Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, paylidis είπε

Άσε να ρίξω μια μαντέψτε χωρίς να το έχω δει καν, εισαγωγη εξωτερικού 

όχι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, το γραφω και στο προηγούμενο μήνυμα μου. Τα εισαγωγης δεν τα κοιτω καν ανεξαρτήτου τιμής. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, p_under είπε

όχι είναι ελληνικής αντιπροσωπείας, το γραφω και στο προηγούμενο μήνυμα μου. Τα εισαγωγης δεν τα κοιτω καν ανεξαρτήτου τιμής. 

 

Ας περιμένουμε τότε να μας πει τη γνώμη του. Προσωπικα το θεωρω κ εγώ ασύμφορο για τα λεφτά που ζητάει σε σχέση με ένα καινούργιο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, p_under είπε

Γιατί το λες αυτό όμως? 

Αν ειναι οπως στο ειπα παρε το αμαξι σου και πηγαινε ολο ευθεια  μπες στο allou και παλι ευθεια . Τερμα κανεις δεξια και μετα αριστερα να βγεις στον Κηφισό.  Ακριβως εκει ειναι η χιουνται κια.   

Στο λεω απο προσωπικη εμπειρια. Δε θα μπω σε λεπτομεριες τωρα. Μπορει να ετυχε σε εμενα. . 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mp123 είπε

Αν ειναι οπως στο ειπα παρε το αμαξι σου και πηγαινε ολο ευθεια  μπες στο allou και παλι ευθεια . Τερμα κανεις δεξια και μετα αριστερα να βγεις στον Κηφισό.  Ακριβως εκει ειναι η χιουνται κια.   

Στο λεω απο προσωπικη εμπειρια. Δε θα μπω σε λεπτομεριες τωρα. Μπορει να ετυχε σε εμενα. . 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφοριες. 

Αν δεν σου κάνει κόπο στείλε μου ένα μήνυμα με την αρνητική εμπειρία σου ώστε να σχηματίσω μια καλύτερη άποψη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, mp123 είπε

Αν μου εγγυηθεις οτι για 5 χρονια θα μου καλυψεις ( οχι εσυ φυσικα ) οτι ζημια βγαλει τοτε οκ. 4κ δεν ειναι τιποτα μπρος στα 17. Τουλαχιστον κοιμασε ησυχος  για 5 χρονια.

σεβαστό φυσικά το σκεπτικό σου , προσωπικά τα 4 στα 17 χιλιάρικα είναι τεράστιο ποσό και απο τη στιγμή που έχει 1 χρόνο υπόλοιπο εγγύησης είναι θετικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

σεβαστό φυσικά το σκεπτικό σου , προσωπικά τα 4 στα 17 χιλιάρικα είναι τεράστιο ποσό και απο τη στιγμή που έχει 1 χρόνο υπόλοιπο εγγύησης είναι θετικό .

Και παμε παρακατω, φθορες στα αμορτισερ συν λαστιχα συν σερβις( οχι λαδακια λεμε σερβις αλλαγη μπουζι ολα τα φιλτρα κλπ ) συν γυαλισμα ,κερωμα , εσωτετικο βιολογικο πλύσιμο από κατω συν τεχνικος ελεγχος το μινιμουμ 1500. Αρα η διαφορα παει στα 2500 ευρω.   Για αυτο λεω 17 εινσι κοροιδια. Αν έπαιρνα το συγκεκριμενο 14000 θα εδινα προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mp123 είπε

Και παμε παρακατω, φθορες στα αμορτισερ συν λαστιχα συν σερβις( οχι λαδακια λεμε σερβις αλλαγη μπουζι ολα τα φιλτρα κλπ ) συν γυαλισμα ,κερωμα , εσωτετικο βιολογικο πλύσιμο από κατω συν τεχνικος ελεγχος το μινιμουμ 1500. Αρα η διαφορα παει στα 2500 ευρω. 

