Προς το περιεχόμενο
[Ακουστικά bluethooth] Huawei Freebuds 4i+ Δώρο Huawei band 4 @public 69€ [ΤΕΛΟΣ]

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update: Μετά από το αρχικό κάζο (ήρθαν τα ακουστικά μόνα τους αλλά ζητούσαν 89€ οπότε αρνήθηκα παραλαβή και μίλησα με Κωτσο στο chat), ήρθαν σήμερα πακέτο και τα 2, από αυτό το KVan που από ό,τι κατάλαβα είναι υπηρεσία κούριερ του Κωτσόβολου.

Πήγα να τα συνδέσω με ένα android TV Box (coreelec τρέχει αν παίζει κάποιο ρόλο) κι ενώ τα έβρισκε στην λίστα στην σύνδεση έκανε time out. Αντίθετα συνδέθηκαν μια χαρά σε android κινητό, iPad Air 4 και Android Smart TV. Παίζει να είναι θέμα κάποιων ρυθμίσεων; Ή απλά το TV Box είναι για τα μπάζα; (που είναι δηλαδή 😀, αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να επηρέαζε σε αυτό).

Update #2: Δεν ξέρω αν βιάστηκα να χαρώ, πέρασα την εφαρμογή (από ένα link που είχε βάλει ένας φίλος εδώ στο topic, όχι από το play store γιατί από εκεί δεν έχει τα συγκεκριμένα ακουστικά στην λίστα με τις συσκευές) AI Life, και στο screenshot όπως φαίνεται παρακάτω στο αριστερό ακουστικό έχει --. Δεν ξέρω αν σημαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν φορτίζει (εννοώ δεν ξέρω αν θα έπρεπε να γράφει τότε εκεί 0%). Το περίεργο είναι ότι όταν βάζω το αριστερό ακουστικό μόνο του στην θήκη αναβοσβήνει λίγο το λαμπάκι (σαν να το αναγνωρίζει δηλαδή), ενώ με long press ακούω από το συγκεκριμένο ακουστικό την μετάβαση ανάμεσα στα modes για το ANC. Μάλιστα ακούω και διαφορά στον ήχο, όταν μπαίνει στο awareness ακούω πιο καθαρά τους εξωτερικούς θορύβους, ενώ όταν ενεργοποιείται το ANC τους κόβει. Πολύ περίεργο. Επίσης, σε youtube που έβαλα ακούγεται ήχος μόνο από το δεξιό ακουστικό. Το ίδιο παρατήρησα και στο iPad.

H "πλάκα" είναι, ότι προσπαθώ να θυμηθώ πώς δούλευε στο 5λεπτο που πρόλαβα να παίξω μόλις τα άνοιξα, φορούσα και τα 2 ακουστικά, αλλά δεν θυμάμαι αν ακουγόταν και από τα 2 ακουστικά ο ήχος, ή αν ακουγόταν από το ένα αλλά εγώ νόμιζα ότι ακουγόταν και από τα 2, δεν τα είχα βάλει και πολύ δυνατά...

Freebuds_Screenshot.jpg

Επεξ/σία από Sadako
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Τα ακουστικά του τίτλου με δώρο το Huawei band 4. Αφού το βάλετε στο καλάθι φαίνεται η τελική τίμη και προστίθεται και το δώρο. https://www.skroutz.gr/s/27955383/Huawei-FreeBuds-4i-Bluetooth-Hand

Παιδιά, να σας πώ δυο λόγια που τα έχω από το Σάββατο και είμαι και κάτοχος των AirPods generation 2 (τα οποία ποιοτικά θεωρώ κορυφαία, όπως όλα τα προιόντα της Apple).  Σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε

Ναι υπάρχει το Ai Life (παραθέτω παρακάτω σύνδεσμο) που σου δείχνει πληροφορίες για τα ακουστικά και μπορείς να κάνεις και κάποιες ρυθμίσεις αλλα επίσης σου δείχνει και την στάθμη της μπαταρίας του κά

Δημοσιευμένες Εικόνες

@Sadako, κάνε τους την αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή και δοκίμασε να τα συνδέσεις ξανά. Αν το box παίζει με άλλα ακουστικά, θα πρέπει να παίξουν και αυτά (άσχετα με το ότι είναι bluetooth 5.2, υπάρχει συμβατότητα προς τα πίσω). Αν δεν παίζουν ούτε άλλα ακουστικά στο box, τότε φταίει αυτό. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω να κάνω την ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή, και μου βγάζει μήνυμα "Μη επιτυχής ενημέρωση". Παίζει να φταίει που το ένα ακουστικό το βλέπει σαν μη-φορτισμένο; Περίεργο όμως που με long press ακούγεται ήχος από εκεί.

