Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου αυτοκινήτου - γνώμες ιδέες


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Peugeot208 είπε

Ρε τρελόπαιδα mx5, TT, SLK και RX8 σε νέο οδηγό;

Θα σας κυνηγάει ο πατέρας του! 🤣🤣🤣

Μια χαρά είναι. Το θέμα δεν είναι τι οδηγάει αλλά εάν έχει μυαλό στο κεφάλι του… ;) 

κ εγώ στα 21 είχα Ε60 2200 κυβικά θωρηκτό… ζω ακόμα 😂

Κ σημειωτέον είμαι γκαζοφονιας -ανέκαθεν ήμουν βασικά…γιατί καλύτερα αν είναι να τρέχεις ας είναι με ένα σοβαρό αυτοκινητο παρά με ένα ματρακα…

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, metoo2020 είπε

 

Mx5 είναι όνειρο αλλά με 8.000 μπάτζετ το βλέπω με τα κυαλια :p. Ευχαριστώ για το link θα τα τσεκάρω

Δεν θα το έλεγα, αρκει να μπορεις να περιμένεις λιγο να εμφανιστει το σωστό αυτοκινητο. 

Περισυ Ιούνιο εδωσα nc ξαδέρφου 1.8 του 2007 με 70κ χλμ, 7500 

Τα διθέσια και ειδικά τα κάμπριο είναι πολυ ειδική κατηγορία, πάντα υπάρχει κάποιος που θέλει να το ξεφορτωθεί γιατί δεν χωράει/δεν μπορεί να μπει και να βγει (ο μπάρμπας που αναφέρθηκε πιο πάνω😂😂)

Πολύ ωραίο όχημα για παιχνίδι αλλά προσωπικά μου έλειπε το γκάζι σε κάποιες στιγμές

Επισης για έλεγχο που λες χρησιμοποίησα αυτους πρόσφατα https://auto-report.gr/, 60€ πήγε αν θυμάμαι σωστά

Άψογο το ολο σύστημα, το φισωσε διαγνωστικό, το ανέβασε σε raceramps μπρος και πισω και τσεκαρε απο κατω τα πάντα, φουλ εσωτερικό κλπ αρκετά λεπτομερής έλεγχος χωρίς το αυτοκίνητο να πάει πουθενα

Επεξ/σία από and_64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, metoo2020 είπε

Οι ανάγκες είναι στη πλειοψηφία για μέσα στη πόλη . Οι κύριες διαδρομές είναι να πηγαίνω στο ιεκ(αυτή τη στιγμή νοίκιαζω στο Περιστέρι και η σχολη είναι κέντρο) και να πηγαίνω για κάνα καφέ με τη παρέα και κάνα ποτό τα ΣΚ.. Μία φορά το δίμηνο θα ήθελα να πηγαίνω να βλέπω τους δικούς μου στο πατρικό που είναι στη Πάτρα. Ταξίδια λογω οικονομικών κάνα τριήμερο Πάσχα Χριστούγεννα και καμιά βδομάδα το καλοκαίρι. Οι χώροι δεν με ενδιαφέρουν και πολύ μόνο για τις φορές που θα πάω ταξίδι με τη κοπέλα. Όταν μπήκε στο αυτοκίνητο ένιωσε λίγο άβολα και μίλησε λίγο άσχημα για τη κατάσταση του αυτοκινήτου και ντράπηκα λίγο οπότε η αγορά όσο πιο καινούργιου τόσο το καλύτερο 

 

Θα κανω τον δικηγορο του διαβολου, ως προς το αυτοκινητο , επειδη εχω το ιδιο με 170.000 χλμ και το μοτερ ειναι αριστο  (1.4 8ν). Ναι μεν ειναι παλιο, αλλα αν ειναι ενταξει και προσεγμενο και το δικο σου, και επειδη καταλαβαινω οτι τα 8κ που λες μαζευτηκαν λιγο δυσκολα, το εσωτερικο μπορεις να το περιποιηθεις εσυ λιγο, να του κανεις και κανενα βιολογικο καθαρισμο αν ειναι τοσο χαλια ή να παρεις καποιο καλυμα. Για την κατανάλωση που λες, εγω αυτη την περιοδο θα το αλλαξω σε lpg με το αντιστοιχο κοστος, μπορεις αντιστοιχα να δεις και το θεμα με το υγραεριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση για διαδικαστικά. 

 

Το παράβολο για την μεταβίβαση από τι παίρνω? Κατευθείαν από την διεύθυνση μεταφορών που θα παω για την μεταβίβαση? 

Μπορω να το πάρω online? 

Επεξ/σία από imr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, imr είπε

Ερώτηση για διαδικαστικά. 

