Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/3/2021 στις 10:23 ΠΜ, Atreidis είπε

Δεν θα κάνεις τίποτα και θα περιμένεις.... κάποια στιγμή θα σε πάρουν τηλ απο ένα νούμερο κινητού και θα σου στείλουν link να πληρώσεις στην τιμή που είχες κάνει την παραγγελία. Ετσι έγινε με μένα και την 3070... μετά απο 40 μέρες περίπου με πήραν τηλ. και τώρα την έχω! Υπομονή!

Ευχαριστώ φίλε. Αναμένω. Πάντως όπως είπε και ο φίλος από κάτω, είσαι από τους τυχερούς. Εγώ είμαι ήδη στις 40 εργάσιμες.

Επισης, διάβασα ότι η Asus ετοιμάζεται για ανακοίνωση αύξησης τιμών για 2η φορά στο 2021. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/4/2021 στις 11:20 ΜΜ, Havik είπε

@redbighunter

Παρέλαβες κάρτα ή @@ ?

Ναι ήδη η κάρτα τρέχει warzone με τις ώρες! Σόρρυ αλλά έχω πολύ τρέξιμο στη δουλειά και ξέχασα να ποστάρω! Για κάποιο λόγω η κάρτα δεν δεχόταν τους drivers... αλλά μετά από format...όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίγω σχεδόν ίδιο θέμα, μου έτυχε το ίδιο με δυο παραγγελίες στην Amazon. Πωλητής ήταν η ίδια η Amazon. 

Είχα παραγγείλει αρχές Μαΐου μερικούς δίσκους σε λογική τιμή, πριν την αύξηση λόγω chia. Με είχαν ενημερώσει ότι θα αργήσει η παράδοση και είχα συμφωνήσει (Ιούνιο-Ιούλιο). 

Πριν λίγες μέρες μου ακύρωσαν την παραγγελία λόγω "έλλειψης διαθεσιμότητας αλλά αντιθέτως έχουν άμεση διαθεσιμότητα αλλά με 50% μεγαλύτερη τιμή.

Έστειλα ένα mail στην amazon αλλά η απάντηση ήταν άσχετη. Προφανώς δεν πρόκειται να βρω άκρη.

 

Η συγκεκριμένη στρατηγική είναι πάγια, δεν είναι Ελληνική πατέντα.

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα friends! 

Επιτέλους παρέλαβα!!! 

Παραγγελία από πλαίσιο στις 22/01/21 

Παραλαβή 6/8/21 (νταξει, άργησαν λίγο). 

Τη παραγγελία την έκανα όταν η κάρτα είχε 779 και η τιμή της μετά από 2-3 πήγε στα 1099. Μετά από καμιά 10ρια τηλ όλη αυτή τη περίοδο μου έλεγαν πάντα ότι τηρούν σειρά προτερεοτητας και ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμη τπτ.

Στις 4/8 πήγα από το καστημα που είχα κάνει τη παραγγελία. Ο υπεύθυνος έμεινε έκπληκτος που έχει περάσει τόσο καιρός κ δεν εξυπηρετηθηκα. Μου έκανε τίμια αντιπρόταση κ έκπτωση σε άλλη κάρτα. Παρόλα αυτά εγώ δεν ήθελα άλλη κάρτα και έμεινα στη παραγγελία. Πριν φυγω τον ρωτάω αν έχουν παραλάβει καθόλου αυτές τις κάρτες (Asus rog strix 3070). Κοιτάει κ μου δείχνει ότι παραλεβαν 5 κομμάτια και πωλήθηκαν 1099. Φεύγω και την επόμενη ημέρα περνώ τηλ στην εξυπηρέτηση. Πάλι τα γνωστά με σειρά προτερεοτητας κτλ. Λέω εφόσον υπάρχει σειρά προτερεοτητας τοτε γιατί πουλήσατε 5 κομμάτια σε τιμή 1099. Η τιμή αυτή άλλαξε κ έφτασε περίπου Μαρτίο με Απρίλιο σταδιακά. Με βάζει στην αναμονή, επανέρχεται κ μου λέει '' μίλησα με τον υπεύθυνο και μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε κατ'εξερεση γιατί βρέθηκε ένα κομματι'". Όποιος κατάλαβε κατάλαβε. 

Υπόψιν ότι δεν είχα δώσει φράγκο για προκαταβολή. 

Καλό καλοκαίρι! 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1628436225232_6830156573241323448.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες εγώ έχω παραγγείλει μια 3060  από 25/2  και έχει φτάσει  16/8 και τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω είναι μια  Zotac 3060 που πρόλαβα στα 460 ευρώ το μόνο που μου λένε πλέων είναι δεν μας έχει ενημερώσει ο προμηθευτής και άλλες χαζομάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, duffyduck είπε

@leontasR12007

Τι ειναι τουτη η πιπιλα πανω στο κουτι της καρτας ?  😂🤣

Συμβολίζει το αντίτιμο για να σου δώσουν κάρτα την σήμερον ημέρα. Έπρεπε να δώσει το πρωτότοκο του! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, duffyduck είπε

