Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, StDumas είπε

Για δες βρε παιδι μου... Ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο καποια στιγμη αρχες φεβρουαριου μια 3070 με 900€ και οταν ειδα οτι η τιμη ειχε παει στα 950€ θεωρησα σαν δεδομενο οτι δεν θα παραλαβω την καρτα ΠΟΤΕ. Αφου σκεφτηκα, πρωτα θα ικανοποιησουν τους πιο ακριβους και μετα εμενα. Και ομως με ενημερωσαν οτι την εχουν διαθεσιμη στις 10/3 και πως αν εκανα εξοφληση θα την παραλαμβανα στις 12/3, οπου και εγινε. Οπως καταλαβαινουν ολοι δεν ειχα δωσει ουτε € για την παραγγελια. Ισως ο ντοροςνα τους εκανε να μου την στειλουν. Παντως δεν μπορω να πω οτι εχω παραπονο. Ευχαριστω κοινοτητα!

Μαρκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, StDumas είπε

Βάλε μας και καμιά φωτογραφία! Δεν θα στη ματιάσουμε! Μεγειά κιόλας αδερφέ!

4 ώρες πριν, kostas_anes είπε

 

Συγχαρητήρια για το βίντεο, τις πληροφορίες και το ξεμπρόστιασμα στο αΠαίσιο.

Ο φίλτατος @Sheogorath θυμάμαι προ διετίας είχε ανακαλύψει ότι τα τούβλοξ τροφοδοτικά,

έχουν κίβδηλη 80plus πιστοποίηση (όσα διατείνονται ότι διαθέτουν).

Αν επισκεφθείς το site της 80plus, που είναι ο οργανισμός που δίνει αυτές τις πιστοποιήσεις,

δεν θα βρεις κανένα τούβλοξ καταχωρημένο. https://www.clearesult.com/80plus/

Στο μεταφέρω για να το επαληθεύσεις κι ίσως σου φανεί χρήσιμη σαν πληροφορία στο μέλλον.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Βάλε μας και καμιά φωτογραφία! Δεν θα στη ματιάσουμε! Μεγειά κιόλας αδερφέ!

Συγχαρητήρια για το βίντεο, τις πληροφορίες και το ξεμπρόστιασμα στο αΠαίσιο.

Ο φίλτατος @Sheogorath θυμάμαι προ διετίας είχε ανακαλύψει ότι τα τούβλοξ τροφοδοτικά,

έχουν κίβδηλη 80plus πιστοποίηση (όσα διατείνονται ότι διαθέτουν).

Αν επισκεφθείς το site της 80plus, που είναι ο οργανισμός που δίνει αυτές τις πιστοποιήσεις,

δεν θα βρεις κανένα τούβλοξ καταχωρημένο. https://www.clearesult.com/80plus/

Στο μεταφέρω για να το επαληθεύσεις κι ίσως σου φανεί χρήσιμη σαν πληροφορία στο μέλλον.

Το μόνο τροφοδοτικό που φέρει την πιστοποίηση αυτή και είναι ακόμα στην αγορά, είναι το Turbo-X PSU Power RGB Series 735 W, το οποίο είναι ένα RAIDMAX RX-735AP-R με αλλαγμένο αυτοκολλητάκι. Όπως μπορείς να δεις είναι κανονικά 80+ Bronze.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

 Turbo-X PSU Power RGB Series 735 W, το οποίο είναι ένα RAIDMAX RX-735AP-R με αλλαγμένο αυτοκολλητάκι.

Βέβαια ο κανονισμός τους υποχρεώνει ακόμα κι αν αλλάζει μόνο η ονομασία να ξαναπερνάει την πιστοποίηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τι να λέμε πριν καμιά 10αρια χρόναι είχα πάρει ένα πολύ ακριβό μηχάνημα κομμάτι-κομμάτι.

Από hardware τότε ήξερα τα πάντα αλλά από συναρμολόγηση δεν ήξερα (τότε) και λέω άντε ας το κάνουν εκεί, δεν χρέωναν κιόλας επειδή ήταν μεγάλη η παραγγελία.

Να πω φυσικά ότι μέσα δεν είχε ούτε ένα προιόν turbo x φυσικά (μιας και νέος την είχα πατήσει και τα είχα σκάσει για laptop turbo-x, η χειρότερη αγορά ever).

