Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικά bluethooth] Huawei Freebuds 4i+ Δώρο Huawei band 4 @public 69€ [ΤΕΛΟΣ]


li@m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, Sadako said:

Όλοι σε λευκό το παραγγείλατε;

Προσωπικά έριξα μια παραγγελία σε μαύρο από Κοτσώβολο, σε αναμονή διαθεσιμότητας, ελπίζω να μην φάω κανά άκυρο και ξενερώσω...

Και εγώ μαύρο από Κοτσωβολο τηλεφωνικά. Μου είπαν 10 με 15 εργάσιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Thomas32 είπε

Ακριβώς το ίδιο και εγώ.

Η άλλη λύση που βρήκα είναι για τον πατέρα μου έβαλα παραλαβή από κατάστημα Γερμανός (3-5 εργάσιμες) και με αντικαταβολή. Νομίζω πως η δεύτερη λύση είναι καλύτερη. 

Τελικά τα παρέλαβα χθες πηγαίνοντας από το υποκατάστημα της κούριερ για παραλαβή και πληρωμή. Είχα ρίξει μια παραγγελία τα ίδια και από Κώτσο αλλά εκεί πέρα δεν ξέρουν καν τι τους γίνεται αφού δεν υπήρχε καμία ενημέρωση περί της εξέλιξης αυτής :')

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/4/2021 στις 10:45 ΠΜ, matrixxx είπε

Οσοι δεν τα δουλευετε πολυ, καντε την εξης δοκιμη αν μπορειτε:

  1. Φορτιστε τα 100%.
  2. Αφηστε τα μεσα στην θηκουλα τους, χωρις να τα πειραξετε για μερικες ημερες.
  3. Τσεκαρετε τα σε 3-5-7 μερες αναλογα ποτε θα τα χρειαστει ο καθενας.
  4. Πειτε μας αν και ποση μπαταρια θα εχουν.

 

ΑΠΌ το Σάββατο (με 50% η θήκη) σήμερα Τρίτη τα άνοιξα, 45% θήκη 100% ακουστικά 

Δείχνει κάτι συγκεκριμένο αυτό; 

 

Επεξ/σία από arianosfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, arianosfc είπε

 

ΑΠΌ το Σάββατο (με 50% η θήκη) σήμερα Τρίτη τα άνοιξα, 45% θήκη 100% ακουστικά 

Δείχνει κάτι συγκεκριμένο αυτό; 

 

Στα 3i με 100% φορτιση, χωρις καμια χρηση, σε μια βδομαδα ολα μηδεν.

Αρα ισως το εφτιαξαν συμφωνα με οσα μας λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Κωτσόβολο σε μαύρο το παρέλαβε κανείς; Αν γίνει η παραγγελία, υπάρχει περίπτωση να αργήσει τόσο πολύ και να  ακυρωθεί και να μείνουμε με... τη χαρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Στα 3i με 100% φορτιση, χωρις καμια χρηση, σε μια βδομαδα ολα μηδεν.

Αρα ισως το εφτιαξαν συμφωνα με οσα μας λες.

Θα το ξανά δοκίμασα αλλά πιθανόν να το έχουν φτιάξει. Να πω την αλήθεια δεν με ενόχλησε και η μπαταρία σαν διάρκεια καθόλου. 

Αλλά μου πονάνε τα αυτιά, τα θεωρώ πολύ άβολα για μεγαλη χρήση. 

Επεξ/σία από arianosfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια χαρα ειναι η μπαταρια στα 3i στα ακουστικα τα ιδια,φρεσκο-φορτισμενα ακους σερι, 3 ωρες πανω κατω μεχρι να σβησουν. Αλλα με αυτο το battery drain στην θηκη, ειναι για μενα 90% αχρηστα. Τα φορτιζω 100% και τα αφηνω στην ακρη. Οταν μετα απο 7-10 ημερες τα χρειαστω να ακουσω κατι, δεν εχουν καθολου μπαταρια, ουτε να ακουσεις για 1 sec! Μεγαλη ηττα. Ουτε κατι κινεζικα των 5ευρω απο ali δεν το κανουν αυτο.

Οταν λοιπον θελω να τα χρησιμοποιησω, δεν εχουν μπαταρια ενω τα ειχα φορτισει πριν μερες στο 100% και δεν πειραχτηκαν. Τα εχω φορτισει 4 φορες για να ακουσω 3.5 ωρες μουσικη συνολικα αφου δεν τα χρησιμοποιω συχνα. Αν καποιος τα χρησιμοποιει καθημερινα βεβαια, δεν θα εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζαχαρώνω αρκετό καιρό τα Freebuds Pro και περιμένω να κατέβει η τιμή στο ψυχολογικό όριο των 100 ευρώ.Υπάρχει κάποιος που τυχόν έχει δοκιμάσει αυτά του θέματος και τα Pro;

Είναι σχεδόν διπλάσια η τιμή και αν δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά να μην το καθυστερώ αλλό.

