Προς το περιεχόμενο

Poco F3/x3 pro


Fonaiver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Mathews είπε

απο goboo θα το αγορασω αντε τα λεφτα φετος πιασανε τοπο πιστευω 

Βλέπω έδρα China το goboo. Στέλνει από Ισπανία μεν, αλλά για service κλπ. τσέκαρε τι παίζει. Επίσης τόσα χρόνια ψώνια από όλο τον κόσμο, πριν μερικές μέρες είδα το site πρώτη φορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντω ειδα οτι θα ερθει απο ισπανια 3 εως 7 ημερες λες για το τελωνειο ?

6 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Βλέπω έδρα China το goboo. Στέλνει από Ισπανία μεν, αλλά για service κλπ. τσέκαρε τι παίζει. Επίσης τόσα χρόνια ψώνια από όλο τον κόσμο, πριν μερικές μέρες είδα το site πρώτη φορά. 

μολις διαβασα απο το kimovil οτι εχει 24 μηνες εγγυηση απο Ισπανια οποτε κομπλε ειναι και σκεοψυ ακομα δεν εχω βαλει 300 ευρω εκανα κρατηση 20 ευρω και στις 2 απριλιο θα βαλω ολοκληρο το ποσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mathews είπε

εγω παντω ειδα οτι θα ερθει απο ισπανια 3 εως 7 ημερες λες για το τελωνειο ?

μολις διαβασα απο το kimovil οτι εχει 24 μηνες εγγυηση απο Ισπανια οποτε κομπλε ειναι και σκεοψυ ακομα δεν εχω βαλει 300 ευρω εκανα κρατηση 20 ευρω και στις 2 απριλιο θα βαλω ολοκληρο το ποσο

Άντε τελωνείο να μην έχει. Αλλά το ότι λέει το kimovil για εγγύηση από Ισπανία δεν λέει πολλά. Εφόσον η επιχείρηση δεν έχει έδρα την Ευρώπη δεν υπάγεται στην κείμενη νομοθεσία της Ευρώπης, κοινώς δεν ξέρεις τι καλύπτουν και τι όχι. 

Αλλά ας πούμε ότι ισχυρίζονται ότι καλύπτουν όλα όσα προβλέπει η Ευρώπη, σε περίπτωση που τα αθετησουν, που απευθύνεσαι; Δεν έχει κάποια ελεγκτική ιδιότητα πάνω του το european commission. 

Δεν λέω ότι είναι σάπιο ντε και καλά. Μπορεί να είναι διαμάντι το site, απλά θέτω προβληματισμούς να το ψάξεις λίγο παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Μακιαβέλλι είπε

Ναι. Έριξα παραγγελία εγώ.

 

Καλορίζικα να μας είναι όσοι το πάρουμε.

Προσπαθώ να κάνω την παραγγελία για το F3 στο γαλλικό amazon.fr, μέσω του επίσημου seller "Xiaomi store" και δεν μου το στέλνει στην Ελλάδα. Έχεις κάποια άποψη; Το πήρες από άλλο πωλητή εσύ;

Επεξ/σία από mariosdemigod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε καταλαβαινω και καλα κανεις τωρα ελπιζω να μην ειμαι τοσο ατυχος γιατι το μαγαζι στηριζεται απο οτι βλεπω στην poco και λεει για refunds φαινετια καλο site και μολις τσεκαρα και το instagram site οντως δεν ειναι γνωστο αλλα βασιζεται στην poco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mariosdemigod είπε

Προσπαθώ να κάνω την παραγγελία για το F3 στο γαλλικό amazon.fr, μέσω του επίσημου seller "Xiaomi store" και δεν μου το στέλνει στην Ελλάδα. Έχεις κάποια άποψη; Το πήρες από άλλο πωλητή εσύ;

Μόλις έριξα κι εγώ μια παραγγελια απο το Γαλλικο Amazon για το μπλε 8/256 και πέρασε κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Άντε τελωνείο να μην έχει. Αλλά το ότι λέει το kimovil για εγγύηση από Ισπανία δεν λέει πολλά. Εφόσον η επιχείρηση δεν έχει έδρα την Ευρώπη δεν υπάγεται στην κείμενη νομοθεσία της Ευρώπης, κοινώς δεν ξέρεις τι καλύπτουν και τι όχι. 

Αλλά ας πούμε ότι ισχυρίζονται ότι καλύπτουν όλα όσα προβλέπει η Ευρώπη, σε περίπτωση που τα αθετησουν, που απευθύνεσαι; Δεν έχει κάποια ελεγκτική ιδιότητα πάνω του το european commission. 

Δεν λέω ότι είναι σάπιο ντε και καλά. Μπορεί να είναι διαμάντι το site, απλά θέτω προβληματισμούς να το ψάξεις λίγο παραπάνω. 

