Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, vins είπε

Δεν πληρώνω με την καρτα μου τπτ και για κανέναν αλλον πλέον.

Οι περισσότεροι που θέλουν κάτι από amazon ειδικα δεν είναι τεχνολογικά αναλφαβητοι και έχουν καρτούλες όλοι. Απλά ψάχνουν είτε να φορτώσουν την "ευθύνη" σε "σένα που ξέρεις", ή απλως βαριούνται και δε θέλουν να μάθουν.

Στην καλύτερη θα τους στείλω ένα λινκ με οδηγίες για αγορές από amazon πχ και λέω αντε έχετε διάβασμα τώρα 😀

 

ναι κλασικα αλλα σιγα την ευθυνη 

εγω εκανα πολλες εξυπηρετησεις στο παρελθον και ακομα κανω κατα καιρους

αν με ακυρωνανε οπως κανει το γερμανικο amazon θα ειχα φαει μεγαλες πικρες και ταλαιπωρια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

This didn't age well

Εν τω μεταξύ η κάρτα του λινκ ανέβηκε κιόλας 

 

Screenshot_20210802-140420_Opera.jpg

Καλα παμε 3 μηνες ακομα υπομονη να ξανα δουμε κατι καλο

Επεξ/σία από giannis2156
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

image.png.122f74e329b762c8bec5d088000a13bd.png

την στειλανε 

μολις ειδα πως χθες το βραδυ μου στειλανε ενα mail που ελεγε οτι εχουνε ανανεωμενη ημερομηνια παραλαβης + αποστολης της καρτας

και σημερα μου εσκασε mail πως σταλθηκε ενω γενικα ελεγε estimated delivery 25 αυγουστου - 1 σεπτεμβρη

τωρα λεει μεχρι το τελος της βδομαδας ξερω γω :D 

λοιπον, τωρα πρεπει να με βοηθησετε να βρω μητρικη να την κουμπωσω εδω 

edit: εντωμεταξυ για καποιο λογο λεει το δεμα σταλθηκε απο το Saran της Γαλλιας ενω εχω παραγγειλει απο το ισπανικο amazon :o 

τραβηξανε και τα χρηματα.

 

Επεξ/σία από etze
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, etze είπε

image.png.122f74e329b762c8bec5d088000a13bd.png

την στειλανε 

μολις ειδα πως χθες το βραδυ μου στειλανε ενα mail που ελεγε οτι εχουνε ανανεωμενη ημερομηνια παραλαβης + αποστολης της καρτας

και σημερα μου εσκασε mail πως σταλθηκε ενω γενικα ελεγε estimated delivery 25 αυγουστου - 1 σεπτεμβρη

τωρα λεει μεχρι το τελος της βδομαδας ξερω γω :D 

λοιπον, τωρα πρεπει να με βοηθησετε να βρω μητρικη να την κουμπωσω εδω 

edit: εντωμεταξυ για καποιο λογο λεει το δεμα σταλθηκε απο το Saran της Γαλλιας ενω εχω παραγγειλει απο το ισπανικο amazon :o 

τραβηξανε και τα χρηματα.

 

Στέλνουν από οποίο amazon θέλουν και υπάρχει διαθεσιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Armoral είπε

Στέλνουν από οποίο amazon θέλουν και υπάρχει διαθεσιμότητα.

α δεν το ξερα, δε με νοιαζει ιδιαιτερα βεβαια

απλα στο γαλλικο ηταν πιο ακριβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2021 στις 7:19 ΜΜ, etze είπε

να ρωτησω, στο amazon εχει σημασια αν πχ η χρεωση γινει σε καρτα με διαφορετικο ονομα;

εχει κανεις εμπειρια; εχω μπει σε account φιλου με registered vat number και πληρωσα με την καρτα μου γιατι η δικη του εχει απενεργοποιηθει πρεπει να κανει κατι τρεχαματα στις τραπεζες για να ξαναλειτουργησει.

