Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, etze είπε

image0.jpg

image1.jpg

image2.jpg

image3.jpg

 

okay, σωστη καρτα μου στειλανε τελικα :D 

Με γεια :)  τελικα σου την εστειλε το αμαζον με χρεωση καρτας  σε  διαφορετικο ονομα? 

Επεξ/σία από nikos760
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos760 είπε

Με γεια :)  τελικα σου την εστειλε το αμαζον με χρεωση καρτας  σε  διαφορετικο ονομα? 

thanks! ναι, κανονικα. και πολυ γρηγορα μαλιστα

κυριακη βραδυ εκανα την παραγγελια ελεγε in stock 10-19 august, estimated delivery 26 august - 1 sept

τελικα τη στειλανε δευτερα πρωι και σημερα το πρωι ηταν εδω

τωρα πως εγινε ολο αυτο, ειλικρινα δεν εχω ιδεα. 

πηρα απο amazon.es και εσκασε απο γαλλια η καρτα :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, etze είπε

thanks! ναι, κανονικα. και πολυ γρηγορα μαλιστα

κυριακη βραδυ εκανα την παραγγελια ελεγε in stock 10-19 august, estimated delivery 26 august - 1 sept

τελικα τη στειλανε δευτερα πρωι και σημερα το πρωι ηταν εδω

τωρα πως εγινε ολο αυτο, ειλικρινα δεν εχω ιδεα. 

πηρα απο amazon.es και εσκασε απο γαλλια η καρτα :P 

Σου λεει κατσε να την στειλουμε εχει καυσωνα στην Ελλαδα μην αλλαξει γνωμη και φαει τα λεφτα στις διακοπες. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, etze είπε

thanks! ναι, κανονικα. και πολυ γρηγορα μαλιστα

κυριακη βραδυ εκανα την παραγγελια ελεγε in stock 10-19 august, estimated delivery 26 august - 1 sept

τελικα τη στειλανε δευτερα πρωι και σημερα το πρωι ηταν εδω

τωρα πως εγινε ολο αυτο, ειλικρινα δεν εχω ιδεα. 

πηρα απο amazon.es και εσκασε απο γαλλια η καρτα :P 

Επέλεξες την επιλογή για expedited delivery κούριερ γ αυτό. Διαφορετικά με το απλό κάνει κοντά 2 βδομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Επέλεξες την επιλογή για expedited delivery κούριερ γ αυτό. Διαφορετικά με το απλό κάνει κοντά 2 βδομάδες

Όχι πλέον, 4-5 μέρες κάνει σε μένα Θεσσαλονίκη και το last mile το έχει η Elta courier, η οποία ενώ σε άλλες παραδόσεις σε μένα ψιλοαργεί, στο amazon είναι σούζα! (4 αποστολές ήρθαν και πιο νωρίς)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vins είπε

Όχι πλέον, 4-5 μέρες κάνει σε μένα Θεσσαλονίκη και το last mile το έχει η Elta courier, η οποία ενώ σε άλλες παραδόσεις σε μένα ψιλοαργεί, στο amazon είναι σούζα! (4 αποστολές ήρθαν και πιο νωρίς)

 

Βρε άλλαξε όντως; Άντε έγινε θαύμα. Έχω να πάρω κανα χρόνο από το Αμαζον. Και πάντα έκανε 2.βδομαδες. 10 περίπου ημέρες. Άλλες φορές είχα πάει εγώ για παραλαβή από ΕΛΤΑ κούριερ και τις άλλες ευτυχώς είχα καλό ταχυδρόμο και μου τα έφερνε σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πάνω που λες ας πάω διακοπές και βλέπουμε από Σεπτέμβρη, σκάει ευκαιριάρα μέσω γνωστού που ερχόταν από γερμανία.. τέτοια που ενώ ήθελα το πολύ 3080ti, ανέβηκα ξανά.. και μου είχε κάνει εντύπωση που ανέβηκαν ξανά αισθητά οι τιμές. Btw τι κουτάκι κούτσικο είν'αυτό; Πού είναι το βαλιτσάκι της aorus xtreme; :P
spacer.png

 

Spoiler

spacer.png

spacer.png

spacer.png

υ.γ. επίσης τι κοροϊδία είναι αυτή; Τουλάχιστον η aorus έδινε ολόκληρη φιγούρα.. τρομάρα τους 
 

Spoiler

spacer.png

υ.γ.2: ζυγίστηκε κιόλας, 1.800kg η μπέμπα 

Επεξ/σία από Delijohn
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Επέλεξες την επιλογή για expedited delivery κούριερ γ αυτό. Διαφορετικά με το απλό κάνει κοντά 2 βδομάδες

19 ευρω ηταν το ενα, 26 το αλλο αν δε κανω λαθος

δηλαδη θα εδωσα 3 χιλιαρικα για το pc και θα κολλησω στα 7 ευρω :D 

 

εντωμεταξυ εχω μια 3080ti eagle σε αναμονη.. δεν ξερω ποτε θα θυμηθουνε στο πλαισιο να μου τη στειλουνε, παντως την ειχα παραγγειλει τη μερα που κυκλοφορησανε. ενδιαφερεται κανεις; 

