Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, MTX είπε

, 80+ είναι δεν 100% του 650w , βεβαια δεν φτάνει σε κάθε εφαρμογή και σε κάθε παιχνίδι αυτά τα Watt 

ΩΧ, τώρα το διάβασα αυτό 😜 

Η ημιμάθεια που λένε οι σοφοί

27 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

όντως παίζω! θες να το ανεβάσω YOUTUBE?? μετά τι θα έχεις να πεις; η Nvidia έχει δώσει υποστήριξη από 1060 και άνω για rtx και παίζω το metro στο high rtx ultra settings 45 50 fps

Πριν έλεγες 1080p ultra 60fps, τώρα γίνανε 45-50. Στο video κάτι μου λέει ότι θα δούμε 10. Μεταξύ μας δουλευόμαστε ρε μαν? Τα 50 fps δεν τα πιάνει ούτε η 2070 ξερώ γώ σε native 1080p. Ηρεμία λίγο με τα νούμερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Deu164 είπε

Και μια από το δικό μου με on τα rgb συνήθως είναι όλα off.

Αν και ήθελα μόνο 3x8pin gpu κυρίως strtix και ftw3 συγγενής μου βρήκε τη 3080ti amp holo στο εξωτερικό σε φυσικό κατάστημα με τιμή λίγο καλύτερη από την προσφορά του pccomponents και δεν αντιστάθηκα στον πειρασμό.

sJV2hrP.jpg

Με γεια
Ποσο βγήκε τελική τιμή η κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
38 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

όντως παίζω! θες να το ανεβάσω YOUTUBE?? μετά τι θα έχεις να πεις; η Nvidia έχει δώσει υποστήριξη από 1060 και άνω για rtx και παίζω το metro στο high rtx ultra settings 45 50 fps

Που; Κοιτάζοντας τον ουρανό; Στην Taiga που είναι και φουλ foliage η 2060 δυσκολεύεται για το 60αρι σε κάποια σημεία με τα settings που ανέφερες και μάλιστα με DLSS. Τώρα η 1060 βγάζει 45-50 σε native κιόλας ε εντάξει, θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Που; Κοιτάζοντας τον ουρανό; Στην Taiga που είναι και φουλ foliage η 2060 δυσκολεύεται για το 60αρι σε κάποια σημεία με τα settings που ανέφερες και μάλιστα με DLSS. Τώρα η 1060 βγάζει 45-50 σε native κιόλας ε εντάξει, θα πηδηχτώ απ' το παράθυρο..

Κλείσε μια το DLSS και πες μου πόσα βγάζεις ultra + RT. Maxed out δηλαδή. Κάτι μου λέει ότι 10-15 fps θα βγάζει η 1070 :P 

@yiannis1991

Άσε εντάξει το βρήκα. Eίτε high είτε max το RT πέφτει κάτω από 15 στο 4:20

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Κλείσε μια το DLSS και πες μου πόσα βγάζεις ultra + RT. Maxed out δηλαδή. Κάτι μου λέει ότι 10-15 fps θα βγάζει η 1070 :P 

Αν θυμάμαι καλά 35-40 κάπου εκεί. Δεν το έχω εγκατεστημένο τώρα το game να τσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, hln3 είπε

Με γεια
Ποσο βγήκε τελική τιμή η κάρτα;

tnx 1432 χωρίς μεταφορικά, μου την έφερε ο ίδιος

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

in other news, https://videocardz.com/newz/amd-fsr-and-nvidia-dlss-comparison-shows-similar-quality-and-performance-at-4k-resolution-in-necromunda-hired-gun

δεν είναι κακό το FSR πάντως. Σε ultra quality είναι πρακτικά native. Και είναι και πολύ απλούστερο στην υλοποίηση. Το DLSS έχει βέβαια το πλεονέκτημα και στο ΑΑ και σε textures όπως τα μαλλιά που δείχνει στην εικόνα. Το FSR πάντως τίμιο alternative σε 1440p και 4Κ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

in other news, https://videocardz.com/newz/amd-fsr-and-nvidia-dlss-comparison-shows-similar-quality-and-performance-at-4k-resolution-in-necromunda-hired-gun

δεν είναι κακό το FSR πάντως. Σε ultra quality είναι πρακτικά native. Και είναι και πολύ απλούστερο στην υλοποίηση. Το DLSS έχει βέβαια το πλεονέκτημα και στο ΑΑ και σε textures όπως τα μαλλιά που δείχνει στην εικόνα. Το FSR πάντως τίμιο alternative σε 1440p και 4Κ..

Το βλέπεις το sharpening στα μαλλιά? Γιαυτό το πράμα μιλάω, είναι όλο το game έτσι με το FSR on. Ίσως είναι θέμα nvidia αλλά εμένα με πιάνει ζαλάδα. Επίσης τα distant objects δείχνουν καλύτερα με DLSS αλλά αυτό είναι και λίγο κλάιν

Αυτό εδώ εννοώ distant objects

 

NVIDIA-DLSS-vs-AMD-FSR-1-scaled.jpg

Aκόμα και το native δείχνει χειρότερο από DLSS.

