Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλά νέα.

Τι μόνο που απομένει είναι να παραλάβει και να μην έχει φάει "σιωπηλή" ακύρωση του στυλ θα παραλάβει όταν η κάρτα πέσει πάλι στα 549 (σε κανένα χρόνο δηλαδή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, zygorito είπε

Μου κάνει εντύπωση πως μια τόσο μεγάλη επιχείρηση

Ναι τρέμε amazon , έρχεται το "τελάρο" να σου φάει τη δουλεια 🤣

@redbighunter τέλος καλό όλα καλά και καλοδούλευτη η κάρτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλαίσιο τι να πάθει. Ούτε μάυρες λίστες βάζει ούτε τίποτα. Πετάει άδεια για να πιάσει γεμάτα. Σου λέει αν πέσουμε σε κανέναν "άσχετο" θα βγάλουμε παραπάνω αν όχι ε καλά πάρε μια συγνώμη (ούτε καν) και τελειώσαμε....

Αλλά πίσω έχει αχλάδα την ουρά. Ευτυχώς έχω παρατηρήσει ότι ένα μεγάλο μέρος της νέας γενιάς ξέρει και τα δικαιωματά της αλλά αποκτά σιγά σιγά μια συνήδειση καταναλωτή και αν δεν έχει έχω παρατηρήσει ότι ρωτάει και προσπαθεί να μάθει, στο χέρι το δικό μας είναι λοιπόν που ξέρουμε κάποια πράγματα παραπάνω να τα μεταφέρουμε σε ανθρώπους που δεν ασχολούνται πολύ με την τεχνολογία κτλ. ώστε να τους προφυλάσουμε από μια κακή αγορά αλλά και να μάθουν τα δικαιώματά τους σαν πελάτες.

Ένα πράγμα θα πω πάντως για το εν λόγω μαγαζί και για άλλα τέτοιας νοοτροπίας: Ότι ανεβαίνει κατεβαίνει σε αυτή την ζωή.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες με τη νέα γενιά το βλέπω κι εγώ και είναι η ελπίδα μου :)

Και όχι μόνο τα δικαιώματα σαν πελάτες αλλά και σαν πολίτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν πήρε το καπέλο μεν αλλά δεν έπαθε κάτι για αυτή την πρακτική, θα συνεχίζει να την εφαρμόζει σε άλλους.

Well... θα δείξει από αύριο. Κάτσε να πάει 14:00 να πάει live το βίντεο 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Well... θα δείξει από αύριο. Κάτσε να πάει 14:00 να πάει live το βίντεο 😁

Πρόσεξε γιατί κάποιου άλλου γνωστού youtuber του κατέβασαν το video 😂 

Προσβλήθηκαν τα καημενούλια μου...να τους πάρουμε μια πάστα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alexx είπε

Τι θα ανεβεί ρε παιδιά, να το δούμε και εμείς?

Κάτσε ρε μαν, τώρα τελείωσα το edit. Ούτως ή άλλως θα πέσει link, μην μου αγχώνεσαι xD
image.png.88ea41b71af23f867c28235352e16627.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ωραία πράγματα! Πάλι καλά που εβγαλε άκρη ο φίλος! 

Η αλήθεια είναι τους τα έσκασα για επεξεργαστή, και περα απο 2 μέρες καθυστέρηση, δεν είχα άλλο θέμα.

Έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά, μου είπε καλο θα είναι να βαλω προκαταβολή, ρωτησα το λόγο, δε πήρα απάντηση..
ούτε κι έβαλα χρήματα. Κανονίσαμε να μιλήσουμε Δευτέρα που θα ξέρουν για διαθεσιμότητα, ωστε να κανω πληρωμή αν είναι. Τελικά είχαν (ηταν κατοπην παραγγελιας στο σαιτ)

Ζητησα αποδεικτικό παραγγελιάς σε mail, το έστειλαν, έκανα πληρωμή, μετα απο 2-3 τηλέφωνα ώστε να επιβεβαιώσουν την πληρωμή από το λογιστήριο,  πέμπτη τον είχα στα χέρια μου. 

Είναι ειδικοί στο τρομπάρισμα, μιας και κατά καιρούς στα κάνουν αερόστατα μέχρι να βγάλεις άκρη.
Τέτοια φάση σε παραγγελία δε μου έχουν παίξει πάντως.  
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αυτό που έκανε το Πλαίσιο είναι απαράδεκτο. Από την άλλη είναι το μόνο κατάστημα εν Ελλάδι που μπορείς να παραγγείλεις και να αγοράσεις κάρτες γραφικών σε κάπως λογικές τιμές. Πχ τιμή 549 ευρώ που έχει για 3060, ή 609 για 3060 ti, δε βρίσκεις σε κανένα eshop, όχι μόνο στο skroutz αλλά και σε όλη την Ευρώπη αυτή τη στιγμή. Το ίδιο και για επεξεργαστές σαν τον 5900X, 750 ευρώ η φθηνότερη τιμή στο idealo.de, 649 στο Πλαίσιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Κάτσε ρε μαν, τώρα τελείωσα το edit. Ούτως ή άλλως θα πέσει link, μην μου αγχώνεσαι xD
image.png.88ea41b71af23f867c28235352e16627.png

Πάρε έναν 5950x και ένα superulrtawide monitor. Άντε έλεος με τους ερασιτεχνές που το παίζουν επαγγελματίες μας έχουν και περιμένουμε.

ΥΓ1. Η lambo πως πάει, όλα καλά? Ακόμα τον θυμάμαι τον τύπο στα σχόλια :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες βρε παιδι μου... Ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο καποια στιγμη αρχες φεβρουαριου μια 3070 με 900€ και οταν ειδα οτι η τιμη ειχε παει στα 950€ θεωρησα σαν δεδομενο οτι δεν θα παραλαβω την καρτα ΠΟΤΕ. Αφου σκεφτηκα, πρωτα θα ικανοποιησουν τους πιο ακριβους και μετα εμενα. Και ομως με ενημερωσαν οτι την εχουν διαθεσιμη στις 10/3 και πως αν εκανα εξοφληση θα την παραλαμβανα στις 12/3, οπου και εγινε. Οπως καταλαβαινουν ολοι δεν ειχα δωσει ουτε € για την παραγγελια. Ισως ο ντοροςνα τους εκανε να μου την στειλουν. Παντως δεν μπορω να πω οτι εχω παραπονο. Ευχαριστω κοινοτητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...