ειναι διαφορετικο το billing address και διαφορετικο το ονομα στην καρτα :D 

επισης για καποιο λογο μου εχουν δεχτει την παραγγελια κανονικα (ισπανικο amazon) αλλα τα χρηματα δεν τα δεσμευσαν/τραβηξαν ακομα. παιζει να φταιει που ειναι κυριακη;

image.png.1b3d98f38c57fdb1623b1804ebf42444.png

Ναι, η κάρτα μπορεί να είναι με άλλο όνομα.

Τα φράγκα θα τα τραβήξουν όταν δεσμεύσουν την κάρτα και είναι έτοιμη προς αποστολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αξίζουν τα περίπου +100 ευρώ για τις παρακάτω υλοποιήσεις σε σχέση με την Gigabyte 3080 Ti Eagle (στα 1349); Η Inno3D iChill X4 είναι το μεσαίο μοντέλο ενώ η Gainward βγάζει μόνο Phoenix σε 3080 Ti.

image.png.96e8b3cc86365367da86a24d6396f10d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, foukas είπε

Παιδιά αξίζουν τα περίπου +100 ευρώ για τις παρακάτω υλοποιήσεις σε σχέση με την Gigabyte 3080 Ti Eagle (στα 1349); Η Inno3D iChill X4 είναι το μεσαίο μοντέλο ενώ η Gainward βγάζει μόνο Phoenix σε 3080 Ti.

image.png.96e8b3cc86365367da86a24d6396f10d.png

Με τιποτα δεν αξιζουν δεκα φορες eagle  

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, foukas είπε

Παιδιά αξίζουν τα περίπου +100 ευρώ για τις παρακάτω υλοποιήσεις σε σχέση με την Gigabyte 3080 Ti Eagle (στα 1349); Η Inno3D iChill X4 είναι το μεσαίο μοντέλο ενώ η Gainward βγάζει μόνο Phoenix σε 3080 Ti.

image.png.96e8b3cc86365367da86a24d6396f10d.png

Είμαι ευχαριστημένος με την 3070 Gainward και την ψύξη. Θα ξανά κατεβάσω cp77/gtav κάποια στιγμή, αλλά σε Warzone δεν ξεπερνάει τους 55

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, foukas είπε

Παιδιά αξίζουν τα περίπου +100 ευρώ για τις παρακάτω υλοποιήσεις σε σχέση με την Gigabyte 3080 Ti Eagle (στα 1349); Η Inno3D iChill X4 είναι το μεσαίο μοντέλο ενώ η Gainward βγάζει μόνο Phoenix σε 3080 Ti.

image.png.96e8b3cc86365367da86a24d6396f10d.png

Ανάλογα το κατάστημα  αν είναι να σκάσεις κατάθεση σε κατάστημα ΣουτζουκΛουμουμ, που δεν έχει καν βιτρίνα, είναι φρέσκο στο Σκρουτζ με αναμονή "4 με 10 εργάσιμες - 30 ημέρες" δώσε αλλά 100+ πάρε από το αμαζον ή τίποτα. Προσοχή στο κατάστημα, τηλέφωνο για επιβεβαίωση διαθεσιμότητας, screenshots κατά την αγορά και θα είσαι οκ.

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Ανάλογα το κατάστημα  αν είναι το σκάσεις κατάθεση σε κατάστημα ΣουτζουκΛουμουμ, που δεν έχει καν βιτρίνα, είναι φρέσκο στο Σκρουτζ με αναμονή "4 με 10 εργάσιμες - 30 ημέρες" δώσε αλλά 100+ πάρε από το αμαζον ή τίποτα.

 

 

 

Το ένα είναι με καλάθι σκρουτζ οπότε είναι ασφαλές. Και οι δύο κάρτες φαίνονται ετοιμοπαράδοτες πάντως. Μπορώ και να περιμένω καμιά βδομάδα σίγουρα. Αφού ξεφυτρώνουν τέτοιες τιμές πλέον, ίσως ακολουθήσουν κι άλλα μαγαζιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...