Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά bluethooth] Huawei Freebuds 4i+ Δώρο Huawei band 4 @public 69€ [ΤΕΛΟΣ]


li@m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρελαβα εχθες το απογευμα. Ετσι για τα στατιστικα λοιπον: Το βραδυ λοιπον το αφησα με 65%/65%/60% (L/R/C) και σμρ στις 12 ανοιγω και βλεπω 100%/100%/15%

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Καταλαβαίνω.
Αναφέρεται, πάντως, για τα 3i στο customer support ότι 10% την ημέρα στην θήκη είναι λογική πτώση (!) και πως η μπαταρία κατεβαίνει ανά 5%.

Άρα η διαφορά στα Huawei είναι, οτι λόγω OS το AI life τρέχει αυτόματα μόλις ανοίγεις το BT, με αποτέλεσμα να έχεις οπτικά το ποσοστό μπαταρίας ακουστικών και θήκης.
Παρατήρησες battery drain στην θήκη κι εσύ;

 

Ναι φίλε παρατηρώ και εγώ το battery drain στη θήκη πράγμα περίεργο. Ελπίζω να διορθωθεί αυτό με μελλοντική ενημέρωση καθώς φαίνεται η θήκη να φορτίζει μονίμως;! τα ακουστικά ενώ είναι μέσα στη θήκη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δώρο να τα είχαν με αυτο το battery drain μεσα στην θηκη ειναι στην πράξη σχεδόν άχρηστα.

Δύο καλές και φθηνές εναλλακτικές πάντως είναι τα

Edifier TWS200

SoundPEATS TrueAir2

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα. Τα έβαλα σε άδεια θήκη χθες στο 50% και σήμερα είναι στο 10%.Δεν είμαι ειδικός αλλά όπως αναφέρθηκε και από άλλους, θεωρώ ότι τα ακούστηκα συνεχίζουν να λειτουργούν να ψάχνουν δήλ σήμα Bluetooth ακόμα και όταν είναι στο κουτί ετσι δε απενεργοποιουνται ούτε μπαίνουν σε ένα τύπου sleep mode και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να πέφτουν έτσι. Στο μενού του AI life δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση πάντως. Αν κάποιος βρει λύση η πως γίνονται ανενεργά ας ενημερώσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανω λαθος,ολα αυτου του τυπου ακουστικα δεν εχουν καποιο διακοπτη για να σβηνουν τελειως.

Οταν λοιπον μπουν στην θηκη,μπαινουν σε stanby mode και λειτουργια πολυ χαμηλης καταναλωσης.

Δεν ειναι λοιπον παραλογο αν δεν τα χρησιμοποιεις,να χανουν μετα απο μερες ενα ποσοστο μπαταριας.

Το παραλογο ειναι οταν χανουν σε ελαχιστο διαστημα,ενα πολυ μεγαλο ποσοστο χωρις να τα δουλευεις.

Απο κατι τετοιο ειχαν θεμα και τα Galaxy Buds παλιοτερα που αν θυμαμαι καλα φτιαχτηκε με καποιο firmware update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμα, ο Κωτσόβολος τα έχει στα 69€, μείον τα 20€ της Huawei, βγαίνουν στα 49€ (+3€ μεταφορικά) τελική τιμή μαζί με το band.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, r_line είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται ακόμα, ο Κωτσόβολος τα έχει στα 69€, μείον τα 20€ της Huawei, βγαίνουν στα 49€ (+3€ μεταφορικά) τελική τιμή μαζί με το band.

69€ τα βγαζει στο καλάθι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sureal είπε

69€ τα βγαζει στο καλάθι

Περίεργο, εμένα όπως φαίνεται παρακάτω στο screenshot.Screenshot_20210418_212300.jpg.51a688978dad169b8bead96b235d8fe1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Nikoleo είπε

Αξιζουν στα 52 (με τα μεταφορικα);

ΞΕΚΑΘΑΡΑ.Γιαυτα που προσφερουν...τελεια ειναι για τετοια τιμη...στα 52 ευρω βρισκεισ χειροτερα ..χωρισ δωρο κανα band :P...Ταχεις αγορασει ΄΄ΧΘΕΣ΄'!(Εγω να φανταστεισ τα πηρα στα 89..χωρισ band..γιατι αυτη η προσφορα οταν ηταν να τα παρω ηταν μονο κατοπιν παραγγελιας..αλλα γω βαριομουν να περιμενω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά τα ακουστικά μαζί με το band στα 89€ - 20€ έκπτωση στο καλάθι, νομίζω ήταν μέχρι χθες 18/4. ( Ή στα 49€ + 3€ μεταφορικά, όταν σε κάποια καταστήματα, για κάποιο λόγο η έκπτωση έμπαινε διπλή 2*20€ )

Πλέον, βλέπω αρκετά καταστήματα έχουν κρατήσει την τιμή στα 69€, ως προσφορά, αλλά χωρίς να δίνουν δώρο το band (Ούτε στον Κωτσόβολο βλέπω να μπαίνει η έξτρα έκπτωση 20€, που έδινε χθες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, volleyball είπε

Η προσφορά τα ακουστικά μαζί με το band στα 89€ - 20€ έκπτωση στο καλάθι, νομίζω ήταν μέχρι χθες 18/4. ( Ή στα 49€ + 3€ μεταφορικά, όταν σε κάποια καταστήματα, για κάποιο λόγο η έκπτωση έμπαινε διπλή 2*20€ )

Πλέον, βλέπω αρκετά καταστήματα έχουν κρατήσει την τιμή στα 69€, ως προσφορά, αλλά χωρίς να δίνουν δώρο το band (Ούτε στον Κωτσόβολο βλέπω να μπαίνει η έξτρα έκπτωση 20€, που έδινε χθες).

Ούτως ή άλλως με το battery drain δεν θα έλεγα ότι ήταν καλή αγορά πάντως.

21 ώρες πριν, sureal είπε

Όταν δεν είμαι συνδεδεμένος με το λογαριασμό μου, τα βγάζει 49€. Όταν κάνω login τα πάει 69€!!

Εάν ισχύει τότε μην κάνεις login. Παρήγγειλε σαν guest

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα μια λύση για το battery drain. Όσο οι συσκευές που έχουν κανει pair με τα ακουστικά (τηλεφωνα, tablet, τηλεόραση) έχουν ενεργοποιημενο το bt, αυτά δεν απενεργοποιουνται με αποτελεμα να καταναλώνουν μπαταρία.

Το ΣΚ έκλεισα το bt απο ολες τις συσκευές και σε 48 ωρες η θηκη τους εχασε 10% συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...