Να προσθέσω ότι ο τύπος από το Tech Unraveled τον οποίο εμπιστεύομαι προσωπικά είναι απογοητευμένος από τα 4i.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Ζαχαρώνω αρκετό καιρό τα Freebuds Pro και περιμένω να κατέβει η τιμή στο ψυχολογικό όριο των 100 ευρώ.Υπάρχει κάποιος που τυχόν έχει δοκιμάσει αυτά του θέματος και τα Pro;

Είναι σχεδόν διπλάσια η τιμή και αν δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά να μην το καθυστερώ αλλό.

Να προσθέσω ότι ο τύπος από το Tech Unraveled τον οποίο εμπιστεύομαι προσωπικά είναι απογοητευμένος από τα 4i.

Το είδα κι εγώ.... Απογοητεύτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alexisgav είπε

Ζαχαρώνω αρκετό καιρό τα Freebuds Pro και περιμένω να κατέβει η τιμή στο ψυχολογικό όριο των 100 ευρώ.Υπάρχει κάποιος που τυχόν έχει δοκιμάσει αυτά του θέματος και τα Pro;

Είναι σχεδόν διπλάσια η τιμή και αν δεν υπάρχει καμία ουσιαστική διαφορά να μην το καθυστερώ αλλό.

Να προσθέσω ότι ο τύπος από το Tech Unraveled τον οποίο εμπιστεύομαι προσωπικά είναι απογοητευμένος από τα 4i.

Η πιο ουσιαστική διαφορά τα Pro συνδέονται ταυτόχρονα με δύο συσκευές. Τι πιο ουσιαστικό ψάχνεις ως διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης διαφορές είναι και η συμβατότητα με iOS App (περιμένουμε και για τα 4i μελλοντικά) και η ασύρματη φόρτιση. Σίγουρα διαφορά έχει και στο design (τα pro πιο μαζεμένα), αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. 

Επεξ/σία από panos-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Μια χαρα ειναι η μπαταρια στα 3i στα ακουστικα τα ιδια,φρεσκο-φορτισμενα ακους σερι, 3 ωρες πανω κατω μεχρι να σβησουν. Αλλα με αυτο το battery drain στην θηκη, ειναι για μενα 90% αχρηστα. Τα φορτιζω 100% και τα αφηνω στην ακρη. Οταν μετα απο 7-10 ημερες τα χρειαστω να ακουσω κατι, δεν εχουν καθολου μπαταρια, ουτε να ακουσεις για 1 sec! Μεγαλη ηττα. Ουτε κατι κινεζικα των 5ευρω απο ali δεν το κανουν αυτο.

Οταν λοιπον θελω να τα χρησιμοποιησω, δεν εχουν μπαταρια ενω τα ειχα φορτισει πριν μερες στο 100% και δεν πειραχτηκαν. Τα εχω φορτισει 4 φορες για να ακουσω 3.5 ωρες μουσικη συνολικα αφου δεν τα χρησιμοποιω συχνα. Αν καποιος τα χρησιμοποιει καθημερινα βεβαια, δεν θα εχει προβλημα.

Τα φθηνα tronsmart onyx ace που εχω συμπεριφερονται με τον ιδιο τροπο, λογω του οτι δεν κλεινουν αυτοματα οταν μπουν στη θηκη, τουλαχιστον το δικο μου μοντελο. Βεβαια το βασικο προβλημα ειναι οτι δεν αποσυνδεονται κιολας, οποτε συνεχιζει το κινητο να τους μεταφερει ηχο και αυτα παιζουν κανονικα μεσα στη θηκη! Από τοτε που το καταλαβα και τα κλεινω χειροκινητα πριν τα βαλω στη θηκη τους δεν εχω προβλημα ομως, και κρατανε και κανονικα την μπαταρια τους... Θα ελεγα να το δοκιμασεις για το απιθανο σεναριο να αποσυνδεονται μεν οταν τα βαλεις στη θηκη, αλλα να παραμενουν ανοικτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα κλεινω το BT απο την συσκευη που τα ειχα συνδεσει. Οποτε ειναι σιγουρα αποσυνδεδεμενα.

Υπαρχει τροπος να τα κλεισεις; Μονα τους κλεινουν υποτιθεται. Αυτο γραφει και στο site της huawei

https://consumer.huawei.com/sa-en/support/content/en-us00759668/

How to power off my earphones and charging case

You can't manually power off the earphones or charging case. When you're not using them, place the earphones in the charging case, and close the case. Your earphones will enter standby mode to save power. It is recommended that you regularly charge the charging case.

Και αυτο εμενα μου ακουγεται σαν παραδοχη του προβληματος: Your earphones will enter standby mode to save power. It is recommended that you regularly charge the charging case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασική και ενοχλητική διαφορά με τα Pro να συμπληρώσω ότι είναι και έλλειψη volume up - down από το ακουστικό κατευθείαν με κάποιο gesture. 

Τώρα για την σύνδεση, με το που τα βάλεις στην θήκη και κλείσεις το καπάκι σβήσουν και απόσυνδέονται από την συσκευή. 

Επεξ/σία από arianosfc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...