Προς το περιεχόμενο

Αποζημιώσεις Phishing


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Μαλλον δεν τα διάβασες καλά.Τα έδωσε όλα απο μονη της.ΟΤΡ κλπ έρχονταν κανονικά ,αφου έδωσε τους κωδικούς μονη της οι απατεώνες τα άλλαξαν,αν δεν έδινε κωδικους γιατι πανικοβλήθηκε τίποτα δεν θα γινόταν.

Κάτσε. Δηλαδή αυτοί μπήκαν στο ebanking. Το κωδικό του SMS που το βρήκαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

διαβασε τα όλα.Εδωσε και τον ΟΤΡ λεει.

Οκ να κάνω τον κόπο γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως δίνει κάποιος το OTP

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, Bitbit είπε

17 σελίδες και συνεχίζουμε. Σας τρολλάρει ωραία. Να δω πόσες σελίδες θα φτάσει.

Καποιοι δεν έχουμε και κάτι καλύτερο να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

 

Καποιοι δεν έχουμε και κάτι καλύτερο να κάνουμε.

Ακριβώς. Λοιπόν διάβασα έως την 8 σελίδα. Νομίζω τρολλαρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπερα παιδια , γυρισα απ την τράπεζα. Η γυναίκα δεν ήξερε σχεδόν τίποτα. Μου είπε μόνο πως έχει καταθέτει η αμφισβήτηση συναλλαγών , πως τα χρήματα της κάρτας που δεσμεύτηκαν πιθανοτατα θα τα παρω (θα ενημερωθώ με γραπτή επιστολή εντός δυο εβδομαδων) . Τα υπόλοιπα 1500 που στάλθηκαν μέσω e-banking , μεσω του Iban μάθαμε ότι στάλθηκαν στον Κωνσταντίνο + επώνυμο αλλά από εκεί και περα είναι δουλειά της δίωξης.(Δεν μας έδιναν αλλά στοιχεία ) Θα πειρμενω την επιστολή και θα κλαίω τα 1500 φαντάζομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Vasiliki00 είπε

μεσω του Iban μάθαμε ότι στάλθηκαν στον Κωνσταντίνο + επώνυμο αλλά από εκεί και περα είναι δουλειά της δίωξης.(Δεν μας έδιναν αλλά στοιχεία )

αν είσαι τυχερή και δεν πρόλαβαν να τα πάρουν απο ΑΤΜ ,έχεις ελπίδες.

Άλλα στοιχεία απαγορεύεται να σου δώσουν έτσι κι αλλιώς. Θέλει εισαγγελέα και άρση απορρήτου κτλ κτλ . Η δίωξη τα έχει , περιμένεις....

αλλά αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις , όταν σου ήρθε ΟΤΡ , το συμπλήρωσες στην ιστοσελίδα ? ένα ΟΤΡ ήταν ?

29 λεπτά πριν, Vasiliki00 είπε

Μου είπε μόνο πως έχει καταθέτει η αμφισβήτηση συναλλαγών , πως τα χρήματα της κάρτας που δεσμεύτηκαν πιθανοτατα θα τα παρω (θα ενημερωθώ με γραπτή επιστολή εντός δυο εβδομαδων)

αυτά σίγουρα τα παίρνεις πίσω

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Από ότι είδα σε παλιότερα μηνύματα, λέει η eurobank δίνει τη δυνατότητα απενεργοποίησης των SMS επιβεβαιώσεις από το ebanking και αυτό γίνεται μάλιστα χωρίς επιβεβαίωση.

Δεν διάβασες καλά, αν το απενεργοποιήσεις δεν μπορείς να κάνεις συναλλαγές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, korakios είπε

αν είσαι τυχερή και δεν πρόλαβαν να τα πάρουν απο ΑΤΜ ,έχεις ελπίδες.

Άλλα στοιχεία απαγορεύεται να σου δώσουν έτσι κι αλλιώς. Θέλει εισαγγελέα και άρση απορρήτου κτλ κτλ . Η δίωξη τα έχει , περιμένεις....

αλλά αν έχεις την καλοσύνη να μας πεις , όταν σου ήρθε ΟΤΡ , το συμπλήρωσες στην ιστοσελίδα ? ένα ΟΤΡ ήταν ?