Εν τω μεταξύ, επειδή ξαναέκανα τώρα δοκιμή στην Smart TV, σίγουρα πριν δούλευε και το αριστερό, θα το καταλάβαινα σίγουρα αν έπαιζε μόνο από το ένα ακουστικό.

Update #3: Οκ, πάει να με τρελάνει. Έκανα reset to factory settings με long press για 10 δευτερόλεπτα και έσβησα την εφαρμογή από το κινητό. Ξανακάνω pair στο κινητό και τώρα ακούγεται κανονικά και από τα 2. Τουλάχιστον από ό,τι φαίνεται δεν πρόκειται για ελαττωματικό κομμάτι, κάτι με το software παίζει...

Update #4: Λήξις συναγερμού. Μετά το factory reset, πέρασα πάλι και την AI Life εφαρμογή, δείχνει κανονικά και στα 2 ακουστικά (και στην θήκη) 100%. Επίσης πήρε κανονικά και το update. Δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε...

Επεξ/σία από Sadako
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ έχω κατεβάσει την εφαρμογή AI Life από το app gallery μου κολλάει στο 30% όταν κάνω σύζευξη με τα ακουστικά. Καμία λύση; Έχω Huawei mate 10 pro. 

Update: τελικά τα κατάφερα.

Επεξ/σία από _dimdim_
Λύση προβλήματος
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια απορία γενικά για το Active Noise Cancellation, γιατί είναι η πρώτη φορά που έχω ακουστικά με τέτοιο feature.

Αυτό τώρα υποτίθεται ότι μπλοκάρει τους εξωτερικούς ήχους από εμένα που τα φοράω μόνο; Γιατί ως προς αυτό δουλεύει αρκετά καλά το λίγο που το δοκίμασα σε μια βόλτα πεζός στον δρόμο.

Να πω την αλήθεια είχα την εντύπωση ότι μπλοκάρει και τους εξωτερικούς ήχους από τον συνομιλητή μου όταν το χρησιμοποιώ για τηλεφωνική κλήση. Δηλαδή παίρνω τηλέφωνο από ένα μέρος με πολύ θόρυβο, όπως πχ ένα μαγαζί με κόσμο, ή οδηγάω με τα παράθυρα ανοιχτά και βελτιώνει την ποιότητα με την οποία με ακούει ο άλλος μέσω των ακουστικών. Όχι;

Επεξ/σία από Sadako
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Με την τελευταία αναβάθμιση του AI Life App στο iOS (version 11.0.0.309) μπορείτε πλέον να προσθέσετε τα 4i και τα νέα Freebuds 4 στην εφαρμογή :) 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
14 ώρες πριν, Xristos-pap είπε

Εμένα δεν μου τα συνδέει τα ακουστικά η αναβαθμισμένη εφαρμογή στο iOS 

Ούτε και εμένα τα συνδέει.

Από τη στιγμή που έκανα αναβάθμιση στο τελευταίο λογισμικό τους δεν έχω καταφέρει να τα δουλέψω για κλήσεις αλλά μόνο για μουσική. Και τώρα είπα ωραία θα μπορέσω να τα συνδέσω για κλήσεις μέσω της αναβαθμισμένης εφαρμογής, αλλά για ακόμη μια φορά απογοήτευση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις πάντως βλέπω ΜΕΓΑΛΗ βελτίωση στην κατανάλωση της μπαταρίας χωρίς χρήση. Δεν κρατάω στατιστικά, ούτε σημείωσα πότε τα φόρτισα τελευταία φορά (γιατί οκ, δεν τα χρησιμοποιώ και καθημερινά), αλλά έχει πόσες μέρες που τα έχω στην θήκη τους και βλέπω μπαταρία 100%-100%-95%...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πιθανότατα προετοιμάζει τα ακουστικά για την συμβατότητα με το iOS, οι ενημερώσεις της εφαρμογής AI Life δεν έρχονται μέσα από αυτή αλλά μέσα από τα app stores. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...