Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό από πότε ισχύει; Ρωτάω γιατί πριν 5 χρόνια είχα πάρει κάρτα χωρίς επαγγέλματικο αφμ από εκεί. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που την έστειλα σε γερμανική Διεύθυνση. 

Επεξ/σία από alexx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, alexx είπε

Αυτό από πότε ισχύει; Ρωτάω γιατί πριν 5 χρόνια είχα πάρει κάρτα χωρίς επαγγέλματικο αφμ από εκεί. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που την έστειλα σε γερμανική Διεύθυνση. 

Δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε, αλλά νομίζω σε γερμανική διεύθυνση μπορείς ακόμη να ψωνίσεις χωρίς επεγγελματικο αφμ. Αυτό που λέω ισχυει για παραγγελίες προς Ελλάδα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alexx είπε

Αυτό από πότε ισχύει; Ρωτάω γιατί πριν 5 χρόνια είχα πάρει κάρτα χωρίς επαγγέλματικο αφμ από εκεί. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που την έστειλα σε γερμανική Διεύθυνση. 

Σε Γερμανια στελνουν. Σε Ε. Ε. θες vat id. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους. Με συγχωρείτε που κάνω hijack το thread.

Έχω παραγγείλει μέσα  από το site του Πλαισίου μία Asus 3080. Στα mails μου έχει έρθει αποδεικτικό παραγγελίας. Αυτό έγινε 3/2/2021. Δεν πλήρωσα κάτι και έβαλα το ποσό αντικαταβολή. 

Μετά από 2 μέρες στέλνω μήνυμα στο messenger στο Πλαίσιο και μου λένε θα έχουμε νεότερα σε 30 με 40 εργάσιμες. Λέω οκ. Τους προτείνω να τους προπληρώσω όλο το ποσό για να "κλειδώσει" η προπαραγγελία μου. Μου απαντάνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, η παραγγελία ισχύει κανονικά. Παράλληλα, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες, η τιμή της κάρτας έχει ανέβει 100€.

Την προηγούμενη βδομάδα και αφού έχουν περάσει 30+ εργάσιμες τους ξαναστέλνω μήνυμα στο messenger για να μάθω πρόοδο παραγγελίας. Μου απαντούν ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Τους ξαναλέω   να προπληρώσω το ποσό και μου λένε δεν χρειάζεται και όταν είναι να μου στείλουν την παραγγελία τότε μόνο θα ειδοποιήσουν να πληρώσω. Ξανακοιτάω το site και η κάρτα έχει ανέβει άλλα 100€ ( +200€ από την παραγγελία μου).

Φοβάμαι ότι αποφεύγουν να τους προπληρώσω για να κάνουν ότι έκαναν στον original poster. 

Τι προτείνετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, harisnikolop είπε

Καλησπέρα σε όλους. Με συγχωρείτε που κάνω hijack το thread.

Έχω παραγγείλει μέσα  από το site του Πλαισίου μία Asus 3080. Στα mails μου έχει έρθει αποδεικτικό παραγγελίας. Αυτό έγινε 3/2/2021. Δεν πλήρωσα κάτι και έβαλα το ποσό αντικαταβολή. 

Μετά από 2 μέρες στέλνω μήνυμα στο messenger στο Πλαίσιο και μου λένε θα έχουμε νεότερα σε 30 με 40 εργάσιμες. Λέω οκ. Τους προτείνω να τους προπληρώσω όλο το ποσό για να "κλειδώσει" η προπαραγγελία μου. Μου απαντάνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, η παραγγελία ισχύει κανονικά. Παράλληλα, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες, η τιμή της κάρτας έχει ανέβει 100€.

Την προηγούμενη βδομάδα και αφού έχουν περάσει 30+ εργάσιμες τους ξαναστέλνω μήνυμα στο messenger για να μάθω πρόοδο παραγγελίας. Μου απαντούν ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Τους ξαναλέω   να προπληρώσω το ποσό και μου λένε δεν χρειάζεται και όταν είναι να μου στείλουν την παραγγελία τότε μόνο θα ειδοποιήσουν να πληρώσω. Ξανακοιτάω το site και η κάρτα έχει ανέβει άλλα 100€ ( +200€ από την παραγγελία μου).

Φοβάμαι ότι αποφεύγουν να τους προπληρώσω για να κάνουν ότι έκαναν στον original poster. 