Πάω να παραλάβω και τι έχουν κάνει οι άνθρωποι, πάνω στο κουτί έχουν βάλει με μεγάλα γράμματα, να φαίνεται, μια σιδερένια στάμπα turbo-x :P 

Δεν είπα κάτι, αλλά ότι μαρκάρανε τον υπολογιστή ενός ανθρώπου χωρίς να τον ρωτήσουν με την μάρκα τους χωρίς να υπάρχει ουσιαστικά ούτε ένα εξάρτημα, ούτε καν το κουτί turbo-x... τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εχω παραγγειλει μια 3060 ti απο 29 δεκεμβριου στα 560 ευρω βεβαια χρηματα δεν εχω δωσει γιατι ειμαι πελατης τιμολογιου και μπορεσα να βαλω αντικαταβολη ...αυτη τη στιγμη η καρτα εχει παει στα 710 ...με διαβεβαιωσαν οτι η τιμη δεν θα ανεβει αλλα υποψιαζομαι οτι με εχουν παει πολυ πισω (κλεινω 3 μηνες) επειδη την εχω κλειδωσει σε χαμηλοτερη τιμη απο οσο την πουλανε τωρα ...και μου ειχαν πει οτι επομενη παραλαβη θα ειχαν αρχες μαρτιου ...τελικα τιποτα ....απογοητευση απλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Petros_Ben είπε

εγω παιδια εχω παραγγειλει μια 3060 ti απο 29 δεκεμβριου στα 560 ευρω βεβαια χρηματα δεν εχω δωσει γιατι ειμαι πελατης τιμολογιου και μπορεσα να βαλω αντικαταβολη ...αυτη τη στιγμη η καρτα εχει παει στα 710 ...με διαβεβαιωσαν οτι η τιμη δεν θα ανεβει αλλα υποψιαζομαι οτι με εχουν παει πολυ πισω (κλεινω 3 μηνες) επειδη την εχω κλειδωσει σε χαμηλοτερη τιμη απο οσο την πουλανε τωρα ...και μου ειχαν πει οτι επομενη παραλαβη θα ειχαν αρχες μαρτιου ...τελικα τιποτα ....απογοητευση απλα ...

Επικρατει μπαχαλο, αλλος παραλαμβανει σε 15 μερες και αλλος συνεχιζει την αναμονη μετα απο 4 μηνες.

Ισως εχει να κανει με την υλοποιηση.Πιθανον καποιες υλοποιησεις να εχουν μεγαλυτερη/καλυτερη διαθεσιμοτητα απο καποιες αλλες -για τα δεδομενα της εποχης παντα- και αν εισαι τυχερος και πετυχεις αυτη με την καλυτερη διαθεσιμοτητα παραλαμβανεις σε "καλο" χρονικο διαστημα.

Το σιγουρο ειναι οτι κανεις δεν ξερει με βεβαιοτητα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
15 ώρες πριν, Pwpwpw είπε

Ισως παλι εχει να κανει και την σειρα προτεραιοτητας και σε καποιες περιπτωσεις να την γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια.

Αυτό δεν ισχύει πάντως, εκτός αν έχεις συγκεκριμένες αποδείξεις. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι κάρτες έρχονται σε ελάχιστα κομμάτια κάθε φορά και όπως είπες μπορεί κάποια υλοποίηση να έχει καλύτερη διαθεσιμότητα ή να τύχει να έρθει πιο γρήγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό δεν ισχύει πάντως, εκτός αν έχεις συγκεκριμένες αποδείξεις. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι κάρτες έρχονται σε ελάχιστα κομμάτια κάθε φορά και όπως είπες μπορεί κάποια υλοποίηση να έχει καλύτερη διαθεσιμότητα ή να τύχει να έρθει πιο γρήγορα..

Όταν κάνεις quote πάρε και την τελευταία σειρά που γράφω ότι κάνεις δεν ξέρει τίποτα με σιγουριά. . Δεν κατηγορω ότι γίνεται κάτι τέτοιο, ούτε αποδείξεις εχω, υποθετικά μιλάω προσπαθώντας να δώσω μια λογική εξήγηση για τις παραλαβές. 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Όταν κάνεις quote πάρε και την τελευταία σειρά που γράφω ότι κάνεις δεν ξέρει τίποτα με σιγουριά. . Δεν κατηγορω ότι γίνεται κάτι τέτοιο, ούτε αποδείξεις εχω, υποθετικά μιλάω προσπαθώντας να δώσω μια λογική εξήγηση για τις παραλαβές. 

