Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να κάνω μεταφορά από revolut σε binance με sepa usd  για να αποφύγω προμήθεια, έχω βρει οδηγό που εξηγεί βήμα βήμα οκ, αλλά και πάλι στην αρχή η binance βγάζει μήνυμα να προσέξεις λεει το όνομα σου στην binance και στην τράπεζα να είναι ακριβώς ίδιο, το πρόβλημα εδώ είναι οτι η ρεβολουτ εχει το όνομα μου στα αγγλικά και η binance στο πεδίο όνομα είναι στα ελληνικά και δε με αφήνει να το αλλάξω, θα έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, revyien είπε

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να κάνω μεταφορά από revolut σε binance με sepa usd  για να αποφύγω προμήθεια, έχω βρει οδηγό που εξηγεί βήμα βήμα οκ, αλλά και πάλι στην αρχή η binance βγάζει μήνυμα να προσέξεις λεει το όνομα σου στην binance και στην τράπεζα να είναι ακριβώς ίδιο, το πρόβλημα εδώ είναι οτι η ρεβολουτ εχει το όνομα μου στα αγγλικά και η binance στο πεδίο όνομα είναι στα ελληνικά και δε με αφήνει να το αλλάξω, θα έχω πρόβλημα;

πολυ πιθανο. Θα απέφευγα να μεταφερω λεφτά που μπορεί να μπλοκαριστουν μετα πριν λυθεί. Μίλα με εξυπηρετηση πελατών να το φτιαξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, tcktcktck είπε

πολυ πιθανο. Θα απέφευγα να μεταφερω λεφτά που μπορεί να μπλοκαριστουν μετα πριν λυθεί. Μίλα με εξυπηρετηση πελατών να το φτιαξεις

Ευχαριστώ, μίλησα φίλε μου, μου είπαν οτι δε πιστεύουν να υπάρξει πρόβλημα, ούτε και αυτοί δεν είναι σίγουροι 😂 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους ,

εχω εκδόσει Binance Visa εδώ και αρκετό καιρό αν και δεν την έχω χρησιμοποιήσει . Στο site είναι active , και έχω μέσα 15€ σε fiat και γύρω στα 2000 σε κρυπτο. Σήμερα σε ΑΤΜ της Εθνικής έβαλα το ΡΙΝ άλλα και η επιλογή credit card και η επιλογή savings account δείχνουν 0 μηδέν . Πρέπει να κάνω κατι άλλο ? Πως μπορώ να δω ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα ? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω αγορά κρυπτονομισμάτων μέσω της binance, αλλά σε όλους τους τρόπους πληρωμής, μου βγάζει ότι πρέπει να κάνω  κάποια επιπλέον επαλήθευση για να προχωρήσω, ενώ έχω κάνει όλες τις υποχρεωτικές επαληθεύσεις που ζητούσε. Έχετε καμία ιδέα μήπως τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TRP είπε

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω αγορά κρυπτονομισμάτων μέσω της binance, αλλά σε όλους τους τρόπους πληρωμής, μου βγάζει ότι πρέπει να κάνω  κάποια επιπλέον επαλήθευση για να προχωρήσω, ενώ έχω κάνει όλες τις υποχρεωτικές επαληθεύσεις που ζητούσε. Έχετε καμία ιδέα μήπως τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

πρεπει να ξανακανεις επαληθευση με τη θυγατρικη τους binance connect, δες εδω το σχετικο μνμ μου

λοιπον μιλησα με τσατ, το binance connect και το bitfinity domain ειναι payment provider της binance και θελει verification για ολα τα fiat services - μεχρι εδω καλα. τους λεω δεν κανω fiat service θελω να χρησιμοποιησω ευρω απο το balance του spot wallet κ δεν με αφηνει, μου απανταει κ αυτο fiat service ειναι, ολα τα deposits, withdrawals και purchase orders...μετα ρωταω πως και με αφησε να κανω withdraw 300 ευρο στη ρεβο πριν 2 εβδομαδες χωρις binance connect τι αλλαξε; και εκει επεσε σιγη 7-10 δευτερολεπτων και μια απαντηση i see what you mean! και μετα απο λιγο γυρισε στο ιδιο τροπαρι, οτι χρειαζεται ξανα επαληθευση για ολα τα fiat services και οτι με διαβεβαιωνει οτι ειναι ασφαλες κλπ κλπ

 

 

 

 δεν ξερω ισως επειδη πηγε αργα μου κακοφανηκε η ιστορια και τη μοιραζομαι μαζι σας, σιγουρα παντως κατι εχει αλλαξει στα μουλωχτα φοβαμαι... μακαρι να κανω λαθος! επισυναπτω και το εμαιλ που  μου ηρθε - χωρις το antiphising code που εχουν τα εμαιλ απο binance

 

 

 

  

 

 

  https://www.insomnia.gr/forums/topic/677770-τα-νέα-της-ημέρας-γύρω-από-τα-cryptocurrencies/?do=findComment&comment=59552140

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/1/2023 στις 3:59 ΜΜ, TRP είπε

Μόλις την έκανα και πλέον είναι όλα εντάξει. Σε ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα. Έχω το ίδιο πρόβλημα. Τι δούλεψε για σένα;
Έχω δοκιμάσει με ταυτότητα (παλιά), με διαβατήριο (νέο), ακόμα και δίπλωμα οδήγησης (ροζ παλιό) αλλά δε μου το περνάει...

EDIT: Μετά από πολύωρη συζήτηση με τεχνικό της Binance, με ενημέρωσε ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν λίγο θολές. Κουφό αν σκεφτεί κανείς ότι έχω αλλάξει πρόσφατα το κινητό μου (Samsung A53). Φαίνεται ότι η εφαρμογή ανοίγει ένα interface που για κάποιο λόγο διαλέγει λάθος κάμερα για documents (macro camera). Δοκίμασα με παλιότερο κινητό (Honor 10) και πέρασε με την 1η το verification!!!

Σχετικό: Δοκίμασα εναλλακτικό ανταλλακτήριο (Kucoin) και λόγω του ότι σε αφήνει να στείλεις offline εικόνα, απλά τράβηξα φωτογραφία με τη (σωστή) κάμερα και πέρασε μέσα σε 10 λεπτά!

Το αφήνω εδώ μήπως χρησιμεύσει σε κάποιον.

Επεξ/σία από icyrabbit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λίγο αργά το είδα το μήνυμα, αλλά από όσο θυμάμαι ουσιαστικά μπήκα με τον λογαριασμό μου στο binance connect, έκανα από εκεί και πάλι κάποιο verification (και χωρίς να θυμάμαι σίγουρα, ίσως να ζητούσε όπως συνήθως και κάποια αποδοχή όρων κτλ;), και έπειτα μπήκα κανονικά μέσω binance και είχε λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 8 μήνες μετά...

Καλησπέρα ,

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω withdraw χρήματα από την binance πχ σε Πειραιώς;

Έκανα τις ενέργειες για verification της κάρτας με κατάθεση 2€+ αλλά 2 φορές δεν την δέχτηκε.

Τι άλλο μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Kαλημέρα, επειδή έχω χάσει επεισόδια, μπορώ (αν γίνεται) να μεταφέρω από binance σε Πειραιώς μέσω sepa?

Αν δεν γίνεται ή αν δε συμφέρει, μπορώ να μεταφέρω σε revolut?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...