Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, metalergr είπε

Δεν χρειάζεται. Έχει ενσωματωμένο δοχείο αφρού.

Δουλεύει σωστά ... Δλδ το ασπρίζει το αυτοκίνητο?  Ξέρεις αν δέχεται αφτερμακετ του εμπορίου η ανταπτορας είναι διαφορετικός. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, metalergr είπε

 

Ελπίζω να αντέξει στον χρόνο . Η πρώτη δοκιμή με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο.

 

Να το αδειάζεις απο νερό,σβηστό απο ρεύμα θα πατάς την σκανδάλη να αδειάζει το νερό.Επίσης θα προσέχεις να μην το έχεις κάπου που μπορεί να παγωσει κατα την διάρκεια του χειμώνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gkesi είπε

Το αγόρασα σήμερα. Είναι το μοντέλο B2 που έχει κάποιες μικρές βελτιώσεις απο το περσινό μοντέλο A2. Τα 2400watt που αναγράφει στην πραγματικότητα είναι 1800 μετρημένα. Τα 500 λίτρα ανα ώρα στην πραγματικότητα είναι 380 και τα 170bar είναι στο πικ της λειτουργίας, τα πραγματικά είναι 115. Ανεξάρτητα από όλα αυτά φαίνεται ποιοτική κατασκευή με ωραία παρελκόμενα και λάστιχο 10 μέτρα. Η πίεση είναι ικανοποιητική και η λειτουργία του ομαλή. Με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτήν την ποιότητα στις γνωστές μάρκες θα θέλαμε τουλάχιστον 50 έως 80 € επιπλέον και αν σκεφτείς την πραγματική εγγύηση τριών ετών τότε σίγουρα μιλάμε για άριστη αγορά. Όλα αυτά βέβαια  με την προϋπόθεση ότι θα αντέξει στο χρόνο. Αγόρασα μαζί και το 15μετρο λάστιχο για αποφράξεις και το δοκίμασα κατευθείαν σε πλαστική σωλήνα αποχέτευσης κουζίνας Φ75. Εισχώρησε με ελάχιστο σπρώξιμο σε μήκος 8 μέτρα και έκανε την δουλειά του. Ο γνωστός ήχος της βουλωμένης σωλήνας (γκλούκ γκλούκ) από τον νεροχύτη ως δια μαγείας σταμάτησε.   

Θα ήταν too good to be true να είχε 170 bar στα 99 ευρώ.   Έχει παραγίνει με το marketing και τους αριθμούς.  Πάντως  σε αυτά τα χρήματα είναι μια τίμια επιλογή και με πολύ καλή εγγύηση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, smav82 είπε

Δουλεύει σωστά ... Δλδ το ασπρίζει το αυτοκίνητο?  Ξέρεις αν δέχεται αφτερμακετ του εμπορίου η ανταπτορας είναι διαφορετικός. 

Για ότι εξτρά θες τα Parkside και Lavor έχουν τον ίδιο αντάπτορα, οπότε δες και σε Lavor (ή τα universal με τον αντίστοιχο αντάπτορα). Πήρα κι εγώ το λάστιχο απόφραξης του Parkside και κουμπώνει κανονικά στο Lavor μου.

Όσο για το ενσωματωμένο δοχείο αφρού, απ' ότι λένε όλοι δεν αποδίδει και στο δικό μου δεν το δοκίμασα καν. Πήρα κατευθείαν εξωτερικό αφροποιητή και, σε συνδυασμό με κατάλληλο σαπούνι, είμαι οκ.

Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

1.jpg

Επεξ/σία από apostolispd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, g_f είπε

Πηφα να το πάρω σήμερα αλλά δεν το βρήκα σε κανα 2 στα νότια.  Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου? 

Πρωι 8,10 μπηκα χτες εγω και συναντηθηκα στη πορτα με εναν που εβγαινε με το καροτσι ηδη φορτωμενο με 2 συσκευασιες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Evaggelos1 said:

Πρωι 8,10 μπηκα χτες εγω και συναντηθηκα στη πορτα με εναν που εβγαινε με το καροτσι ηδη φορτωμενο με 2 συσκευασιες! 