Δεν το έγραψες υποθετικά πάντως, είπες ξεκάθαρα ότι σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια, το οποίο είναι κατηγορία χωρίς αποδείξεις και φυσικά δεν είναι και λογική εξήγηση όπως λες. Η λογική εξήγηση είναι ότι οι κάρτες έρχονται με το σταγονόμετρο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν το έγραψες υποθετικά πάντως, είπες ξεκάθαρα ότι σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια, το οποίο είναι κατηγορία χωρίς αποδείξεις και φυσικά δεν είναι και λογική εξήγηση όπως λες. Η λογική εξήγηση είναι ότι οι κάρτες έρχονται με το σταγονόμετρο..

Φίλε με κοροϊδεύεις? Ξέρεις ελληνικά?

Γράφω 2 υποθετικες εξηγήσεις για το γεγονος οτι καποιοι παραλαμβανουν σε 15 μερες και αλλοι περιμενουν 4 και πλεον μηνες και γραφω 2 ΥΠΟΘΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ, ξεκινωντας και   τις 2 προτάσεις με την λεξη  ΙΣΩΣ=ΥΠΟΘΕΣΗ/ΔΕΝ ΓΝΡΙΖΩ. Λέω ΙΣΩΣ  συμβαίνει αυτό, ΙΣΩς το άλλο και κλείνω λέγοντας ότι κάνεις δεν ξέρει με βεβαιοτητα τι συμβαίνει. Με κοροϊδεύεις? Δεν καταλαβαίνεις ότι όλο αυτό είναι υποθετικό? 

Ειναι ξεκαθαρο οτι μιλαω υποθετικα,  και φυσικα δεν κατηγορησα κανεναν γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι συμβαινει.

 

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
34 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Φίλε με κοροϊδεύεις? Ξέρεις ελληνικά ή όχι?

Γράφω 2 υποθετικες εξηγήσεις για το γεγονος οτι καποιοι παραλαμβανουν σε 15 μερες και αλλοι περιμενουν 4 και πλεον μηνες και γραφω 2 ΥΠΟΘΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ, ξεκινωντας και   τις 2 προτάσεις με την λεξη  ΙΣΩΣ=ΥΠΟΘΕΣΗ/ΔΕΝ ΓΝΡΙΖΩ. Λέω ΙΣΩΣ  συμβαίνει αυτό, ΙΣΩς το άλλο και κλείνω λέγοντας ότι κάνεις δεν ξέρει με βεβαιοτητα τι συμβαίνει. Με κοροϊδεύεις? Δεν καταλαβαίνεις ότι όλο αυτό είναι υποθετικό? 

Ειναι ξεκαθαρο οτι μιλαω υποθετικα, αναρωτωμενος για το τι μπορει να συμβαινει και φυσικα δεν κατηγορησα κανεναν γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι συμβαινει.

 

 

ναι μόνο που η υπόθεση ότι σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια είναι μ@λ@κί@ και δεν στηρίζεται πουθενά, ενώ η άλλη υπόθεση που είπες είναι βάσιμη, αυτό θέλω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

ναι μόνο που η υπόθεση ότι σε γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια είναι μ@λ@κί@ και δεν στηρίζεται πουθενά, ενώ η άλλη υπόθεση που είπες είναι βάσιμη, αυτό θέλω να πω..

Οχι δεν ειπες αυτο. Εγραψες, οτι αυτο που εγραψα ειναι ξεκαθαρη κατηγορια χωρις αποδειξεις πραγμα που προφανως δεν ιχυει επ ουδενι, γιατι απο οτι φαινεται αλλα γραφω, αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις οποτε αυτος που εγραψε την μ@λ@κι@ εισαι εσυ.

 

 

 

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Οχι δεν ειπες αυτο. Εγραψες, οτι αυτο που εγραψα ειναι ξεκαθαρη κατηγορια χωρις αποδειξεις πραγμα που προφανως δεν ιχυει επ ουδενι, γιατι απο οτι φαινεται αλλα γραφω, αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις οποτε αυτος που εγραψε την μ@λ@κι@ εισαι εσυ.

 

 

 

ναι ναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...