ce5d4db7b26e8d2263f6fe.png

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Armoral είπε

Η Zotac εν τω μεταξύ έχει σελίδες ακόμη και για τους Σλάβους που θέλουν να πείσουν τον κόσμο με τη βοήθεια της Φράου ότι είναι απόγονοι του Μέγα Αλέξανδρου, ενώ για Ελλάδα τίποτα.

Απλά απαράδεκτοι και πρέπει να φάνε ένα καλό πακέτο από email  και μποϊκοτάζ αν δεν κατανοήσουν ότι τα ακουμπάμε και σε αυτούς χοντρά.

Εκτός αν δεν τους απασχολεί και θεωρούν ότι η αλβανική ή η σλοβένικη αγορά είναι σημαντικότερες στα Βαλκάνια από την ελληνική.

1872834153_.png.b1d6af2b21ce5d4db7b26e8d2263f6fe.png

Απλα δεν υπαρχουν εκει στη Zotac απο της εταιρειες που εκανε απο μονη της Scalping τιμες με το ετσι θελω ολλοι Youtubers λενε τα χειροτερα για την Zotac,οταν θα εχουμε normal τιμες θα φαει καλα  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

που εκανε απο μονη της Scalping τιμες

Και η MSI δεν έκανε κάτι παρόμοιο με εταιρεία βιτρίνα και έστελνε σε φάρμες;

Κανένας δεν είναι αθώος

Και γενικώς τι μας νοιάζει αν δεν έχει την μικρή μας χώρα την Ελλάδα ή αν λείπουν χώρες. Την εγγύηση να τηρεί μας νοιάζει αν και εφόσον έρθει η ώρα η κακια και χρειαστεί. Πάντως δίνει 5 χρόνια warranty παράπονο δε πιστεύω να έχει κάποιος και σε αυτό. 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Χωρίς να διαφωνώ με αυτό που λές, με το συμπαθείο κιόλας αλλά εντάξει, δεδομένο είναι ότι όταν μιλάμε για ανάλυση εποχής PS3 ξέρω γώ, ε αυτό έλειπε, να μην παίζει ικανοποιητικά μια 1070. Αμα πέσεις και στα 720p θα παίζει ικανοποιητικά και η 970. Kαι δεν στο λέω κοροιδευτικά, 1080p 60hz ήταν το monitor που είχα το 2009

κοιταξε. 1080p και 60hz δεν ειναι ασχημα και σιγουρα δεν ειναι ps3 αλλα xbox x .....ακομα και σε 1440 η καρτα μου μια χαρα αποδιδει. μιλαμε για 850 ευρω καρτα κι ας ειναι του 2017

Μόλις τώρα, razorblade334 είπε

κοιταξε. 1080p και 60hz δεν ειναι ασχημα και σιγουρα δεν ειναι ps3 αλλα xbox x .....ακομα και σε 1440 η καρτα μου μια χαρα αποδιδει. μιλαμε για 850 ευρω καρτα κι ας ειναι του 2017

και μη σου κανει εντυπωση αλλα παιζω στα ultra και με το RTX ενεργοποιημενο

2 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

κοιταξε. 1080p και 60hz δεν ειναι ασχημα και σιγουρα δεν ειναι ps3 αλλα xbox x .....ακομα και σε 1440 η καρτα μου μια χαρα αποδιδει. μιλαμε για 850 ευρω καρτα κι ας ειναι του 2017

και μη σου κανει εντυπωση αλλα παιζω στα ultra και με το RTX ενεργοποιημενο

θυμιζω πως ειναι OC μοντελο κι εχει την ισχυ μιας 1070ti reference

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...