Προς το περιεχόμενο

Parkside® Πλυστικό μηχάνημα υψηλής πίεσης PHD 170 B2.


Evaggelos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 29/4/2021 στις 5:48 ΜΜ, smav82 είπε

Μου ήρθε σήμερα αφροποιητης της parkside για 7+5  ευρώ που έχει σε συνδιασμό με ενεργό αφρό κάνει εξαιρετική δουλειά.. 

Καλησπέρα. Που μπορώ να τον παραγγείλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 176
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 13/5/2021 στις 6:21 ΜΜ, liakjim είπε

Παιδιά τι σχέση έχει αυτό με του θέματος;

https://www.lidl-hellas.gr/p/p102561?productId=102561&countryCode=GR

Καλυτερο ή χειρότερο αυτο ξερει κανεις; Αν το βρουμε το παιρνουμε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Καλυτερο ή χειρότερο αυτο ξερει κανεις; Αν το βρουμε το παιρνουμε; 

Πρέπει να το έχει βγάλει το lidl Τώρα....Καλύτερα να πάρεις ένα φτηνό και ας μην είναι μάρκα....Καλύτερα να κλαις ας πούμε 90 ευρώ πάρα 300 και 400 ευρώ που έχουν οι καλές οι μάρκες....Εγώ θα το έπαιρνα αν δεν είχα το karcher 720 mx....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ntinakos_r είπε

Πρέπει να το έχει βγάλει το lidl Τώρα....Καλύτερα να πάρεις ένα φτηνό και ας μην είναι μάρκα....Καλύτερα να κλαις ας πούμε 90 ευρώ πάρα 300 και 400 ευρώ που έχουν οι καλές οι μάρκες....Εγώ θα το έπαιρνα αν δεν είχα το karcher 720 mx....

Ποιο λιγη πιεση εχει απ οτι καταλαβα και μικροτερο καλωδιο 7m. Ποσο κανει ενα 10μετρο καλωδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Ποιο λιγη πιεση εχει απ οτι καταλαβα και μικροτερο καλωδιο 7m. Ποσο κανει ενα 10μετρο καλωδιο;

Να σου πω την αλήθεια δεν γνωρίζω καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/4/2021 στις 6:30 ΠΜ, smav82 είπε

Το πιεστικό είναι αυτό του τίτλου.... Αφρός είναι ο Κ2 active foam και αφροποιητης είναι του Lidl για το συγκεκριμένο μηχάνημα. Είναι λίγο νερουλος στο βίντεο γιατί τελειώνει ουσιαστικά αλλά μην φανταστείς ότι κανονικά είναι πολύ πηχτος . Με 5 ευρώ αφροποιητη και 5 ευρώ σαμπουάν νομίζω καλά είναι...

Το k2 active foam που το αγόρασες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 28/4/2021 στις 4:50 ΜΜ, jobous είπε

Σωστό , υπάρχουν πιστόλια για όλες τις εταιρίες απλά ψάχνω να βρώ το συγκεκριμένο στυλ.

Φίλε, δεν ξέρω αν κατέληξες σε κάτι. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα καινούριο λάστιχο από Ali που να έχει και στις 2 άκρες του σπείρωμα M22 και επιπλέον αντάπτορες για M22, 3/8 και 1/4 quick connect. Τα συνδυάζεις με το πιστόλι που διάλεξες και μία λόγχη με διάφορα ακροφύσια κι έχεις ένα πλήρες σετ που θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε οποιοδήποτε πλυστικό που έχει έξοδο με σπείρωμα M22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Βασικά είναι το επόμενο βήμα ή να αλλάξεις βύσμα στο υπάρχoν λάστιχο αφού  δεν  υπάρχει η δυνατότητα για Parkside. Απλά δεν έχω δει τι βύσμα  βγάζει το πιεστικό προς το λάστιχο (έξοδος) , αλλά ακόμα είμαστε στην  αρχή. Θα δω στην  συνέχεια πως θα το πάω.. Ευχααριστώ πάντως για τις συμβουλές.

Επεξ/σία από jobous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από κάποιες proprietary συνδέσεις, στα πλυστικά που θα δεις να υπάρχει εξωτερικό (αρσενικό) σπείρωμα, 100% είναι M22. Για αυτό και πρότεινα ένα λάστιχο με M22 εσωτερικά σπειρώματα και στις 2 άκρες του. Κι εγώ είμαι στη φάση παραγγελίας κάποιων τέτοιων αξεσουάρ, για να μπορώ να χρησιμοποιώ το ίδιο λάστιχο και παρελκόμενα σε διάφορα πλυστικά με M22.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Ερωτηση προς παλαιους?ολοκαινουργιο parkside το 135 αρι. Πρωτη χρηση το ανοιγω εχει πιεση κανονικα και μετα απο μισο λεπτο αφου αφησω σκανδαλη μαρσαρι σαν να ανοιγει και να κλεινει.ειμαι νεος στο αθλημα ειναι φυσιολογικο να κανει έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγοκλείνει συνέχεια; Αν ναι, κάπου μεταξύ εξόδου και πιστολιού υπάρχει μια μικρή διαρροή. Πιθανότερο σημείο κάποιο o ring της σύνδεσης του λάστιχου υψηλής πίεσης με το μηχάνημα ή το πιστόλι. Τσέκαρε αν τα o rings είναι στη θέση τους και σε καλή κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ολοκαινουργιο, πρωτη χρηση είναι.τα ring ειναι ολοκαίνουρια επισης οταν αφηνω σκανδαλη περα οτι μαρσαρει βγαινει και λιγο νερο απο την κανη του πιστολιου σαν να πατας νεροπιστολο. Κανω κατι λαθος λες?η να παρω σερβις αμεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως μου τα λες, νομίζω ότι πρέπει να έχει διαρροή ή κάποιο άλλο πρόβλημα το πιστόλι. Κάπου δεν στεγανώνει σωστά, με αποτέλεσμα η μικρή αυτή διαρροή να ενεργοποιεί συνεχώς το μηχάνημα. Κάνε τις εξής δοκιμές:

Βγάλε το πιστόλι και δες αν το κάνει μόνο με το λάστιχο πάνω στο μηχάνημα. Αν δεν το κάνει, σημαίνει ότι κάπου έχει διαρροή το πιστόλι ή έχει πρόβλημα η σκανδάλη. Αν συνεχίζει να το κάνει

Βγάλε και το λάστιχο υψηλής πίεσης και δες αν συνεχίζει να το κάνει. Αν όχι, κάπου έχει διαρροή το λάστιχο. Σφίξε καλύτερα τις στροφές του. Τσέκαρε μήπως τα o rings έχουν φύγει από τη θέση τους. Αν συνεχίζει να το κάνει

Μάλλον υπάρχει εσωτερική διαρροή στην αντλία.

 

Πάντως, το πιο πιθανό είναι να έχει πρόβλημα το πιστόλι, αφού πετάγεται λίγο νερό ακόμα κι όταν δεν το λειτουργείς. Κάπου δεν κλείνει καλά η σκανδάλη.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...