Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _Theo_ είπε

Αν ενεργοποιήσεις το NIS από το CP δεν αρκεί; Πρέπει να το υποστηρίζει και το παιχνίδι;;

Δουλευει με ολα τα παιχνιδια, δεν χρειαζεται να το υποστηριζει το παιχνιδι. Ενδεχεται αν ενα παιχνιδι το υποστηριζει in-game (στο μελλον) ειναι να εχει ελαφρως καλυτερα αποτελεσματα. Σας συνιστω να ενεργοποιησετε το NIS overlay ωστε να ξερετε ποτε μια αναλυση ειναι με το NIS και ποτε οχι.

Επεξ/σία από john2gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Το NIS πως το κάνεις; Το ενεργοποιείς στο control panel και μετά; Κατεβάζεις την ανάλυση in-game;

Ναι, οταν το ενεργοποιεις σου δημιουργει καποια νεα resolutions (βλεπεις αναλυτικα τι κανουν στο "Change Resolutions"). Μετα διαλεγεις το resolution που θελεις μεσα απο το παιχνιδι και ολα καλα.

Απ' οτι φαινεται ομως υπαρχουν bugs. Ακομα και σε αναλυσεις που δεν ειναι στις "Scaling Resolutions", το NIS overlay μου δειχνει οτι γινεται image scaling (ενω δεν θα επρεπε). Δεν ξερω ποτε θα το διορθωσει η NVIDIA, αλλα τους εχω ενημερωσει ηδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

Και η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου, είναι καλύτερο απ'το FSR ή όχι;

Αν το έκανα σωστά, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Τα γραφικά είναι πιο θολά και μεγαλώνουν τα μενού. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, john2gr είπε

Ναι, οταν το ενεργοποιεις σου δημιουργει καποια νεα resolutions (βλεπεις αναλυτικα τι κανουν στο "Change Resolutions"). Μετα διαλεγεις το resolution που θελεις μεσα απο το παιχνιδι και ολα καλα.

Απ' οτι φαινεται ομως υπαρχουν bugs. Ακομα και σε αναλυσεις που δεν ειναι στις "Scaling Resolutions", το NIS overlay μου δειχνει οτι γινεται image scaling (ενω δεν θα επρεπε). Δεν ξερω ποτε θα το διορθωσει η NVIDIA, αλλα τους εχω ενημερωσει ηδη.

Ετοιμάζουν hotfix είπαν..496.84..

Βγήκε ήδη :P

https://international.download.nvidia.com/Windows/496.84hf/496.84-desktop-notebook-win10-win11-64bit-international-dch.hf.exe

• [NVIDIA Image Scaling]: After performing a clean install or over install over version 496.49, NVIDIA Image Scaling resolutions do not appear in the game. [3434708]

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα επειδη τα παρατησα με τις καρτες εδω και κανα 8μηνο

Θα υπάρξει λετε καπως καμια λογική τιμη εστω σε 3070?(για 3080 φανταζομαι ούτε καν)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, stel106 είπε

Γενικα επειδη τα παρατησα με τις καρτες εδω και κανα 8μηνο

Θα υπάρξει λετε καπως καμια λογική τιμη εστω σε 3070?(για 3080 φανταζομαι ούτε καν)

 

Η μοναδική πτώση που είχαμε ήταν το καλοκαίρι μετά χειροτερευσαν τα πράγματα, μάλλον πάλι το καλοκαίρι βλέπω να έχουμε καλύτερες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Nis αφορα μονο rtx  ή και gtx σειρα?

Γιατι για κάποιο λόγο, με gtx1080, στο nvidia control panel δεν μου εμφανίζει στο μενού το image scaling, ούτε με τον driver 496.84. 

Επεξ/σία από wargasm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...