Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! έχει δοκιμάσει κάποιος ανάληψη από binance σε χρεωστική εθνικής η SEPA σε λογαριασμο εθνικής; 

Με χρεωστική εθνικής δεν δέχεται και φοβάμαι να κάνω SEPA μην χαθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδία . ξέρουμε αν κάνουμε αγορές με Binance card visa αν φενονται στην εφορία? Γιατι αν μεταφέρω λεφτά στην πιστωτική που χρησιμοποίησα για να βαλω χρήματα στην binace σίγουρα θα πρέπει να τα δηλώσω για να μην εχω πρόβλημα με εφορία και να φορολογηθώ. 

Επεξ/σία από alelo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alelo είπε

Καλησπέρα παιδία . ξέρουμε αν κάνουμε αγορές με Binance card visa αν φενονται στην εφορία? Γιατι αν μεταφέρω λεφτά στην πιστωτική που χρησιμοποίησα για να βαλω χρήματα στην binace σίγουρα θα πρέπει να τα δηλώσω για να μην εχω πρόβλημα με εφορία και να φορολογηθώ. 

Δεν φαίνονται οι αγορές, γιατί η κάρτα visa της Binance δεν εκδόθηκε από ελληνική τράπεζα. Φαίνεται μόνο ότι μετέφερες χρήματα στη Binance.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μάγκες. Σήμερα ήρθε η binance κάρτα μου, όμως όταν προσπαθώ να πληρώσω spotify, δεν την δέχεται, ούτε μέσω paypal δέχεται.Θα έχω γενικώς πρόβλημα με την κάρτα αυτή; Δεν έχω δοκιμάσει να την χρησιμοποιήσω κάπου αλλού. 

 

EDIT: Πλήρωσα κανονικά την vodafone μεσω paypal οποτε μαλλον εχει πρόβλημα το spotify.

Επεξ/σία από nermain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στο club και καλως σας βρηκα.

εχω να κανω μια ερωτηση. 
 

εχω λογαριασμο binance οπου θα μου μπαινουν περιπου 1500-1800 usdt τον μηνα.

αν τα τραβαω σε μετρητα απο την καρτα της binance θα εχω προβλημα με φορολογια; Εμφανιζονται καπου;

Μου ειπαν να τα περναω απο 2-3 trustwallet πρωτα και μετα στην binance. Πιστευεται οτι εξυπηρετει σε κατι η αφορα ποσα μεγαλα που θα γινονται μεταφορα σε ελληνικη τραπεζα και οχι αναληψη απο ΑΤΜ με καρτα binance;

Ειμαι νεος και ασχετος οπως καταλαβαινεται και δεν βγαζω ακρη ουτε με το πιο βασικο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους,

έχω πάνω απο χρόνο λογαριασμό και προχθές με την πτώση είπα να αγοράσω μερικά κρυπτο.

Παρόλο που στο παρελθόν ειχα κάνει ταυτοποίηση, τώρα μου ζήτησε εκ νέου. Έχω "περάσει" όλα τα στοιχεία εκτός από την ταυτότητα. Για αυτήν εχω δοκιμάσει να κάνω τρεις φορές και όλες απορρίφθηκαν με μήνυμα "Verification Unsuccessful" "Expired document, please submit a valid ID document.", το οποίο από ότι βρήκα μάλλον γίνεται γιατί έχω παλαιά ταυτότητα (> 15 έτη). Είδα κάποιες απαντήσεις τώρα τελευταία, αλλά ήθελα να ρωτήσω, έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο θέμα με την ταυτότητα και εάν ναι κατάφερε κάπως να ολοκληρώσει την επαλήθευση; Ή ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξω ταυτότητα; :(

Επίσης, ενώ στο FAQ τους δείχνουν ότι μπορείς να ανεβάσεις και δίπλωμα οδήγησης (που έχω νέο), κατά την διαδικασία μου βγάζει επιλογή μόνο για ταυτότητα-ID και δεν έχει να επιλέξω για δίπλωμα. Εαν ξέρει κάποιος κάτι θα βοηθούσε! Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, northportal είπε

Γεια σε όλους,

έχω πάνω απο χρόνο λογαριασμό και προχθές με την πτώση είπα να αγοράσω μερικά κρυπτο.

Παρόλο που στο παρελθόν ειχα κάνει ταυτοποίηση, τώρα μου ζήτησε εκ νέου. Έχω "περάσει" όλα τα στοιχεία εκτός από την ταυτότητα. Για αυτήν εχω δοκιμάσει να κάνω τρεις φορές και όλες απορρίφθηκαν με μήνυμα "Verification Unsuccessful" "Expired document, please submit a valid ID document.", το οποίο από ότι βρήκα μάλλον γίνεται γιατί έχω παλαιά ταυτότητα (> 15 έτη). Είδα κάποιες απαντήσεις τώρα τελευταία, αλλά ήθελα να ρωτήσω, έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο θέμα με την ταυτότητα και εάν ναι κατάφερε κάπως να ολοκληρώσει την επαλήθευση; Ή ο μόνος τρόπος είναι να αλλάξω ταυτότητα; :(

Επίσης, ενώ στο FAQ τους δείχνουν ότι μπορείς να ανεβάσεις και δίπλωμα οδήγησης (που έχω νέο), κατά την διαδικασία μου βγάζει επιλογή μόνο για ταυτότητα-ID και δεν έχει να επιλέξω για δίπλωμα. Εαν ξέρει κάποιος κάτι θα βοηθούσε! Σας ευχαριστώ!