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Herald είπε

Το βλέπεις το sharpening στα μαλλιά? Γιαυτό το πράμα μιλάω, είναι όλο το game έτσι με το FSR on. Ίσως είναι θέμα nvidia αλλά εμένα με πιάνει ζαλάδα. Επίσης τα distant objects δείχνουν καλύτερα με DLSS αλλά αυτό είναι και λίγο κλάιν

Ε λογικό να έχει sharpening. Δεν έχει πληροφορία από προηγούμενα frames ούτε από νευρωνικό δίκτυο οπότε κάπως πρέπει να γεμίσει τα "κενά" και βάζει και sharpening για να φαίνεται υψηλότερης ανάλυσης η εικόνα. Ένας απλοϊκός αλγόριθμος είναι αλλά είναι ΟΚ for what it is και εύκολο να υλοποιηθεί. Νομίζω και το DLSS έχει sharpening μέσα..

14 λεπτά πριν, Herald είπε

Αυτό εδώ εννοώ distant objects

NVIDIA-DLSS-vs-AMD-FSR-1-scaled.jpg

Aκόμα και το native δείχνει χειρότερο από DLSS.

Ναι εδώ το native είναι τέρμα σάπιο, καμιά πατάτα θα έχουν κάνει. Έχει ΤΑΑ το συγκεκριμένο game;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Deu164 είπε

tnx 1432 χωρίς μεταφορικά, μου την έφερε ο ίδιος

Καλή τιμή, εγώ είχα ένα backorder για την απλή την trinity με +100 ευρώ αλλά το ακύρωσα, λέω να περιμένω το msrp.🙂

Επεξ/σία από hln3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, razorblade334 είπε

όντως παίζω! θες να το ανεβάσω YOUTUBE?? μετά τι θα έχεις να πεις; η Nvidia έχει δώσει υποστήριξη από 1060 και άνω για rtx και παίζω το metro στο high rtx ultra settings 45 50 fps

Πολύ δύσκολα να παίζεις με rt ultra  στην 1070. Εδώ 3070ti και κολώνει σε QHD αν δε βάλεις και κανα DLSS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MTX είπε

είπα δεν χρειάζεται να φτάσει το τροφοδοτικό στα όρια του και να ζορίζεται , δεν μπήκα σε λεπτομέρειες για τα Watt , και 500-550w να είναι για την ακρίβεια αυτά τα δυο στο peak τους το τροφοδοτικό το θεωρώ μικρό , προσωπική μου άποψη είναι , αν δεν σου κάνει κρατα τι δικη σου

Πάμε το εβδομαδιαίο reminder λοιπόν...

Είμαστε τεχνολογικό φόρουμ και μπαίνουν και άνθρωποι που δε γνωρίζουν και ζητάνε συμβουλές. Δεν είπες την άποψή σου, έδωσες τεχνολογική συμβουλή, βασιζόμενος σε δεδομένα που δεν ισχύουν.

Όταν γράφω και γράφεις απόψεις, οι οποίες δε στέκουν θα δεχτείς κριτική, γιατί θα οδηγήσουν κάποιον σε λανθασμένες αποφάσεις. Και αυτό είναι το σωστό.

Δεν είναι η γκουερνικα να πει ο καθένας αν του αρέσει ή όχι. Είναι τεχνολογικά δεδομένα τα οποία είτε στέκουν, είτε δε στέκουν. Ε, τα δικά σου δε στέκουν. Απλά, λιτά κι απέριττα. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Herald είπε

ΩΧ, τώρα το διάβασα αυτό 😜 

Η ημιμάθεια που λένε οι σοφοί

 

είστε πολύ σοφοί ορισμένοι εδώ μέσα , πάτε αγοράζετε τροφοδοτικό και σας αποδίδει το 100% τις αναγραφομενης τιμής , δεν έχω να προσθέσω τίποτα , αυτό που λέω ότι δεν φτάνει σε κάθε εφαρμογή αυτά τα watt κατανάλωσης είναι για τι κάρτα γραφικών όχι για το τροφοδοτικό , επίσης από το 650W τροφοδοτικό ο φίλος θα πάρει στο 12v παραπάνω από 50A / 600w πιστεύεις?

Επεξ/σία από MTX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, razorblade334 είπε

όντως παίζω! θες να το ανεβάσω YOUTUBE?? μετά τι θα έχεις να πεις; η Nvidia έχει δώσει υποστήριξη από 1060 και άνω για rtx και παίζω το metro στο high rtx ultra settings 45 50 fps

Πολύ δύσκολα να παίζεις με rt ultra  στην 1070. Εδώ 3070ti και κολώνει σε QHD αν δε βάλεις και κανα DLSS.

 

Επεξ/σία από Armoral
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...