Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά bluethooth] Huawei Freebuds 4i+ Δώρο Huawei band 4 @public 69€ [ΤΕΛΟΣ]


li@m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 minutes ago, Sadako said:

update: Όπως περίμενα/φοβόμουν έγινε μαλακία. Ήρθε το δεματάκι με τα ακουστικά (το activity tracker θα έρθει με διαφορετική αποστολή) και μου ζήτησαν 89€. Έδειξα και το χαρτί με τα στοιχεία της παραγγελίας, ο κούριερ δεν είχε ιδέα. Μίλησα αμέσως μετά με το live chat του Κωτσόβολου και ενημέρωσα, μου είπαν ότι θα ενημερώσουν την μεταφορική και θα γίνει εκ νέου αποστολή

Εγώ έχω βάλει παραλαβή από κατάστημα αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε παιδιά γιατί κάνετε chat ? Είναι πιο βολικό αλλά έχω αναφέρει 3 φορές ότι τηλεφωνικά ναι μεν περιμένεις αρκετά να το σηκώσουν αλλά δεν γίνεται εκ νέου η αποστολή αλλά μιλάνε με το λογιστήριο , επικοινωνούν με την μεταφορική κ πας και το παίρνεις στην τιμή που το έκανες παραγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σε επικοινωνία με καταστήματα πάντα προτιμώ το γραπτό για το οποίο έχω αποδεικτικό, αλλιώς έχει τύχει να μου τα γυρίσουν στην πορεία. Και επίσης προσωπικά, δεν έχω καμία διάθεση να είμαι στην αναμονή μισή ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέχομαι. Απλά εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα τηλεφωνικά σε αντίθεση με το chat που με έβαζε να πληρώσω πχ  το band που ήταν δωρεάν κ θα μου επέστρεφαν τα χρήματα, ενώ τηλεφωνικά πήγα σε μια ώρα κ παρέλαβα δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σε εμένα δεν ανέφεραν τίποτα σχετικά με το band, άσε που στην εξέλιξη παραγγελίας τα έχουν σπάσει σε 2 αποστολές και αυτή με το band είναι ακόμα στο στάδιο της επεξεργασίας.. Παρόλο που στο site το παρουσιάζει ετοιμοπαράδοτο.

Λίγο ό,τι να'ναι βασικά, ευτυχώς δεν καίγομαι τρελά για κάτι από τα 2 και δεν με πειράζει τόσο να περιμένω. Αλλιώς θα είχα ξενερώσει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μένα ήταν 2 διαφορετικά δέματα και με διαφορετικεσ Μεταφορικές Και το band το έστειλαν αμέσως μετά την τηλεφωνική μου επικοινωνία. Με χρέωση όμως και επρεπε να ξανά επικοινωνήσω μαζί τους να το χεις στο νου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Sadako said:

Στην εξέλιξη παραγγελίας τι σου γράφει;

Μίλησα τσατ μαζί τους και ρώτησα σε τι κατάσταση είναι η παραγγελία γιατί πέρασε πολύς καιρος. Με πήραν τηλέφωνο μετά από μισάωρο και με ρώτησαν πώς θέλω να παραλάβω αν πληρώσω αντικαταβολή κτλ. Ενώ την τηλεφώνικη παραγγελια προ μηνός είχα πει για παραλαβη από συγκεκριμένο κατάστημα. 

Πάλι καλά τους ενόχλησα γιατί βλέπω να ήμουν στο περίμενε για καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν πάντα, οταν μιλάω, μετά από κάποια ώρα δε με ακούνε, ενώ ακούω. Μέρα από εναλλαγή σε ανοιχτή ακρόαση και μετά πάλι στα ακουστικά, το πρόβλημα λύνεται, αν και όχι πάντα. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, niksta είπε

Σχεδόν πάντα, οταν μιλάω, μετά από κάποια ώρα δε με ακούνε, ενώ ακούω. Μέρα από εναλλαγή σε ανοιχτή ακρόαση και μετά πάλι στα ακουστικά, το πρόβλημα λύνεται, αν και όχι πάντα. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

Το παθαίνουν και τα δικά μου ειδικά σε κλήσεις στο messenger 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, niksta είπε

Σχεδόν πάντα, οταν μιλάω, μετά από κάποια ώρα δε με ακούνε, ενώ ακούω. Μέρα από εναλλαγή σε ανοιχτή ακρόαση και μετά πάλι στα ακουστικά, το πρόβλημα λύνεται, αν και όχι πάντα. Έχει κανείς άλλος τέτοιο θέμα;

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Μάλιστα κάνω ακριβώς το ίδιο. Bug 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update: Μετά από το αρχικό κάζο (ήρθαν τα ακουστικά μόνα τους αλλά ζητούσαν 89€ οπότε αρνήθηκα παραλαβή και μίλησα με Κωτσο στο chat), ήρθαν σήμερα πακέτο και τα 2, από αυτό το KVan που από ό,τι κατάλαβα είναι υπηρεσία κούριερ του Κωτσόβολου.

