Προς το περιεχόμενο

Binance συναλλαγή


eddie-2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το app της binance το έχεις? Μήπως ζητάει επιβεβαίωση της συναλλαγής? Γιατί γίνονται όπως στην Ν26 και Revolut αλλά και στις Ελληνικές τράπεζες ως συνήθως μέσα από το app τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,κάνω εδώ και πολύ καιρό συναλλαγές στη binance,καταθέσεις και αναλήψεις και κατά καιρούς μεγάλα ποσά. Με την εφορία τι γίνεται; Εκτός του ότι ανεβαίνουν οι δαπάνες τι γίνεται με τα κέρδη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, moumias είπε

Καλησπέρα,κάνω εδώ και πολύ καιρό συναλλαγές στη binance,καταθέσεις και αναλήψεις και κατά καιρούς μεγάλα ποσά. Με την εφορία τι γίνεται; Εκτός του ότι ανεβαίνουν οι δαπάνες τι γίνεται με τα κέρδη;

Παίζεις με την φωτιά όταν μεταφέρεις μεγάλα ποσά. Πριν σε καλέσει η τράπεζα και μπλέξεις, ζητά βοήθεια από τον λογιστή σου να σε καθοδηγήσει για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, moumias είπε

Και τι να τα κάνω; Να τα έχω μέσα να τα κοιτάω η να τα βγάζω 10-10 ευρώ; Πάλι αναλήψεις θα γίνουν. Υποτίθεται ότι βάζω λεφτά για να βγάλω λεφτα.

Εφόσον βγάζεις πολλά τα δηλώνεις στην φορολογική σου δήλωση. Η φορολογία είναι 15% επί των κερδών + εισφορά αλληλεγγύης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή για pc της binance (και την αντίστοιχη για το κινητό) και προσπαθώ να κάνω επαλήθευση κατοικίας καθώς χωρίς αυτή δεν μπορώ να αγοράσω κρύπτο.

Λογαριασμοί ρεύματος κλπ δεν είναι στο όνομά μου οπότε έστειλα τη δήλωση εισοδήματος όπου αναγράφεται η διεύθυνση κατοικίας μου. Αυτό 6 φορές.

Τρεις με ελληνικούς χαρακτήρες και άλλες τόσες με λατινικούς, αλλά απορρίφθηκε. Καμιά ιδέα; Τι μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από panosssss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κινητό είναι καρτοκινητό.

Από το λογαριασμό της τράπεζας, έψαξα στη winbank (Πειραιώς δηλαδή) αλλά δεν βρήκα κάτι σαν βεβαίωση κατοικίας...ή κάτι παρόμοιο.

Επεξ/σία από panosssss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, panosssss είπε

Το κινητό είναι καρτοκινητό.

Από το λογαριασμός της τράπεζας, έψαξα στη winbank (Πειραιώς δηλαδή) αλλά δεν βρήκα κάτι σαν βεβαίωση κατοικίας...ή κάτι παρόμοιο.

Σε μένα, στα στοιχεία λογαριασμού στη WINΒΑΝΚ αναφέρει και τη διεύθυνση κατοικίας/αλληλογραφίας.

image.png.9ed0e6ec1fd31c180d6d734739959d8a.png

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...