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με την Binance και την Revolut,παλιά ταυτότητα και εγώ ,στην Revolut δεν έβγαλα άκρη στην Binance σκανάρισμα την ταυτότητα ( με σκαννερ όχι κινητό ) και κάπου μου έδωσε  επιλογή να την ανεβάσω (η Revolut δεν σε αφήνει να την ανεβάσεις ) και έτσι πήρα την έγκριση ,κανε μια δοκιμή γιατί με αυτές τις ταυτοποιήσεις έχω γανιασει πολλές ώρες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους! Έχω μια ερώτηση για την πρόσθεση άλλου δεύτερου τραπεζικού λογαριασμού για withdrawals από binance. Έχω κάνει την σύνδεση του λογαριασμού μου της Revolut με το Binance κανονικά (δλδ μέσω μεταφοράς τουλάχιστον 2 ευρώ από το λογαριασμό της Ρεβο στο binance). Ως αποτέλεσμα, είναι διαθέσιμος μόνο ένας τραπεζικός λογαριασμός για μεταφορά EUR μέσω SEPA. 

Πως να προσθέσω άλλο ένα λογαριασμό τράπεζας στο binance για μελλοντικά withdrawals? Δεν βρίσκω πουθενά στο binance πληροφορία για αυτό...Πάλι 2 ευρώ πρέπει τουλάχιστον να βάλω? Μπορώ να το κάνω μέσω deposit στην εφαρμογή του binance? Ή πρέπει να το κάνω πάλι μέσω εφαρμογής της τράπεζας που θέλω να συνδέσω με το binance? Αλλά δεν έχω πια στοιχεία για μεταφορά...

ΥΓ μπορείτε να προτείνετε κάποια άλλη τράπεζα τύπου Revolut που δουλεύει καλά με το binance (δλδ δέχεται και στέλνει λεφτά χωρίς κανένα θέμα). Διάβασα για την Vivid. Έχει κανείς κάποια εμπειρία με αυτή? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,  οι συναλλαγές ειναι ανώνυμες στο binance  kraken κλπ ? Αφου ζηταει ταυτοτητα κλπ πως ειναι ανωνυμα ?! Ή ειναι ανωνυμες οι συναλλαγες μεταξυ των χρηστων ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Παιδιά,  οι συναλλαγές ειναι ανώνυμες στο binance  kraken κλπ ? Αφου ζηταει ταυτοτητα κλπ πως ειναι ανωνυμα ?! Ή ειναι ανωνυμες οι συναλλαγες μεταξυ των χρηστων ?

Μόνο σου έχεις την απάντηση. Η απλή λογική είναι αρκετή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ειναι λιγο offtopic αλλα θελω να μου λύσετε μια απορία, καποτε εβλεπα οτι απο θέμα Fees ηταν καλυτερο το Kraken, τωρα βλέπω οτι η Binance ειναι κλασεις φθηνότερη λύση, τι λέτε αξίζει να μεταβώ στην Binance για trading με 3commas bot ειναι ασφαλής trading service πλεον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, baspax1 είπε

Ειναι λιγο offtopic αλλα θελω να μου λύσετε μια απορία, καποτε εβλεπα οτι απο θέμα Fees ηταν καλυτερο το Kraken, τωρα βλέπω οτι η Binance ειναι κλασεις φθηνότερη λύση, τι λέτε αξίζει να μεταβώ στην Binance για trading με 3commas bot ειναι ασφαλής trading service πλεον?

Ότι καλύτερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Μιλάμε για ποσά ύψους 10-15 ευρώ.

Box.gr και Cosmote Application δεν δέχτηκαν τις πληρωμές μας μέσω Binance κάρτας. 3-4 φορές προσπαθήσαμε. Efood και Wolt δέχονται κανονικά χωρίς πρόβλημα.

Επικοινωνήσαμε με Box και μας λέει ότι η τράπεζά σας φταίει.

Επικοινωνήσαμε με Binance και μας λέει ότι η Box αρνήθηκε την πληρωμή και η Binance δεν έχει καμία σχέση.

Για να πληρώσουμε την cosmote (ανανέωση cosmokarta), βάλαμε χρήση paypal και έγινε κανονικά με χρήση της Binance κάρτας.

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και φυσικά BOx.gr και Cosmote είναι ΜΙΑ εταιρία...η ίδια...οπότε αν δεν δέχεται πληρωμή και στα δύο, φαίνεται θα υπάρχει κάποια απαγόρευση για την Binance σε όλα τα παρακλάδια της Cosmote...

Επεξ/σία από Ionas1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...