Πήγα να τα συνδέσω με ένα android TV Box (coreelec τρέχει αν παίζει κάποιο ρόλο) κι ενώ τα έβρισκε στην λίστα στην σύνδεση έκανε time out. Αντίθετα συνδέθηκαν μια χαρά σε android κινητό, iPad Air 4 και Android Smart TV. Παίζει να είναι θέμα κάποιων ρυθμίσεων; Ή απλά το TV Box είναι για τα μπάζα; (που είναι δηλαδή 😀, αλλά δεν ήξερα ότι μπορεί να επηρέαζε σε αυτό).

Update #2: Δεν ξέρω αν βιάστηκα να χαρώ, πέρασα την εφαρμογή (από ένα link που είχε βάλει ένας φίλος εδώ στο topic, όχι από το play store γιατί από εκεί δεν έχει τα συγκεκριμένα ακουστικά στην λίστα με τις συσκευές) AI Life, και στο screenshot όπως φαίνεται παρακάτω στο αριστερό ακουστικό έχει --. Δεν ξέρω αν σημαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν φορτίζει (εννοώ δεν ξέρω αν θα έπρεπε να γράφει τότε εκεί 0%). Το περίεργο είναι ότι όταν βάζω το αριστερό ακουστικό μόνο του στην θήκη αναβοσβήνει λίγο το λαμπάκι (σαν να το αναγνωρίζει δηλαδή), ενώ με long press ακούω από το συγκεκριμένο ακουστικό την μετάβαση ανάμεσα στα modes για το ANC. Μάλιστα ακούω και διαφορά στον ήχο, όταν μπαίνει στο awareness ακούω πιο καθαρά τους εξωτερικούς θορύβους, ενώ όταν ενεργοποιείται το ANC τους κόβει. Πολύ περίεργο. Επίσης, σε youtube που έβαλα ακούγεται ήχος μόνο από το δεξιό ακουστικό. Το ίδιο παρατήρησα και στο iPad.

H "πλάκα" είναι, ότι προσπαθώ να θυμηθώ πώς δούλευε στο 5λεπτο που πρόλαβα να παίξω μόλις τα άνοιξα, φορούσα και τα 2 ακουστικά, αλλά δεν θυμάμαι αν ακουγόταν και από τα 2 ακουστικά ο ήχος, ή αν ακουγόταν από το ένα αλλά εγώ νόμιζα ότι ακουγόταν και από τα 2, δεν τα είχα βάλει και πολύ δυνατά...

Freebuds_Screenshot.jpg

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sadako, κάνε τους την αναβάθμιση μέσα από την εφαρμογή και δοκίμασε να τα συνδέσεις ξανά. Αν το box παίζει με άλλα ακουστικά, θα πρέπει να παίξουν και αυτά (άσχετα με το ότι είναι bluetooth 5.2, υπάρχει συμβατότητα προς τα πίσω). Αν δεν παίζουν ούτε άλλα ακουστικά στο box, τότε φταίει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάω να κάνω την ενημέρωση μέσα από την εφαρμογή, και μου βγάζει μήνυμα "Μη επιτυχής ενημέρωση". Παίζει να φταίει που το ένα ακουστικό το βλέπει σαν μη-φορτισμένο; Περίεργο όμως που με long press ακούγεται ήχος από εκεί.

Εν τω μεταξύ, επειδή ξαναέκανα τώρα δοκιμή στην Smart TV, σίγουρα πριν δούλευε και το αριστερό, θα το καταλάβαινα σίγουρα αν έπαιζε μόνο από το ένα ακουστικό.

Update #3: Οκ, πάει να με τρελάνει. Έκανα reset to factory settings με long press για 10 δευτερόλεπτα και έσβησα την εφαρμογή από το κινητό. Ξανακάνω pair στο κινητό και τώρα ακούγεται κανονικά και από τα 2. Τουλάχιστον από ό,τι φαίνεται δεν πρόκειται για ελαττωματικό κομμάτι, κάτι με το software παίζει...

Update #4: Λήξις συναγερμού. Μετά το factory reset, πέρασα πάλι και την AI Life εφαρμογή, δείχνει κανονικά και στα 2 ακουστικά (και στην θήκη) 100%. Επίσης πήρε κανονικά και το update. Δεν ξέρω τι σκάλωμα έφαγε...

Επεξ/σία από Sadako
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...