ναι ρε καταλαβαινω και καλα κανεις τωρα ελπιζω να μην ειμαι τοσο ατυχος γιατι το μαγαζι στηριζεται απο οτι βλεπω στην poco και λεει για refunds φαινετια καλο site και μολις τσεκαρα και το instagram site οντως δεν ειναι γνωστο αλλα βασιζεται στην poco

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Vormulac είπε

thank you. Βλεπω λεει 369 για το μπλε και 399 για το λευκο. Εγω κοιταω να παρω την early bird τιμη, 299 το λευκο 6/128.

https://www.amazon.fr/POCO-F3-Smartphone-Snapdragon-Arctique/dp/B08ZNCXLDY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=poco+f3&qid=1617129503&sr=8-3

Επεξ/σία από mariosdemigod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mariosdemigod είπε

thank you. Βλεπω λεει 369 για το μπλε και 399 για το λευκο. Εγω κοιταω να παρω την early bird τιμη, 299 το λευκο 6/128.

https://www.amazon.fr/POCO-F3-Smartphone-Snapdragon-Arctique/dp/B08ZNCXLDY/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=poco+f3&qid=1617129503&sr=8-3

Νομίζω πάει το early bird offer στο λευκό 128. Ωστόσο είναι lower price guarantee, αν το πάρεις από το αμαζον. Οπότε αν το πάρεις πχ στα 350 αλλά βγει μετά στα 300, θα σου κάνει refund τα 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έριξα κι εγώ μια προπαραγγελία πριν λίγο μέσω goboo το οποίο το έχει διαθέσιμο στην έκδοση 6/128 σε μαύρο χρώμα.

Από χθες το βράδυ τσεκάρω amazon de,es,it,fr και το πουλάνε σε τιμές πιο πάνω των 299€, εκτός του λευκού 6/128 για το οποίο όμως αν πας να βάλεις τη διεύθυνση σου, σου λέει ότι δεν αποστέλλεται εκεί. Αν δε, πας στην από κάτω επιλογή των 369/399€, αποστέλλει κανονικά Ελλάδα. Ίσως μέσω parcel forwarding να αξίζει, όμως δεν έχω τη διάθεση να περιμένω εξτρά, να αλλάξει διανομέα το κινητό και να φεσωθώ εκ νέου. Οπότε έριξα προπαραγγελία από το goboo το οποίο απ' ότι κατάλαβα είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος και στέλνει από Ισπανία. Όσο για το θέμα σέρβις, μένει να δούμε αν -μακριά από εμάς- χρειαστεί. Για όσα κινητά έχω πάρει από Κίνα πάντως (ali, banggood) δε χρειάστηκα κάτι 😜

Επεξ/σία από Velocity91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Velocity91 είπε

Έριξα κι εγώ μια προπαραγγελία πριν λίγο μέσω goboo το οποίο το έχει διαθέσιμο στην έκδοση 6/128 σε μαύρο χρώμα.

Μιλάς για το F3, σωστά; επειδή δεν έχω διάθεση να φτιάξω λογαριασμό στο goboo, paypal έχει; 

πότε πρέπει να συμπληρώσεις τα 280 ευρώ της προπαραγγελίας; σε 29 ώρες που λήγει η προσφορά; μετά δηλ θα είναι άμεσα διαθέσιμο;;;😀

Επεξ/σία από samsunglife
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, samsunglife είπε

Μιλάς για το F3, σωστά; επειδή δεν έχω διάθεση να φτιάξω λογαριασμό στο goboo, paypal έχει; 

πότε πρέπει να συμπληρώσεις τα 280 ευρώ της προπαραγγελίας; σε 29 ώρες που λήγει η προσφορά; μετά δηλ θα είναι άμεσα διαθέσιμο;;;😀

Έχει PayPal κανονικά δίνεις 20 ευρώ τώρα και από 2 Απριλίου ξημερώματα έως 5 Απριλίου τα υπόλοιπα το έχω παραγγείλει και εγώ... μετά παίζει να είναι άμεσα διαθέσιμο αλλά δεν ξέρω σε τι τιμή...

Πάντως αναφέρει ότι μετά την ολική αποπληρωμή αποστέλλεται σε 24 ώρες...

Επεξ/σία από GeorgeTrzs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για το F3 έγραψα!!

Έφτιαξα ένα λογαριασμό, έβαλα τη διεύθυνση μου και δέχεται paypal κανονικά. Έδωσα την προκαταβολή (για κράτηση είναι) των 20€ και μου δείχνει ένα υπόλοιπο 279€. Η επιλογή για να πληρώσεις το υπόλοιπο είναι κλειδωμένη και θα ενεργοποιηθεί αργότερα,  γράφοντας μου " Remaining balance payment starts at 04-02 01:00 (UTC)" .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...