Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ioannis__ είπε

γιατί τι πειράζει να αγοράσεις από Γερμανία; Λόγω ΕΕ είναι σαν να αγοράζεις από την ίδια χώρα.

Αν βρεις κατάστημα να στέλνει Ελλάδα,εκτός από Amazon,caseking (που είναι χειρότερο από πλάισιο) κ computer universe.Το πρόβλημα είναι οτι υπάρχει και ένα 5% πολιτών στην Ελλάδα που δεν αγοράζουν με τιμολόγιο για να πάρουν από άλλα μαγαζιά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω να κανω μια ερωτηση ποσο στοιχιζει τωρα μια 2070s σαν αυτη που εχω στην υπογραφη μου??

Spoiler

Ρητορικη ητανε η ερωτηση μου, αλλα ας μου κανει καποιος την χαρη να απαντησει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Did NVIDIA just forget to launch GeForce RTX 3090 Ti?

Τι έγινε ; Δεν θα βγει τελικά ;

Δέν είχε πεί στους AIB's να κάνουν ένα hold,μήν πάρει φωτιά κανα σπίτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά θα βγει αφού ανακοινώθηκε δεν τίθεται θέμα απλά "just speculation" να μην είναι τα pcbs των ΑΙΒs sta ελάχιστα specs όπου απαιτούνται για να αντέξει στο χρόνο, ήδη οι καταναλώσεις του GA 102, και τα thermals των gddr6X είναι παρανοικά, τα mosfets ειδικά όταν δεν χρησιμοποιούνται tier 1 όπως στις asus, fonders, έχουν όρια....

Πάντως δεν πιστεύω ειδικά από μια εταιρία σαν την NVIDIA να αποφύγει να κάνει σε λιγότερο από 6 μήνες το δεύτερο χειρότερο launch στην ιστορία της, μάλλον ΦΙΑΣΚΟ όπως ήταν η 3080Titanium my ass........  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Reivengr είπε

Πάντως το Πλαισιο ξεκίνησε δυναμικά με 599 και 699  :D 

350 την βρήκα εγώ στο Πλαίσιο. Zotac. Τελευταίο κομμάτι ήταν πάντως γιατί μετά κατέβηκε η συγκεκριμένη από το site. Να δω πότε θα έρθει τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Msystem παίζει μια 3060τι στα 800. (μην σχολιάσετε την τιμή σε σχέση με το msrp pls). Για τα δεδομένα της εποχής, είναι οκ 

 

https://www.msystems.gr/graphics-cards/asus-geforce-rtx-3060-ti-dual-oc-8gb-v2-lhr-90yv0g1j-m0na00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο Πλαίσιο έπαιξε (χθες την είδα, δεν ξέρω αν είναι ακόμη) 3060Ti στα 829 άμεσα διαθέσιμη. Γενικά υπάρχει μία τάση πτώσης αλλά τώρα είμαστε πιο κοντά στις καινούργιες, οι Ampere είναι ήδη 1,5 χρόνο τεχνολογία. Εγώ πλέον θα πάω για την 4000 που θα είναι +100% από την 2060 και με τουλάχιστον 10GB μέχρι 600 ευρά βαριά. Αλλιώς series x.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ioannis__ είπε

και στο Πλαίσιο έπαιξε (χθες την είδα, δεν ξέρω αν είναι ακόμη) 3060Ti στα 829 άμεσα διαθέσιμη. Γενικά υπάρχει μία τάση πτώσης αλλά τώρα είμαστε πιο κοντά στις καινούργιες, οι Ampere είναι ήδη 1,5 χρόνο τεχνολογία. Εγώ πλέον θα πάω για την 4000 που θα είναι +100% από την 2060 και με τουλάχιστον 10GB μέχρι 600 ευρά βαριά. Αλλιώς series x.

Δυστυχώς και η επόμενη γενιά καμμένη θα είναι. Ίσως προς το τέλος της σε 2.5-3 χρόνια από τώρα να δούμε normal τιμές λίγο πριν βγουν οι 5xxx για ξεστοκάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μετανιωσα που πουλησα τον σταθερο μετανιωσα που δεν εκανα επεκταση εγγυησης στο PS5 που πηρα στα παιδια.

Αν και τα αφηνω να παιζουν ΣΚ μονο απο 1.5 ωρα το ενα δηλαδη συνολο 6 ωρες, εγω δεν παιζω καθολου οποτε δεν λιωνει η κονσολα να φοβαμαι για ζημια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 3050 θα ήταν πολύ ωραία κάρτα για NVENC αν είχε όντως 250$, αλλά στα 450 ευρώ είναι ακριβότερη από την 2060 super που πρότεινα για NVENC πριν 2 χρόνια. Απελπισία.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...