Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, smav82 είπε

Εξυπηρέτηση πελατών ή με mail

Παιδιά καλησπέρα...παράγγειλα κι εγώ ένα αφροποιητη από aliexpress...ξέρετε πόσο χρόνο θα πάρει να παραδοθεί σε εμένα????ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

1με 2 μήνες

Περισσότερο αυτό τον καιρό. Έχω μια παραγγελία της 22/1/21 που από τέλη Μαρτίου περιμένει να παρουσιαστεί στο τελωνείο. Γενικά ότι έχω πάρει από Κίνα τον τελευταίο χρόνο έχει πάει στους 3,5-4 μήνες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, apostolispd είπε

Περισσότερο αυτό τον καιρό. Έχω μια παραγγελία της 22/1/21 που από τέλη Μαρτίου περιμένει να παρουσιαστεί στο τελωνείο. Γενικά ότι έχω πάρει από Κίνα τον τελευταίο χρόνο έχει πάει στους 3,5-4 μήνες.

Ωωωω κατάλαβα...Καλό καλοκαίρι δηλαδή....Σας ευχαριστώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2021 στις 3:08 ΠΜ, ntinakos_r είπε

Παιδιά καλησπέρα...παράγγειλα κι εγώ ένα αφροποιητη από aliexpress...ξέρετε πόσο χρόνο θα πάρει να παραδοθεί σε εμένα????ευχαριστω

Παρήγγειλα και εγώ έναν αφροποιητή απο Ali και τον περιμένω (13/04 παραγγελία απο Κίνα), χθες έφυγε απο Ολλανδία. Έχουμε καιρό ακόμα !!!! Υπολογίζω κοντά στα τέλη Μαϊου , αρχές Ιουνίου να τον έχω !!!!!!!!!!!

Ερώτηση : Επειδή ψάχνομαι για εναλλακτική λύση στο πιστόλι κοίταγα στο Ali και προσπαθώ να δω τι αντάπτορα θα χρειαστώ για την προσαρμογή του σωλήνα υψηλής πίεσης στο πιστόλι πχ αυτό που είναι για Karcher ή Nilfsk.

Έχει κανείς άποψη, γιατί το συγκεκριμένο "βύσμα"?? Δεν το έχω ξαναδεί, είναι με διπλό o-ring για στεγανοποίηση.

956982753_parksidehose.jpg.077beccaa58c8baddcc6b8d5d61d7daa.jpg

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jobous είπε

Παρήγγειλα και εγώ έναν αφροποιητή απο Ali και τον περιμένω (13/04 παραγγελία απο Κίνα), χθες έφυγε απο Ολλανδία. Έχουμε καιρό ακόμα !!!! Υπολογίζω κοντά στα τέλη Μαϊου , αρχές Ιουνίου να τον έχω !!!!!!!!!!!

Ερώτηση : Επειδή ψάχνομαι για εναλλακτική λύση στο πιστόλι κοίταγα στο Ali και προσπαθώ να δω τι αντάπτορα θα χρειαστώ για την προσαρμογή του σωλήνα υψηλής πίεσης στο πιστόλι πχ αυτό που είναι για Karcher ή Nilfsk.

Έχει κανείς άποψη, γιατί το συγκεκριμένο "βύσμα"?? Δεν το έχω ξαναδεί, είναι με διπλό o-ring για στεγανοποίηση.

956982753_parksidehose.jpg.077beccaa58c8baddcc6b8d5d61d7daa.jpg

Τι βύσμα είναι αυτό και που μπαίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jobous είπε

Αυτό το βύσμα είναι στην άκρη του σωλήνα υψηλής πίεσης που μπαίνει στο πιστόλι. Μιλάμε πάντα για το Parkside PHD 170 B2.

Ναι το έψαξα κι εγώ..αλλά με διπλό δεν το έχω ξανά δει...Ίσως κάποιος γνώστης του θέματος να σου απαντήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα μια ματιά στο δικό μου (Lavor) αλλά είναι με ένα o-ring. Κατά τ' άλλα μου φαίνεται ίδιο με το δικό σου. Πιθανόν να μπορείς να χρησιμοποιήσεις.1.jpg.234d3b8888eabc0d7ae2ad774f2e5673.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα κάτσω να το μετρήσω αναλυτικά με παχύμετρο και να φτιάξω ένα σχεδιάκι. Αλλά κατα πάσα πιθανότητα θα είναι ίδιο με το Lavor (αφού έτσι και αλλιώς σε όλα τα άλλα έχουν τους ίδιους αντάπτορες) αλλά με δύο o-ring. Ευχαριστώ για την φωτό.

Υ.Γ. : Παρακάτω η φωτό δείχνει τις διαστάσεις. Εχω στείλει σε πωλητή στο Ali να μου πει αν υπάρχει αντάπτορας.

Parkside PHD 170 B2 Hose.jpg

Επεξ/σία από jobous
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2021 στις 4:14 ΜΜ, jobous είπε

Παρήγγειλα και εγώ έναν αφροποιητή απο Ali και τον περιμένω (13/04 παραγγελία απο Κίνα), χθες έφυγε απο Ολλανδία. Έχουμε καιρό ακόμα !!!! Υπολογίζω κοντά στα τέλη Μαϊου , αρχές Ιουνίου να τον έχω !!!!!!!!!!!

Ερώτηση : Επειδή ψάχνομαι για εναλλακτική λύση στο πιστόλι κοίταγα στο Ali και προσπαθώ να δω τι αντάπτορα θα χρειαστώ για την προσαρμογή του σωλήνα υψηλής πίεσης στο πιστόλι πχ αυτό που είναι για Karcher ή Nilfsk.

Έχει κανείς άποψη, γιατί το συγκεκριμένο "βύσμα"?? Δεν το έχω ξαναδεί, είναι με διπλό o-ring για στεγανοποίηση.

956982753_parksidehose.jpg.077beccaa58c8baddcc6b8d5d61d7daa.jpg

Εσύ που παραγγειλες αφροποιητη αππ ali ξερεις αν θα πληρωσεις εξτρα τελωνείο???γιατί κάτι τέτοιο διάβαζα και δεν το ήξερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Τελωνείο περνάνε τα πακέτα που είναι αξίας άνω 22 € (μαζί με μεταφορικά) . Αν το προϊόν που πήρες έχει κάτω απο 22 €, δεν θα περάσει. Φροντίζεις να επιλέξεις το κατάλληλο προϊόν. Επιπρόσθετα για τον παραπάνω αντάπτορα που ψάχνω, ο πωλητής από Ali (το γνωστό κατάστημα Bearforce) μου έστειλε μήνυμα ότι δεν έχει αντάπτορα για τα parkside, επομένως θα μείνουμε με τον αφροποιητή και βλέπουμε !!!

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jobous είπε

Καλημέρα. Τελωνείο περνάνε τα πακέτα που είναι αξίας άνω 22 € (μαζί με μεταφορικά) . Αν το προϊόν που πήρες έχει κάτω απο 22 €, δεν θα περάσει. Φροντίζεις να επιλέξεις το κατάλληλο προϊόν. Επιπρόσθετα για τον παραπάνω αντάπτορα που ψάχνω, ο πωλητής από Ali (το γνωστό κατάστημα Bearforce) μου έστειλε μήνυμα ότι δεν έχει αντάπτορα για τα parkside, επομένως θα μείνουμε με τον αφροποιητή και βλέπουμε !!!

Ψάχνεις να βρεις αντάπτορα για τον αφροποιητης για parkside????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...