Προς το περιεχόμενο

Παραγγελία gpu και αύξηση τιμής?


redbighunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 255
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
29 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Τι οχι?

Απλά αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι ωραίο να ακούγεται κάτι τέτοιο ούτε ως υπόθεση γιατί είναι κάτι που δεν ισχύει και είναι γενικά μία από τις θεωρίες συνωμοσίας που πιάνονται ορισμένοι στο internet και αρχίζουν τα δικά τους (δεν αναφέρομαι σε 'σένα γιατί εντάξει κατάλαβα ότι το είπες υποθετικά). Η φάση είναι πολύ απλή και πιστεύω οι πάντες πρέπει να το έχουν καταλάβει τόσο καιρό. Υπάρχει έλλειψη silicon από την τεράστια ζήτηση λόγω covid, βάλε και το mining μέσα και έδεσε η υπόθεση. Οι κάρτες φτάνουν σε ελάχιστα κομμάτια στα μαγαζιά και λογικό είναι η κάθε παρτίδα να περιέχει τυχαίο αριθμό κομματιών από την κάθε υλοποίηση. Κοινώς ότι κάτσει στην κυριολεξία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Απλά αυτό που λέω είναι ότι δεν είναι ωραίο να ακούγεται κάτι τέτοιο ούτε ως υπόθεση γιατί είναι κάτι που δεν ισχύει και είναι γενικά μία από τις θεωρίες συνωμοσίας που πιάνονται ορισμένοι στο internet και αρχίζουν τα δικά τους (δεν αναφέρομαι σε 'σένα γιατί εντάξει κατάλαβα ότι το είπες υποθετικά). Η φάση είναι πολύ απλή και πιστεύω οι πάντες πρέπει να το έχουν καταλάβει τόσο καιρό. Υπάρχει έλλειψη silicon από την τεράστια ζήτηση λόγω covid, βάλε και το mining μέσα και έδεσε η υπόθεση. Οι κάρτες φτάνουν σε ελάχιστα κομμάτια στα μαγαζιά και λογικό είναι η κάθε παρτίδα να περιέχει τυχαίο αριθμό κομματιών από την κάθε υλοποίηση. Κοινώς ότι κάτσει στην κυριολεξία..

Τωρα συμφωνουμε. Εχεις δικαιο, απλως υπεθεσα κατι που μου ηρθε εκεινη την ωρα στο μυαλο και απλά το εγραψα χωρις να το σκεφτω, καθολου (σκεφτηκα "δυνατα" θα ελεγα αν επροκειτο για διαλογο και οχι για γραπτο κειμενο σε φορουμ).

Ηταν μια υποθεση και προφανως δεν υπονοω οτι οντως συμβαινει κατι τετοιο, ουτε συνομοσιολογος ειμαι ουτε τιποτα.Αν ενοχλει μπορω να "αφαιρεσω" απο το ποστ την δευτερη υποθεση που εγραψα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό δεν ισχύει πάντως, εκτός αν έχεις συγκεκριμένες αποδείξεις. Αυτό που συμβαίνει είναι ότι οι κάρτες έρχονται σε ελάχιστα κομμάτια κάθε φορά και όπως είπες μπορεί κάποια υλοποίηση να έχει καλύτερη διαθεσιμότητα ή να τύχει να έρθει πιο γρήγορα..

Bro στην Ελλάδα ζεις... Όλα γίνονται... Εμένα μου είχαν πει ότι περιμένουμε παραλαβή αρχές Μαρτίου... Μετά μουν είπαν για 12 του μήνα... Και όταν έφτασε 12 του μήνα μου είπαν δεν έχουμε νέα απο προμηθευτή.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Petros_Ben είπε

Bro στην Ελλάδα ζεις... Όλα γίνονται... Εμένα μου είχαν πει ότι περιμένουμε παραλαβή αρχές Μαρτίου... Μετά μουν είπαν για 12 του μήνα... Και όταν έφτασε 12 του μήνα μου είπαν δεν έχουμε νέα απο προμηθευτή.... 

Ε αυτό που είπες τώρα τι σχέση έχει με το ότι γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια την σειρά προτεραιότητας; Προφανώς δεν τους ήρθαν κάρτες από τον προμηθευτή, δεν βλέπετε τι γίνεται; Δεν υπάρχει τίποτα, πουθενά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Ε αυτό που είπες τώρα τι σχέση έχει με το ότι γράφουν στα παλιά τους τα παπούτσια την σειρά προτεραιότητας; Προφανώς δεν τους ήρθαν κάρτες από τον προμηθευτή, δεν βλέπετε τι γίνεται; Δεν υπάρχει τίποτα, πουθενά..

Ναι οκ αλλά και πάλι αυτή η αύξηση τιμής με έχει τρομάξει λίγο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Petros_Ben είπε

Ναι οκ αλλά και πάλι αυτή η αύξηση τιμής με έχει τρομάξει λίγο.... 

H αύξηση τιμής που; Εννοείς γενικά στις κάρτες; Έχουμε εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

H αύξηση τιμής που; Εννοείς γενικά στις κάρτες; Έχουμε εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτό..

Τελος πάντων... Τι να πω... Κλείνω 3μηνο σε λίγο... Ελπίζω να έρθει σύντομα... Ένα στόχο είχα να φτιάξω την pcαρα μου και έχω όλα τα parts να κάθονται στην ντουλάπα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, Petros_Ben είπε

Τελος πάντων... Τι να πω... Κλείνω 3μηνο σε λίγο... Ελπίζω να έρθει σύντομα... Ένα στόχο είχα να φτιάξω την pcαρα μου και έχω όλα τα parts να κάθονται στην ντουλάπα 

Ε δυστυχώς έτσι είναι. Το θεωρώ απίθανο να σου κάνουν αύξηση στην τιμή πάντως. Θα πληρώσεις στην τιμή που την έκλεισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ε δυστυχώς έτσι είναι. Το θεωρώ απίθανο να σου κάνουν αύξηση στην τιμή πάντως. Θα πληρώσεις στην τιμή που την έκλεισες..

Όσες φορές έχω μιλήσει μαζί τους δηλαδή καμία 20αρια φορες 😂 μου έχουν πει ότι θα πληρώσω στην τιμή που έχω παραγγείλει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Petros_Ben είπε

Όσες φορές έχω μιλήσει μαζί τους δηλαδή καμία 20αρια φορες 😂 μου έχουν πει ότι θα πληρώσω στην τιμή που έχω παραγγείλει 

Ναι ρε συ άραξε, μην ανησυχείς. Το θέμα είναι να σου έρθει επιτέλους, η τιμή αυτή θα είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Petros_Ben είπε

Όσες φορές έχω μιλήσει μαζί τους δηλαδή καμία 20αρια φορες 😂 μου έχουν πει ότι θα πληρώσω στην τιμή που έχω παραγγείλει 

Ναι αλλά δεν λένε το πότε θα παραλάβουμε , δηλαδή ποτέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Petros_Ben είπε

Όσες φορές έχω μιλήσει μαζί τους δηλαδή καμία 20αρια φορες 😂 μου έχουν πει ότι θα πληρώσω στην τιμή που έχω παραγγείλει 

Ποια gpu και σε τι υλοποιηση περιμενεις αν επιτρεπεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...