Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Πως την θέλετε την μπριζόλα DDR6X σας;

-Well done

-Ελαφρώς καρβουνιασμένη

-Φλαμπέ και να τρέχει το καλάϊ στο κουτί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Πως την θέλετε την μπριζόλα πάνω στην DDR6X σας;

-Well done

-Ελαφρώς καρβουνιασμένη

-Φλαμπέ και να τρέχει το καλάϊ στο κουτί

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακούγονται καλά μαντάτα για τιμές και διαθεσιμότητα με οριζόντα τα Χριστούγεννα και βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχωράω σε αγορά 3060 Ti με τις τωρινές τιμές ή περιμένω;

Έχω 2 καλάθια έτοιμα με τα πράγματα για το νέο μου mini-ITX και δεν μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω με την GPU....

Ακόμη και από το M-Systems μου είπανε "περίμενε" προχθές, ενώ είχαν δυο 3060 Ti που μπορούσα να παραγγείλω επιτόπου! (προς τιμή τους αυτό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον πώς έχουν τα πράγματα:

- Είτε βρίσκεις 3060Ti μέχρι 650-660€ παιζοντας 1080/1440 είτε πας και τα σκας για 3080/Ti μέχρι 1500€ για 1440/4Κ.

- ΕΑΝ έδιναν έστω 10αρα μνήμη στην 3070/ΤΙ ναι θα άξιζε να πας στην ενδιάμεση στάση αυτή. Αλλά 850-1000€+ για +10-15 ή άλλα 10 (>Τ)στην καλύτερη από την 3070 σκέτη με αδικαιολόγητα μεγαλύτερη κατανάλωση δεν αξίζει θεωρώ.

 

 

 

3080 + OLED που έχω δει παιδιά εδώ να χρησιμοποιούν είναι η ιδανικότερη επιλογή για χειμωνιάτικο gaming βράδυ με όλο και περισσότερα παιχνίδια να έρχονται ΚΑΙ με RT - επιτέλους - για δυνατό οπτικό αποτέλεσμα. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν τα έγραψα σωστά.

Ο στόχος είναι τα 1440p και η 3060 Ti. Αρχικά ήταν η απλή 3060 αλλά επειδή κι αυτό θα το κρατήσω για αρκετά χρόνια, κατέληξα στην Ti σαν πιο σωστή επιλογή για μένα.

Το PC στήνεται από την αρχή χωρίς κανένα κομμάτι από το παλιό, μια που είναι από την εποχή του Περικλή και θα μπει πάνω σε Gigabyte M32Q monitor όταν με το καλό μπει παραγγελία κι αυτό.

To 4K δεν με απασχολεί και ούτε βλέπω να με απασχολεί για τα επόμενα 5 χρόνια.

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, hln3 είπε

Γιατί σου είπανε να περιμένεις; Περιμένουν πτώση τιμών σε 3060 ti;

Μάλλον αύξηση περιμένουν για να πουλήσουν ακριβότερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, skritikos είπε

Προχωράω σε αγορά 3060 Ti με τις τωρινές τιμές ή περιμένω;

Έχω 2 καλάθια έτοιμα με τα πράγματα για το νέο μου mini-ITX και δεν μπορώ να αποφασίσω τι να κάνω με την GPU....

Ακόμη και από το M-Systems μου είπανε "περίμενε" προχθές, ενώ είχαν δυο 3060 Ti που μπορούσα να παραγγείλω επιτόπου! (προς τιμή τους αυτό)

Ήμουν και εγώ στο ίδιο ακριβώς δίλημμα. Επέλεξα να πάω τώρα σε 3060ti αν και δεν παίζω σχεδόν καθόλου αυτή την περίοδο, σκεπτόμενος ότι ίσως από Σεπτέμβρη αυξηθεί και πάλι η ζήτηση ακόμη και σε αυτές τις τιμές και ειδικά σε περίπτωση νέου lockdown ή νέου BTC ATH.

Καλά κάνεις εννοείτε και παίρνεις γνώμες άλλων αλλά μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις, κάνοντας απλά προβλέψεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Γιατί σου είπανε να περιμένεις; Περιμένουν πτώση τιμών σε 3060 ti;

Περιμένουν αυξημένη διαθεσιμότητα σε 3060 και 3060 Ti τους επόμενους μήνες. Κάτι που ήδη φαίνεται γενικότερα στην αγορά και μειώνει τις τιμές με μικρά βήματα.

Ένα πιθανό νέο lockdown φυσικά θα τα κάνει όλα σαλάτα πάλι....

50 λεπτά πριν, alexmpl είπε

Ήμουν και εγώ στο ίδιο ακριβώς δίλημμα. Επέλεξα να πάω τώρα σε 3060ti αν και δεν παίζω σχεδόν καθόλου αυτή την περίοδο, σκεπτόμενος ότι ίσως από Σεπτέμβρη αυξηθεί και πάλι η ζήτηση ακόμη και σε αυτές τις τιμές και ειδικά σε περίπτωση νέου lockdown ή νέου BTC ATH.

Καλά κάνεις εννοείτε και παίρνεις γνώμες άλλων αλλά μόνο εσύ μπορείς να αποφασίσεις, κάνοντας απλά προβλέψεις.

Το γνωρίζω ναι, αμφιταλαντεύομαι με αυτό το νέο build από αρχές του 21 και φτάνουμε στο τέλος του 🥴

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Κόβει κώλους το RTGI.. 

 

Υπέρτατο. Για κάτι τέτοια αξίζει να αλλάξεις κάρτα αλλιώς μια χαρά είναι και η υπάρχουσα αν δεν ανέβεις ανάλυση (εκτός αν κάποιος έχει καμιά αρχαία ή σάπια φυσικά).

Βέβαια να δούμε και το gameplay, ελπίζω να είναι πιο slow paced σαν το metro και όχι να πηδάς σαν το κατσίκι από ταράτσα σε ταράτσα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Parkour θα έχει σίγουρα όπως και το πρώτο.

Ε ναι λογικό, δυστυχώς για ΄μενα. Και τι ζητάω από ένα game δηλαδή; 1-2 πράγματα :P

3rd person, rpg, το set του division 1 (χιόνι, ομίχλη, εγκαταλειμμένη πόλη), το level design του CP77 (λεπτομέρεια στο εσωτερικό των κτηρίων, να μπαίνεις για scavenging, κτλ), να έχει μια δυσκολία στην εύρεση και διαχείριση των πόρων (καύσιμα, φαγητά, πυρομαχικά), να χαλάνε τα όπλα και να θέλουν επισκευή, να μην έχει τέρατα και ζόμπια, μόνο ανθρώπους, να έχει μία κυρίως ιστορία και side quests. Ε πολλά είναι; :P 

Y.Γ. Ε και να τρέχει και νεράκι χωρίς stutters.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...