αυτά σίγουρα τα παίρνεις πίσω

Δεν διάβασες καλά, αν το απενεργοποιήσεις δεν μπορείς να κάνεις συναλλαγές

Μου ήρθε την πρώρη φορά το otp για να επιβεβαιώσω ότι συνδέθηκα από άλλη συσκευή. Επειδή όντως ήμουν από τον υπολογιστή μου, έβαλα τον κωδικό νομίζοντας πως αναφερόταν σε εμένα. Μετά όπως έχει αναφερθεί και πάνω η συσκευή εκείνη θεωρήθηκε εμπιστη και κατάφερε να κάνει συναλλαγές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vasiliki00 είπε

Μου ήρθε την πρώρη φορά το otp για να επιβεβαιώσω ότι συνδέθηκα από άλλη συσκευή. Επειδή όντως ήμουν από τον υπολογιστή μου, έβαλα τον κωδικό νομίζοντας πως αναφερόταν σε εμένα. Μετά όπως έχει αναφερθεί και πάνω η συσκευή εκείνη θεωρήθηκε εμπιστη και κατάφερε να κάνει συναλλαγές. 

οκ , λύθηκε το μυστήριο.... καλή επιτυχία σου εύχομαι , εντάξει 1500 ευρώ είναι ποσό μεγάλο ,αλλά προχωράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

διαβασε τα όλα.Εδωσε και τον ΟΤΡ λεει.

 

1 ώρα πριν, Macosj είπε

Οκ να κάνω τον κόπο γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως δίνει κάποιος το OTP

Εγώ πάντως όταν βοηθούσα την μάνα μου νε κάτι πληρωμές που έπρεπε να κάνει χρειάστηκα 20 λεπτά για να καταλάβει που είναι και τι είναι το otp 😅😂 δεν πειράζει @Vasiliki00στο μέλλον να προσέχεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Vasiliki00 είπε

Μου ήρθε την πρώρη φορά το otp για να επιβεβαιώσω ότι συνδέθηκα από άλλη συσκευή. Επειδή όντως ήμουν από τον υπολογιστή μου, έβαλα τον κωδικό νομίζοντας πως αναφερόταν σε εμένα. Μετά όπως έχει αναφερθεί και πάνω η συσκευή εκείνη θεωρήθηκε εμπιστη και κατάφερε να κάνει συναλλαγές. 

Αφού σου ήρθε μήνυμα ότι συνδέθηκες στο mobile banking πως είναι δυνατόν να νόμιζες ότι είναι ο υπολογιστής σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Macosj είπε

Αφού σου ήρθε μήνυμα ότι συνδέθηκες στο mobile banking πως είναι δυνατόν να νόμιζες ότι είναι ο υπολογιστής σου? 

Οταν ενας ανθρωπος την παταει με τετοιου ειδους e-mail, αυτο που λες ειναι "λεπτομερεια"... Προφανως ηταν σε κατασταση πανικου και ειχε θολωσει εντελως. Οτι και να της ζητουσαν θα το εδινε.

Τουλαχιστον θα γλυτωσει σιγουρα τα 1500 ευρω.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vasiliki00 είπε

Καλησπερα παιδια , γυρισα απ την τράπεζα. Η γυναίκα δεν ήξερε σχεδόν τίποτα. Μου είπε μόνο πως έχει καταθέτει η αμφισβήτηση συναλλαγών , πως τα χρήματα της κάρτας που δεσμεύτηκαν πιθανοτατα θα τα παρω (θα ενημερωθώ με γραπτή επιστολή εντός δυο εβδομαδων) . Τα υπόλοιπα 1500 που στάλθηκαν μέσω e-banking , μεσω του Iban μάθαμε ότι στάλθηκαν στον Κωνσταντίνο + επώνυμο αλλά από εκεί και περα είναι δουλειά της δίωξης.(Δεν μας έδιναν αλλά στοιχεία ) Θα πειρμενω την επιστολή και θα κλαίω τα 1500 φαντάζομαι 

Σε λογαριασμό Έλληνα απατεώνα στάλθηκε τελικά το 1500ρι και όχι σε κάποιον πεθαμένο πακιστανό! Σου εύχομαι η υπόθεσή σου να φτάσει μέχρι το τέλος και να πάρεις μέχρι και το τελευταίο σου ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...