Α, κατάλαβα...ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, g_f είπε

Πηφα να το πάρω σήμερα αλλά δεν το βρήκα σε κανα 2 στα νότια.  Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάπου? 

Και Γέρακα που πήγα πρωινές ώρες δεν υπήρχε τίποτε. ΄Ενας κρατούσε στα χέρια την τελευταία και ανοιχτή μάλιστα συσκευασία της στρογγυλής βούρτσας. Μόνο κάτι λίγες σωλήνες απόφραξης είχαν μείνει η οποία όπως είδα πρέπει να έχει και αντάπτορα για πλυστικά Karcher αν ενδιαφέρεται κανείς. Και είναι λαχείο γιατί είναι 15 μέτρα με 20 ευρώ. Αντίστοιχο της Karcher που είχα ρωτήσει από 75 ευρώ και πάνω.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέτε ότι τα bar είναι 170 στο πικ και 115 σε συνεχή λειτουργία τι εννοείτε?

Αφού το πιεστικό κρατώντας σταθερή την σκανδάλη πετάει σταθερά το νερό υπό πίεση χωρίς διακυμάνσεις, οπότε σε ποια περίπτωση προκύπτει η μαξ πίεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Όταν λέτε ότι τα bar είναι 170 στο πικ και 115 σε συνεχή λειτουργία τι εννοείτε?

Αφού το πιεστικό κρατώντας σταθερή την σκανδάλη πετάει σταθερά το νερό υπό πίεση χωρίς διακυμάνσεις, οπότε σε ποια περίπτωση προκύπτει η μαξ πίεση?

Ετσι ειναι φιλε μου. 115 σταθερα. Τα (ισως) 170 ειναι κατα την εκκίνηση, στο μπαμ που λεμε.

Αλλωστε 170 ειναι μια μεγαλη τιμη που με 100 Ευρα, δεν! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, smav82 είπε

έχει να προτείνει κανένας αφροποιητη... οικονομικό

έχει το δικό μου που είναι το προηγούμενο μοντέλο, PHD 150 B2, λογικά στο service τους θα υπάρχει σαν ανταλλακτικό οπότε μπορείς να ξεκινήσεις από εκεί 

 

με την ευκαιρία να πω ότι και εγώ είμαι ευχαριστημένος χωρίς προβλήματα, στην χρήση και την απόδοση,

το μόνο είναι ότι η σκανδάλη δεν κουμπώνει και μετά από κάποια ώρα γίνεται κουραστικό να την κρατάς συνέχεια πατημένη, πράγμα σημαντικό καθώς όλα τα πιεστικά δεν συμπαθούν τα πολλά σταμάτα/ξεκίνα, ταλαιπωρείται η αντλία με ότι αυτό συνεπάγεται...

και κάτι τελευταίο,  όταν πρόκειται να αγοράσω κάτι από LIDL (Parkside) ρίχνω και μια ματιά εδώ https://www.supereverything.gr/2014/03/e-parkside-lidl.html 🧐 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ που τους κάλεσα μου είπαν θα με πάρουν για να δούμε γιατί να πάω να δώσω 50 ευρώ σε αφροποιητη ενώ το μηχάνημα κάνει 100 δεν το κάνω με τίποτα αλλά μεγάλη απατεωνιά άλλα να σου δείχνουν και άλλα να σου πουλάνε στο τέλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/4/2021 στις 9:57 ΠΜ, apostolispd είπε

Για ότι εξτρά θες τα Parkside και Lavor έχουν τον ίδιο αντάπτορα, οπότε δες και σε Lavor (ή τα universal με τον αντίστοιχο αντάπτορα). Πήρα κι εγώ το λάστιχο απόφραξης του Parkside και κουμπώνει κανονικά στο Lavor μου.

Όσο για το ενσωματωμένο δοχείο αφρού, απ' ότι λένε όλοι δεν αποδίδει και στο δικό μου δεν το δοκίμασα καν. Πήρα κατευθείαν εξωτερικό αφροποιητή και, σε συνδυασμό με κατάλληλο σαπούνι, είμαι οκ.

Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

1.jpg

Μπορείς να στείλεις ποιον αφροποιητή και σαμπουάν πήρες;



Επίσης το υγρό που είχε μέσα για τι δουλειά είναι και πως το χρησιμοποιούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...