Επεξ/σία από etze
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Και πάνω που λες ας πάω διακοπές και βλέπουμε από Σεπτέμβρη, σκάει ευκαιριάρα μέσω γνωστού που ερχόταν από γερμανία.. τέτοια που ενώ ήθελα το πολύ 3080ti, ανέβηκα ξανά.. και μου είχε κάνει εντύπωση που ανέβηκαν ξανά αισθητά οι τιμές. Btw τι κουτάκι κούτσικο είν'αυτό; Πού είναι το βαλιτσάκι της aorus xtreme; :P
spacer.png

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

spacer.png

spacer.png

υ.γ. επίσης τι κοροϊδία είναι αυτή; Τουλάχιστον η aorus έδινε ολόκληρη φιγούρα.. τρομάρα τους 
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

υ.γ.2: ζυγίστηκε κιόλας, 1.800kg η μπέμπα 

Ελα μην ντρεπεσαι πες τιμη δεν εχουμε εφοριακους εδω.:lol:

Μπανανες να παιρνεις πιτσιλωμενες και ειδικα να μην εχουν πρασινο κοτσανι ειναι σαν να τρως σαπουνι αυτες οι πρασινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Ελα μην ντρεπεσαι πες τιμη δεν εχουμε εφοριακους εδω.:lol:

Λες και φορολογούμαι στην Ελλάδα κι έχω να φοβηθώ :rolleyes::D δεν ξέρω ακόμα ακριβώς τη τιμή, μιας κι έγινε επιστροφή γερμανικού φπα (19%) στα σύνορα κ λογικά κάποια στιγμή θα πληρωθεί ο ελβετικός φπα (7.7%) εδώ.. στο παιδί έδωσα 1700 φράγκα κι αν παίξει κάτι παραπάνω, θα με ενημερώσει... ή και όχι :P

Επεξ/σία από Delijohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Βρε άλλαξε όντως; Άντε έγινε θαύμα. Έχω να πάρω κανα χρόνο από το Αμαζον. Και πάντα έκανε 2.βδομαδες. 10 περίπου ημέρες. Άλλες φορές είχα πάει εγώ για παραλαβή από ΕΛΤΑ κούριερ και τις άλλες ευτυχώς είχα καλό ταχυδρόμο και μου τα έφερνε σπίτι.

Όχι πλέον έχουν πάρει φωτιά με την αμαζον γιατί προφανώς είναι μεγάλο συμβόλαιο και πέφτει κι έλεγχος, οπότε βλέπω τελείως διαφορετικές υπηρεσίες! Ε βέβαια, μόνοι μας δεν μπορούμε να τα κάνουμε, πρέπει να μας πιάσουν από το χέρι και να μας βάζουν ρήτρες... Τεσπα, ο καταναλωτής κερδισμένος βγαίνει στην τελική οπότε κομπλέ!

3 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Λες και φορολογούμαι στην Ελλάδα κι έχω να φοβηθώ :rolleyes::D δεν ξέρω ακόμα ακριβώς τη τιμή, μιας κι έγινε επιστροφή γερμανικού φπα (19%) στα σύνορα κ λογικά κάποια στιγμή θα πληρωθεί ο ελβετικός φπα (7.7%) εδώ.. στο παιδί έδωσα 1700 φράγκα κι αν παίξει κάτι παραπάνω, θα με ενημερώσει... ή και όχι :P

Γερμανικό καντόνι; Αν ναι grüeziiii 😄

Αν και δεν περίμενα να το πω, μου λείπει η Ελβετία 1,5 χρόνο τώρα που δεν ήρθα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vins είπε

Γερμανικό καντόνι; Αν ναι grüeziiii 😄

Αν και δεν περίμενα να το πω, μου λείπει η Ελβετία 1,5 χρόνο τώρα που δεν ήρθα 

Γαλλικό, οπότε σαλού, σαβαμπιάν και.. αμπραγιάζ.. μου κάνει νάζια η φράου.. 
Να μας ξανάρθεις! Εγώ με βαριά καρδιά κατεβαίνω μεθαύριο. Αφήνω βροχή κ 10-18 βαθμούς, να έρθω στους 40 :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Delijohn είπε

Γαλλικό, οπότε σαλού, σαβαμπιάν και.. αμπραγιάζ.. μου κάνει νάζια η φράου.. 
Να μας ξανάρθεις! Εγώ με βαριά καρδιά κατεβαίνω μεθαύριο. Αφήνω βροχή κ 10-18 βαθμούς, να έρθω στους 40 :fear:

Χαχαχαχ, εννοείται! Προ covid ερχόμουν 5-6 φορές το χρόνο τουλάχιστον!

Πωωω αυτά τα σοκ με τις διαφορές στις θερμοκρασίες δε μου έλειψαν καθόλου τώρα που το ξανασκέφτομαι 😅

Καλό ταξίδι και να περάσεις τέλεια εύχομαι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...