για σένα 1500€ (?!) , εγώ απο τα παραπάνω μόνο έλεγχο θα έκανα και φυσικά ότι επιπλέον χρειαζόταν , παζάρεμα

το αμάξι είναι πεταμένα λεφτά έτσι κι αλλιώς για μένα , ότι μπορεί να γλυτώσει κάποιος απο αυτό το περιττό-έξοδο- αναγκαίο-κακό ,  καλό είναι 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, mp123 είπε

Και παμε παρακατω, φθορες στα αμορτισερ συν λαστιχα συν σερβις( οχι λαδακια λεμε σερβις αλλαγη μπουζι ολα τα φιλτρα κλπ ) συν γυαλισμα ,κερωμα , εσωτετικο βιολογικο πλύσιμο από κατω συν τεχνικος ελεγχος το μινιμουμ 1500. Αρα η διαφορα παει στα 2500 ευρω.   Για αυτο λεω 17 εινσι κοροιδια. Αν έπαιρνα το συγκεκριμενο 14000 θα εδινα προσφορα.

Του '18 αμάξι δύσκολα να θέλει 1500€ μαζέματα, με τόσα μαζεύεις 20ετίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, zio10 είπε

Του '18 αμάξι δύσκολα να θέλει 1500€ μαζέματα, με τόσα μαζεύεις 20ετίας!

Δεν καταλαβενεις το σκεπτικο μου. Θελω μτχ να την βγαλω μια 5 ετια. Θα δωσω το πολυ 7 8κ στην σημερινη εποχη. Οχι 17 για κατι που πριν 4 χρονια εκανε 19. Στις καλες εποχες 2010 πηρα bmw 3 ετιας 17000 που το αμαξι εκανε 34κ ( με δερματινα) , πηρα alfa 159 παλι 3ετιας 9.5κ που εκανε 28κ , πηρα rx8 3 ετιας με 32κ χλμ εγγυημενο με 9κ που εκανε 24. 

Σημερα ειναι κοροιδια οτι γινετε. Αν ηθελα μτχ θα εβρισκα κατι 10ετιας το πολυ 7 8κ οπως προειπα. Συν 1000 μαζεματα να την βγαλω  5 συν χρονια.  Οκ θα μου πεις σημερα ετσι ειναι η αγορα. Ας αγορασουν , εγω δεν θα το εκανα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, zio10 είπε

Του '18 αμάξι δύσκολα να θέλει 1500€ μαζέματα, με τόσα μαζεύεις 20ετίας!

λαστιχα-αμορτισερ της προκοπης να αλλαξεις εφτασες το 700αρι για πλακα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NTC Labs είπε

λαστιχα-αμορτισερ της προκοπης να αλλαξεις εφτασες το 700αρι για πλακα.

Λάστιχα οκ μπορεί να θέλει άλλα αμορτισέρ δύσκολο νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι απαντήσεις σε θέματα αγοράς μεταχειρισμένου έχουν καταντήσει κουραστικές:

- Μην πάρεις από μάντρα είναι σάπια, τρακαρισμένα και με γυρισμένα χιλιόμετρα

- Μην πάρεις από εξωτερικό θα σου δώσουν τα τρακαρισμένα, δεν ξέρεις πόσο θα πληρώσεις για εκτελωνισμό, θα την πατήσεις γενικώς

- Μην πάρεις από ιδιώτη, τα πουλάνε ακριβά

 

Οκ, κάποιος πρέπει να πάρει αυτοκίνητο για να κάνει την δουλειά του, δεν γίνεται να διαβάζει τα παραπάνω συνεχώς

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, telis είπε

Πάντως οι απαντήσεις σε θέματα αγοράς μεταχειρισμένου έχουν καταντήσει κουραστικές:

- Μην πάρεις από μάντρα είναι σάπια, τρακαρισμένα και με γυρισμένα χιλιόμετρα

- Μην πάρεις από εξωτερικό θα σου δώσουν τα τρακαρισμένα, δεν ξέρεις πόσο θα πληρώσεις για εκτελωνισμό, θα την πατήσεις γενικώς

- Μην πάρεις από ιδιώτη, τα πουλάνε ακριβά

 

Οκ, κάποιος πρέπει να πάρει αυτοκίνητο για να κάνει την δουλειά του, δεν γίνεται να διαβάζει τα παραπάνω συνεχώς

 

Αφου τα 2 πρωτα ισχυουν σε ποσοστο ανω του 80% να μην το αναφερουν?

Το 3ο δεν αποτελει παροτρυνση να μην αγορασει καποιος απλα ενημερωση για να ξερει ο υποψηφιος αγοραστης εξαιτιας της ανιουσας που εχει παρει η αγορα γενικα σε μεταχειρ. και καινουρια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...