@leontasR12007

Τι ειναι τουτη η πιπιλα πανω στο κουτι της καρτας ?  😂🤣

Είναι "πιπίλα εντισον" 😅

9 ώρες πριν, Koumouni είπε

Μάγκες εγώ έχω παραγγείλει μια 3060  από 25/2  και έχει φτάσει  16/8 και τίποτα δεν ξέρω τι να κάνω είναι μια  Zotac 3060 που πρόλαβα στα 460 ευρώ το μόνο που μου λένε πλέων είναι δεν μας έχει ενημερώσει ο προμηθευτής και άλλες χαζομάρες

Φίλος κάνε  ότι έκανα κ εγώ. Πάνε σε κατάστημα και πλάγιος πλάγιος ζητά από κάποιον υπεύθυνο να δείτε αν έχουν μπει τέτοιες κάρτες στην αποθήκη τους. Εμένα μου το έδειξαν στον υπολογιστή και μάλιστα όταν ρώτησα πόσο πωλήθηκαν το κομμάτι μου είπε κανονικά. 

7 ώρες πριν, mike299 είπε

Συμβολίζει το αντίτιμο για να σου δώσουν κάρτα την σήμερον ημέρα. Έπρεπε να δώσει το πρωτότοκο του! :P

Μία πάνα γιομάτη τους αξίζει εκεί στα κεντρικά που κάνουν τέτοιες λαμογιες. Πάντως τα παιδιά στο κατάστημα μου φέρθηκαν εντάξει. 

Επεξ/σία από leontasR12007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, leontasR12007 είπε

 

Φίλος κάνε  ότι έκανα κ εγώ. Πάνε σε κατάστημα και πλάγιος πλάγιος ζητά από κάποιον υπεύθυνο να δείτε αν έχουν μπει τέτοιες κάρτες στην αποθήκη τους. Εμένα μου το έδειξαν στον υπολογιστή και μάλιστα όταν ρώτησα πόσο πωλήθηκαν το κομμάτι μου είπε κανονικά. 

 

Εν τέλη εσυ πια κάρτα πήρες; Σου δώσανε αυτή που είχες παραγγείλει Γενάρη στην τιμη που είχες κάνει την παραγγελία τότε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Εν τέλη εσυ πια κάρτα πήρες; Σου δώσανε αυτή που είχες παραγγείλει Γενάρη στην τιμη που είχες κάνει την παραγγελία τότε;

Αυτη που ειχα κανει παραγγελια στη τιμη που ειχε εκεινη τη περιοδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/8/2021 στις 6:25 ΜΜ, leontasR12007 είπε

Καλησπέρα friends! 

Επιτέλους παρέλαβα!!! 

Παραγγελία από πλαίσιο στις 22/01/21 

Παραλαβή 6/8/21 (νταξει, άργησαν λίγο). 

Τη παραγγελία την έκανα όταν η κάρτα είχε 779 και η τιμή της μετά από 2-3 πήγε στα 1099. Μετά από καμιά 10ρια τηλ όλη αυτή τη περίοδο μου έλεγαν πάντα ότι τηρούν σειρά προτερεοτητας και ότι δεν έχουν παραλάβει ακόμη τπτ.

Στις 4/8 πήγα από το καστημα που είχα κάνει τη παραγγελία. Ο υπεύθυνος έμεινε έκπληκτος που έχει περάσει τόσο καιρός κ δεν εξυπηρετηθηκα. Μου έκανε τίμια αντιπρόταση κ έκπτωση σε άλλη κάρτα. Παρόλα αυτά εγώ δεν ήθελα άλλη κάρτα και έμεινα στη παραγγελία. Πριν φυγω τον ρωτάω αν έχουν παραλάβει καθόλου αυτές τις κάρτες (Asus rog strix 3070). Κοιτάει κ μου δείχνει ότι παραλεβαν 5 κομμάτια και πωλήθηκαν 1099. Φεύγω και την επόμενη ημέρα περνώ τηλ στην εξυπηρέτηση. Πάλι τα γνωστά με σειρά προτερεοτητας κτλ. Λέω εφόσον υπάρχει σειρά προτερεοτητας τοτε γιατί πουλήσατε 5 κομμάτια σε τιμή 1099. Η τιμή αυτή άλλαξε κ έφτασε περίπου Μαρτίο με Απρίλιο σταδιακά. Με βάζει στην αναμονή, επανέρχεται κ μου λέει '' μίλησα με τον υπεύθυνο και μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε κατ'εξερεση γιατί βρέθηκε ένα κομματι'". Όποιος κατάλαβε κατάλαβε. 

Υπόψιν ότι δεν είχα δώσει φράγκο για προκαταβολή. 

Καλό καλοκαίρι! 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1628436225232_6830156573241323448.jpeg

επιστημονικο αρμεγμα

για κανα δυο χρονια λοιπον θα παραγγελνεις σε νορμαλ τιμη κ μετα θα περιμενεις κανα δυο εξαμηνα.

ή θα αγοραζεις αμεσα σκαλπαρισμενα.

 

ομως οι παλιες μεταχειρισμενες  ειναι σουπερ λυσεις,

οσο πανε κ θα πεφτουν 

τρεχουν παλιοτερα αλλα who cares about 4k  εκτος απο 5 τοις εκατο;

καλο καλοκαιρι κ με υγεια να τη χαρεις!

Επεξ/σία από peiraiask
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...