Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, etze είπε

να ρωτησω, στο amazon εχει σημασια αν πχ η χρεωση γινει σε καρτα με διαφορετικο ονομα;

εχει κανεις εμπειρια; εχω μπει σε account φιλου με registered vat number και πληρωσα με την καρτα μου γιατι η δικη του εχει απενεργοποιηθει πρεπει να κανει κατι τρεχαματα στις τραπεζες για να ξαναλειτουργησει.

ειναι διαφορετικο το billing address και διαφορετικο το ονομα στην καρτα :D 

επισης για καποιο λογο μου εχουν δεχτει την παραγγελια κανονικα (ισπανικο amazon) αλλα τα χρηματα δεν τα δεσμευσαν/τραβηξαν ακομα. παιζει να φταιει που ειναι κυριακη;

image.png.1b3d98f38c57fdb1623b1804ebf42444.png

Τα χρήματα τα τραβάνε πριν την στείλουν την κάρτα.

Λογικά θα στην ακυρώσουν την παραγγελία γιατί δεν είναι στο ίδιο όνομα για λόγους ασφαλείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Vsrs7 είπε

Τα χρήματα τα τραβάνε πριν την στείλουν την κάρτα.

Λογικά θα στην ακυρώσουν την παραγγελία γιατί δεν είναι στο ίδιο όνομα για λόγους ασφαλείας.

πφφ οκ μαλακια αυτο :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, etze είπε

να ρωτησω, στο amazon εχει σημασια αν πχ η χρεωση γινει σε καρτα με διαφορετικο ονομα;

εχει κανεις εμπειρια; εχω μπει σε account φιλου με registered vat number και πληρωσα με την καρτα μου γιατι η δικη του εχει απενεργοποιηθει πρεπει να κανει κατι τρεχαματα στις τραπεζες για να ξαναλειτουργησει.

ειναι διαφορετικο το billing address και διαφορετικο το ονομα στην καρτα :D 

επισης για καποιο λογο μου εχουν δεχτει την παραγγελια κανονικα (ισπανικο amazon) αλλα τα χρηματα δεν τα δεσμευσαν/τραβηξαν ακομα. παιζει να φταιει που ειναι κυριακη;

image.png.1b3d98f38c57fdb1623b1804ebf42444.png

Στο amazon DE συνήθως σε ακυρώνουν, στο FR σε αφήνουν, στο ES δεν έχω ιδέα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Στο amazon DE συνήθως σε ακυρώνουν, στο FR σε αφήνουν, στο ES δεν έχω ιδέα :P 

οι ισπανοι παιζει να ειναι πιο χυμα απ'ολους παντως

ειλικρινα θα εκπλαγω αν αφηνουν στη γαλλια και δεν αφηνουν στην ισπανια

για γερμανια ημουν σιγουρος :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι γερμανοί στο amazon.de είναι πολύ τυπικοί στο επίπεδο του εκνευριστικού…

Όταν είχα κάνει την πρώτη παραγγελία από amazon που ήταν περίπου 500 ευρό είχα κάνει εγγραφή παραγγελία και πληρωμή άμεσα.
Tην επόμενη μέρα μου ζήτησαν proof ότι κάρτα μου ανήκει και τους έστειλα photo από ταυτότητα και κάρτα. να φαίνεται το ονοματεπώνυμο. 
Μου απάντησαν ότι δεν τους έκανε ήθελαν η κάρτα και η ταυτότητα να είναι στην ίδια photo μαζί επίσης ζήτησαν επιπλέον και κάποιο proof ότι όντως διαμένω στη διεύθυνση αποστολής…

Χρειάστηκε μια εβδομάδα με 10 μέρες να ανταλλάζουμε email ανά 2 μέρες αυτοι να μου ζητάνε proofs να τους τα στέλνω και να μου απαντάνε ότι δεν τους είτε κάνουν όπως τα έστειλα η ότι θέλουν και επιπλέον μέχρι να αποφασίσουν ότι είναι ok και να προχωρήσει η παραγγελία...

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε και ξαναλέμε πόσο "εκνευριστικοί" και τυπικοί είναι, αλλά σκεφτείτε να σας είχαν υποκλέψει δεδομένα κάρτας πχ ή και e-banking και να μπλέκατε από το πουθενά με υπέρογκη χρέωση.. Και πολύ καλά κανουν!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Samsung Foundry, the manufacturer of the RTX 3000 GPUs, announced a price increase

Ωρε σαν πας στην Καλαμάταααα..

Ε και; Αυτό θα αφορά νέα συμβόλαια λογικά, η NVIDIA πρέπει να εχει ήδη συμβόλαιο.

Επεξ/σία από hln3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hln3 είπε

Ε και; Αυτό θα αφορά νέα συμβόλαια λογικά, η NVIDIA πρέπει να εχει ήδη συμβόλαιο.

Given that Samsung may have already signed contracts for a specific price with its customers, this increase may not affect the prices of graphics cards and other components that are already in production; however, if a new contract is required, it will be made with the price updated, and this is where you will see the price increase. Hopefully, the contracts negotiated with Nvidia are long-term.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vins είπε

Λέμε και ξαναλέμε πόσο "εκνευριστικοί" και τυπικοί είναι, αλλά σκεφτείτε να σας είχαν υποκλέψει δεδομένα κάρτας πχ ή και e-banking και να μπλέκατε από το πουθενά με υπέρογκη χρέωση.. Και πολύ καλά κανουν!

ε οχι. πιο πολυ κακο παρα καλο παιζει να κανουν ετσι :P 

ασε που αν δεν κοιμασαι ορθιος μπορεις να το σωσεις με λιγο τρεξιμο

ουκ ολιγες φορες εχει χρειαστει να πληρωσω με την καρτα μου και να τα στειλω σε σπιτια φιλων κλπ

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2021 στις 10:55 ΠΜ, giannis2156 είπε

Καλημέρα σε ένα μήνα θα φτάσουμε MSRP νωρίτερα από κάθε προβλέψει, μακριά από Plaisio scalping https://www.skroutz.gr/s/29628399/Inno-3D-GeForce-RTX-3080-10GB-ICHILL-X4-C30804-106XX-1810VA36.html

This didn't age well

Εν τω μεταξύ η κάρτα του λινκ ανέβηκε κιόλας 

 

Screenshot_20210802-140420_Opera.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, etze είπε

ε οχι. πιο πολυ κακο παρα καλο παιζει να κανουν ετσι :P 

ασε που αν δεν κοιμασαι ορθιος μπορεις να το σωσεις με λιγο τρεξιμο

ουκ ολιγες φορες εχει χρειαστει να πληρωσω με την καρτα μου και να τα στειλω σε σπιτια φιλων κλπ

 

Δεν πληρώνω με την καρτα μου τπτ και για κανέναν αλλον πλέον.

Οι περισσότεροι που θέλουν κάτι από amazon ειδικα δεν είναι τεχνολογικά αναλφαβητοι και έχουν καρτούλες όλοι. Απλά ψάχνουν είτε να φορτώσουν την "ευθύνη" σε "σένα που ξέρεις", ή απλως βαριούνται και δε θέλουν να μάθουν.

Στην καλύτερη θα τους στείλω ένα λινκ με οδηγίες για αγορές από amazon πχ και λέω αντε έχετε διάβασμα τώρα 😀

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

This didn't age well

Εν τω μεταξύ η κάρτα του λινκ ανέβηκε κιόλας 

 

Screenshot_20210802-140420_Opera.jpg

Να δείς κάτι μηνύματα απο τον Σεπτέμβρη του 2020,μαντεψιά 2080Ti στα 350 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...