Τι προτείνετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

πια 3080 παρήγγειλες? εγω εκανα παραγγελια τηλεφωνικα με προκαταβολη 30% πληρωμη με καρτα και μετα απο δυο μηνες περιπου αποδεσμευσαν το ποσο χωρις οπως λενε να επηρεαζει την τιμη που εγινε η παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexispa είπε

πια 3080 παρήγγειλες? εγω εκανα παραγγελια τηλεφωνικα με προκαταβολη 30% πληρωμη με καρτα και μετα απο δυο μηνες περιπου αποδεσμευσαν το ποσο χωρις οπως λενε να επηρεαζει την τιμη που εγινε η παραγγελια

rog strix oc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexispa είπε

πια 3080 παρήγγειλες? εγω εκανα παραγγελια τηλεφωνικα με προκαταβολη 30% πληρωμη με καρτα και μετα απο δυο μηνες περιπου αποδεσμευσαν το ποσο χωρις οπως λενε να επηρεαζει την τιμη που εγινε η παραγγελια

Τι εννοείς αποδεσμευσαν το ποσό? Σου επιστρέψαμε πίσω την προκαταβολή και η παραγγελία συνεχίζει να είναι σε ισχύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/3/2021 στις 8:37 ΜΜ, harisnikolop είπε

Καλησπέρα σε όλους. Με συγχωρείτε που κάνω hijack το thread.

Έχω παραγγείλει μέσα  από το site του Πλαισίου μία Asus 3080. Στα mails μου έχει έρθει αποδεικτικό παραγγελίας. Αυτό έγινε 3/2/2021. Δεν πλήρωσα κάτι και έβαλα το ποσό αντικαταβολή. 

Μετά από 2 μέρες στέλνω μήνυμα στο messenger στο Πλαίσιο και μου λένε θα έχουμε νεότερα σε 30 με 40 εργάσιμες. Λέω οκ. Τους προτείνω να τους προπληρώσω όλο το ποσό για να "κλειδώσει" η προπαραγγελία μου. Μου απαντάνε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, η παραγγελία ισχύει κανονικά. Παράλληλα, μέσα σε αυτές τις 2 μέρες, η τιμή της κάρτας έχει ανέβει 100€.

Την προηγούμενη βδομάδα και αφού έχουν περάσει 30+ εργάσιμες τους ξαναστέλνω μήνυμα στο messenger για να μάθω πρόοδο παραγγελίας. Μου απαντούν ότι δεν ξέρουν πότε θα παραλάβουν. Τους ξαναλέω   να προπληρώσω το ποσό και μου λένε δεν χρειάζεται και όταν είναι να μου στείλουν την παραγγελία τότε μόνο θα ειδοποιήσουν να πληρώσω. Ξανακοιτάω το site και η κάρτα έχει ανέβει άλλα 100€ ( +200€ από την παραγγελία μου).

Φοβάμαι ότι αποφεύγουν να τους προπληρώσω για να κάνουν ότι έκαναν στον original poster. 

Τι προτείνετε να κάνω;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δεν θα κάνεις τίποτα και θα περιμένεις.... κάποια στιγμή θα σε πάρουν τηλ απο ένα νούμερο κινητού και θα σου στείλουν link να πληρώσεις στην τιμή που είχες κάνει την παραγγελία. Ετσι έγινε με μένα και την 3070... μετά απο 40 μέρες περίπου με πήραν τηλ. και τώρα την έχω! Υπομονή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Atreidis είπε

Δεν θα κάνεις τίποτα και θα περιμένεις.... κάποια στιγμή θα σε πάρουν τηλ απο ένα νούμερο κινητού και θα σου στείλουν link να πληρώσεις στην τιμή που είχες κάνει την παραγγελία. Ετσι έγινε με μένα και την 3070... μετά απο 40 μέρες περίπου με πήραν τηλ. και τώρα την έχω! Υπομονή!

Μακάρι να ήταν ο κανόνας αυτό που λες και να παραλαμβανανε όλοι σε 40 ημέρες. Είσαι από τους τυχερούς. Υπαρχουν αναφορές εδώ στο φορουμ για αναμονή 4 και πλέον μήνες και παίζει ακόμη να περιμένουν! 

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2021 στις 7:21 ΜΜ, alexx είπε

Αυτό από πότε ισχύει; Ρωτάω γιατί πριν 5 χρόνια είχα πάρει κάρτα χωρίς επαγγέλματικο αφμ από εκεί. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο που την έστειλα σε γερμανική Διεύθυνση. 

Παρήγγειλα κάρτα την Τετάρτη 24/3 από Mindfactory σε γερμανική διεύθυνση χωρίς ΑΦΜ.

Εκτός Γερμανίας μόνο με επαγγελματικό ΑΦΜ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα friends!

Παραγγελια απο πλαισιο rtx 3070 της Asus  στις 22/01/2021 και ακομη τπτ. 

Η παραγγελια εγινε στο καταστημα και την εχω και εκτυπωμενη με ολα τα στοιχεια και κτλ. Η τιμη της απο 779 πηγε 1099.

Λετε να με κανουν χουνερι? Μπα δε νομιζω.. ειναι καλα παιδια ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εικόνα από την διαθεσιμότητα 3060 και 6700xt στην αγορά; Έχει καλυτερεύσει ή μου φαίνεται; 

Βλέπω skroutz αλλά δεν μου λέει τίποτα. Πλαίσιο όλες γράφουν κατόπιν παραγγελίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...