 

Το παράβολο για την μεταβίβαση από τι παίρνω? Κατευθείαν από την διεύθυνση μεταφορών που θα παω για την μεταβίβαση? 

Μπορω να το πάρω online? 

Νομίζω μόνο online ειναι πλέον  ή πληρωμή σε τράπεζα αν θυμάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, imr είπε

Ερώτηση για διαδικαστικά. 

 

Το παράβολο για την μεταβίβαση από τι παίρνω? Κατευθείαν από την διεύθυνση μεταφορών που θα παω για την μεταβίβαση? 

Μπορω να το πάρω online? 

να προτεινω να παρεις εναν διεκπεραιωτη να δωσεις ενα τριανταρι κ να μην ασχοληθεις καθολου; αυθημερον θα εχεις κ την αδεια αν πας νωρις το πρωι...

ουτε με παραβολα ασχολεισαι ουτε με τιποτα.. ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, imr είπε

Ερώτηση για διαδικαστικά. 

Το παράβολο για την μεταβίβαση από τι παίρνω? Κατευθείαν από την διεύθυνση μεταφορών που θα παω για την μεταβίβαση? 

Μπορω να το πάρω online? 

Από που παίρνω παράβολο για μεταβίβαση αυτοκινήτου

Το παράβολο για τη μεταβίβαση αυτοκινήτου το παίρνετε απευθείας από τις τράπεζες, μέσα από το web banking.

Θα συνδεθείτε στην τράπεζα που συνεργάζεστε (ισχύει για Alpha, Πειραιώς, Eurobank, Εθνική) και στην κατηγορία πληρωμές, θα δείτε αντίστοιχα το ηλεκτρονικό παράβολο για τη μεταβίβαση αυτοκινήτων.

Αν δεν υπάρχει αυτή η επιλογή, τότε θα πρέπει να ζητήσετε τους λογαριασμούς της Διεύθυνσης μεταφορών της περιφέρειάς σας, έτσι ώστε να κάνετε το έμβασμα πληρωμής. Στην αιτιολογία θα πρέπει να αναφέρεται τον αριθμό πινακίδας που προορίζεται το παράβολο.

Απαιτούμενα παράβολα

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

να προτεινω να παρεις εναν διεκπεραιωτη να δωσεις ενα τριανταρι κ να μην ασχοληθεις καθολου; αυθημερον θα εχεις κ την αδεια αν πας νωρις το πρωι...

ουτε με παραβολα ασχολεισαι ουτε με τιποτα.. ;) 

Ναι έτσι έχω μάθει αλλά πιο πολύ θα καθυστερήσει η διαδικασία. Λέω να πάω πρωί πρωί με τον πωλητή υπουργειο να πάρω την άδεια και να φυγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, imr είπε

Ναι έτσι έχω μάθει αλλά πιο πολύ θα καθυστερήσει η διαδικασία. Λέω να πάω πρωί πρωί με τον πωλητή υπουργειο να πάρω την άδεια και να φυγω

δεν ειναι βεβαιο οτι θα την παρεις την αδεια αυθημερον χωρις διεκπαιρεωτη... ;) μπορει να σου πουνε 2-3 εργασιμες, εξαρταται βεβαια κ απο την περιοχη...

τι παίρνεις τελικα;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, paylidis είπε

δεν ειναι βεβαιο οτι θα την παρεις την αδεια αυθημερον χωρις διεκπαιρεωτη... ;) μπορει να σου πουνε 2-3 εργασιμες, εξαρταται βεβαια κ απο την περιοχη...

τι παίρνεις τελικα;;

Ας πάρω και την φωτοτυπία δεν με πειραζει

Ένα cmax έκλεισα. Θα έπανελθω με λεπτομέρειες αυριο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, imr είπε

Ας πάρω και την φωτοτυπία δεν με πειραζει

Ένα cmax έκλεισα. Θα έπανελθω με λεπτομέρειες αυριο

με το καλο!

περιμενουμε κ φωτο! 

νομιζω παντως χωρις καθολου αδεια το παιρνεις κ περιμενεις την επομενη η μεθεπομενη να βγει, ισως βεβαια εχει να κανει κ με τον ογκο εργασιας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
15 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Έχει κάνει κανείς τελευταία μεταβίβαση; Δεν έχω ξαναπουλήσει αυτοκίνητο και δεν γνωρίζω τη διαδικασία. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος;

το εγραψα κ λιγες γραμμες παραπανω, γραφειο διεκπαιρεωσεων και με 30-40€ καθαρισες... ουτε παραβολα να ψαχνεις ουτε να τρεχεις σε δημοσιες υπηρεσιες, ουτε τπτ...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...